Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου!

Μια φορά που προλαβαίνω να σχολιάσω κατιτίς,από τα πρόσφατα ποστ σας βέβαια

Ο σύζυγος εχει αναλάβει το μαραθώνιο έργο ταϊσματος του μικρού

Καλημέρα! Εγώ το παστίτσιο το ετοιμάζω σήμερα. Πρώτη φορά θα χρησιμοποιήσω την έτοιμη μπεσαμέλ. Κάπου την είχε δοκιμάσει ο άντρας, του άρεσε, και επέμενε να πάρουμε. Εγώ φταίω που καθόμουν και παιδευόμουν με τα κατσαρολικά! Τι να πει κανείς; :confused:

Σαν το σπιτικό δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο σε ποιότητα και γεύση..

Αλλά πολλές φορές οι άντρες,τα παιδιά κτλ κτλ έχουν αντίθετη άποψη...

Δυστυχως ο παππους εφυγε...Την Παρασκευη ειχαμε την κηδεια και εδω επικρατουσε χαμος...ηρθε τοσος κοσμος και υπηρχε πολυ συγκινηση....Ειμαστε ολοι πολυ στεναχωρημενοι αλλα ξερουμε οτι δεν γινοταν αλλιως και οτι διαφορετικα μονο θα βασανιζοταν.

Καλό του ταξίδι Εύα

Καταλαβαίνω ακριβώς πώς νιώθεις...Το ένιωσα όταν χάθηκε η γιαγιά μου,πλήρης ημερών,με πολλά προβλήματα υγείας

Είναι ενας αποχαιρετισμός γλυκός και πικρός ταυτόχρονα

Αργότερα θα φύγουμε να πάμε για Κυριακάτικη περίθαλψη και το μόνο που σκοπεύω να κάνω το απόγευμα είναι να σιδερώσω...σημερα νομίζω θα κοιτάξω να ξεκουραστω.

Σας φιλώ γλυκά κοριτσάκια μου!

Εμένα γιατί να μην με περιθάλπει κανείς;:(:(:confused::tongue:

Καλή ξεκούραση αρχηγόπουλο

Δυστυχώς εμείς, που το θέλουμε πολύ ένα 2ο παιδάκι δεν το αποφασίζουμε. Τα οικονομικά μας.... :?

Παρομοίως...

Αν και για εμάς είναι λίγο νωρίς ακόμα,από την άποψη ότι ο μικρός μας παραείναι μικρός

Και ζόρικος

Τι στοίχημα πάμε ότι θα στείλει και παστίτσιο;;; :P:p

Θα σου στείλει σίγουρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλησπέρα φιλενάδες,πως είστε?

Εμείς περνάμε ενα χαλαρό Σαββατοκύριακο και εννοείται δεν κάνω τίποτε από δουλειές.Το μεσημέρι είχα τους θείους μου για φαγητό και περασαμε όμορφα,μάζεψα την κουζίνα,ο μεγάλος αντρας κοιμάται και ο μικρός ζωγραφίζει....Δυστυχώς εχει ξεκινήσει σήμερα ενα ψιλοσυνάχι,δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι αλλεργικό η οχι, ελπίζω ομως, να είναι ως εκεί.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου καλη σας μέρα!!

Αργότερα θα φύγουμε να πάμε για Κυριακάτικη περίθαλψη και το μόνο που σκοπεύω να κάνω το απόγευμα είναι να σιδερώσω...σημερα νομίζω θα κοιτάξω να ξεκουραστω.

Σας φιλώ γλυκά κοριτσάκια μου!

Καλά να περάσετε Ειρήνη και καλή σου ξεκούραση!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ το παστίτσιο το ετοιμάζω σήμερα. Πρώτη φορά θα χρησιμοποιήσω την έτοιμη μπεσαμέλ. Κάπου την είχε δοκιμάσει ο άντρας, του άρεσε, και επέμενε να πάρουμε. Εγώ φταίω που καθόμουν και παιδευόμουν με τα κατσαρολικά! Τι να πει κανείς; :confused:

Γιαννουλα μου θραυση κανει το παστιτσιο αυτο το Σ/Κ ε; :D:D

Εγω δεν χρησιμοποιησα πολλα κατσαρολικα.. Μονο μια βαθια κατσαρολα με χοντρο πατο και ενα συρμα, ομως επρεπε να ειμαι απο πανω ΟΛΗ την ωρα για να μη σβολιασει. Οπως και να 'χει το παστιτσιο ειτε με ετοιμη ειτε με σπιτικη μπεσαμελ ειναι ονειρο, οποτε ευχομαι να το γευτηκατε στο επακρο! :D

Καλημερα σας

Δυστυχως ο παππους εφυγε...Την Παρασκευη ειχαμε την κηδεια και εδω επικρατουσε χαμος...

