Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα.

Ακόμα τα ίδια.. :?

Εκανα μπάνιο, έπλυνα τα δόντια μου αλλά δεν είχα κουράγιο να λουστώ.. είμαι μέσα στη βρώμα... :oops:

Πετάξαμε ήδη μία γεμάτη σακούλα του σούπερ με μυξομάντηλα και βάλαμε καινούργια δίπλα μου... στο κρεβάτι.. δεν εχω καθόλου κουράγιο να σηκωθώ...

Α, αδιαθετώ κι όλας.... έλεος ρε γμτ!

Σας φιλώ και σας καληνυχτίζω...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τζα εδω ειμαι και εγω επεστρεψα στην βαση μου χθες το μεσημερακι και ασχολουμαι με το σπιτι..

Μου λειψατε κοριτσια ..

Δεν σας διαβασα εννοειται ειναι και πολλα..να πω μονο στην Ειρηνη περαστικα σου ελπιζω να αναρρωσεις γρηγορα..

Γιωτα να χαιρεσαι τον αντρουλη σου..

Καλα να περασατε σημερα καλες βολτουλες..

Καλως ήρθες Αρετούλα μου και ευχαριστώ πολυ.

Περασατε καλά?

Σε σκεφτόμουν χθες και αναρωτιόμουν πότε θα επιστρέψετε!;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραα...Τι κανετε κορίτσια?

Ειρηνη ,τουλάχιστον νιωθεις λιγότερο κομμενη?Αντε να σταματησει αυτο το συναχι,να πάρεις τα πάνω σου.Μπραβο στο συζυγο για την περιποίηση!

Εμενα ευτυχως ο αντρας μου ειναι καλά σημερα,σηκωθήκαμε αρκετα πρωι αλλα μειναμε σπίτι και τεμπελιάσαμε,ηπιαμε τα καφεδακια μας,τακτοποίησα το σπίτι,εστρωσα τα κρεβατια λίγο πριν το μεσημερακι κατεβηκαν οι αντρες να κοιταξουν το ποδήλατο του μικρού που ηθελε φουσκωμα στα λαστιχα και μετα πήγαμε βολτιτσα,περπατησαμε λίγο και ο μικρος εκανε ποδήλατο.

Επεστρεψαμε ,εφτιαξα μια απλή μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα και ηρθε η μαμά μου και φαγαμε.Μαζεψα την κουζινα και τωρα θελω να βαψω τα νυχια μου,τα περιποιηθηκα το πρωι αλλα δεν τα περασα.

Γιωτα καλά εγιναν τα μπιφτεκια?

Ηλιαχτιδα ,περαστικα με το ματι σου!

Ευχαριστώ Χρυσάκι μου.. ακόμα τα ίδια...

Αυριο, υποτίθεται θα σηκωθω και η πεθερα μου με περιμενει να φαμε ολοι μαζι.. δυστυχως δεν εχω καθολου γεύση.. είτε τρώω φαγητό είτε σόλα παπουτσιού... το ίδιο το νιώθω... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ωχ ωχ..να κ άλλη θηλακίτιδα:rolleyes:

Μυρτούλα μου, πως είναι οι τρίχες σου {σκληρές / πολλές / δυνατές / λίγες και διάσπαρτες / μαύρες / ξανθές..?} και που θέλεις να το χρησιμοποιήσεις {πόδι και αν ναι που? Σε ολο το πόδι? Μόνο γάμπα? Στο χέρι?}


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :P!

Ειρήνη, ξεκουράσου! Αφού είσαι έστω και λίγο καλύτερα, με την ξεκούραση, τους χυμούς και την περιποίηση σύντομα θα είσαι πάλι ντούρασελ ;).

Βάσια, το paranormal το 2 είναι αυτό που παίζει κι ένα μωρό; Το 1 έχω δει και στο 1 θα μείνω :cool:.

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!

Νομιζω πως θα μου πάρει αρκετές μέρες να συνέλθω και έχω και δουλειά και αύριο και μεθαύριο...

