Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

ψηνομαι να κανω κι εγω ενα θεματακι για τα γενεθλια του μικρου (ατιμη ειρηνη :tongue::tongue:) αλλά μάλλον προς ποδοσφαιρο το βλεπω. απλά δεν ξερω τι να κανω για τα κοριτσακια... απο σημερα αρχιζω προγραμματισμό για τις 30/10 :tongue::tongue:

Τ' άκουγα γιατί σας πρίζωνα με το σπίτι... τώρα τ' ακούω και γα τα παιδικά πάρτυ!!!! :tongue::lol::lol: χαχαχαχα

Τέλειο θέμα το ποδόσφαιρο! Τέλειο! Θα το λατρέψουν τα μικρά!!!

Για κοριτσάκια {τι ηλικίας θέλουμε?}:

Hello Kitty

Ουράνιο Τόξο

Γκλάμουρ

Disco

Τραγουδιού

Μόδας..... χιλιάδες!!!!!!!!!!!!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΝΑΣΙΑ μου ειναι ΣΟΥΠΕΕΕΕΕΡΡΡΡ!!!

Δεν εχω λογια!!!Ζηλευω λεμε!!!! χεχεχε εμενα δεν πιανουν τα χερια μου οσον αφορα τα γλυκα!! Προχθες εκανα για να φανταστειτε το πρωτο μου κεικ και ναι!!ηταν τελειο και καταβροχθηστηκε μεσα σε μια μερα!! χιχιχτωρα που πηρα φορα λεω να δοκιμασω και αλλες συνταγες!!Μου φεραν δωρο κ μια φορμα για μαφινς και ανυπομονω να φτιαξω κατι!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα εγω ξεκινησα να στολιζω χριστουγεννιατικα.ΣΚ εβαλα τα κοκκινα βαζα μου και εφτιαξα για την τρα[εζαρια με ελατα και ροδια(εκοψα κλαδακια απο ενα ελατο που εχουμεστον κηπο) χιχιχι....Κολλησα στο δωματιο του μικρου τον ρουντολφ και στο δωματιο μας εβαλα ενα χριστουγεννιατικο στεφανακι πανω στον καθρεφτη ....Ο αντρας μου οταν γυρισε απο δουλεια και το ειδε τσιριζε αλλα του περασε σιγα σιγα του ειπα μην τα κοιτας χεχεχε....

Που είναι η γραμματεία βρε παιδιά??? :confused::tongue:

Γραμματεία, να σημειωθεί και να καταγραφεί!!!

Είδατε που δεν είμαι η μόνη "τσίου"???? :lol::lol:

Κελλυ, μικρο μου, να ερθω μερικές σπίτι να μείνω...? Θα είμαι βάρος??? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Καλεεε τρελλεςςςς!!!Αρχισατε να στολιζετε απο τωρα?????????????:lol::lol::lol:

αχαχαχαχχααααα τουλαχιστον θα το ευχαριστηθητε!!εγω λεω για Νοεμβριο, περιμενω πως κ πως το χριστουγεννιατικο θεμα για να μπω στο κλιμα!!;)

Ειρηνη τελειο φαινεται το φαγακι σου!θα το δοκιμασω συντομα!και οι αλλες, να γραφετε πλιζ τις ωραιες συνταγες σας !!!!

Τι αλλο??Α!περιμενω και φωτο απο τα προσκλητηρια σου Ειρηνη που παρεπιμπτοντως μου αρεσανε τρελλα!!!

Έχεις δίκιο... :? μου το χεις ξαναγράψει! Θα στις γράψω και τις 3 καρδούλα μου, που ειλικρινά, είναι πανεύκολες... δεν ξέρω να κάνω πολύπλοκα πράγματα...! :rolleyes:

Ματάκια, με το που θα τελειώσει το πάρτυ του φιογκακίου, γιατί δεν προλαβαίνω όλα μαζί... :|, αμέσως θα ανοίξω το θέμα μας!!! Θα γίνει ΧΑΜΟΣ πάλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ, ευχαριστώ για τα προσκλητήρια! Μακάρι να μου βγουν καλά! Θα σας βάλω φωτο από το 1ο... :rolleyes:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μολις εστειλα απειλητικο μηνυμα στον αντρα μου πως θα πρεπει να ετοιμαστει να αρχισει να φοραει ρουχα που βρωμοκοπανε μουχλα κ αηδια γιατι δεν εχω που να απλωνω τα ρουχα.

