Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα κουκλες,

χριστινακι με το καλο και με εναν πονο να κρατησεις το μωρο σου αγκαλια, θα περιμενουμε νεα σου,

δημητρα κοντευω να τρελλαθω δεν ξερω τι να κανω δεν ηρεμει με τιποτα κατα τις 6 κοιμηθηκε κι ακομα κοιματα, προσπαθω να πιανει τη θηλη καλα, να ρευεται πραγμα που δεν γινεται παντα, κι απο διατροφη τα εχω κοψει ολα σχεδον, νοσοκομειου διατροφη κανω, μη αυτο και μη το αλλο, τελοσπαντων ελπιζω μονο να μην κρατησουν πολυ.

Κισα να μην ντρεπεσαι καθολου ο θηλασμος ειναι υπεροχο πραγμα.

Παντως αν και η δικη μου εμπειρια δεν ηταν καθολου ευχαριστη λεμε κι εμεις να ξεκινησουμε μετα απο μερικους μηνες τη δευτερη προσπαθεια, κι εμεις 3 θελουμε.

αχ κοριτσακι μου δυστηχως περα απο οσα σου ειπα δε γινεται κατι αλλο να κανεις:? μονο υπομονη.τα αγορακια τους περνανε πιο βαρια τους κολικους.κ ο δικος μου σπαραζε στο κλαμα 2 μηνες μερα νυχτα αλλα πιο εντονα τα βραδυα...σε καταλαβαινω 100%πιστεψε με:? πες μου αν θες σε παρακαλω ενα παραδειγμα τι τρως μεσα σε μια μερα...αν θες...

να σας ρωτησω κατι μου ειπανε να δινω στο μωρο χαμομηλι με γλυκανισο και οχι κιντερντε και θελω τη γνωμη σας γιατι εγω ειμαι ασχετη

μη δωσεις μπιμπερο στο μωρο γιατι κινδυνευει να παθει συγχιση θηλων κ επισης αν πιει αλλο υγρο θα παει πισω στο θηλασμο αν παθει συγχιση θηλων ισως να μη θελει κ στηθος κ τοτε θα εχεις κ με το θηλασμο προβλημα κ δεν εισαι για τετοια.εσυ πρεπει να τα πινεις τα τσαγια....

[ATTACH]1113[/ATTACH][ATTACH]1114[/ATTACH]KALHMERA ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΣΤΕ

κουκλα η κορη σου φροσακι μου!!!να τη χαιρεσαι!αντε ποτε βγαινεις!

Koritsakia gennisa! Enan kouklo (mana koukouvagia) 3500kila kai 53ek!

Twra tha mou ton feroun apogeuma na ton dw!filakia!

να σου ζησει κοριτσακι μου ο παιδαρος σου!περιμενουμε να μας πεις την εμπειρια σου!ευκολη ηταν η γεννα?

nkx να σου ζησει κοπελαρα μου πολυ σκατο ρε κοριτσια δεν προλαβαινω να αλλαζω πανες σε καθε ταισμα

χααχαχαχαχα κ στην αρχη ειναι κ μαυρο το σκατο κ κολλωδες μπλιαχ απαισιο ειναι το μυκωνιο 2 μερες κανει να φυγει.αφου χεζει συνεχεια σημαινει οτι εχεις μπολικο γαλα κ τρωει μια χαρα .δε ξερω αν θηλαζεις φυσικα αλλα αν ναι τοτε αυτο ειναι:tongue:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αχ κοριτσακι μου δυστηχως περα απο οσα σου ειπα δε γινεται κατι αλλο να κανεις:? μονο υπομονη.τα αγορακια τους περνανε πιο βαρια τους κολικους.κ ο δικος μου σπαραζε στο κλαμα 2 μηνες μερα νυχτα αλλα πιο εντονα τα βραδυα...σε καταλαβαινω 100%πιστεψε με:? πες μου αν θες σε παρακαλω ενα παραδειγμα τι τρως μεσα σε μια μερα...αν θες...

Το πρωι πινω χαμομηλι με γλυκανισο και τρωω 2 φρυγανιες με μελι ή μαρμελαδα, αργοτερα τρωω ενα μηλο το μεσημερι τρωω ψητο ή βραστο κοτοπουλο, μοσχαρι, ψαρι με ρυζι ή μακαρονια ή πατατες βρ. ή σουπα ή μακαρονια με λιγη φρ. ντοματα,, το απογευμα πινω αλλο ενα τσαι με κρακερακια παπαδοπουλου και το βραδυ το μεσημεριανο φαγητο, εχω κοψει τα παντα σχεδον, δεν τρωω γαλακτοκομικα, λαχανικα, καρυκευματα, τηγανιτα, οσπρια, λαδερα, κοκκινιστα, και δεν ξερω τι αλλο να κανω?????


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι πινω χαμομηλι με γλυκανισο και τρωω 2 φρυγανιες με μελι ή μαρμελαδα, αργοτερα τρωω ενα μηλο το μεσημερι τρωω ψητο ή βραστο κοτοπουλο, μοσχαρι, ψαρι με ρυζι ή μακαρονια ή πατατες βρ. ή σουπα ή μακαρονια με λιγη φρ. ντοματα,, το απογευμα πινω αλλο ενα τσαι με κρακερακια παπαδοπουλου και το βραδυ το μεσημεριανο φαγητο, εχω κοψει τα παντα σχεδον, δεν τρωω γαλακτοκομικα, λαχανικα, καρυκευματα, τηγανιτα, οσπρια, λαδερα, κοκκινιστα, και δεν ξερω τι αλλο να κανω?????