Ναι, το 2 ειναι αυτό που παίζει και το μωρο. Το 3. είναι στα ίδια αλλά πιο βαρετό. Μια-δυο σκηνές μόνο σε "τρομαζουν"...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχχχχ κορίτσια μας ματιάσανε......απο το πρωί ένιωθα έναν πόνο δεξιά στα πλευρά μου....σαν ψύξη....ε το μεσημέρι με έπιασε για τα καλά, κοιμήθηκα πέρασε κάπως και με έτριψε ο άντρας μου με κρέμα αλλά ακόμα συνεχίζει να πονάει και δυναμώνει κάποιες φορές :(

Περαστικά μαςςςςςς!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσαρες! πηγαμε καλαμο, ηπιαμε καφεδακι κ η μικρη ξελυσαξε στην παιδικη χαρα κ μετα με την μπαλα!

γυρισαμε την εκανα μπανιο-λουσιμο-στεγνωμα μαλλια-μαμ κ νανι.

για εμας ερχονται σουβλακια κ μπυριτσα!

χρυσα τα μπιφτεκια γιναν απιστευτα!

βασια μου περαστηκα κ σε σενα!

ειρηνακι αν δεν νιωθεις καλα αυριο, μην πιεζεις τον εαυτο σου, κατσε να ξεκουραστεις, εκτος αν θες να βγεις λιγο εξω. και περιοδος??? αυτο σου ελλειπε!!! thanks για τις οδηγειες!!!!!

αρετη μου ευχαριστω για τις ευχες!!!

κικη μου θα το σκεφτω λιγο κ θα σου απαντησω αυριο! το ιδιο κρεβατι το ειχε η αδελφη μου κ την βολεψε απιστευτα!!!

μολις ηρθαν τα σουβλακια κ δεν μπορω να αντισταθω!!!

σας φιλω καληνυχτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει δικιο η Βασια μας ματιασανε..εχω εναν πονοκεφαλο αλλο πραγμα..εχω παρει και ντεπον αλλα προκοπη δεν ειδα..

Βασια περαστικα σου..εντριβουλες,βαλε τον συζυγο..

Ειρηνη χαλια ε?μακαρι αυριο να εισαι καλυτερα..χθες το μεσημερι γυρισα με τα παιδια ωραια ηταν, ξεκουραστηκα,η μεγαλη επαιξε στην αυλη ειχαν και οι δικοι μου παρεα.. Παω να ξαπλωσω μηπως μου περασει..

Καληνυχτα φιλεναδες..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

ax βρε κοριτσια μου τι παθατε ολες??

ειρηνη μου ευχομαι το πρωι να εισαι καλυτερα και να γινεις γρηγορα γρηγορα καλα φιλακι μουτσ μουτσ

βασια μου περαστικα και σε σενα ελπιζω να μην ειναι τιποτα

εχω κοριτσια μου σιδερωνα απο τις 1 και 30 το μεσημερι μεχρι τις 9 το βραδυ με διαλειμα μονο για να ταισω-αλλαξω το μωρο ΑΛΛΑ εχω να δηλωσω κι ελπιζω να μη μου θυμοσετε οτι δεν εχω ουτε μια καλτσα ασιδερωτη και απλυτη τα εξαφανισα ολα τωρα τα μισα ειναι στολισμενα στο καναπε γιατι δεν εχω κουραγιο αλλο ασε που κοιμ ουνται ολοι οι αντρες μου και δε μπορω να τα βαλω στη θεση τους

εμεις σηκωθηκαμςε με τον αντρα μου κατα τις 8 σημερα η[ιαμε καφεδακι στη βεραντα που ειχε τελεια μερα κατα τις 10 εφυγε πηγε για δουλεια γυρισε στις 8,30 εγω εκανα λιγα στο σπιτι δεν ειχε και τιποτα δηλαδη απλα ενα περασμα για να μην αποκτησει μαγειρεψα λεμονατα μοσχαρακι με ρυζοτο με μπεικον και κρεμμυδακι και μετα σιδερωνα τωρα παω να κανω ενα μπανακι και να ξεραθω

σας φιλω ολες


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω βρε κοριτσάκια!

