Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

αντε Μαρα όλα καλά... Λες να σε προλάβω??? την αλλη Πέμπτη έχω ντοκ και θα σου εχω τότε νέα... Ζώζα μ'ενα πόνο θα βγει και μετά θα γελάς μ'αυτά που αγχωνώσουν :lol::lol::lol:.

Αντε βρε παιδιά όλα καλα θα μας πάνε... Αμα σας πω με τι με έχει πιάσει φοβια θα γελάτε... Το σπιτι μου είναι πάνω σε μεγάλη ανηφόρα και μου πάει να να την κατέβω μόνη... !!! Οποτε αν δεν είναι ο καλός μου μαζί καθομαι μόνη σπίτι από φόβο μη γλυστρίσω και πέσω... κουφό???

Φιλάκια σε όλες σας και στα κοιλάκια σας...


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσουδια μου γλυκα

μαρσολαν μου, κοπελα μου τι να πω, τελος καλο ολα καλα. αλλα μου κανει εντυπωση που δεν σε εβαλαν με καισαρικη, λογω δυσκολιας της καταστασης. Μπραβο σου παντως. Δεν νομιζεις τωρα, πως αφου καταφερες αυτο, μπορεις να καταφερεις τα παντα?

Νεφελακι τι σου ειπε ακριβως? Για ποσο νωριτερα σε κοβει? Θα σε βαλει με ραντεβου τελίκα?

Ακριβως αυτο λεγαμε κι εμεις...αλλα ο γιατρος που με ανελαβε-ενας καταπληκτικος ανθρωπος-οπως και το υπολοιπο τημ των γιατρων επεμεναν οτι ο φυσιολογικος τοκετος ηταν καλυτερος γιατι στην περιπτωση μου η καισαρικη με την αναισθησια ηταν μεγαλο ρισκο!!! και ηθελα να πω σε ολες τις κοπελες που πλησιαζουν να γεννησουν αυτο που λες κι εσυ:η γεννα ιδιως αν ειστε καλοδιαθετες και σε καλη φυσικη κατασταση ειναι απιστευτη διαδικασια και οι πονοι αντεχονται..οχι απλα θα τους καταλαβαινετε αλλα αν ειστε συνεργασιμες θα ενημερωνετε και τον γιατρο... εγω νιωθω πραγματι οτι πλεον ολα μπορω να τα κανω και ναι..θα εκανα και 2η γεννα φυσιολογικα.. Μην φοβαστε....το κλισεδακι "ολα ξεχνιουνται μετα" υπαρχει λογος που ισχυει.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Φυσαλιδάκι, οχι δεν φαινονται στην γενικη αιματος ειναι ξεχωριστες

εμενα μου τις εδωσε γιατι ηθελε να τσεκαρει το συκωτι και τα υπατικα ανζυμα λογω της πιεσης που παρουσιασα...

Εγω εκανα sgot - sgpt και αλκαλικη φωσφαταση, αλλα φυσικα τις ζητησε ο γιατρος.

Στη γενικη αιματος βλεπεις λευκα - ερυθρα αιμοσφαιρια - αιματοκριτη και αιμοπεταλια!

μπουμπου...

καλα εκανε ο δοκ με τις εξετασεις...εμενα ολα εγιναν μανταρα μεσα σε μια εβδομαδα φαντασου...29.04 οι εξετασεις τελειες...μεσα σε 7 μερες ολα εγιναν σκ@@@@

υπατικα,χολερυθρινες κλπ π@@@@@ες εσκαγαν σαν βομβες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαρσυ μου!!!!!!!!!!!!!! συγχαρητηρια και απο κοντάσ κορτσουλι μου!!!!

μετα απο τοσες εξετασεις μπας και ξερουν οι γιατροι γιατι σου γαμη8ηκαν οι δειχτεσ αιφνης?[/QUO

Να σου πω ειλικρινα???Ποτε δεν μου ειπαν τι ΑΚΡΙΒΩΣ ειχα.

