Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

Cafe Μάϊος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καπως αλλιως μου το ελεγε αλλα δεν το πολυκαταλαβα τσικ - ντικ -τικ -μπιαι....κατι τετοιο τεσπα....

χαχαχαχαχαχα, αλαμπουρνέζικα σου φάνηκαν κοριτσάκι έτσι?

Δεν ειναι κακη ιδεα...ειναι που ειχα αποφασισει τρομαρα μου...σοκολατες λες αυτες που ειναι μπουκιτσες σε σακουλακι πολλες μαζι ή τις πιο μεγαλες που ειναι 3-4 μπουκιες σαν μιση παλαμη περιπου. Τιμη απο απλο σμ ή κανα μακρο?

κειμενακι εχω σκεφτει - κλεψει απο σχετικο θεμα στο παρεντς

"Νεραίδες με χρυσόσκονες

να ραινουν τα όνειρα σας

να γίνοντα αληθινά

που ήρθατε κοντά μας"

ρε κορίτσια πραγματικά όταν πιάνετε εσείς (Μάγδα και Μυρτώ) το θέμα "βάφτιση" εγώ τα ακούω όπως εσύ Μυρτούλα ακούς τον φαναρτζή να σου μιλάει. Θέλω κάποια στιγμή να μου εξηγήσετε ακριβώς τι τελικά φτιάξατε και προσφέρατε στην βάφτιση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    2501

  • DEL

    2352

  • mirtoula

    2002

  • nathael

    1354

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    eleni_k 2.501 δημοσιεύσεις

  • DEL

    DEL 2.352 δημοσιεύσεις

  • mirtoula

    mirtoula 2.002 δημοσιεύσεις

  • nathael

    nathael 1.354 δημοσιεύσεις

Posted Images

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

10- aglaitsa βάπτιση

11- marw_arg γάμος-βάπτιση

18- magda30 βάπτιση

ΜΑΙΟΣ

2- nathael βαφτιση

9- twinky βάπτιση

23- mirtoula βάπτιση

26- maan βάπτιση

ΙΟΥΛΙΟΣ

4-DEL βάπτιση

11- chiqui γάμος-βάπτιση

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

4- agelaki-007 βάπτιση

Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια πραγματικά όταν πιάνετε εσείς (Μάγδα και Μυρτώ) το θέμα "βάφτιση" εγώ τα ακούω όπως εσύ Μυρτούλα ακούς τον φαναρτζή να σου μιλάει. Θέλω κάποια στιγμή να μου εξηγήσετε ακριβώς τι τελικά φτιάξατε και προσφέρατε στην βάφτιση...

Θα σου στειλουμε φωτο, κουκλα μου μην στεναχωριεσαι!

Καλε πριν δεν ειπα περαστικα στο μπεμπε της τσικομαμας!! Με τοσα που διαβασα, το ξεχασα!

Τις αλλεργιες παντως πολυ τις φοβαμαι. Εχω και γω ενα θεμα με γυρη, χορταρια, ζουζουνια κλπ και τωρα που θα παμε χωριο το Πασχα ξιλοαγχωνομαι!

Link to comment
Share on other sites

Η επιθυμία σας διαταγή κυρία Ελενη μας!!!

Λοιπον εχουμε κ λεμε

Μπομπονιερες νεραιδες μαγνητακι, κ θα ειναι δεμενο πανω τους κλασσικη οργατζα μικρη σε φουξια κ λαχανι χρωμα κ μεσα θα εχει φρουτακια (πηρα υλικα κ θα τις δεσω εγω)

Ευχαριστηριο γλυφιτζουρι (η σοκολατα με τις νεες ιδεες...ειδωμεν) κ πανω θα κρεμασω - κολλησω αναλογα καρτελακι με τυπωμενο το κειμενακι που εβαλα κ μια νεραιδουλα

Στολισμος για τραπεζια κουβαδακι τσιγκινο λαχανι κ μεσα θα φυτεψω μια μινι τριανταφυλια ή ζερμπερα κ θα χωσω κ ενα ραβδακι νεραιδας κ πανω στο τραπζει θα εχει φουξια ρανερ κ ισως πετρουλες ή ροδοπεταλα σκορπια

