Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Καλλυντικά, νέα & παράπονα κτλ


Recommended Posts

έχασα το τσαντακι μου με τα προιοντα μεικαπ που εχω καθημερινα μαζι.

η μασκαρα που εχω τα τελευταια πολλά χρόνια ειναι η πιο αδιαβροχη των αδιαβροχων η max factor που ευτυχώς της βελτιωσαν το βουρτσάκι.

(αυτη η μασκαρα βγαινει μονο με ελαιολαδο :shock::D the best eyemakeup remover ever)

πηγα να πάρω και κατα τυχη είχαν προσφορά στα 2 προιοντα ενα τσαντακι δώρο με άλλα προιοντα μεσα!! τέλειο.

ευτυχως το δευτερο προιόν ήδη ήταν κατι που επισης ελλειπε, που είναι κατι βασικο , το undereye concealer. εξαιρετικό προιόν, χωράει παντου, λεπτη υφη, όχι κρεμωδης, δεν "γλυστρά", δεν δείχνει τις ρυτιδες κατω απο τα ματια. (καλύτερο απο διαφορες μαρκες που εχω χρησιμοποιησει καθως λογω δουλειας ΗΥ ξενυχτιου τα ματια ειναι συνηθως μαυρα απο κατω)

είνια πολύ λιγο προιόν βεβαια αλλα επειδη πραγματικα χρειαζεται ελαχιστο προιον για να κανεις τη δουλειά σου, αξιζει για μένα,

είχα ξεχασει όμως το εξής που με εκνεύρισε και είχα παρατηρήσει ΚΑΙ στο προηγουμενο που είχα και έχασα.

maxfactorlessproduct.jpg

σε ένα προιον που είναι ούτως η αλλως λιγο, δεν μου αρέσει το εξής:

οταν το παίρνεις, αυτο το κυλινδράκι, φαινετια εντελώς γεμάτο. δηλαδή μέχρι το μαύρο.

καθώς το χρησιμοποιείς, ανεβαινει προς τα πανω η σταθμη μικραίνοντας αυτό το χώρο, πιεζεται το προιόν προς τα πάνω για να βγεί.

έλα που όμως, για να βγεί το προιόν πανω πανω, γυρνάς το στικ, γυρνας γυρνας, και δε βγαινει παρα μονο οταν φτάσει εκεί που βλέπετε στην εικόνα.

1/3 δηλαδή ήταν αέρας!

Εμφανισιακά, το θεωρώ παραπλανητικό, η χρηση να ξεκινά απο αυτό το σημείο, και μετά,

ενώ τη στιγμή που το αγοράζεις πιστευεις οτι αγοράζεις ένα τέτοιο στικ/κυλινδράκι, γεμάτο.

επισης δεν αναγραφει πανω στο προιόν πόσα ml είναι.

Δεδομένου ότι δεν ξέρω ποσα ml είναι και ότι το προιόν κοστίζει πανω απο 10 ευρώ (νομιζω 12? θα δω την αποδειξη κ θα διορθωσω)

δηλώνω δυσαρεστημένη με αυτό το γεγονός. Ακομα και αν είναι το ΤΕΛΕΙΟ προιόν,

αν ειναι να αγοράσω κατι που φαινεται γεμάτο, για 12 ευρώ, και παω να το χρησιμοποιήσω κια βλέπω ότι τελικά το προιόν φαινεται πολύ λιγότερο,

ας μου το χρεώσουν επισης λιγότερο. ... !!!

όπως φαινεται στην φωτογραφία, ακόμα δεν εχει βγεί προιόν, εκεί άρχισε να βγαίνει. :mad:

..το τσαντακι δώρο με αποζημίωσε καθώς τα προιοντα που εχει μεσα ειναι πολυ καλά, εχει 2 σκιές (πολυ καλές κρεμωδης υφη, οχι σκονη, πολυ καλο κρατημα, ) ενα blush cream πολυ ωραια αποχρωση ενα βερνικι, ένα λιπ γκλος και μια μινι μασκαρα! σουπερ!

maxfactorgift.jpg

ρωτηστε στο h. n. os αν εχουν κ αλλα καταστηματα την συγκεκριμενη προσφορά, αξίζει 100%..!.

θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί τους μήπως όταν εχουν τέτοιες προσφορές να τις βαζουμε εδώ, αλλα μονο οσες ειναι καλες... (δηλ εξτρα προιοντα..)

keywords max factor greece undereye concealer less product gift bag


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν ήξερα οτι βγαίνει με ελαιόλαδο!!!!!το δοκιμάζω ευθύς αμέσως!!!

κολπο: παίρνεις ενα βαμβακι το βρεχεις με νερό

και έχεις απλώσει πριν μερικες σταγονες ελαιολαδο στα ματια κανοντας μασαζ (λιώνοντας όλα τα μεικαπ μασκαρες κτλ)

βαζεις το βαμβακι και φευγουν όλα.