Οταν τους ρωτουσα μου εκαναν πιο πολυ χιουμορ και με ενημερωναν απλα οτι βελτιωνομαι..Τωρα ομως θα παω να δω τον γυναικολογο μου και θα τον ρωτησω τι υποψιαστηκε...Ο καυμενος χεστηκε επανω του,με συνοδευσε και με το ασθενοφορο,ουτε τα γενεθλια τοθ παιδιου του δεν χαρηκε!!Παντως να πω ενα πραγμα:Η μαιευτικη του Ριου..τελεια..Ολο το προσωπικο απιστευτο,οι γιατροι ιδιως οι ειδικευομενοι πολυ πλακα...μεσα σε τοση ταλαιπωρια και χαζογελαγαμε κιολας.Περα απο εναν μαλακα επιμελητη(ξου,ξου) ολοι οι αλλοι γαμω τα παιδια..κι ο καθηγητης που με ανελαβε..οταν παρουσιαστηκε μπροστα μου ενιωσα οτι καποιος εκει πανω με προσεχει!!!!!!

Παντως στην δικια μου περιπτωση εγω φαιναται ημουν η βιαστικη-εγωιστρια μανα που εβγαλε το μωρο της απο την βολη του:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

kitty μου τι κανεις????

ααα.....καλά , τώρα το είδα:P:p:p:p

καλά είμαι κοριτσάκι μου :P:p:p

εσείς τώρα έχετε τα καλά τα νέα.....:-D:-D:-D


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites

Marsy μου γλυκια ειναι ο οργανισμος μας αστα να πάνε!

Και φαντασου οτι ο ντοκ απλα λογω της τσιμπημενης πιεσης τα τσεκαρε ολα να ειναι σιγουρος!!!

Τωρα ομως κοριτσακι μου περασαν αυτα τα "ασχημα" για σενα και εχεις αγκαλιτσα το μπεμπεκι σου!!!!!

Τι καλα!!!!!!!!!!!!!!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

αντε Μαρα όλα καλά... Λες να σε προλάβω??? την αλλη Πέμπτη έχω ντοκ και θα σου εχω τότε νέα... Ζώζα μ'ενα πόνο θα βγει και μετά θα γελάς μ'αυτά που αγχωνώσουν :lol::lol::lol:.

Αντε βρε παιδιά όλα καλα θα μας πάνε... Αμα σας πω με τι με έχει πιάσει φοβια θα γελάτε... Το σπιτι μου είναι πάνω σε μεγάλη ανηφόρα και μου πάει να να την κατέβω μόνη... !!! Οποτε αν δεν είναι ο καλός μου μαζί καθομαι μόνη σπίτι από φόβο μη γλυστρίσω και πέσω... κουφό???

Φιλάκια σε όλες σας και στα κοιλάκια σας...

το ιδιο προβλημα εχω κι εγω ,και ειχα πεσει μια φορα πριν μεινω εγκυος...εγω παλι εχω αλλο αγχος πως θα κατεβαινω με το καροτσι και το μωρο...σιγουρα δεν θα μπορω να το κατεβασω,θα φοβαμαι μην μου φυγει το καροτσι...


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

na pairneis ταξι μαναρι μ να πηγαινοερχεσαι... δεν ειμαστε για πεσιματα τωρα...σαν τις γριες πρεπει να περπαταμε..κουτσου κουτσου

εγω παντως νοιωθω οτι περπαταω σαν την παπια,οχι σαν την γρια χαχαχα


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω αυτο το παπισιο δεν το εχω καθολου, μαλλον επειδη ειναι ψηλα το μπεμπεκι, παντως θελει προσοχη κουκλιτσες εγω στο τσακ εχω γλιτωσει απο πεσιματα ειμαι και λιγο αφηρημενη δε αργει να συμβει!

Καλησπερες χαπακι


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπουμπουκακι μου...ααα εγω το παπισιο το εχω αποκτησει τελευταια...και καμια φορα εκει που περπαταω με πιανουν τα γελια οταν νοιωθω πως περπαταω...χαχαχαχα


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες...

Εριαντον μου, οι τρανσαμινασες μου ηταν όλες πολύ πολύ ανεβασμενες, χαλια οι τιμες σήμερα εκανα και γενικη αιματος και ευτυχως τα αιμοπεταλια ήταν καλά!

Η πίεση εχει ψιλοπεσει...

Παρολα αυτα ειμαι σε παρακολουθηση γενικώς!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες...

Εριαντον μου, οι τρανσαμινασες μου ηταν όλες πολύ πολύ ανεβασμενες, χαλια οι τιμες σήμερα εκανα και γενικη αιματος και ευτυχως τα αιμοπεταλια ήταν καλά!

Η πίεση εχει ψιλοπεσει...

Παρολα αυτα ειμαι σε παρακολουθηση γενικώς!

τι λεει ο γιατρος θα περιμενετε μεχρι τελος????


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...