Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμένα απο την ημερα που αλλαξαν χρωμα τα κακα του ηρεμισε.Μαλλον τακτοποιηθηκαν τα εντερικα του....

δηλαδη τι χρωμα ηταν και τι εγιναν??ακου τι ρωταω η ερμη αλλα φαντασου ποσο βασανιζομαι...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ναν σενσιτιβ επινε ο στρατος απο 2 μηνων μεχρι 9 γιατι ειχε βγαλει κατι σπυρακια στο προσωπο και στο κεφαλακι του..κολικους δεν ειχε..ξεκινησαμε με frisolac μετα HA 1 της humana και μειναμε στο nan sensitive..το οποιο ειναι υποαλλεργικο και συνηθως το δινουν στα μωρακια που εχουν προβλημα με το αγελαδινο γαλα...τελικα ο στρτ=ατος δεν ειχε κανενα προβλημα απο 9 μηνων πινει κανονικο...και με το ναν ειχε δυσκοιλιοτητα και τα κακακια του ηταν πρασινα μην τρομαξετε αν δειτε κατι τετοιο!!και εκανε μια φορα στις 2 μερες!!!

αποψη μου?συμφωνω με ελενη,να μην αλλαζουμε τα γαλατα των μωρων τοσο ευκολα...σιγα σιγα ο οργανισμος τα συνηθιζει ολα εκτος κι αν υπαρχει μεγαλο προβλημα...


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι χρωμα ηταν και τι εγιναν??ακου τι ρωταω η ερμη αλλα φαντασου ποσο βασανιζομαι...

εμας απο κιτρινο που ειναι το φυσιολογικο ειχαν γινει πρασινα οπως προανεφερα.


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εφαγε και ξαναεπεσε τεζα...τωρα υπολογιζω οτι θα ξυπνησει κατα τις 3 για φαι...αλλα τον αλλαζω τρωει και ξαναξεραινεται στο δευτερολεπτο...ελπιζω απλα να ειναι υπναρας ...εντωμεταξυ οταν θελει να κοιμηθει, τον φασκιωνω, του βαζω και την πιπιλα και ενω παω λιγο να τον κουνησω για να τον νανουρισω δεν θελει, γκρινιαζει...τον αφηνω στην κουνια του και εκεινος ρουφαει την πιπιλα και κοιμαται μονος του...αν δεν του φυγει η πιπιλα ολα καλα...αν του φυγει...την κατσαμε :Ρ


waWmp3.png

9LyAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εφαγε και ξαναεπεσε τεζα...τωρα υπολογιζω οτι θα ξυπνησει κατα τις 3 για φαι...αλλα τον αλλαζω τρωει και ξαναξεραινεται στο δευτερολεπτο...ελπιζω απλα να ειναι υπναρας ...εντωμεταξυ οταν θελει να κοιμηθει, τον φασκιωνω, του βαζω και την πιπιλα και ενω παω λιγο να τον κουνησω για να τον νανουρισω δεν θελει, γκρινιαζει...τον αφηνω στην κουνια του και εκεινος ρουφαει την πιπιλα και κοιμαται μονος του...αν δεν του φυγει η πιπιλα ολα καλα...αν του φυγει...την κατσαμε :Ρ

και θα ξαναπω....τυχερη μαριανθη....μου εχουν πεσει τα χερια απο το κουνημα στην αγκαλια..

Link to comment
Share on other sites

Εφαγε και ξαναεπεσε τεζα...τωρα υπολογιζω οτι θα ξυπνησει κατα τις 3 για φαι...αλλα τον αλλαζω τρωει και ξαναξεραινεται στο δευτερολεπτο...ελπιζω απλα να ειναι υπναρας ...εντωμεταξυ οταν θελει να κοιμηθει, τον φασκιωνω, του βαζω και την πιπιλα και ενω παω λιγο να τον κουνησω για να τον νανουρισω δεν θελει, γκρινιαζει...τον αφηνω στην κουνια του και εκεινος ρουφαει την πιπιλα και κοιμαται μονος του...αν δεν του φυγει η πιπιλα ολα καλα...αν του φυγει...την κατσαμε :Ρ

τυχερουλα!!!φτου να μη σας ματιασω!!!