Συλληπητρια Ευα μου... Ζωη σε εσας! Οι ανθρωποι πεθαινουν μονο οταν παψουμε να τους θυμομαστε, οσο εχεις ζωντανη την αναμνηση του μεσα σου, να εισαι σιγουρη πως θα τον εχεις μαζι σου συνοδοιπορο! Κουραγιο! :|

.σημερα νομίζω θα κοιτάξω να ξεκουραστω.

Σας φιλώ γλυκά κοριτσάκια μου!

Καλη ξεκουραση ομορφη αρχηγινα!

Φιλια πολλα και σε εσενα! :-D

Εμένα ο άντρας μου δεν είχε δουλειά ένα χρόνο... και η τωρινή δεν είναι μόνιμη. Περιμένουμε κι εμείς απάντηση αυτές τις μέρες...Επίσης την προηγούμενη βδομάδα απολύσανε τρία άτομα από το τμήμα μου...και έμαθα ότι θα ακολουθήσουν κι άλλα. Με έχει λούσει κρύος ιδρώτας, και προσπαθώ να μην ξανοίγομαι με τα έξοδα του σπιτιού. Προσοχή όμως, δεν μας παίρνει ποτέ η από κάτω, έτσι;

Ευχομαι ολα να πανε καλα.. Εχουν ρημαξει τον κοσμακη και δεν ντρεπονται καθολου!

Εχεις δικιο κοριτσι μου, μην σε παιρνει απο κατω! Την υγεια μας και ενα πιατο φαϊ να εχουμε και ολα τα αλλα να πανε στον ακατανομαστο! :evil:

Συζήτηση από τηλέφωνο:

Μαμά: "Έφτιαξα παστίτσιο σήμερα"

Γιάννα: "Α, ωραία, κι εγώ."

Μαμά: "Δεν συνεννοηθήκαμε καλά"

(...δεν συνεννοηθήκαμε καθόλου...)

Μαμά: "Να μην σου στείλω δηλαδή;"

Σκάει το κεφάλι μου από απαντήσεις... αλλά τι να πεις στην ελληνίδα μάνα! Περιορίστηκα σε ένα "όχι"

Μαμά: "Ε, θα σου στείλω μόνο σπανακόπιτα τότε"

Πότε έκανε ΚΑΙ σπανακόπιτα;;

Τι στοίχημα πάμε ότι θα στείλει και παστίτσιο;;; :-P:razz:

Κορίτσια μην μαγειρέψετε για την επόμενη βδομάδα, στο ψυγείο θα έχω φαγητό για όλους!!! Έχουν περισσέψει μπάμιες που έκανα χθες, φασολάκια και ψητό κοτόπουλο (από προηγούμενες αποστολές της μαμάς).

Στειλε κατι και κατα 'δω!!! :lol:

Κοιτα σουξε το παστιτσιο αυτες τις μερες!! :lol::lol:

Καλησπέρα!

Να'μαι και γω...Χάθηκα,κορίτσια μου δεν είχα διάθεση αυτές τις μέρες για τίποτα,πολύ θλίψη μόνο..Άγχος, ανασφάλεια καιένα αυχενικό το οποίο με διέλυσε.Πρέπει να πάω μάλλον σε ένα γιατρό, αν και για ψυχοσωματικό το κόβω....!

Ψηλα το κεφαλι, βαθια ανασα και ολα θα πανε καλα! Περαστικα ευχομαι και γρηγορη ανακαμψη! :D

Δυστυχώς εχει ξεκινήσει σήμερα ενα ψιλοσυνάχι,δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι αλλεργικό η οχι, ελπίζω ομως, να είναι ως εκεί.