και τι μου απαντησε?

-θελεις να παρουμε στεγνωτηριο??:shock::tongue::P;)

βρεεεε λεςςςς??????????

Link to comment
Share on other sites

χριστιαννα μπουμπουνατο το στεγνωτηριο εγω δεν εχω ουτε στεγνωτηριο-ουτε λεφτα να παρω αλλα κυριως που να το βαλω χαχαχα οποτε λεω αφου δεν εχω χωρο μωρε.:rolleyes:

βρε ομορφες τα αθλητικα τα παππουτσια στο πλυντηριο; εγω στο χερι μεχρι τωρα αλλα τωρα δε μπορω να σκυβω στη μπανιερα.

χτες ηθελα να πλυνω το σακο για το κολυμβητηριο του μικρου και εβαλα ενα σκαμνακι μπροστα στη μπανιερα.


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας προλαβαίνω πολυλογούδες....:P:p:p

Κατεβηκα στον κήπο και φυτεψα λίγα μπρόκολα ακόμη και κόκκινα λάχανα ,πότισα ,

ασχολήθηκλα με το παιδάκι μου που θέλει φροντίδα αυτές τις ημέρες(πριν λίγο του εβαλα θερμόμετρο και είχε 37.2:rolleyes:),αγόρασα μαρίδες από τον ψαρά που πέρασε από τη γειτονιά και ετσι το βραδυ εχουμε σουπίτσα,και τακτοποίησα το φαρμακείο μου.

Δυστυχώς εχουμε πολλά φάρμακα στο σπίτι και καθε τρεις και λίγο γίνεται χαμός...:rolleyes:

Σήμερα εχουμε μπριζολίτσες τις οποίες είχαμε ψήσει το Σαββατο και οσες εμειναν τις είχα βαλει στην κατάψυξη και θα συμπληρώσω πατάτες τηγανιτές.

Ειρήνη το σαλόνι σου είναι ανοιχτόχρωμο η σκούρο,που συνδυαζεται με τα ριχτάρια.Τα δικά μου επιπλα είναι σκούρα καρυδί και δυσκολευομαι να βαλω σκούρο καφε.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

χριστιαννα μπουμπουνατο το στεγνωτηριο εγω δεν εχω ουτε στεγνωτηριο-ουτε λεφτα να παρω αλλα κυριως που να το βαλω χαχαχα οποτε λεω αφου δεν εχω χωρο μωρε.:rolleyes:

βρε ομορφες τα αθλητικα τα παππουτσια στο πλυντηριο; εγω στο χερι μεχρι τωρα αλλα τωρα δε μπορω να σκυβω στη μπανιερα.

χτες ηθελα να πλυνω το σακο για το κολυμβητηριο του μικρου και εβαλα ενα σκαμνακι μπροστα στη μπανιερα.

Ολα στο πλυντήριο,δεν υπάρχει λόγος να παιδευεσαι:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παντως κατα ενα περιεργο λογο,, απο τη μερα που σας ειπα πως το πλυντηριο πιατων μου ΔΕΝ απορροφαει τις ταμπλετες, απο τοτε τις λιωνει εντελως!!!!

αχαχαααα φοβηθηκε μαλλον μην το δειρω!!:shock::tongue::mrgreen:

Αχαχα!!!Βρε σου λέι να πάρετε στεγνωτήριο και εσύ ακόμη αναρωτιέσαι???


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!

Δεν έχω όρεξη για τίποτα!!!

Πείτε κάτι βρε κορίτσια, μπας και ξεκουνηθώ...

Η αλήθεια είναι πως εχθές έκανα σχεδόν τα πάντα...

Έβαλα ηλεκτρική, ξεσκόνισα και σφουγγάρισα όλο το σπίτι, εκτός από το δωμάτιο του παιδιού που το είχα κάνει μίνι - γενική προχθές (όπως σας είχα γράψει).