λοιπον εγω θα σας αφησω μπας και προλαβω να κλεισω λιγο τα ματακια μου!!!!

ΜΑΡΛΕΝ προκαταβολικα γιατι αυριο ισως να μην μπορεσω να μπω χρονια σου πολλα!!!να τα χιλιασεις και νασαι παντα γερη να καμαρωνεις τα παιδακια σου!:):):)

καλη σας νυχτα!


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καληνυχτα Μαιρουλα μου...

Πραγματικα δεν πιστευω στην τυχη μου...αφου λεω δεν μπορει...κατι στραβο θα μου βγει και θα τρεχω και δεν θα φτανω...Σηκωνομαι το πρωι, τον ταιζω, ερχεται η μαμα μου τον παιρνει, παω γυμναστηριο, γυρναω τον ταιζω, παω σουπερμαρκετ λαικη χασαπη μου τον παει με το καροτσι σπιτι γυρναω τον ξαναταιζω και μετα φευγει και καθομαστε παρεα...το μεσημερακι κοιμομαστε και το απογευμα καθομαστε ομορφα και καλα...τρωμε κανουμε μπανακι καθομαστε στο ριλαξ και οταν γκρινιαξουμε εχει ερθει ωρα για νανι...μετα απο κει το γνωστο...υπνος-φαι-ξανα υπνος-ξανα φαι και παει λεγοντας..

Μου φαινεται οτι στο δευτερο θα την πατησω...κοριτσακια μου σας καληνυχτω και εγω και σας φιλω σταυρωτα!!! :)

Επεξεργάστηκαν by MARIANTHI611

waWmp3.png

9LyAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΑΛΕΚΑ τα θερμα μου συγχαρητιρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ξερεις για τι!!!!:tongue::-P

και η αλεκα ειναι ενταξει!!

γεια σου αλεκα... ετοιμασου για το παρτυ γενεθλιων!! (για 2 ατομα)!!
μετα από 12 χρονια σχεδον μαζι, χαρα που θα έκανε αν ημασταν μονο οι δυο μας..δεν θα τον κραταγαμε σου λεω.
Αμαν ρε κορίτσια ...ωραίο θέμα πιάσατε και με καψώσατε την γυναίκα.....

Και αυτός ο αντρας μου ...αμάν....αν δεν εχουμε κανει απο 1 ωρα μπανιο ο καθένας δεν.....

Και βαλε 1 ωρα αυτος και 1 ωρα εγω = 2 και να εχουν κοιμηθει και τα παιδια πρώτα....και να θέλει και αλλη μια ωρα τρελίτσες ......ε ....μέχρι να γίνει το νταραβέρι..... ξημέρωσε.... και ακόμα περιμενω.

:lol:.... να σου στειλω τον διό μου?? Τωρα με την κριση ψαχνω εξτρα εισοδημα. Είμαι και χοντρη και το ψιλοαποφευγω.... καταλαβαινεις...
Να βάλω και εγώ την μπέμπα να κοιμάται μπρούμυτα βρε κορίτσια?

Προχθές που πονούσε,την έβαλα το απογευμα και ησύχασε πολύ.. Να την βάζω και όλο το βράδυ?

Εσεις χαμομηλάκι τους δίνετε?

γεια σου Γωγουλινι. Λοιπόν εγω απο σημερα, μονο μπρουμυτα. Επ΄σιης ξεκινησα και του διω κιντερτε καθε μερα. κανα δυο φορες το έχω βαλει και στο γαλα του μεσα.