εγω εχω μια παλια συσκευασία απο δοσομετρητή αλλης κρεμας,που την άνοιξα, την έπλυνα και εβαλα μεσα το (βιολογικό) ελαιόλαδο - βγάζει σταγόνα σταγόνα το λάδι. ειναι πολυ μικρη και βολευει τελεια για το ελαιολαδο. θελει παρα πολυ λιγο για να το χρησιμοποιησεις.

θα λεγα αντιστοιχες της είναι οι μικρές συσκευασίες που έχουν μέσα σιλικόνη για μαλλιά, και βγάζουν λίγο λίγο ? τέτοια! (τέλειο και για ταξίδι)

πάντως όντως το ιδανικό είναι να ανακατέψεις σε μπουκαλάκι λάδι και νερό, και να το κουνήσεις πολύ πριν το χρησιμοποιήσεις.

σκέτο δε αρκεί δηλαδή θέλει και λιγο νεράκι. απλώς εγώ το προτιμώ οπως το γραφω πιο πάνω.

την bepanthol την είχα χρησιμοποιησει γερμανια ήταν πολύ καλή. προσωπικά πλεον ομως δε χρησιμοποιω καθόλου κρέμες στο πρόσωπο, εκτος απο τα αντηλιακά φυσικά, αναγκαστικά, ανοιξη κ καλοκαίρι.

μια της avene (hydrance light)πχ με ειχε βολεψει κ ακομα χρησιμοποιω.

(έχω φωτοευαίσθητο δερμα που βγαζει παναδες κ φακίδες, ειναι μικτο βγαζει σπυρακια κοκκινιζει... απολα!:mad::))

θεωρώ ότι το καθημερινο αντηλιακό είναι ότι πιο σημαντικό -πηρα προσφατα του κορρε αντηλιακο με γιαουρτι και ειναι ΠΑΡΑ πολύ ευχάριστο κ ηρεμεί το ευερέθιστο δέρμα.

(έχω δοκιμασει τα παντα, και της anthelios/posey, κ avene, -καλές είναι -αλλα για καποιο λογο το προσωπο μου δεν αντεχει πια καμια κρεμα τετοια.. !)

αντηλιακή τελευταια δοκιμασα το τέστερ της 50ρας ducray (δε θυμαμαι ποια απ ολες ηταν λεκτικα), και μολις μπορέσω θα πάρω για το καλοκαιρι -δεν μου έβγαλε σπυράκια ή κάτι άλλο και δεν λίπανε το δέρμα, ήταν πολύ καλή ποιότητα.

2 προιόντα που χρησιμοποιω, χωρίς χημικα, για οταν είναι το δέρμα χαλια και χρειαζεται κατι, είναι την μάσκα βουτυρου καριτέ της occitane, (δε θυμαμαι τιμη, περσυ την ειχα παρει, κρατάει επ απειρον γιατι δε τη χρησιμοποιω ως μασκα αλλα ως κρεμα) αλλά όλο περισσότερο και μονο αυτο

το Hei Poa - pure monoi oil (11 κατι eyro ειδα οτι κανει στο attica) με φυσικό άρωμα καρύδας (μυριζει τελεια, τελειο για κατω απο τα ματια και χειλια, μεχρι και χέρια/νύχια/γαμπες το εχω βαλει κ λειαινει απιστευτα το δερμα) που μου το πηραν δωρο και θα το παρω όπωσδηποτε ξανα οταν τελειώσει.

είναι ενα περιεργο πράγμα, λιώνει σε θερμοκρασία δέρματος/δωματίου. το χειμωνα ειναι σα βουτυρο μολις ομως το αγγίξεις λιώνει!!!! αμέσως όμως, είναι κάπως μαγικό! :D αμεσως μολις το βαλεις στα χειλια μαλακώνουν (εχω στάνταρ σκασμένα χείλια).

η συσκευασία είναι λιγο προβληματική ως πολύ, αλλά θα το λύσω όπως με τον παραπάνω τρόπο :). είναι προιον για όλες τις χρησεις!

να πω οτι μου ήρθε η ιδεα να γραψω για αυτά, γιατι εδω και καιρό για να χαλαρώσω βλέπω ξένα youtube channels σε σχέση με τέτοια θέματα, (για να ξεφύγω λίγο) και απο πολλά έχω πάρει καλές ιδέες.

για παράδειγμα,

έχω δοκιμάσει την ιδέα που παρουσιάζει michelle phan, (αυτοδημιουργητη και τώρα την σπονσοραρει η lancome!

http://www.lancome-usa.com/Michelle-Phan/michelle-phan,default,pg.html )

της μάσκας ασπιρίνης με μέλι.

