Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

The Café Au Lait !!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελα μπραβο ρε Τατι! Χαχαχαχ κι εμεις το χαψαμε ολοι και ειχαμε τρελλαθει... Δε σκεφτηκα καν να το ψαξω, διαβαζα και τα σχολια που ελεγαν οτι βρε μηπως ειναι πλακα και το πιστευα ακομα περισσοτερο. Παω να στειλω μειλ στο φιλο που ειχε ερθει και μας το εδειχνε.

Φιλια σε ολες σας!


[url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/MJSup3.png[/img][/url][[url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/OsvKp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Kαλόοοοοο το daily currant!!!! Eίναι σαν το mufanet του Ν.Ζαχαριάδη...πολλές φορές έχω δει να αναπαράγουν ειδήσεις από το μούφανετ περνώντας τες για αληθινές! Επίσης βλακειούλες του πιτσιρίκου σε φέισμπουκ ή τουίτερ να γίνονται είδηση!

Αθηνά, πως πέρασες τελικά; Πήγατε εκδρομούλα;;;

Είδα αυτό

8sZR4o-SwAM

στη Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών και μ'άρεσε πολύ....

Θα κάνω γκαλοπ γιατί έχω τρελλά νεύρα. Ξυπνάμε στις 7 και σήμερα πήγαμε σχολείο στις 8.30!!! Πόση ώρα σας παίρνει να ετοιμαστείτε;;;;;; Είναι δυνατόν να θέλουμε μιάμιση ώρα;;;;


 

 

Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε τελικά για καφέ στην πολιτεία (κρυυυυυυυοοοοοο .... γενικά! χαχαχαχα) και για φαγητο μετά , αλλα το ευχαριστηθηκα πολυ γιατι πηγαμε ανευ τεκνων. λειπαμε 6-7 ωρες μια χαρα....

ενταξει η κουμπαρα με ηρεμησε και παλι αρκετα, τι να πω ειμαι τερας αψυχραιμίας χαχαχαχα

Σήμερα το ειχε η μερα φαίνεται γιατι και η ΕΙρηνη εκανε κονξες (ετσι γραφεται καλε?) με το ντυσιμο, με τα παπουτσια κλπ....ηθελε ντε και σωνει πεδιλα και το καλοκαιρι ντε και σωνει σπορτεξ..... αλλες καααααλτσες, αααααλη μπλουζα γιαι αυτη εχει λαστιχοοοοοοοοοοοο , ο,τι ναναι.

μετα γκρινια γιατι το παγουρινο το ξεχασαμε, μετα γιατι το βαλαμε στην τσαντα ενω ηθελε μονη, χιλια δυο.

αλλα γενικα γρηγορα ετοιμαστηκε.

Τι να σου πω, φανταζομαι οτι ολα τα γνωστα τα κανεις (προετοιμασια απο το βραδυ κλπκλπ) αν συνεχιζε πολυ καιρό και με καθυστερουσε, προσωπικά θα την πηγαινα με τις πυτζαμες νομιζω χαχαχαχα, πλακα πλακα το ειχε προτείνει αυτο η ψαγμενη δασκαλα της Ειρηνη, αλλα φυσικα ομως-κατι αδυνατο-πρεπει να εισαι απολυτα ηρεμος και ψυχραιμος, σαν να σεβασαι την επιλογη να μην θελει να ντυθει...

Μπορείς επίσης να προτείνεις-εξαρταται γιατι συνηθως ολες εχουν τη μυγα στο απσθι τους- στη δασκάλα να τους μιλήσει για το θεμα ντυνομαι πλενομαι ετοιμαζομαι για σχολειο, με τη μορφη ενός σκετς ή κατι τετοιο, γιατι τις δασκαλες τις ακουν ευλαβικα συνηθως.....


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα το θέμα είναι ότι δεν μου κάνεις πια ιδιαίτερες κόνξες στο ντύσιμο, ντύνεται μόνη της και μια χαρά, δηλαδή κόψαμε στέμματα και άλλες αηδίες!

Γιαυτό αναρωτιέμαι που διάολο καθυστερούμε! Ξυπνάμε, τρώμε, κάνουμε τσίσα (άντε και κακά), πλένουμε δόντια, ντυνόμαστε, φεύγουμε. Ε, αυτό σήμερα μας πηρε 1,5 ώρα!!!! Και έχω και την αίσθηση ότι συνεχώς τους λέω ''άντε'' και ''αντε, γρήγορα''.....Κάτι δεν κάνουμε καλά μάλλον.....


 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμείς ξυπνάμε 7.10 και κατεβαίνει η Ιφιγένεια στο σχολικό 7.50. Βέβαια είναι και Χαβιέ μαζί και την κατεβάζει εκείνος και συνήθως φεύγω εγώ με Αλέκο κατά τις 8.

Αλλά οι δημοκρατικές διαδικασίες δεν ισχύουν το πρωί... Και ούτε τηλεόραση... Γιατί την ακούω την τηλεόραση ότι την χρησιμοποιούν πολλοί αλλά αν την ανοίξω εγώ ούτε στις 11 δεν θα ετοιμαστούν...

