Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Mία Νέα Αρχή... στην Γερμανία;;;


Recommended Posts

Μιλαω και καπου αλλου με ατομα που θελουν να ερθουν εξωτερικο.....

πραγματικα οι πρωτες τους ερωτησεις ηταν ποσο πανε οι μοισθοι, τα σπιτια, τι παιζει με σχολεια, παιδικους σταθμους κτλ.

Κανενας δεν αναφερθηκε σε επιδοματα και σε ατομα που καθονται στο σπιτι και δεν δουλευουν και ποσα θα παιρνουν!!!!!!

Μονο για το τι παιρνουν τα παιδια με ρωτησαν!!!!!! ;)


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Που ειναι αυτες οι κοπελες τα λενε....γιατι δεν γραφει καμια εδω;;;;

Η μια ειδικά ειναι Η Dimitra83 εχεις παρα παρα πολλα μυνηματα και ξέρουν όλοι ότι μένει Γερμανια...

Επειτα κορίτσι μου εμένα δεν με ενδιαφέρει η Γερμανια ούτως το έχω δηλώσει....Ομως αν μου τύχαινε να μείνω γερμανια φυσικά και θα ερωτούσα για εργασία σταθμούς κλπ κλπ όπως ρωτάω για UK που ενδιαφέρομαι....

Όμως αν παρόλα αυτα η ζωή με έφερνε Γερμανία και μέσα σε ΟΛΑ δικαιούμουν επιδόματα ΘΑ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ όσα μπλεξηματα με γραφειοκρατιες όπως λες και να είχα.

Εσυ αναρωτηθηκες όμως γιατι μερικές κοπέλες μιλούν για επιδόματα πριν καν έρθουν? Μήπως γιατι στην Ελλάδα δεν παίρνουν ούτε δραχμή σαν μανούλες για τα παιδιά τους και τα μάτια και τα αυτια τους κάνουν πουλάκια μόλις ακούνε για τα Γερμανικά επιδόματα???

Αν δεν μπορείς να μπείς στην ψυχολογία ενος πεινασμένου Ελληνα, απλά προσπάθησε και ανπάλι δεν μπορείς τότε μην τον κατηγορείς ότι ενδιαφέρετε ΜΟΝΟ για τα επιδόματα....


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπορεί να περάσετε για καμία που μισεί τους Γερμανούς και δεν περνάει καλά!!!

Σας ενημερώνω ότι λατρεύω την Γερμανία, δεν έχω σκοπό να γυρίσω πίσω στην Ελλάδα ούτε αν αποκτήσω κάποτε πολλά χρήματα!!!!

Μου αρέσει ο τρόπος που ζούνε εδώ, η οργάνωση τους, οι δρόμοι τους, η ιατρική περίθαλψη, τα σχολεία, τα πάρκα....τα πάντα!!!!!

Πιστεύω ότι για τα παιδία μου είναι καλύτερα να μεγαλώσουν εδώ...ειδικά ο μεγάλος με το πρόβλημα που έχει.

Εδώ τον φροντίζουν καλύτερα!!!

Και τέλος όσο και αν φαίνεται περίεργο....δεν μου αρέσει να με βοηθάνε....θέλω να τα κάνω όλα μόνη μου.

Υ.Γ. Χαιρετίσματα στην Δήμητρα....φυσικά και την ξέρω!!!!!


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Μιλαω και καπου αλλου με ατομα που θελουν να ερθουν εξωτερικο.....

πραγματικα οι πρωτες τους ερωτησεις ηταν ποσο πανε οι μοισθοι, τα σπιτια, τι παιζει με σχολεια, παιδικους σταθμους κτλ.

Κανενας δεν αναφερθηκε σε επιδοματα και σε ατομα που καθονται στο σπιτι και δεν δουλευουν και ποσα θα παιρνουν!!!!!!

Μονο για το τι παιρνουν τα παιδια με ρωτησαν!!!!!! ;)

Καταρχήν ο άνθρωπος είναι μόνος, άρα μένει και σε ανάλογο σπίτι.

Έτσι όπως το θέτεις, είναι θαρρείς και είπαμε, που έχει τα καλύτερα επιδόματα να την αράξω να μη δουλεύω και να είμαι οκ?

Όμως, αν διαβάσεις το μήνυμά μου, γράφει ξεκάθαρα, πως η μόνη πληροφορία που μπορώ να δώσω είναι αυτή.

Η οποία κρίνω ότι είναι χρήσιμη, για να γνωρίζεις τι θα συμβεί σε περίπτωση που μείνεις από δουλειά.

Φαντάζομαι, πως όσοι θέλουμε να φύγουμε έξω, ρωτάμε τι δίνει το κράτος, για να είμαστε προετοιμασμένοι και για τη χειρότερη στραβή.

Καλό είναι να μην παρερμηνεύονται τα γραφόμενα κανενός.