Σήμερα σηκώθηκα, έστρωσα τα κρεβάτια (είπαμε την απορία με το κρεβάτι του μικρού την έχω ακόμη: γιατί το στρώνω, αφού 2 ώρες αφού ξυπνήσει θα ξανακοιμηθεί?) και έκανα τα πάνω πάνω στο μπάνιο.

Ο νεροχύτης μου είναι καθαρός από εχθές το βράδυ. Μαγείρεμα δεν έχει σήμερα (έβγαλα ρεβύθια από την κατάψυξη για εμάς και του μικρού του είχα μαγειρέψει εχθές και για σήμερα), οπότε δε λέω να σηκωθώ.

Νομίζω ότι η τόση τάξη και καθαριότητα μου προκαλεί... βαρεμάρα :oops:

Θέλω να κάνω τζάμια και παντζούρια και ακόμη δεν το έχω πάρει απόφαση.

Ο μικρός κοιμάται εδώ και μία ώρα. Θα μπορούσα να έχω κάνει τουλάχιστον ένα τζάμι και ένα παντζούρι, αλλά εγώ... ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Που είναι η γραμματεία βρε παιδιά??? :confused::tongue:

Γραμματεία, να σημειωθεί και να καταγραφεί!!!

Είδατε που δεν είμαι η μόνη "τσίου"???? :lol::lol:

Κελλυ, μικρο μου, να ερθω μερικές σπίτι να μείνω...? Θα είμαι βάρος??? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

οχι καθολου ξεκινα απο τωρα και αν δεν θελουν οι αντρες σου να ερθουν και αυτοι μπορει να στειλω τον δικο μου να μεινει μαζιτους?????Και επειδη ειναι υστερικος με την ταξη οταν γυρισεις το σπιτι θα το βρεις τουλαχιστον μαζεμενο χεχεχε....Εγω δεντρο στολιζω κατα τις 10-15νοεμβριου γιατι ο μικρος εχει γενεθλια 20/11 και απο τοτε που ημουν εγκυος καθιερ.το σπιτι να ειναι στολισμενο (τοτε γιατι δεν θα προλαβαινα μετα να τολισω)εεεε και το κρατησα και καλα για να ειναι στολισμενο στα γενεθλια του χεχεχε....Περυσι ειχα φτιαξει και μπαλες χ-μας με τον μικυ μαους εεε να εχουμε και ενα θεμα στο παρτυ μας....αααα και ξεστολιζω στα τελη ιανουαριου ωστε στην γιορτη του να εχω αποκριατικα 2/2 τον γιορταζω ειμαι εντελλως καμμενη αλλα δεν με πειραζει χαιρομαι σαν μικρο παιδι αααα και για ηχο στο ξυπνητηρι μας εβαλα ηδη τα χριστουγεννα της βανδη και καθε βδομαδα το αλλαζω

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα εγω ξεκινησα να στολιζω χριστουγεννιατικα.ΣΚ εβαλα τα κοκκινα βαζα μου και εφτιαξα για την τρα[εζαρια με ελατα και ροδια(εκοψα κλαδακια απο ενα ελατο που εχουμεστον κηπο) χιχιχι....Κολλησα στο δωματιο του μικρου τον ρουντολφ και στο δωματιο μας εβαλα ενα χριστουγεννιατικο στεφανακι πανω στον καθρεφτη ....Ο αντρας μου οταν γυρισε απο δουλεια και το ειδε τσιριζε αλλα του περασε σιγα σιγα του ειπα μην τα κοιτας χεχεχε....

Ε,οχι,εσύ προσπέρασες το φθινόπωρο και μπήκες κατευθείαν στα χριστούγγενα.

Εγώ την πρώτη εβδομαδα του Δεκεμβρη στολίζω,πριν του Αγίου Νικολάου που γιορταζει και το πιτσιρίκι μου.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομορφες, ολα καλα;

εμεις σημερα μετομικρο ξυπνησαμε με ωραια διαθεση λόγω καιρου.:P

πηγαμε χερακι χερακι σχολειο και εβλεπα ποσο χαιρεται που τον παω εγω τωρα που εχω αδεια με γεμιζει φιλια το τιγρακι μου:tongue:

γυρισα και αφου μαζεψα-τακτοποιησα επλασα μπιφτεκακια και βραζω πατατουλες και κολοκυθακια.μια χαρα για το μεσημερι.

