Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

Καλλυντικά, νέα & παράπονα κτλ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα Άννα...το καλοκαίρι που ήταν εδω η αδερφή μου είχε της APIVITA και μου φάνηκαν καλύτερα...έχεις δοκιμάσει να κάνεις τη σύγκριση;Εγώ πήρα μια κρέμα ημέρας γιαούρτι αλλά δε με ικανοποίησε καθόλου.Άλλα προιόντα όμως ήταν αρκετά καλά


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,παλιοτερα επερνα κ εγω της APIVITA αλλα τελικα σε εμενα εχουν ταιριαξει καλυτερα του ΚΟΡΡΕ,μαλλον εχει να κανει με το δερμα.


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:

1) Και μετά πως ξεπλένεις το ελαιόλαδο, δε μένει καθόλου στο δέρμα?

2)Κρέμες γιατί δε φοράς? Η Κοκό Σανέλ έλεγε ότι στα 20 μας έχουμε το πρόσωπο που μας έχει κάνει δώρο η φύση, στα 50 μας έχουμε το πρόσωπο που μας αξίζει...αν με πιάνεις!


Wktmp2.png

qIogp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωραια ιδεα αυτο το θεμα!!!!!!λοιπον απο κρεμες προσωπου μονο Κορρε,εδω κ καιρο βαζω την κρεμα-gel ροδι για λυπαρες επιδερμιδες κ ειναι η μονη που μου εχει ταιριαξει!!!εχω παρει επισης κ μασκες(φοβερες),καθως κ βερνικια νυχιων.καλα περσι ενα βερνικη κοραλλι χρωματος ηταν το αγαπημενο μου για το καλοκαιρι,ασε που αντεχε μερες χωρις να γινετε χαλια στην θαλασσα!!!!επιδης κ οι τιμες ειναι μια χαρα,ειδικα για φυσικα προιοντα!!!

Γεια σας!

Βρηκα τη συγκεκριμενη κρεμα σε δειγματακι και τη δοκιμασα. Εμεινα πολυ ικανοποιημενη καθως δεν ηταν καθολου λιπαρη και το δερμα την απορροφησε αμεσως!

Κατα τα αλλα απο κρεμες χρησιμοποιω αυτη την περιοδο τη seaweed mattifying day cream απο τα body shop και για τα ματια χρησιμοποιω το στικ που εχει ρολετα απο τη μια για τους μαυρους κυκλους και κρεμα με βιταμινη C απο την αλλη πλευρα. Η συσκευασια πανω γραφει Vitamin C Eye reviver duo. Και αυτη απο τα body shop. Ειμαι ευχαριστημενη και απο τις 2 κρεμες.

Καλλυντικα δεν χρησιμοποιω συχνα αλλα δηλωνω φαν της max factor. Χρησιμοποιω εδω και καιρο το make up με το σφουγγαρακι που ειναι σε στρογγυλη συσκευασια. Καλυπτει αρκετα καλα και δε δημιουργει εφε "ψευτικου" δερματος. Κονσιλερ το ιδιο ακριβως με της Μαριας και πουδρα στον ιδιο τονο. Σκιες εχω σε παλεττα (αλλα δεν ειναι μαρκας) οποτε αναλογως το ντυσιμο βαζω και το αναλογο χρωμα. Μολυβια εχω 3 της max (1 μαυρο, 1 μπλε και 1 πρασινο). Μασκαρα και αυτη απο τα body shop. Ρουζ εχω απο τη max στην αποχρωση 221 Classic Pink. Βγαζει φυσικο αποτελεσμα, σαν να εχεις ροδοκοκκινησει απο τη ζεστη. Κραγιον και λιπ γκλος απο τη max επισης.

Οποτε βαφομαι, το βραδυ ξεβαφομαι με το γαλακτωμα καθαρισμου της apivita με χαμομηλι και μελι. Ειναι ιδανικο και για τα ματια και ομολογω πως ειναι το μοναδικο γαλακτωμα που εβαλα και σε εκεινη την περιοχη και δεν με ετσουξε. Μετα απλωνω την ενυδατικη ημερας. Δεν χρησιμοποιω ακομα νυκτος γιατι η κοπελα επεμενε πως λογω ηλικιας με παιρνει ακομα (τον Οκτωβριο κλεινω τα 25).

