Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!!!!!

τιτινακι ωραία ιδέα!!!Και εννοείτε πως θα σε στηρίξουμε!!!!!!:D Επίσης μέχρι την γέννα όλα μπορουν να αλλαξουν,και εγώ νομιζω ότι η δική μου ειναι λίγο λοξά αυτη την φορά..και τα κιλακια εντάξει μου φαινεται οτι ειναι..εχω γιατρό σημερα κατά τις 7.πρωτού παω ομως θα ψωνισω τα νυχτικα μου και κανένα σπορτεξ ή καμιά παντοφλιτσα θα δω ανάλογα τα λεφτα που θα μου μείνουν!!

λυδία μου βουτιά έκανες βρε από το κρεβάτι???Ευτυχώς που δεν χτύπησες!!

Twinomama η καλή μέρα από το πρωι φαίνεται..Είμαι προληπτική με τους σεισμούς και ότι κακό και να μου τύχη εκείνη την μέρα το συνδεω!Εμείς έχουμε πολλούς από ζάκυνθο ή κεφαλονιά.

νατασα μου τι τραβηξες και εσυ χθες..Η μια αναποδια πάνω στην αλλη..θα πω το κλασσικό "υπομονή":/

Περιμενουμε νεα απο τον Γιατρο!!!! αντε εσυ κοντευεις!!! αν και η twinmama θα σε προλαβει πιστευω θα ειναι Δευτερη με τριτη την Χριστινα!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω τι ξύπνημα ήταν αυτό!!!Ο μικρός είχε ξυπνήσει στις 3.30 κ για έναν ανεξήγητο λόγο δεν ήθελε να κοιμηθεί στο κρεβάτι του κ τον πήρα μαζί μου.Μας βρήκε αγκαλιά ο σεισμός.Ευτυχώς γτ που να τρέχω μες το σκοτάδι κ με την κοιλιά στο στόμα να τον βρω!Από τότε με την Πάρνηθα τους έχωπάρει με πολύ φόβο.

Σήμερα (μιας κ ξυπνήσαμε από τα άγρια χαράματα) κάναμε κ μπόλικες δουλίτσες.Ήμουν κ εγώ καλύτερα κ βοήθησα αρκετά.Αλλάξαμε το κρεβάτι του μικρού,βγάλαμε την κούνια κ συναρμολογήσαμε το εφηβικό.Απόψε θα κοιμηθεί στο καινούριο κρεβάτι ευχηθείτε μου καλή τύχη!!!!

Ξέθαψα κ μερικά μωρουδιακά κ σιγά σιγά πλύσιμο,σιδέρωμα κ ταίριασμα.Έχω ακόμα μπόλικα να κάνω.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

μονο τον καταλαβα? το αστειο ηταν ο,τι από ενστικτο βουτηξα διπλα στο κρεβατι, ξεχασα και την κοιλια και ολα. Μπηκα ομως στο internet και ειδα ο,τι ηταν πικερμι και ο,χι απο παρνηθα και ξανακοιμηθηκα (μενω περιστερι και την παρνηθα την εχω παρει με κακο ματι).

Βρε θηριο μπορεις και οδηγεις με την κοιλια? εγω πριν 2 μηνες επιχειρησα και δεν μπορουσα να παρκαρω. ευτυχως που δεν χτυπησες.

Εγω παλι κοριτσια ειμαι τυχερη, ειμαι Συρο και σεισμο δεν καταλαβα,ελπιζω μεχρι τις 10 που εχω γιατρο να μην ξανακανει :oops::oops:


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπω τι ξύπνημα ήταν αυτό!!!Ο μικρός είχε ξυπνήσει στις 3.30 κ για έναν ανεξήγητο λόγο δεν ήθελε να κοιμηθεί στο κρεβάτι του κ τον πήρα μαζί μου.Μας βρήκε αγκαλιά ο σεισμός.Ευτυχώς γτ που να τρέχω μες το σκοτάδι κ με την κοιλιά στο στόμα να τον βρω!Από τότε με την Πάρνηθα τους έχωπάρει με πολύ φόβο.