Και εγώ έχω μάθει να τα κάνω όλα μόνη μου. Γι αυτό δουλεύω και γι αυτό θέλω να φύγω, για να μπορώ να δουλεύω πάντα.


Wktmp2.png

qIogp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κοριτσια μην μαλωνετε!Ολυμπια σε ρωτησα για τους μισθους γιατι τα αλλα τα περισσοτερα μου τα εχει πει η δημητρα, αν και εχω καιρο να την πετυχω στο facebook...οσο για τα 900 και εγω δεν το πιστευω...για να παρεις καποια επιδοματα πρεπει να εχεις χαμηλο μισθο...μαλλον ηταν αναποδα...πιο λογικο βρισκω 900 επιδομα ανεργιας και 500 για το ενοικιο του...αλλα τελος παντων...οτι εχουμε παθει πλακα εμεις εδω για το τι δικαιουσε εσυ ειναι νομιζω λογικο...ναι πρεπει να μπορεις να σταθεις μονος στα ποδια αλλα στην αρχη μπορει να ειναι μια καλη βοηθεια...Περαστικα για τον μικρο σου βρε ολυμπια...να κατσεις εκει εννοειται...οχι μονο θα τον φροντιζουν καλυτερα αλλα θα εχει και αλλα πολλα καλυτερα πραγματα εκει...τι παρκα, τι παιδικες χαρες...εμενα μου εχουν μεινει τα παιζοδρομια...παντα απο μικρη τα θυμαμαι ειδικα τωρα που δουλευω το καροτσι εδω στην Ελλαδα...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατά αρχήν άνθρωπος μόνος του δικαιούται σπίτι με ένα δωμάτιο άντε δυο το πολύ!!!!

Δεν μπορεί ένας άνθρωπος μόνος να ζει σε τόσο μεγάλο σπίτι (των 900 ευρο) πληρωμένο από το κράτος.

Επίσης για τα σπίτια παίζουν οι τιμές ανάλογα την πόλη και την περιοχή αυτό ισχύει σε όλο το κόσμο φαντάζομαι!!!!

Έμαθα κάτι ψηλά για αυτούς που έχουν διπλώματα.

Αν είναι από ΤΕΙ θέλει μόνο μετάφραση στα γερμανικά. (εγώ ήξερα ότι πρέπει να κάνεις και πρακτική λίγο καιρό.)

Αυτοί που δεν γνωρίζουν γερμανικά δουλεύουν 4ωρο πρωί και το απόγευμα πηγαίνουν στο σχολείο για να μάθουν τη γλώσσα.

Παίρνουν 850 ευρο και αν δεν τους φτάνουν ζητάνε βοήθημα για το ενοίκιο τους.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ ολυμπια μου αυτο για το τει πολυ χρησιμη πληροφορια...γιατι και οι δυο εχουμε τελειωσει τει...γερμανικα εγω ξερω σχετικα καλα ο ανδρας μου τωρα μαθαινει...θα το κοιταξει και αυτο οταν παει εκει...εγω πλακα πλακα παιζει να εχω και γερμανικη υπηκοοτητα ( ετσι λεει η μαμα μου ) θα το ψαξω και αυτο...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Elzu μένω και γω Γερμανία τα τελευταία 5 χρόνια .

Γερμανικη υπηκοοτητα μαλλον δεν έχεις (εισαι σιγουρα πανω απο 18) το οτι γεννηθηκες εδω μπορει να σε βοηθήσει σε καποια πράγματα .

Θα συμφωνήσω με την Ολυμπία , τα πραγματα και στη Γερμανια δεν ειναι πλεον τοσο ροδινα . Σιγουρα ομως καποια πραγματα ειναι απειρως καλύτερα (ιατρική περιθαλψη , παιδεια ) σε σχέση με την Ελλάδα. Καπου αναφέρθηκε το κόστος ζωής , οτι ειναι χαμηλότερο απο την Ελλάδα . Διαφωνώ με αυτό , εδω και ανάσα να παρεις (που λεει ο λόγος) θα πρεπει να πληρώσεις . Τα σπιτια , οι ασφάλειες , τα πάγια έξοδα ειναι πολυ ακριβά . Βεβαια καποια πραγματα , οπως τα ειδη πρωτης ανάγκης , μπορεις να τα βρεις αρκετά φτηνότερα .

Ανάλογα σε ποια πολη θα πάτε μπορει να υπάρχουν και παραρτήματα Ελληνικης τράπεζας . Αν δεν υπάρχουν τοτε ο αντρας σου θα κανει εμβασμα σε γερμανική τραπεζα και θα στελνοντε τα χρηματα στην ελληνικη που εχετε επιλέξει (με μια προμηθεια) .

Εγω μένω Κολωνία ,για οτιδηποτε χρειαστείς θα χαρώ να βοηθήσω αν μπορώ .