να σα ςπω επισης οτι ειμαι ενα ρακος!!!που να ειχα και τον στρατο ολη την μερα!!!ναναι καλα η πεθερουλα μου που τον κρατα οταν ο λουκας ειναι στη δουλεια..τελικα αυτο που επαθα μαλλον ηταν πυελονεφριτιδα...τελειωσα την αντιβιωση αλλα εχει κανα 2 μερες που ποναω παλι στην κοιλια ρε γαμωτο...εκανα σημερα υπερηχο ανω κοιλιας για να δουμε ολα τα οργανα και ειναι μια χαρα ευτυχως..αλλα αυτος ο πονος τι να ειναι?η στομαχι λεει η εντερο..απο βδομαδα θα κανω παλι εξετασεις να δουμε τι παιζει...τελικα το αγχος και η κουραση φερνουν πολλα..αφηστε που πρεπει να κανω μια διατροφη τυπου οχι λιπαρα οχι χοιρινο οχι σοκολατα,πολλα φρουτα και λαχανικα και ζυμαρικα!!::(:(

αχ ευακη μου περαστικα... πωπω φανταζομαι ταλαιπωρια. Ο πόνος ειναι στρες ευακι μου...ρηλαξ.

κοριτσια δεν ήξερα οτι το κιντερτε είναι μάρκα.. :(

Πάντως κάπου ακουσα για το carmino που λένε οτι βοηθάει στους κολικούς και το ειπα στην παιδίατρο και φώναζε..

Τίποτα λέει, μονο χαμομηλάκι ή κιντερτε και μόνο σε εντονους κολικούς..

Αλλιώς μαλάξεις στη κοιλίτσα και υπομονή.. Είναι λέει κατι εντελώς φυσιολογικό και ετσι θα περάσουν χωρίς φάρμακα.. Μέχρι ιλεό (δε ξερω και πώς γράφεται) μπορει να πάθουν τα παιδάκια απο σταγόνες και φάρμακα..

Μου είπε να αλλάξω και γάλα αν συνεχιστούν να πάρω λεει το nan sensitive.. Το παίρνει καμια σας?

Δεν το άλλαξα ακόμη, ακόμη Almiron πίνουμε..

και εγω αλμιρον του δινω και ο γιατρος μου ειπε να μην το αλλαξω. ΄Πάντως σημερα, από τα ξημερωματα, ήτραν λες και εχω άλλο παιδι, πολυ ηρεμο. Φτου φτου.. για να δουμε στη συνεχεια...
Κοριτσαρες μου χαιρομαι που ολα για ολες βαινουν καλως...

Ομορφακι μου πολυ το σκεφτομαι το παιδακι σου...τι στεναχωρια και αυτη να μπαινοβγαινετε συνεχεια με πυρετο στο νοσοκομειο...μακαρι να βρεθει μια λυση πολυ συντομα και να ηρεμησετε...Καλα μαρηηηηη εισαι τελειως τρελη????Πας για το τεταρτο???Αυτος ο Παυλιτος σταματημο δεν εχει???Απο που σβηνει???Δεν εχει off??? :ΡΡΡΡ

Αλεκακι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και αυτος την οικογενεια σας :) Και του χρονου, να ειστε καλα!!!

Μαρλεν μου Χρονια Πολλα και σε σενα προκαταβολικα και με μεγαλες επιτυχιες...σε σινεμα και ζωη :ΡΡΡ

Ρε Θεανω θα το σκασεις το μωρο απο το γαλα!!!!Ποσα ml πινει την μερα????Κοιτα μην σου κανει πρασινα κακα...εχε τον νου σου...καλα αυτο με το βυζι στο κρεβατι πως το καταφερνεις?Δεν θελει να ρευτει μετα το γευμα η μικρουλα??Εμενα αν δεν ρευτει αναγουλιαζει και στριφογυρναει σαν τον σβιγγο...

Συγνωμη που παιζω με τον πονο σας αλλα ο δικος μου το εχει παρακανει...μεχρι που ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα..κοιμαται απο τις 19:30 ξυπναει τρωει ξανακοιμαται ξανατρωει ολη νυχτα και τελικα ξυπναμε τελειωτικα κατα τις 09:00...μου το εκανε και χτες αυτο...λετε να ειναι υπνηλια απο το εμβολιο???Μα τι στο καλο εχει το γαλα μου???Ηρεμιστικο και υπνωτικο μαζι???Τι να πω...???Και το μεσημερι κοιμοταν απο τις 15:00 μεχρι τις 17:45...βεβαια ηταν ξυπνιος απο τις 09:00...τι να πω...