Σήμερα (μιας κ ξυπνήσαμε από τα άγρια χαράματα) κάναμε κ μπόλικες δουλίτσες.Ήμουν κ εγώ καλύτερα κ βοήθησα αρκετά.Αλλάξαμε το κρεβάτι του μικρού,βγάλαμε την κούνια κ συναρμολογήσαμε το εφηβικό.Απόψε θα κοιμηθεί στο καινούριο κρεβάτι ευχηθείτε μου καλή τύχη!!!!

Ξέθαψα κ μερικά μωρουδιακά κ σιγά σιγά πλύσιμο,σιδέρωμα κ ταίριασμα.Έχω ακόμα μπόλικα να κάνω.

Καλη τυχη θελει μεγαλη προσπαθεια και υπομονη ;);)


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανουλίτσες! Σήμερα πήγα στο ΙΚΑ για το επίδομα κύησης. Είχα το νούμερο 109 και ήταν στο 37 με ένα μόνο ταμείο ανοιχτο! Ευτυχώς ένας νεαρός μου έδωσε το 41! Να είναι καλά το παιδί δεν υπήρχε περίπτωση να προλάβαινα- ούτε κ να άντεχα! Όταν πήγα στο ταμείο μου είπε ότι δεν έπρεπε να περιμένω γιατί έχω προτεραιότητα. Δεν μπορώ να το κάνω αυτό όμως... Ευτυχώς ξεμπέρδεψα. Τώρα σκέφτομαι το επίδομα τοκετού, αφού γεννήσω! Πώς θα στηθώ εκεί τόσες ώρες με νεογέννητο; Και τόσα μικρόβια...πολύ ηλίθιο σύστημα!

Μετά πήγα στο συνεργείο γιατι το αυτοκίνητο χάνει παραφλού κ μου είπε ότι η ζημιά είναι τουλάχιστον 300 ευρώ!!! Όταν ανοίξει την μηχανή μπορεί να βρει κι άλλη ζημιά. Κοντεύω να σκάσω! Πάνω που είπα πως με το επίδομα θα βγάλουμε τα έξοδα του μαιευτηρίου, σχεδόν. Το οποίο παρεπιπτόντως δεν είναι εξτρα χρήματα αφού αφαιρούνται απ΄τον μισθό μας. Απλώς επειδή τελευταία δεν πληρωνόμαστε κανονικά στην δουλειά αλλά είμαστε με έναντι, αυτό κάπως θα βοηθήσει... Χάλια... Και πρέπει να μείνω χωρίς αυτοκίνητο για 3 μέρες μέχρι να φτιαχτεί.

Δεύτερη μέρα άδειας και είμαι ήδη πιό κουρασμένη απ΄ότι όταν δούλευα. Η μικρή θέλεο συνέχεια να παίζουμε κ δεν έχω δυνάμεις. Πώς θ΄αντέξω; Ευτυχώς από την επόμενη Τετάρτη θα μπορεί να έρχετε η μαμά μου να βοηθάει. Προς το παρόν έρχεται η πεθερά μου λίγο το πρωί αλλά δεν αρκεί. Μετά τις 12·00 που φεύγει έχω άλλες 8 ώρες με την μικρή μέχρι να ΄ρθει ο άντρας μου. Κ μετά πάλι δεν ξεκουράζομαι αφού πρέπει να ετοιμάσω να φάμε και να κάνω κ τον διαιτητή αφού τρώγονται με την μικρή συνέχεια.

Μάλλον είναι η μέρα της γκρίνιας σήμερα ε; Σας ζάλισα...