Τελος, στο καθημερινο μπανιο ή ντους λουζομαι με τα Syoss για βαμμενα μαλλια. Μυριζουν ομορφα και ειναι σε μεγαλη συσκευασια. Αφρολουτρο αγορασα το le petit marsellais με αρωμα ανθους πορτοκαλιας. Μυριζει υπεροχα και αφηνει το δερμα πολυ απαλο. Μασκα στα μαλλια βαζω παλι της pantene για αναδομηση. Νομιζω με εχει σωσει καθως τα μαλλια μου τεινουν προς το κατεστραμμενο μετα απο τοσες επεξεργασιες.

Ηθελα να σας ρωτησω αν εχετε να προτεινετε καποιο καλο σκραμπ σωματος (εν οψει καλοκαιριου) και αν εχετε επισης να προτεινετε καποια ελαφρια ενυδατικη χωρις βαρυ αρωμα για μετα το ντους.

Χρησιμοποιειτε καποια?


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Τελος, στο καθημερινο μπανιο ή ντους λουζομαι με τα Syoss για βαμμενα μαλλια. Μυριζουν ομορφα και ειναι σε μεγαλη συσκευασια.

Χρησιμοποιώ τη μάσκα Syoss για βαμμένα μαλλιά, παρόλο που δεν τα βάφω, απλά είναι αρκετά ξηρά. Πολύ ωραία και οικονομική!

Αφρολουτρο αγορασα το le petit marsellais με αρωμα ανθους πορτοκαλιας. Μυριζει υπεροχα και αφηνει το δερμα πολυ απαλο.

Τέλεια αυτά τα προΙόντα και ευτυχώς και αυτά οικονομικά!

Μασκα στα μαλλια βαζω παλι της pantene για αναδομηση. Νομιζω με εχει σωσει καθως τα μαλλια μου τεινουν προς το κατεστραμμενο μετα απο τοσες επεξεργασιες.

Ηθελα να σας ρωτησω αν εχετε να προτεινετε καποιο καλο σκραμπ σωματος (εν οψει καλοκαιριου) και αν εχετε επισης να προτεινετε καποια ελαφρια ενυδατικη χωρις βαρυ αρωμα για μετα το ντους.

Χρησιμοποιειτε καποια?

Σκράμπ σώματος έχω της NUXE (από φαρμακείο), πολύ καλό αλλά ακριβό. Έχει ποσότητα μεν, αλλά και τα 22 ευρώ "τσούζουν" λίγο... Μάλλον κι εγώ θα αναζητήσω κάποιο άλλο όταν τελειώσει.

Ενυδατική σώματος χωρίς βαρύ άρωμα προτείνω της St Angelica (επίσης από φαρμακείο).

Καμιά κρέμα για κυτταρίτιδα καλή αλλά οικονομική; Ζητάω πολλά;;;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Scrub σώματος μπορείς να φτιάξεις σ'ενα βάζο σπίτι...ζάχαρη καστανή ένα λεμόνι και ελαιόλαδο γίνεται μείγμα ημίρευστο και φυσικά με λιγότερο κόστος...για κυταρίτιδα η κουμπάρα μου έκανε τώρα μια σπιτική συνταγή περιμένω να μου πει αποτελέσματα και θα σας ενημερώσω για τη δοσολογία!!!

ΕΜΠΡΟΣ ΝΑ ΑΦΑΝΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΙΜΟ ΕΧΘΡΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ

χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

η apivita γιασεμί firstlines ειναι καταπληκτική απο δειγματακια που μου έδωσαν αλλά 35 ευρώ για ένα μικρό βαζάκι μου είναι πολλά... αν ήταν πχ στα 25 ίσως να την έπαιρνα. αλλά αλλιώς το θεωρώ ψιλοκοροιδία...

Πολύ καλή προσφορά και το τσαντάκι είναι όμορφο!Ξέρουμε μέχρι πότε ισχύει και αν το παίρνουμε με την αγορά συγκεκριμένων προϊόντων ή με ό,τι θέλουμε εμείς?

με ότι προιόν θέλουμε αρκεί να είναι 2 προιοντα. παιδιά δεν ξέρω μεχρι ποτε ηταν ρωτήστε ίσως τηλεφωνικά ή πηγαιντε απο εκεί να δείτε δε ξέρω περισότερα :-) πάντως όποια πάει ας γράψει να ενημερωσει και τις υπολοιπες.

Όσο για το λάδι πιστευω οτι εξαρτάται απο το δέρμα. καποια δερματα, δεν κάνουν για λάδι.

εμένα είναι παρα πολυ δυσκολο - ειναι ευαίσθητο, φωτοευαίσθητο λεπτο και μικτό λιπαρό στο Τ, με λίγη ακμή σε σαγονι. (αστα να πάνε δηλαδή!!!)