Πονάει πολύ τώρα, δεν είχα δύναμη ούτε τα κορίτσια να ετοιμάσω για ύπνο και αν ζοριστώ πολύ π.χ. κουνήσω το χέρι απότομα....πονάνε τα πλευρά μου τόσο πολύ που μου κόβεται η ανάσα...πήρα τώρα ένα panadol ελπίζω να κάνει δουλειά....

Αύριο έχουμε παρέλαση το πρωί, ελπίζω να έχω στρώσει!

Καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μυρτούλα μου, πως είναι οι τρίχες σου {σκληρές / πολλές / δυνατές / λίγες και διάσπαρτες / μαύρες / ξανθές..?} και που θέλεις να το χρησιμοποιήσεις {πόδι και αν ναι που? Σε ολο το πόδι? Μόνο γάμπα? Στο χέρι?}

σκούρες, αρκετές, όχι σκληρές:P....θα το ήθελα για όλο το πόδι

Αχ βρε Βάσια τι έπαθες?Περαστικά κ σε σένα και συ Ειρήνη μου άντε το φαγες το δύσκολο, σήμερα πιστευω θα σαι καλύτερα

και μένα πονάνε οι καρποί μου αλλά είναι απόλυτα λογικό αν σκεφτείς ότι σηκώνω όλη μέρα τα παιδιά...να δω πώς θα τους γιατρέψω μόνο...αν έχει καμιά εμπειρία από τενοντίτιδα ή σύνδρομο καρπιαίου - γιατί για τέτοια με βλέπω - ας μου πει πώς το ξεπέρασε:(


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια! τι κανετε?

πηγατε παρελαση? κανουν τα μικρα σας?

εμεις σηκωθηκαμε, ο αντρας στις 8 κ σηκωσε το παιδι κ εγω στις 9. εφτιαξα καφεδακια κ γαλα.

μετα απο καμια ωριτσα εστρωσα κρεβατια, αδειασα το πλυντηριο πιατων κ εβαλα στην θεση τους ολα τα τζατζαλα που ειχα στους παγκους να στεγνωνουν.

εβαλα κατι λιγα στο πλυντηριο κ περασα μια τους παγκους.

δεν κανω τιποτα αλλο, αραχτη σημερα γιατι εχω κουραστει παρα πολυ κ θελω να ξεκουραστω κ να ηρεμισω!

για το μεσημερι θα τηγανισω μπακαλιαρο κ πατατες, εχω πατζαρια κ θα παρω κ σκορδαλια απο την πεθερα μου. το μικρο εχει φαγητο απο χτες!

ειρηνη, βασια κ αρετη ελπιζω να ειστε ολες καλυτερα!

χαρα ηταν πολλες οι ωρες που σιδερωνες οποτε δεν θα σου θυμοσουμε!!!

μυρτουλα τι ιδανικο για τις τριχες ετσι οπως εινια (κ οι δικες μου) ειναι το λειζερ, 6 συνεδριες για τα ποδια ειναι ιδανικες, εγω εχω το νου μου αν βγει καμια προσφορα οπως εκανα μπικινι να κανω κ τα ποδια. αν βρω 6 συνεδριες με 100-150 ευρω θα τις κανω! για τους καρπους εχω ειχα τενοντιτιδα στο γυμνασιο-λυκειο κ στα 2 χερια, θυμαμαι τα ειχα σχεδον παντα δεμενα με επιδεσμους, θελει ξεκουραση (ξερω αδυνατον!) τοτε επαιζα βολευ, κ οταν σταματησα να παιζω περασε κ ο πονος. αφου δεν μπορεις να ξεκουραστεις βαλε κανα επιδεσμο η επικαρπιδες.