Το μπλόγκ εννοείται πως θα το υποστηρίξουμε! Απλώς μιά συμβουλή, επειδή υπάρχουν πολλά μαμαδομπλογκ, κάποια εκ των οποίων εξαιρετικά πετυχημένα, θα πρέπει να βρεις κάτι που να το ξεχωριζει από τα άλλα, κάτι διαφορετικό, ώστε να πετύχει κ το δικό σου. Σίγουρα οι γνωριμίες και η διχτύωση μετράνε πολύ αλλά τελικά νομίζω ότι θα πρέπει να έχει κάτι το ξεχωριστό για να πετύχει. Καλή επιτυχία!!!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά πόσα γράψατε μέχρι να ποστάρω! Καλή επιτυχία swan! Κι εμάς μαζί μας βρήκε ο σεισμός αφού 4:40 ήρθε στο κρεβάτι μας. Μήπως έχουν διαίσθηση; Ήταν ανάστατη όλο το βράδυ. Εγώ πάντως δεν τον κατάλαβα τον σεισμό η αναίσθητη. Μάλλον γιατί εκείνη την ώρα στριφογυρίζαμε με την μικρή για να βολευτούμε.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω Μαρακι, κακως δεν πηγές μπροστά στην ουρά. Εννοείται οτι εχουμε προτεραιότητα. Εγώ οπου πάω και έχει ουρά ζηταω να μπω μπροστά. Αλλά και μετα με τυο βρέφος, εχουμε παλι προτεραιότητα. Εγώ όταν ήθελα να πάω κάπου που είχε ουρά, επερνά την ανηψιά μου στην αγκαλιά και πήγαινα. Και ξεμπερδευα Τσακ μπαμ!!!

Τωρα ευτυχώς ολους αυτούς τους μηνες που πρεπει Να πηγαίνω στο ΙΚΑ για το επίδομα ασθένειας, βάζω τον κουμπάρο μου που είναι λογιστής και τους ξέρει ολους εκεί μέσα και παει κατευθείαν στην προϊσταμένη και μου τα βάζουν και άμεσα τα χρήματα.

Τώρα για το αμάξι τι Να σου πω! Συμβαίνουν αυτά δυστυχώς... Κουράγιο...


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πωπω τι ξύπνημα ήταν αυτό!!!Ο μικρός είχε ξυπνήσει στις 3.30 κ για έναν ανεξήγητο λόγο δεν ήθελε να κοιμηθεί στο κρεβάτι του κ τον πήρα μαζί μου.Μας βρήκε αγκαλιά ο σεισμός.Ευτυχώς γτ που να τρέχω μες το σκοτάδι κ με την κοιλιά στο στόμα να τον βρω!Από τότε με την Πάρνηθα τους έχωπάρει με πολύ φόβο.

Σήμερα (μιας κ ξυπνήσαμε από τα άγρια χαράματα) κάναμε κ μπόλικες δουλίτσες.Ήμουν κ εγώ καλύτερα κ βοήθησα αρκετά.Αλλάξαμε το κρεβάτι του μικρού,βγάλαμε την κούνια κ συναρμολογήσαμε το εφηβικό.Απόψε θα κοιμηθεί στο καινούριο κρεβάτι ευχηθείτε μου καλή τύχη!!!!

Ξέθαψα κ μερικά μωρουδιακά κ σιγά σιγά πλύσιμο,σιδέρωμα κ ταίριασμα.Έχω ακόμα μπόλικα να κάνω.

Καλη αρχή στον ύπνο σήμερα.. Ελπίζω να μην μας διακόψει τίποτα τον ύπνο μας παλι σήμερα...


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας μανουλίτσες! Σήμερα πήγα στο ΙΚΑ για το επίδομα κύησης. Είχα το νούμερο 109 και ήταν στο 37 με ένα μόνο ταμείο ανοιχτο! Ευτυχώς ένας νεαρός μου έδωσε το 41! Να είναι καλά το παιδί δεν υπήρχε περίπτωση να προλάβαινα- ούτε κ να άντεχα! Όταν πήγα στο ταμείο μου είπε ότι δεν έπρεπε να περιμένω γιατί έχω προτεραιότητα. Δεν μπορώ να το κάνω αυτό όμως... Ευτυχώς ξεμπέρδεψα. Τώρα σκέφτομαι το επίδομα τοκετού, αφού γεννήσω! Πώς θα στηθώ εκεί τόσες ώρες με νεογέννητο; Και τόσα μικρόβια...πολύ ηλίθιο σύστημα!