κοριτσια για τις κρέμες δεν ισχυει...πιστευω ειναι πεταμένα λεφτά !

το λένε πολλοί, ... το βασικό είναι να χρησιμοποιείτε πάντα αντηλιακό! ποτέ χωρίς,

απόδειξη είναι σε ηλικιωμενους ανθρωπους ειδικά εδώ στην ελλαδα, αν δείτε τα μέρη του δέρματος που είναι καλυμένα απο τον ήλιο πως είναι, σε σύγκριση με το δερμα που ειναι στον ήλιο, θα δείτε ότι το μεγαλύτερο κομμάτι της γήρανσης (Εκτος απο τις ρυτιδες και την χαλάρωση) γίνεται απο τον ήλιο.

έτσι λοιπον βλεποντας βιντεο στο youtube κατάλαβα ότι 1) προστατευεσαι απο αυτό 2) όταν πλέον το πρόσωπο χαλαρώσει, κάνεις τις αντίστοιχες θεραπείες που είναι πλέον σύγχρονες και περιλαμβάνουν ενέσιμο botox γεμισμα ρυτιδων, και ένα χημικό πήλινγκ κ ενα αλλο που δε θυμαμαι και τελείωσες. ούτε καθημερινές κρεμες κτλ...

στο 2 δεν εφτασα ακομα στα 36 μου αλλά, όταν φτάσω αυτό θα κάνω λογικά.

και τα χρήματα, είναι σίγουρα πιο οικονομικά απο ότι η χρηση κρεμών.

πόσο κοστίζουν πχ οι ακριβες κρεμες και μασκες, το μήνα, ανά έτος, επι πχ 5 χρόνια? για υπολογίστε τα :-)

επίσης για την ακμή (με κύστες εσωτερκές) είδα ότι με βοήθησε σταγονες εχινατσεα μια δυο μερες της εβδομάδας.

δεν θελω να παρω χαπια κτλ.

ενα βίντεο για αυτο

hLTcjHqsC_M

για τις κρέμες πραγματικά δεν υπάρχει καμία έρευνα (κ οπτική) για το αν όντως εχουν αποτέλεσμα, και ποιο αποτέλεμσα έχουν... ποτέ δεν έδωσα λεφτά για κρέμες!

1) καλός καθαρισμός με ήπιο σαπούνι (κ πηλινγκ μια φορά τη βδομαδα - πχ ασπιρινης ή το αλλο με το λαδι ζαχαρη κτλ)

2) ενυδατωση-φροντιδα κτλ (πχ λάδι tahitian anoi στα ματια, ή shea butter mask απο occitane και στο υπολοιπο προσωπο απλή ενυδατική, )

3) αντηλιακό

καλη διατροφή ειναι φυσικά must.

α edit να πώ και ότι είμαι ερωτευμένη με το conditioner clairol μπύρας, το κλασσικό παλιό, με την ΤΕΛΕΙΑ του μυρωδιά. μαλλον λαθος κανω, είναι πλέον της orzene. θα το θυμαστε απο τα παλιά. δεν μπορώ να αντισταθώ! παίρνω αυτό για βαμμμενα μαλια παροτι δεν ειανι ακριβως βαμμενα τα δικα μου αλλα πολυ ξηρα πάντα!


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

για σημάδια από ακμή υπάρχει κάποια κρέμα που να έχει αποτέλεσμα?

σαμπουάν και μάσκα μαλλιών χρησιμοποιώ τα GLISS,είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη.

scrub χρησιμοποιώ το exfotonic της loreal,gel απολέπισης λέγεται.

προχθές έβλεπα ένα βίντεο στο you tube...

Nf9782J7n4c

για την μάσκαρα που είναι στα τελειώματα,λίγες σταγόνες ελαιόλαδο...

η κοπέλα αυτή αν και τα λέει στα ισπανικά έχει ωραία βιντεάκια και blog!!

για σπιτικές μάσκες και κρέμες δείτε στο blog μου,είχα βάλει πολλέςς πριν λίγες μέρες.

http://christinad-christinascorner.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα μια καταπληκτική κρέμα για τις φτέρνες...Gehwol med Salve for cracked skin από φαρμακείο.

ήταν χάλια οι δικές μου κι επειδή δεν έβαζα συχνά κρέμα δεν είχα αποτέλεσμα...τον τελευταίο καιρό προετοιμάζω τα πόδια μου για τα πέδιλα...βάζω κάθε βράδυ και μετά κάλτσες. έχουν γίνει επιτέλους οι τέλειες φτέρνες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...