Άφρο η Ιφιγένεια με πολύ ντροπή και νάζι μου είπε ότι ο Άγγελος της έδωσε το βραχιόλι να το φοράει... Σε αγαπάει τη ρώτησα ΝΑΙ μου είπε και τον αγαπάω κι εγώ!!!

Ετοιμάσου!


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

εεε όχι χωρίς ιστορίες βέβαια.. Και την Ιφιγένεια την ντύνω εγώ... Ο Αλέκος όλα μόνος του, και δεν μπορώ να πω ότι τρώει ιδιαίτερο πρωινό η Ιφιγ... Αρχίζει μετά η ακατάπαυστη όρεξή της...


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ααααα Μυρτω εμεις δεν τρωμε πρωινο...τρωει στον σταθμό, αλλιως 2 ωρες θα καναμεεεεε

Καμια φορα το καημενο το Ρηνιω ξυπναει νωριτερα μονη της, ντυνεται παπουτσια ολα και παει στον μπαμπα της και τον ξυπναει χαχαχαχαχαχα εχει γινει 3-4 φορες κι αυτο.

και η τηλεόραση νο νο νο καποιες φορες το εκανε ο βαγγ για να σταμτησει το κλαμα κλπ αλλα χειροτερα χαζευε....

Φετος παντως φτου φτου γενικα παει πολυ πιο προθυμα στο σχολείο.... (πεταει βεβαια και κανενα, καλα ποσες φορες θα παμε πιαο σε αυτο το σχολειο, πηγαμε παρα πολλες! -για παιδοτοπο θα το εχει περασει χαχαχαχα-)


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαχαχαχα, σαν το Μάριο....την πρώτη μέρα πάει οκ, κύριος. Την δεύτερη τον ξυπνάω, μου λέει ''έχω σχολείο;'', ''ναι'' του λέω, ''ΜΑ ΑΦΟΥ ΠΗΓΑ ΧΘΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!''....

Ουφ....εντέλει μάλλον θέλει πιο πολύ ζόρισμα, απλώς δεν μου πάει η καρδιά να τα στρεσάρω πρωί-πρωί.....


 

 

Link to comment
Share on other sites

Χα χα, εδω υπάρχει ενας ερωτας μεγάλος!!!

Καλα τηλεοραση ουτε για αστειο, θα αποβλακωθουν παντελως! Οχι εμεις δεν αργουμε γενικα. Βεβαια συνηθως ο Αγγελος παει μισοϋπνωμενος. Αλλα παιζει πολυ οργανωση δλδ ξυπναμε εμεις στις 6, τρωμε ντυνομαστε πλενομαστε, εχω ετοιμα τα ρουχα τους, φαγητα τους απο την προηγουμενη ή τα τελειωνω εκεινη την ωρα και μετα ξυπναμε τα παιδια στις 6.20 και ετοιμαζονται και αυτα (τα βοηθαμε εκεινη την ωρα να μην καθυστερουμε-ειδικα τον Αγγελο) και κατεβαινουν να φανε και να πλυνουν δοντια. Φευγω εγω στις 6,45 και μετα απο λιγο και ο Σ με τα παιδια. Μας παιρνει μισαωρο plus αυτη η διαδικασια! Αυτο που μας καθυστερει μερικες φορες ειναι ο αποχαιρετισμος μου που μπορει να παρει και ενα τεταρτο... μαμα αγκαλια, καλη δουλεια, καλα να περασεις, καλα χριστουγεννα, να προσεχεις μην τρακαρεις και αντε αλλη μια αγκαλια κοκ.


Link to comment
Share on other sites

, προσωπικά θα την πηγαινα με τις πυτζαμες νομιζω χαχαχαχα,

To έχω κάνει χαχα! Στον Κίμωνα! Δηλαδή δεν χρειάστηκε τελικά, γιατί μόλις βγήκαμε έξω με τις πιζάμες και περιμέναμε το ανσανσέρ πλάνταξε στο κλάμμα ζητώντας να του βάλω τα ρούχα του! Τα είχα πάρει μαζί μου και τον έντυσα στο ανσανσέρ χαχα!

Καλημέρα κόρες!


HXuSp2.pngkmKkp2.pngU579p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μην κομπλάρετε, αλλά ποτέ δεν μου πήρε πάνω από μισή ώρα με 20 λεπτά σε μωρό. Μετά τα 3-4 έτη, μπορούν και σε 5 λεπτά να είναι έτοιμα άμα χρειαστεί, αλλά συνήθως τα ξυπνάω ένα μισάωρο πριν να φύγουν για να ετοιμαστούν με το πάσο τους χωρίς φωνές. Είναι έτοιμοι για λοκατζήδες τα παιδιά μου! Τώρα πχ. ξυπνάω την Ευτ. 8παρά 5 και την Αριστέα 8.00 και στις 8.20 ξεκινάμε για το νηπιαγωγείο.


HXuSp2.pngkmKkp2.pngU579p3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εννοείται πως δουλεύει σύστημα Αφροδίτης, δηλαδή ό,τι μπορεί να ετοιμαστεί από την προηγούμενη ετοιμάζεται, εγώ είμαι έτοιμη και ντυμένη πριν τα ξυπνήσω, ώστε να έχω μόνο να συντονίζω κλπ.


HXuSp2.pngkmKkp2.pngU579p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...