Ευχομαι να ειναι κατι παροδικο και ελαφρυ!

Εμεις πριν λιγο γυρισαμε απο τη μαμα μου! Φαγαμε, ηπιαμε, γελασαμε και επιστρεψαμε στην εδρα μας! Το γλυκοφλεβαρακι με το μπαμπα του κοιμουνται κι εγω βρηκα ευκαιρια και εβαλα ενα πλυντηριο.. Τωρα θα κανω ενα ψιλοξεσκονισματακι και μετα αραγμα!

Καλο υπολοιπο Κυριακης σε ολες!

Φιλακια! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια ευχομαι να ξεκουραζεστε,

και εγω πριν λιγο γυρισα με το μικρο απο τη μαμα μου και για μαντεψε εε ναι φαγαμε και εμεις παστιτσιο:P.

παντα δηλ τοκανει αυτο το φαγακι οταν λειπει ο αντρας μου ταξιδι γιατι δε του αρεσει και εγω δε το μαγειρευω.οποτε μου εδωσε και για αυριο που θα ειμαστε παλι οι δυο μας με το μικρο;)

ο μικρουλης εχει ξαπλωσει να χαλαρωσει τρομαρα του και βλεπει σρεκ και θα παω και εγω να ξαπλωσω γιατι αισθανομαι λιγο κουρασμενη.μαλλον σιγα σιγα καταλαβαινω οτι βαραινω.:?

αν μπορεσω το απογευμα θα σιδερωσω εχω σιδερο ισα με το μποι του μικρου μου:P

καλο υπολοιπο κυριακης φιλια σε ολες


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

ευα καλο ταξιδι στο παππου σου, να τον εχεις παντα στη σκεψη σου .

και εγω τον δικο μου τον εχασα πριν εναμιση χρονο και ακομα θλιβομαι στη σκεψη οτι ο γιος μου δε εμαθε δηλ δε θα θυμαται αυτο τον σπουδαιο ανθρωπο:(


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Είναι καλό και για τα παιδιά και για τους γονείς.

Δυστυχώς εμείς, που το θέλουμε πολύ ένα 2ο παιδάκι δεν το αποφασίζουμε. Τα οικονομικά μας.... :?

Ειρηνάκι μου χωρίς να θέλω να μπω στα οικογενειακά σας....τα οικονομικά μας από δω κ πέρα θα ναι όλων μας χάλια και με ένα κ με δυο και με τρία κ με κανένα παιδί....ένα πιάτο φαι και πολλη αγάπη θα χουμε για τα παιδιά μας...έτσι σκέφομαι εγω...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι λίγο κουρασμένη σήμερα. Ο μικρός όλη μέρα γυρίζει όλο το σπίτι κι εγώ τρέχω πίσω του. Μόλις κοιμήθηκε, μπήκα κι έκανα μία μίνι-γενική στο δωμάτιο του. Έμεινε μόνο το τζάμι και το παντζούρι του και τελείωσα. Αυτά θα τα κάνω την άλλη εβδομάδα μάλλον. Τώρα ξύπνησε και παίζει με τον μπαμπά του. Αν προλάβω θα κάνω κι ένα σκούπισμα - σφουγγάρισμα το σαλόνι και τέλος για σήμερα. Η μέρα είναι αφιερωμένη σε πλυντήρια και αύριο η μέρα (ή μάλλον η νύχτα) θα είναι αφιερωμένη στο σιδέρωμα.

Σας φιλώ.

Πάω να δω λίγο το μικρό μου και να συνεχίσω δουλίτσες.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μέρα σήμερα ήταν κάπως κουραστική

Ο συζυγάτος δεν κατάφερε να ταϊσει τον μικρό,οπότε άφησα άλλες δουλειές στη μέση και ανέλαβα εγώ.