Link to comment
Share on other sites

Αχ ολυμπια μου αυτο για το τει πολυ χρησιμη πληροφορια...γιατι και οι δυο εχουμε τελειωσει τει...γερμανικα εγω ξερω σχετικα καλα ο ανδρας μου τωρα μαθαινει...θα το κοιταξει και αυτο οταν παει εκει...εγω πλακα πλακα παιζει να εχω και γερμανικη υπηκοοτητα ( ετσι λεει η μαμα μου ) θα το ψαξω και αυτο...

Αν η μαμα σου ειναι γερμανιδα υπηκοος παιρνεις αυτοματα γερμανικη υπηκοοτητα. Μονο που δε μπορεις να την περασεις αυτο ματα στα παιδια σου αν εχουν γεννηθει σε αλλη χωρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εχω γεννηθει στην Γερμανια και η μαμα μου ειναι γερμανιδα...ο πατερας μου ελληνας.Οσο για την μικρη ξερω οτι εχει ελληνικη υπηκοοτητα γιατι γεννηθηκε εδω και επειδη ειναι και ελληνας ο πατερας αλλα θα κοιταξω αν θα μπορεσει να παρει και την γερμανικη.Οσο για το ποσο ροδινα ειναι στην Γερμανια, σιγουρα καλυτερα απο εδω...που ειμαστε ανεργοι και οι δυο απο την στιγμη που γεννηθηκε η μικρη...εκει εχουμε βρει ηδη δουλεια για τον ανδρα μου σε ελληνικο ρεστοραντ και εγω θα βρω μετα απο εναν χρονο που θα παω με την μικρη...οσο για το κοστος ζωης ειναι πιο φθηνα εκει στα περισσοτερα προιοντα.Ρουχα και παπουτσια για να τα παρεις στην τιμη ππου τα παιρνεις εκει, πρεπει να πας ή απο τα jumbo ( που το πρωτο κοντα μου ειναι 2,30 ωρες μακρια ) ή να πας στο παζαρι να παρεις ( που αυτο θα κανω εναν χρονο που θα ειμαι ακομα εδω ).Τα ενοικια ειναι αρκετα ακριβα εκει που θα παμε και αυτο παιζει ρολο γιατι σε εκεινη την περιοχη εχει παρα πολλες βιομηχανιες που σκοπευει ο ανδρας μου να κανει βιογραφικα μολις μαθει λιγο καλυτερα τα γερμανικα.Οι περισσοτερες βιομηχανιες ειναι της ειδικοτητας του και ειναι το ονειρο του να δουλεψει σε μια συγκεκριμενη...ενταξει Λαμπρινη μου οταν θα χρειαστω κατι θα σε ρωτησω...σιγουρα οταν θα ειναι ο ανδρας μου εκει...θα εχει διαφορες ερωτησεις...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω γεννηθει στην Γερμανια και η μαμα μου ειναι γερμανιδα...ο πατερας μου ελληνας.Οσο για την μικρη ξερω οτι εχει ελληνικη υπηκοοτητα γιατι γεννηθηκε εδω και επειδη ειναι και ελληνας ο πατερας αλλα θα κοιταξω αν θα μπορεσει να παρει και την γερμανικη.Οσο για το ποσο ροδινα ειναι στην Γερμανια, σιγουρα καλυτερα απο εδω...που ειμαστε ανεργοι και οι δυο απο την στιγμη που γεννηθηκε η μικρη...εκει εχουμε βρει ηδη δουλεια για τον ανδρα μου σε ελληνικο ρεστοραντ και εγω θα βρω μετα απο εναν χρονο που θα παω με την μικρη...οσο για το κοστος ζωης ειναι πιο φθηνα εκει στα περισσοτερα προιοντα.Ρουχα και παπουτσια για να τα παρεις στην τιμη ππου τα παιρνεις εκει, πρεπει να πας ή απο τα jumbo ( που το πρωτο κοντα μου ειναι 2,30 ωρες μακρια ) ή να πας στο παζαρι να παρεις ( που αυτο θα κανω εναν χρονο που θα ειμαι ακομα εδω ).Τα ενοικια ειναι αρκετα ακριβα εκει που θα παμε και αυτο παιζει ρολο γιατι σε εκεινη την περιοχη εχει παρα πολλες βιομηχανιες που σκοπευει ο ανδρας μου να κανει βιογραφικα μολις μαθει λιγο καλυτερα τα γερμανικα.Οι περισσοτερες βιομηχανιες ειναι της ειδικοτητας του και ειναι το ονειρο του να δουλεψει σε μια συγκεκριμενη...ενταξει Λαμπρινη μου οταν θα χρειαστω κατι θα σε ρωτησω...σιγουρα οταν θα ειναι ο ανδρας μου εκει...θα εχει διαφορες ερωτησεις...

αν εχεις γεννηθει γερμανια τοτε μπορεις να περασεις τη γερμανικη σου υπηκοοτητα και η μιρκη σου να εχει διπλη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...