Επισης στον χωρο θα κρεμασουμε απο τα δεντρα (αυτα τα εχει μονιμα ο χωρος) φαναρακια κ θα το εμπλουτισουμε με κορδελες στα χρωματα μας (φουξια λαχανι) κ στο τραπεζι με το βιβλιο ευχων (ξερεις τι ειναι αυτο εεε? δεν ειναι αλαμπουρνεζικο) θα βαλουμε παλι κανα γλαστρακι, πετρουλες, ροδοπεταλα κ ισως μια μικρη γυαλα με ζαχαρωτα κλπ

Μπαλονια αψιδα με το ονομα της μικρης κ 2 τινκερμπελ (αυτα θα μου τα κανει μια μπαλονου εγω δεν το κατεχω)

Στολισμο κολυπμηθρας ψαχνω ακομα γιατι 60-70Ε που μου ζηταν για 2 οργατζες κ 2 νεραιδες δεν τα δινω.....αλλα δεν ξερω πως να το κανω κ μονη μου...Μαγδούλα, Ευάκι καμιά ιδέα?

αααα ξεχασα κ μαλλον θα παραγγειλω κ πιπιλες με το ονομα της τυπωμενο επανω κ θα παμε με αυτες!!!

Οσο για τα ντικ - τσικ - τικ οχι απλα αλαμπουρνεζικα.....

Επεξεργάστηκαν by mirtoula
ειχα ξεχασει τις πιπιλες

eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να πω και για την δικη μας βαφτιση.

Μπομπονεριες σπιτακι απο το χαμογελο.

Εξω απο εκκλησια μπαλονοκατασκευη με νεραιδες.

Κολυμπηθρα τουλι με νεραιδες.

Γλυκακι σφηνακι

Ο σταυρος μας ειναι πολυ ομορφος, λευκοχρυσος, θα τραβηξω φωτο να σας βαλω.

Τα χρωματα που παιζουν ειναι το λιλα και τα λευκο του παγου.

Βασικα εμενα το προβλημα μου ,με τις νονες ηταν οτι πηγαιναν, ψαχναν και εγω δεν ειχα ιδεα.

Αλλα την τελικη αποφαση την πηρα εγω.

Κι εμενα δεν μου αρεσουν καθολου τα φρου φρου και μετα απο πολυ ψαξιμο, βρηκαμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Αννούλα! Καλα ειμαστε! παρεπιπτόντως θα συμφωνησω με τις κοπελες οτι εισαι μια κουκλα απεριποιητη!

Αχ, Μυρτουλα μου τα ακουω ολα αυτα που θα κανεις για την βαφτιση και κουραστηκα! Εγω δεν το κατεχω ολο αυτο! Μπραβο σου ομως που ασχολησε! Να μας βαλεις φωτο ομως! Και εννοειται περιμενουμε φωτο απο την Ευα!!

Link to comment
Share on other sites

Θενκς κουκλα μου!!!!!!!!!!!!!!

Κι εγω δεν μπορω τα πολλα πολλα, μου αρεσουν στην θεωρια, στην πραξη υστερω!!!!!

Να απαντησω στην Εφη (500 σελ πριν) Με τις νεες μαμαδες και το ντα.

Οταν το ακουσα απο την φιλη, δεν το πιστευα, υποτιθεται οτι η τυπισα ειναι διαβασμενη κτλ.

Να πω στην Ελενα, περαστικα και στον μπεμπινιο και στην ιδια, με τις δουλειες που ξεσηκωσε!!!!!

Και επισης να πω οτι και εμεις κυκλοφορουμε για ακομη μια φορα με μυξα.