Μετά φάγαμε

Και ο συζυγάτος κοιμήθηκε,ενώ έκατσα και μάζεψα το άπαν σύμπαν από κατσαρόλια,πιατικά.Καθάρισα το ψυγείο από τάπερ με φαγητά που είχαν ξεμείνει,έπλυνα τάπερ,τα τακτοποίησα όλα.Με τον μικρό στα πόδια μου,με τάσεις εξερεύνησης σε καθε ντουλάπι,στο ψυγείο,στον φούρνο...Ουφ,κούραση διπλή

Ετοίμασα ενα πλυντήριο να το βάλω το βράδυ

Και τωρα ευελπιστω να πλύνω το παραθυρο στο δωμάτιο του μικρού.Την μπαλκονόπορτα την είχα κάνει την προηγούμενη εβδομάδα.Επίσης θέλω να βάλω καθαρά σεντόνια στο κρεβάτι και να κατεβάσω και τις κουρτίνες της κρεβατοκάμαρας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορούλες μου.

Ξεκουράστηκα αρκετά και κοιμήθηκα μισή ωρίτσα το μεσημέρι, που είναι ευεργετικό για μένα.

Τώρα σηκωθήκαμε και το μικρό μου, διαβάζει δίπλα μου {έχουμε κάποια πράγματα ακόμα} και εγώ ξεκινάω το σιδέρωμα...:rolleyes: .

Αντε να γίνει και αυτό... ;)

Επανέρχομαι!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι στοίχημα πάμε ότι θα στείλει και παστίτσιο;;; :P:p

Κορίτσια μην μαγειρέψετε για την επόμενη βδομάδα, στο ψυγείο θα έχω φαγητό για όλους!!! Έχουν περισσέψει μπάμιες που έκανα χθες, φασολάκια και ψητό κοτόπουλο (από προηγούμενες αποστολές της μαμάς).

Αθάνατη Ελληνίδα μάνα!!! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Να'μαι και γω...Χάθηκα,κορίτσια μου δεν είχα διάθεση αυτές τις μέρες για τίποτα,πολύ θλίψη μόνο..Άγχος, ανασφάλεια καιένα αυχενικό το οποίο με διέλυσε.Πρέπει να πάω μάλλον σε ένα γιατρό, αν και για ψυχοσωματικό το κόβω....

Τώρα είμαι καλύτερα όμως και στην παρεούλα μαζί σας.Απο όσα πρόλαβα να δω ...

Κοριτσάκι μου,

Κοίτα να προσέχεις τον εαυτό σου και να μην τον πιέζεις! Οσο απλοϊκό και αν ακούγεται αυτό, πρόσεχε τον!

Με τα ψυχοσωματικά δεν βρίσκεις εύκολα άκρη..:|:neutral: Η πεθερά μου ταλαιπωρείται εδώ και 3 χρόνια με κάτι γιγάντιες κοκκινίλες στο πρόσωπο {από τότε που αρρώστησε το μωρό του αδερφού του άντρα μου και πέθανε και ο πεθερός μου} και την έχουν τρελάνει.

Κουράγιο και θετική ενεργεια! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί να μην με περιθάλπει κανείς;:(:(:confused::tongue:

Καλή ξεκούραση αρχηγόπουλο

Ευχαριστώ πολυ, καλό μου πουλάκι.

Είναι η μόνη βοήθεια που έχω, γενικότερα, και την απολαμβάνω τόσο πολυ..........! Να είναι καλά η γυναίκα!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι μου χωρίς να θέλω να μπω στα οικογενειακά σας....τα οικονομικά μας από δω κ πέρα θα ναι όλων μας χάλια και με ένα κ με δυο και με τρία κ με κανένα παιδί....ένα πιάτο φαι και πολλη αγάπη θα χουμε για τα παιδιά μας...έτσι σκέφομαι εγω...

Μυρτούλα μου, σε καμία περίπτωση δεν παρεξηγώ ένα καλοπροαίρετο σχόλιο ή συμβουλή! Να το ξέρεις αυτό! ;)

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου. Το ξέρω κοριτσάκι μου πως στα ίδια χάλια, δυστυχώς, είμαστε όλοι. Αλλά εμείς είμαστε τόσο στριμωγμένοι που δεν θα είχα χρήματα ούτε για την γέννα πλέον...:oops:

Ασε αργότερα.. ο πρώτος χρόνος που ξέρουμε πως το μωράκι χρειάζεται μία σέσουλα χρήματα με παιδίατρο, πάνες, γάλα {όταν σταματήσει ο θηλασμός}... :?:-?

Και το φιογκάκι, το θέλει και αυτό τόσο πολύ...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...