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι και όποιο άλλο κοριτσάκι, αυτές τις μέρες με απασχολεί το θέμα του δωματίου της μικρής κι επειδή, όπως έχω ξαναπεί, εγώ κι η φαντασία όχι απλά έχουμε τσακωθεί αλλά δεν γνωριστήκαμε ποτέ, θα εκτιμούσα πολύ όποια ιδέα και πρόταση.

Λοιπόν, αποφασίσαμε λόγω προβλήματος υγρασίας να αλλάξουμε δωμάτια με τη μικρή και με αυτή την ευκαιρία είπαμε να της πάρουμε κρεββατάκι και να "φτιάξουμε" λίγο το νέο της δωμάτιο. Μας αρέσει αυτό: http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=36739

Αυτή τη στιγμή το πρόβλημά μου σε σχέση με το τωρινό της δωμάτιο (είναι, βέβαια, μικρότερο) που δεν θέλω να επαναληφθεί στο νέο είναι ότι ενώ έχω κουτιά, καλάθια κλπ είδη αποθήκευσης είναι όλα κάτω στο πάτωμα με αποτέλεσμα για να σκουπίσω, σφουγγαρίσω να πρέπει στην πραγματικότητα να βγάλω όλο το δωμάτιο στο διάδρομο :?. Σκέφτηκα τη "λύση" ράφια σε ύψος προσβάσιμο σε εκείνη, που είναι και οικονομική (γιατί το budget μας είναι αρκετά περιορισμένο :() αλλά με το συγκεκριμένο κρεββάτι, τι είδους ράφια ώστε να μη φαίνονται παράταιρα;

Καμιά άλλη ιδέα για το τι θα έπρεπε να σκεφτώ, να προβλέψω ενδεχομένως ή από άποψη διακόσμησης;

Σας έπρηξα, sorry, αλλά δεν το 'χω καθόλου :oops:.

κικη μου νομιζω οτι κατι τετοιο θα βολεψει παρα πολυ, φυσικα αν πιανουν τα χερια σας μπορειται να το φτιαξετε κ μονοι σας

Kidsroom.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες καλημέρα.

Είμαι κάπως καλύτερα σήμερα, όχι τρελή αλλαγή αλλά από τις 2 προηγούμενες μέρες καλύτερα. Η καταρροή συνεχίζεται με αμείωτο ρυθμό... :| και σίγουρα μέχρι το βράδυ θα έχει γεμίσει και η 2η σακούλα του σούπερ... απίστευτη καταρροή.. δεν το πιστεύω πόσο.. :? .

Στο μεταξύ κοιμόμουν σχεδόν από τις 9.30... :| και ξύπνησα με τα χίλια ζόρια {ήρθε το φιογκάκι} στις 8 και...

Σηκωθήκαμε και εγώ ξανα σε λήθαργο δεν μπορούσα να ξυπνήσω... τελικά σηκώθηκα κατά τις 10 και είπα να δω τι γίνεται στο σπιτι... :rolleyes: .

Αλλάξαμε τα σεντόνια του δωματίου μας... {αυτά πλέον θέλουν κάψιμο στην πυρά! :tongue: }, ξεσκόνισα και το αέρισα.

Εβαλα ένα πλυντήριο για την νύχτα και ένα πλυντήριο πιάτων που, παρά που ο άντρας μου είχε πλύνει ένα σωρό πιατικά, είχε γεμίσει..:|

Τώρα ξανά.. ξάπλα..! :rolleyes:

Μας περιμένει η πεθερά μου για μπακαλιαρο και σκορδαλιά και αναρωτιεμαι πως θα συρθώ μέχρι εκεί... :rolleyes: . Δεν θέλω να στεναχωρήσω και τ αγορια που το περιμενουν πως και πως και θα πάμε.. τι να πω.. γευση δεν έχω αλλά κάτι θα φάω, ελαφριά φυσικά.