ευχαριστω μαριανθουλα μου για τις ευχες και όλα τα κοριτσακια... Μην ανησυχεις βρε. τα μωρακια αν δεν πεινανε και δεν πονανε... κοιμουνται. Απλα εισαι τυχερουλα, φτου φτου. ετσι ηταν και ο Αγγελος.

Καληνυχτα Μαιρουλα μου...

Πραγματικα δεν πιστευω στην τυχη μου...αφου λεω δεν μπορει...κατι στραβο θα μου βγει και θα τρεχω και δεν θα φτανω...Σηκωνομαι το πρωι, τον ταιζω, ερχεται η μαμα μου τον παιρνει, παω γυμναστηριο, γυρναω τον ταιζω, παω σουπερμαρκετ λαικη χασαπη μου τον παει με το καροτσι σπιτι γυρναω τον ξαναταιζω και μετα φευγει και καθομαστε παρεα...το μεσημερακι κοιμομαστε και το απογευμα καθομαστε ομορφα και καλα...τρωμε κανουμε μπανακι καθομαστε στο ριλαξ και οταν γκρινιαξουμε εχει ερθει ωρα για νανι...μετα απο κει το γνωστο...υπνος-φαι-ξανα υπνος-ξανα φαι και παει λεγοντας..

Μου φαινεται οτι στο δευτερο θα την πατησω...κοριτσακια μου σας καληνυχτω και εγω και σας φιλω σταυρωτα!!! :)

μμμ... αυτο λεει η εμεπιρια μου!;)

Αν και για να ειμαι ειλικρινης και νπαλι ησυχουλης ειναι...

Ουφ δεν ξερω τι να κανουμε αυριο... δεν θελω να την περασω μιζερα. Εν τωμεταξυ τα ζευγαρια που θα ερχοντουσαν, έχουν αρρωστησει. Η ελευθερη αδερφη μου θα τη βγαλει σε μπουζουκια και η μικρη θα τη βγαλει με τον άντρα της φυσικα με τον οποιο δεν θελω να κανω εγω ρεβεγιον...

Μου φαινεται, θα ντυθουμε, θα φτιαχτουμε και θα παρουμε τους δρομους ... και μετα παλι σπίτι..:rolleyes:

Μόλις εφυγαν και κατι φιλοι που ηρθαν να ευχηθουν στο Νικο μου...

Πάω να μαζεψω, φιλακια


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

λιτσα το μελανι εκανε θαυμα οπως ειπες σε 2 μερες εφυγε!!!!

α!για το γαλα που ειπες εγω θα το επερνα,εψαξα πολυ μηπως βρω και το δικο μας απο εξω αλλα τιποτα......οι κοπελες που γραψαν τα σαιτ περνουν αυτες απο εκει,μην ξεχνας ειμαστε και ελλαδα ολα τα εχουμε πανακριβα!!!!!

εμενα η παιδιατρος του αλλαξε γαλα οταν ειδα και αποειδα με τους κολικους και δεν σταματουσαν με τιποτα και πινει το aptamil extra care σταματησαν!!!!


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

αλεκα και εμεις αυριο...πικρα......μ'αρεσει που ηθελα να αφησω τα μωρα στην μαμα μου μετα την αλλαγη του χρονου και να παμε σε κατι φιλους για καναδυο ωρες,να ξεφυγουμε......


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

....στο φορουμ θα τη βγαλουμε ε?? χιχι


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

....στο φορουμ θα τη βγαλουμε ε?? χιχι

ναι ρε συ....:lol::lol::lol:

α ξεχασα να ρωτησω,ο αφαλος του μπεμπη ειναι προς τα εξω γιατι?σκληρος δεν ειναι,αμα τον παταω μπαινει μεσα δηλαδη αλαλξαναβγαινει:confused:


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...