Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ?


ΛΕΑΝΑ

Recommended Posts

καλησπερα σε ολουσ και σε ολες,,,,,θα ηθελα να ρωτησσω εχω κανει ειδη τρεις καισαρικες και η τελευταια μαλιστα προ 2 μηνων....ομως εχω τρελαθει με την ιδεα για αλλο ενα αγγελουδακι βεβαια μετα απο κανα δυο χρονια... ο γιατρος μου ειναι καθετος στην ιδεα 4 εγκυμοσυνησ...την ωρα ομως τησ τελευταιας καισαρικησ ο χειρουργοσ μου ειπε οτι η μητρα μου ειναι πολυ καλη και θα μπορουσα και 4 παιδακι....εσεις εχετε ακουσει κατι πανω σε αυτο το θεμα? περιπμενω


1wPgp3.png

E4Zhp3.png

vCLyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχα κάνει ακριβώς την ίδια ερώτηση πριν δυο μήνες στον γυναικολόγο μου - όταν είδα οτι δεν θα απέφευγα την 2η καισαρική. Η απάντησή του ήταν "Δεν υπάρχει περιορισμός- τη σήμερον ημέρα κάνουμε όσες καισαρικές θέλουμε θεωρητικά...πρακτικά ο γιατρός - δηλ. εγώ- θα βλέπω την κατάσταση σε κάθε καισαρική και αν δεν πρέπει να κάνεις άλλη θα σε ενημερώσω"

Οπότε, σύμφωνα με τα λεγόμενά του γιατρού μου και του χειρουργού που σου είπε για την καλή κατάσταση της μήτρας σου, μπορείς άφοβα να κάνεις κι άλλο παιδάκι! :)

Κι εμένα μου είπε οτι ήταν σαν να μην είχα ξανακάνει καισαρική...Στην ουσία δλδ μετράω μια κι ας ήταν η δεύτερη :)

Να σου ζήσουν!!!


zjSXp3.pngspAXp3.pngewckp3.png
Link to comment
Share on other sites

και γω εχω κανει τρεις και ο γιατρος μου μου ειπε οτι ειμαι σε πολυ καλη κατασταση, λες και ηταν η πρωτη. αλλα αν θελω τεταρτο μου ειπε να περασει 1-1,5 χρονος και μετα να μεινω εγκυος. ξερω κοπελα που εχει κανει 4 και ο γιατρος της της ειπε μεχρι πεντε. εξαρταται απο το σωμα σου και απο τα μεσοδιαστηματα.


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...