το απογευμα εχουμε και εμεις συναντησει σχολειο στις 17:15 να μας μιλησει η νηπιαγωγος και να μας δωσει φανταζομαι και τη λιστα με οτι χρειαζονται.

ειρηνη αλλη μια φωτο απο τα φαγητα σου και σε εμενα που ειναι γκαστρουλα θα στελνεις ταπερ ειμαστε και κοντα:tongue::tongue::tongue:

σημερα εκατσα και εγραψα σε ενα τετραδιακι δικο μου σε καθε σελιδα το καθε δωματιο του σπιτιου και εγραψα απο κατω τι θελω να κανω απο βαψιμο -καθαρισμα -τακτοποιηση-πεταμα-αγορα για καποιο διακοσμητικο και οτι θελω να κανω για ν α ειναι σουπερ για εμενα.

οποτε αυριο ξεκιναω αδειαζω ολο το δωματιο του μικρου εχει να πεταχτει παιχνιδι ουου....γιατι τη πεμπτη ξεκιναει το βαψιμο.

ευτυχως ερχεται και ο αντρουλης μου αυριο οποτε ο κληρος παφτει σε εκεινον χιχιχι;)

περιμενουμε και ενα μαστορα να μας πει αν γινεται το κρεβατι μας απο κατω με αποθηκευτικό κουτί γιατι θελω να αδειασω τη ντουλαπα στη τριτη κρεβατοκαμαρα για το νεο μελος.μη πεσουν ολα μαζι.οποτε φουλ στις δουλειες αλλα σιγα σιγα μεχρι το μαρτιο ολα θα γινουν

αντε καλημερα και καλα νεα απο τη δασκαλα ειρηνη:P

υγ.βαλε μας φωτο απο τις τουρτες με θεμα τους πειρατες πως τις εφτιαξες μονη;

Τα παιδιά μας, μας εχουν ανάγκη.Προσωπικά οσο περισσότερο ασχολούμαι μαζί του τόσο πιο ηρεμος είναι.

Με το καλό οι αλλαγες και εσύ προσεχε όσο μπορείς...:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

πολύ ωραίες οι ιδέες για το πάρτυ της Ειρήνης και το θέμα πραγματικά πρωτότυπο.Εμείς κάναμε το πάρτυ μας το Σάββατο και έγινε ένας ψιλοχαμός.Το θέμα μας ήταν πειρατές οπότε τα πάντα ήταν πειρατικά.Η πρόσκληση ήταν ένας χάρτης θησαυρού που στο πλάι είχε το κάλεσμα.Οι τούρτες μας (γιατι έκανα το πάρτυ και για τα τρία πιτσιρίκια μαζί)ήταν πειρατικό καράβι, το νησί του πειρατή και ο θησαυρός του Γλυκατζή.Είχα πάρει ντόνατς σαν αυτά που έχει το eve.... με την σοκολάτα και πιροσκί,είχα φτιάξει κολοκυθόπιτα αλμυρή,λουκανικοπιτάκια,τυροπιτάκια και πήρα και πίτσες.Όσο αφορά τα ντόνατς πήρα 28 γλυκά και 39 πιροσκί μόνο με 10? όποια κοπέλα θέλει μπορώ να της πώ από που ή και να το αναφέρω και εδώ αρκεί να μην θεωρηθεί διαφήμιση.Επίσης είχα και διασκεδαστή ντυμένο πειρατή που έκανε τα μικρά να παραληρούν από τα γέλια.Σύνολο μου κόστισαν 150? όλα (τις τούρτες τις έφτιαξα μόνη μου).

Τα μικρά το καταευχαριστήθηκαν και εμείς μαζί τους.Τελικά με λίγα και καλά περνάς πολύ ωραία.

Προσπαθώ να βάλω φωτό αλλά πού να τα καταφέρω!Αν θέλετε βοηθήστε με please

Να χαίρεσαι τα πιτσιρικάκια σου,φαίνεται πως εκανες πολύ εξυπνες κινήσεις.Στην εποχή μας πρεπει να είμαστε τουλάχιστον εφευρετικές;)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...