Το απόγευμα δουλεύω αλλά φυσικά θα πάω με μάσκα να μην κολλήσω καμία πελάτισσα, συνάχι.. :|

Σας φιλώ και... ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΜΑΤΙΑΣΕΙ ΟΛΕΣ! Δεν εξηγείται..! :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι και όποιο άλλο κοριτσάκι, αυτές τις μέρες με απασχολεί το θέμα του δωματίου της μικρής κι επειδή, όπως έχω ξαναπεί, εγώ κι η φαντασία όχι απλά έχουμε τσακωθεί αλλά δεν γνωριστήκαμε ποτέ, θα εκτιμούσα πολύ όποια ιδέα και πρόταση.

Λοιπόν, αποφασίσαμε λόγω προβλήματος υγρασίας να αλλάξουμε δωμάτια με τη μικρή και με αυτή την ευκαιρία είπαμε να της πάρουμε κρεββατάκι και να "φτιάξουμε" λίγο το νέο της δωμάτιο. Μας αρέσει αυτό: http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=36739

Αυτή τη στιγμή το πρόβλημά μου σε σχέση με το τωρινό της δωμάτιο (είναι, βέβαια, μικρότερο) που δεν θέλω να επαναληφθεί στο νέο είναι ότι ενώ έχω κουτιά, καλάθια κλπ είδη αποθήκευσης είναι όλα κάτω στο πάτωμα με αποτέλεσμα για να σκουπίσω, σφουγγαρίσω να πρέπει στην πραγματικότητα να βγάλω όλο το δωμάτιο στο διάδρομο :?. Σκέφτηκα τη "λύση" ράφια σε ύψος προσβάσιμο σε εκείνη, που είναι και οικονομική (γιατί το budget μας είναι αρκετά περιορισμένο :() αλλά με το συγκεκριμένο κρεββάτι, τι είδους ράφια ώστε να μη φαίνονται παράταιρα;

Καμιά άλλη ιδέα για το τι θα έπρεπε να σκεφτώ, να προβλέψω ενδεχομένως ή από άποψη διακόσμησης;

Σας έπρηξα, sorry, αλλά δεν το 'χω καθόλου :oops:.

Να σου πω μερικές ιδεούλες μήπως εμπνευστείς:

1) Το κρεβάτι αυτό, μου αρέσει πολυ! Υπέροχο!

2) Όντως, οπως το περιγράφεις, είναι οτι χειρότερο, να προσπαθείς να κρατήσεις το δωμάτιο καθαρό, τη στιγμή που έχεις στο πάτωμα κουτιά..! :|

3) Εγώ έχω την trofast, η οποία έχει αρκετά καλά. Και επιλέγεις τι είδους βάθος χρειάζεσαι για τα "καλάθια" και τι χρώμα και το μέγεθος της trofast.

Δεν εδώ

http://ninio.strefa.pl/Trofast/Trofast_regal_potrojny.JPG

http://4.bp.blogspot.com/-lq52J0N-AIQ/TfeonsqEfbI/AAAAAAAAAPg/jPXhFn_nWFQ/s1600/kids+room+005.JPG

http://simplemom.net/wp-content/uploads/2010/11/toy-buckets-e1289797730745.jpg

Υπάρχουν τόσες εναλλακτικές να κάνεις και κυρίως μπορείς να την "συμπληρώνεις" σιγά-σιγά ώστε να μην πέσουν τα χρήματα μαζεμένα.

4) Το κρεβάτι αυτό, βγαίνει και σε λευκό οπότε μπορείς να το "δέσεις" σε άπειρους συνδυασμούς. Το βασικό για μένα θα ήταν να αγοράσω ένα επιπλάκι ώστε να γίνεται η αποθήκευση των παιχνιδιών της μικρής για να είναι τακτοποιημένο το δωμάτιο και όλα τα λοιπά επιπλάκια που τυχόν θα αγόραζα, θα το κοίταγα μετά.. σιγά-σιγά...

5) Αφού θα αγοράσετε το κρεβάτι και τα οικονομικά είναι περιορισμένα, δες πρώτα το θέμα της αποθήκευσης και μετά "πιάνεις" και τη λοιπή διακόσμηση, που θα είναι σχετικά πιο εύκολη και οικονομική!

Οτι θες, συζητάμε! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...