μια χαρα διατροφη κανεις ρε κοπελα μου που να ετρωγες κ τυρια κ γαλατα κ κρεμμυδια κ σαλτσες δηλαδη:confused: εφοσον κ οπως λες το μωρο δε παιρνει αερα οταν θηλαζει τοτε ειναι καθαρα οργανικο το θεμα.οποτε υπομονη κ να πινεις γλυκαννισο χαμομηλι μελισσοχορτο....κανε του κ κανενα μασαζακι το πολυ 3 μηνες κρατανε οι κολικοι αλλα συνηθως ειναι μεχρι τις 40 μερες...εμενα ειχαν 2 μηνες κ τα 2.το βραδυ γινονται πιο εντονοι κ κρατανε μεχρι ξημερωματα.το μωρο κλαιει απο 3 ωρες κ πανω.. τα δικα μου εκλαιγαν 20 ωρες...:confused::confused::confused:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

εγω θυλαζω κ δινω κ λιγο συμπληρωμα ξενο τρελλαινετε για το βυζι μιλαμε τετοια λυσσα δεν εχω ξαναδει

χαχαχαχα ειδες που ηθελες φαγανο μωρο?οριστε λοιπον που εκανες:tongue::tongue: πως σου φαινεται ο θηλασμος?εμενα ειδικα στο πρωτο παιδι μου φαινοταν παλουκι αλλα ειχα κ πληρη μεσανυχτα.καμια ενημερωση τιποτα απολυτως.ολα ενστικτωδως τα εκανα.


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπα πλακα εχει τη ν ωρα που την θυλαζω βαζω μουσικη στο στερεοφωνικο κ εχει πλακα γιατι ρουφαει ρυθμικα παιδι να θυλαζει με σφακιανακη δεν θα εχετε ξαναδει αμα καταφερω να τραβηξω βιντεο θα σας το βαλω


glitterfy-flpbk110035832823734.gif

lO1R0SO.jpglO1Rp2.png

Link to comment
Share on other sites

φροσακι και χριστίνα να σας ζήσουν. Γερά να ειναι! Φροσακι κούκλα η μικρή μπουζούκτσου σου! Χαιρετίσματα κι από την ελένη έχετε αύριο η μεθαύριο βγαίνει.


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μια χαρα διατροφη κανεις ρε κοπελα μου που να ετρωγες κ τυρια κ γαλατα κ κρεμμυδια κ σαλτσες δηλαδη:confused: εφοσον κ οπως λες το μωρο δε παιρνει αερα οταν θηλαζει τοτε ειναι καθαρα οργανικο το θεμα.οποτε υπομονη κ να πινεις γλυκαννισο χαμομηλι μελισσοχορτο....κανε του κ κανενα μασαζακι το πολυ 3 μηνες κρατανε οι κολικοι αλλα συνηθως ειναι μεχρι τις 40 μερες...εμενα ειχαν 2 μηνες κ τα 2.το βραδυ γινονται πιο εντονοι κ κρατανε μεχρι ξημερωματα.το μωρο κλαιει απο 3 ωρες κ πανω.. τα δικα μου εκλαιγαν 20 ωρες...:confused::confused::confused:

αχ δημητρα σε καταλαβαινω, μακαρι κι εμας να ειναι μονο 40 μερες... σε ευχαριστω


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

μελινα μου ελπιζω να περασατε ενα πιο ανωδυνο βραδυ...

βγηκε καμια απο νοσοκομειο?κανενα νεο απο νικχ?γεννησε καμια αλλη οεοοο?ολο αποριες ειμαι πρωι πρωι:rolleyes:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

καΛλημερα κοριτσια σημερα κοιμηθηκαμε ολο το βραδυ χαλαρες ξυπναγε μονο για φαι μια φιλη μας τις εκανε τον αστρολογικο χαρτη κ ειδε οτι θα γινειο επιτυχημενη σε καλλιτεχνικο τομεα κ οτι θα ταξιδευει πολυ δεν ξερω οτι θελει ας γινει απλα να ειναι ευτιχισμενη


glitterfy-flpbk110035832823734.gif

lO1R0SO.jpglO1Rp2.png

Link to comment
Share on other sites

τι οροσκοπο εχει η σκορπινα σου?:tongue: η Νεφελιτσα ειναι σκορπιος με ωροσκοπο αιγωκαιρω (καηκαμε απο ωροσκοπο σου λεω:tongue:) ο αλεξανδρος υδροχοος με ωροσκοπο αιγωκαιρο (εδω καηκαμε κ απο τα 2 :rolleyes:) και η Ραφαελα Ζυγος με ωροσκοπο Δυδιμο(εδω τσουρουφλιστικαμε:cool:):lol:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

axaxxaxa!!!εχεις τα μεσα φροσσακι,μακαρι ρε σεις!ολα τ απαιδια τυχερα και πετυχημενα ν αειναι!εγω ηρθα δουλει α με τηνμπουμπου προεκυψε κατι κι ανεβηκα ν αδιευκολυνω...δε δουλευουν και σημερα και ειμαστε χαλαρα,η μαναμου κρυωμενη και ο αδεφος μου και χτες ολ ομαζι ημασταν παρακαλουσα ολο το βραδυ και σημερα μην κολλησει κανενα κρυωμα το απαιδι κ\μου και με σκοτωσει ο καλος μ ου πολυ αγχωνεται αμαν πια!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...