δεν είναι πολύ γλυκούλα;) ;

[εγώ βάζω πολύ λιγότερο νερό, και μονο 2 ασπιρίνες)

είναι η φτηνή λύση αντί να αγοράζεις κρέμες με ακετοσαλικυλικό οξύ Bha , βαζεις μια φορά στις 2-3 εβδομάδες μια τέτοια μάσκα,

(τιμή όσο κάνουν 2 ασπιρινες και μια κουταλιά μέλι ;))

απο της ίδιας το κανάλι είναι και η ιδέα με το ελαιόλαδο (εντάξει δεν ειναι και η πρώτη που το προτείνει αλλα το βιντεο τελειο!)

αν και εκείνη για κάποιο λόγο δε το συνδυαζει με νερό, κάτι που σε κάνει να ξοδεύεις πολύ μεγαλύτερη ποσότητα απο ότι είναι αναγκαίο.

να και μια scrub μασκα που δεν εχω δοκιμασει

με λαδι, ζαχαρη και μελι!!

ενώ εδώ ρυζόνερο, για toner

(λεει οτι στην ιαπωνια οι γυναικες με αυτο έπλεναν το πρόσωπό τους αν κατάλαβα καλα -)

...άντε για να δουμε και την πρώτη ελληνιδα youtuber ομορφιάς!:!:


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωραια ιδεα αυτο το θεμα!!!!!!λοιπον απο κρεμες προσωπου μονο Κορρε,εδω κ καιρο βαζω την κρεμα-gel ροδι για λυπαρες επιδερμιδες κ ειναι η μονη που μου εχει ταιριαξει!!!εχω παρει επισης κ μασκες(φοβερες),καθως κ βερνικια νυχιων.καλα περσι ενα βερνικη κοραλλι χρωματος ηταν το αγαπημενο μου για το καλοκαιρι,ασε που αντεχε μερες χωρις να γινετε χαλια στην θαλασσα!!!!επιδης κ οι τιμες ειναι μια χαρα,ειδικα για φυσικα προιοντα!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Τα μαντηλάκια καθαρισμού του Κορρέ με ρόδι εμένα μου προκάλεσαν αλλεργία... α πα πα...

αντε αυτα δεν τα εχω παρει αλλα επειδη κ εγω παθαινω διαφορες αλλεργιες διαλλεξα την κορρε γι αυτο το λογο.παντως καλα εκανες το ανεφερες,δεν τα δοκιμαζω με τιποτα!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

..το τσαντακι δώρο με αποζημίωσε καθώς τα προιοντα που εχει μεσα ειναι πολυ καλά, εχει 2 σκιές (πολυ καλές κρεμωδης υφη, οχι σκονη, πολυ καλο κρατημα, ) ενα blush cream πολυ ωραια αποχρωση ενα βερνικι, ένα λιπ γκλος και μια μινι μασκαρα! σουπερ!

maxfactorgift.jpg

Πολύ καλή προσφορά και το τσαντάκι είναι όμορφο!Ξέρουμε μέχρι πότε ισχύει και αν το παίρνουμε με την αγορά συγκεκριμένων προϊόντων ή με ό,τι θέλουμε εμείς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εδω και λίγες μέρες χρησιμοποιώ την "GOOD BYE CELLULITE" της NIVEA την έχετε χρησιμοποιήσει;νομίζω οτι βλέπω μια σχετική (ελαφριά βέβαια) διαφορά.γνωρίζετε κάποιο άλλο προιόν σχετικά οικονομικό αλλά και αποδοτικό;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

η μάσκα με την ασπιρίνη φαίνεται πλύ καλή......όταν γεννήσω θα την δοκιμάσω ,τώρα δεν το διακυνδινεύω;)

η μάσκα με το λαδι ,ζάχαρη και μέλι είναι τέλεια.Αφήνει το δέρμα λαμπερό και πεντακάθαρο.:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

η μάσκα με την ασπιρίνη φαίνεται πλύ καλή......όταν γεννήσω θα την δοκιμάσω ,τώρα δεν το διακυνδινεύω;)

η μάσκα με το λαδι ,ζάχαρη και μέλι είναι τέλεια.Αφήνει το δέρμα λαμπερό και πεντακάθαρο.:tongue::tongue:

Λινάκι, για όλους τους τύπους δέρματος κάνει η μάσκα;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Λινάκι, για όλους τους τύπους δέρματος κάνει η μάσκα;

νομίζω πως ναι......εγώ που έχω μικτό δέρμα πάντως προς το λιπαρό και την κάνω είμαι πολύ ευχαριστιμένη......κάνεις πολύ καλό πίλινκ πάντως και πραγματικά μετά το δέρμα είναι σαν βελούδινο;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...