Μετά πήγα στο συνεργείο γιατι το αυτοκίνητο χάνει παραφλού κ μου είπε ότι η ζημιά είναι τουλάχιστον 300 ευρώ!!! Όταν ανοίξει την μηχανή μπορεί να βρει κι άλλη ζημιά. Κοντεύω να σκάσω! Πάνω που είπα πως με το επίδομα θα βγάλουμε τα έξοδα του μαιευτηρίου, σχεδόν. Το οποίο παρεπιπτόντως δεν είναι εξτρα χρήματα αφού αφαιρούνται απ΄τον μισθό μας. Απλώς επειδή τελευταία δεν πληρωνόμαστε κανονικά στην δουλειά αλλά είμαστε με έναντι, αυτό κάπως θα βοηθήσει... Χάλια... Και πρέπει να μείνω χωρίς αυτοκίνητο για 3 μέρες μέχρι να φτιαχτεί.

Δεύτερη μέρα άδειας και είμαι ήδη πιό κουρασμένη απ΄ότι όταν δούλευα. Η μικρή θέλεο συνέχεια να παίζουμε κ δεν έχω δυνάμεις. Πώς θ΄αντέξω; Ευτυχώς από την επόμενη Τετάρτη θα μπορεί να έρχετε η μαμά μου να βοηθάει. Προς το παρόν έρχεται η πεθερά μου λίγο το πρωί αλλά δεν αρκεί. Μετά τις 12·00 που φεύγει έχω άλλες 8 ώρες με την μικρή μέχρι να ΄ρθει ο άντρας μου. Κ μετά πάλι δεν ξεκουράζομαι αφού πρέπει να ετοιμάσω να φάμε και να κάνω κ τον διαιτητή αφού τρώγονται με την μικρή συνέχεια.

Μάλλον είναι η μέρα της γκρίνιας σήμερα ε; Σας ζάλισα...

Το μπλόγκ εννοείται πως θα το υποστηρίξουμε! Απλώς μιά συμβουλή, επειδή υπάρχουν πολλά μαμαδομπλογκ, κάποια εκ των οποίων εξαιρετικά πετυχημένα, θα πρέπει να βρεις κάτι που να το ξεχωριζει από τα άλλα, κάτι διαφορετικό, ώστε να πετύχει κ το δικό σου. Σίγουρα οι γνωριμίες και η διχτύωση μετράνε πολύ αλλά τελικά νομίζω ότι θα πρέπει να έχει κάτι το ξεχωριστό για να πετύχει. Καλή επιτυχία!!!

Se euxaristw gia thn simvoulh sou :) elpizw na ta kataferw!!! An kai egw den thelw na to kanw gia na mazepsw kosmo diafimiseis kai teteia... Hthela apo kairo na kanw mia selida gia mena. etsi na mpenw kai na epikoinwnw me allo kosmo... kai ti pio wraio me alles manoules ... na milame kai na mathenoume kai kainouria pragmata gia ta paidakia mas.


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κορίτσια!

δεν παλευεται άλλο ο πόνος που έχω στο διάφραγμα από τις καουρες. Μέχρι zantac μου εδωσε ο γιατρος μηπως και με ανακουφίσει αλλα τιποτα, ουτε το νερακι δεν μπορω να ευχαριστηθω, ωρες ωρες ποναω τοσο που κανω εμετο .

swan καλή επιτυχια

Twinomama λες να σε φαω στην στροφή? από Παρασκευη ο γιατρος μου κοβει τα χαπια για τις συσπασεις και μου ειπε απο εδω και περα ο,τι θελει ας γίνει. Ηδη από σημερα μου τα μειωνει ανα δυο μερες διαδοχικα.