Επεξεργάστηκαν by nathael
Link to comment
Share on other sites

Αααα, και στο θεμα με τις νονες κλπ, σορρυ αλλα και γω θα συμφωνησω οτι ειναι θεμα καθαρα νονου. Με την κουμπαρα μου πηγαμε και ειδαμε καποια μαζι, να δουμε αμα συφωνουνε τα γουστα μας, και αυτο επειδη ηθελε η κουμπαρα μου. Τα γουστα μας ειναι τα ιδια. Αλλα και παλι μου ειπε οτι αν δεν συμφωνουσαμε θα εψαχνε μια μεση λυση. Σταυρο πηγαν και πηραν προχθες. μου ειπε να μου τον δειξει, αλλα δεν θελω!

Τελος παντων! Το θεμα ειναι να ειναι συζητησιμος ο αλλος. Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσε αυτο που εκανε η αλλη μου κουμπαρα περισυ, που βαφτισε ο αντρας μου τη μικρη, και τα διαλεξε ολα μονη της.

Link to comment
Share on other sites

Α, μπραβο, αν συμφωνουν οι αποψεις εχει καλως!!!!

Ευτυχως και εμεις το ιδιο.

Αλλα οπως και να το κανεις, δεν πρεπει να τα δεις κι εσυ?

Ετσι ρε παιδι μου, για τα ματια του κοσμου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειλικρινα κοριτσια δεν με απασχολει καθολου να δω τι της πηραν ή τι θα της πάρουν. Δεν ξερω..Ισως εμπιστευομαι απολυτα το γουστο της κουμπαρας μου. Μια περιεργει την εχω, αλλα νομιζω θα μου αρεσει περισσοτερο να το δω στην εκκλησια!

Link to comment
Share on other sites

ρε γλωσσοκοπανες!!:lol:

ποτε προλαβατε και τα πατε ολα αυτα?

εμεις τα παντα εκτος του σταυρου , που τον ειδα στην εκκλησια , τα διαλεξα μονη μου.

αυτο βεβαια εγινε

1ον γιατι η νονα ειναι στη λαρισα(η ανηψια μου 30 ετων)

και 2ον μου ζητησε μονη της να τα διαλεξω.

και επειδη εχω μεν θεμα με τα φιρματα λογω γουστου και ποιοτηας μονο, αλλα το ψαχνω κιολας, τα παρηγγειλα ολα μεσω νετ.

τα ρουχα του τα ηθελα απλα (σιχαινομαι κουστουμακια , μπουφανακια , φρακακια, γιλεκακια, γαλαζακια, μπλεδακια)οποτε του πηρα κοκκινα παπουτσια , μπλουζακι και ζακετα moschino, και μια πλεκτη οικολογικη μπεζ σαλοπετα απο το eco baby.

το ντυσιμο κοστισε γυρω στα 200 ευρα ολα μαζι, νευριασα απιστευτα ομως με τα λαδοπανα που τα πυλανε χρυσα και ειναι τσιτια, τοσο που τα κρατησα και για το επομενο παιδι, και για κουτι, πηγα και διαλεξα ενα σουεντ μπεζ στρογγυλο κουτι απο καταστημα χονδρικης ειδων δυσκευασιας με 18 ευρω:cool:

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζω γιατι λαχανιασα:mrgreen:

στολισμο δεν εκανα ΤΙΠΟΤΑ!

η βαφτιση εγινε στο εκκλησακι ενος απιθανου ξενοδοχειου , οπου εγινε και το τραπεζι, το λευκο της εκκλησιας με το πρασινο του κηπου, το μπλε της θαλασσας και η πισινα , για μενα ηταν ο καλυτερος στολισμος.

οι ιδιοι παντως εκτος απο τις ντυμενες καρεκλες ειχανε στολισει με δαφνες το τραπεζι που τον ντυσαμε και ηταν πολυ ομορφο!

μοιρασα γλυφυτζουρια στα μωρα της disney και για μπο μπο παρηγγειλα απο τη συνταγη της γιαγιας γλυκο βυσσινο , μεσα σε πηλινα χρωματιστα βαζακια που κλεινανε με κλιπ, και ειχαν στο πλαι ξυλινο κουταλακι.

ειμαι και λιγο παλιομοδιτισα και δεν ειχα "θεμα¨" στη βαφτιση:rolleyes:

θεμα και θεαμα ηταν ημασταν απο μονοι μας:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...