Εχθες πηγαμε πάλι για doppler η μπεμπα 1900 και ο μπεμπης 2100, αλλα ρε κοριτσια μας αγχωσε η εξεταση γιατι εκει που δειχνει τις μετρησεις για τα κεφαλακια τους η μπεμπα για πωτη φορα ειναι κατω του φυσιολογικου. Ο γιατρος δεν μας εξηγησε τι μπορει να συμβαινει μας ειπε μονο ότι μπορει να μη σημαινει και τιποτα και την Τρίτη θα επαναλαβουμε το doppler μεχρι τοτε θα σκασω.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κορίτσια!

Twinomama λες να σε φαω στην στροφή? από Παρασκευη ο γιατρος μου κοβει τα χαπια για τις συσπασεις και μου ειπε απο εδω και περα ο,τι θελει ας γίνει. Ηδη από σημερα μου τα μειωνει ανα δυο μερες διαδοχικα.

Εχθες πηγαμε πάλι για doppler η μπεμπα 1900 και ο μπεμπης 2100, αλλα ρε κοριτσια μας αγχωσε η εξεταση γιατι εκει που δειχνει τις μετρησεις για τα κεφαλακια τους η μπεμπα για πωτη φορα ειναι κατω του φυσιολογικου. Ο γιατρος δεν μας εξηγησε τι μπορει να συμβαινει μας ειπε μονο ότι μπορει να μη σημαινει και τιποτα και την Τρίτη θα επαναλαβουμε το doppler μεχρι τοτε θα σκασω.

Ο πόνος στο διάφραγμα γιατί είναι? Σε πιέζει κάποιο νινι?

Όσο για τις μετρήσεις, μην τρελαινεσαι σε παρακαλώ. Ενα χιλιοστό πιο μέσα να μετρήσει, βγήκε λάθος η μέτρηση. Όλα είναι κατα προσέγγιση. Κι εμένα τον μπεμπη δεν μπορεί να τον μετρήσει σωστά γιατί είναι πεσμένος χαμηλά και δεν τον πιάνει καλά.. Στην εβδομαδα που έχουμε φτασει είναι όλα τέλεια, μην αγχωνεσαι, το σημαντικό είναι να πιάσουμε την 36!!! Χαλάρωσε!!!;)


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!

Τιτινάκι, αν είναι έτσι τότε go for it!!! Ίσως να πρέπει να ξεκινήσεις από τώρα γιατί μετά ο χρόνος θα είναι πιό περιορισμένος. Ελπίζω να σου βγει. Καλή επιτυχία!!!

Twin το ξέρω ότι έχουμε προτεραιότητα αλλά δεν μου βγαίνει. Ολοι εκει για παροχές ασθενείας ήταν, δηλ. άνθρωποι με προβλήματα, ηλικιωμένοι. Δεν μπορώ να το κάνω, εκτος κι αν μου το πούνε οι ίδιοι.

Λυδία εύχομαι καλά αποτελέσματα στο doppler. Λογικά εδώ που έχετε φτάσει δεν θα ΄ναι τίποτα. Όπως σωστα λέει κι η twin οι αποκλείσεις παίζουν πολύ με τους υπέρηχους. Πάντως θα ΄πρεπε να σου εξηγήσει ο γιατρός για να μην αγχώνεσαι μέχρι τότε.

Κοριτσια, συγχωρήστε με που δεν σχολιάζω παρά μόνο ότι θυμάμαι γιατί μπαίνω από κινητό και δεν μπορώ να πηγαίνω πίσω να βλέπω την ώρα που γράφω.

Μια ομορφη ημέρα σε ολες εύχομαι!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,

ξερω αργησα να μπω στην παρεα σας και ισως ορισμενες να εχετε γεννησει κιολας αλλα τωρα που μπαινω στο μηνα μου εχω αρχισει κ αγχωνομαι και ψαχνω παρεουλα να με ξεαγχωσει!!!ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...