Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα σας απο Σερρες!

σας διαβαζω αρκετο καιρο τωρα κ ειστε πολυ καλη παρεα!

μερικες απο εμας εργαζονται κ αλλες οχι.Αναφερετε τις δουλειες που κανετε αλλά κ το ημερησιο προγραμμα σας και θα ηθελα να σας πω την προσωπικη μου εμπειρια.

Εγω δουλευα μεχρι που γεννησα το δευτερο παιδι μου.Η πρωτη ηταν δυο χρονων τοτε..

Οταν δουλευα προλαβαινα να κανω πολυ περισσοτερα πραγματα..

Περισσοτερες δουλειες του σπιτιου..Μεχρι αργα το βραδακι κ φαγητο μεχρι αργα..Κ δουλειες--επειδη ερχοταν νταντα σπιτι-- ακομη κ στις 6.30 το πρωι.Κ δεν γινονταν ολα αυτα με το ζορι..Τουλαχιστον αντεχα παρα πολυ ανετα..

Τωρα που ειμαι σπιτι κανω ολες τις δουλειες παλι αλλα'δεν υπαρχει ενεργεια.Γινονται με το ζορι,χωρις διαθεση.Τα δε απογευματα "βουλιαζω"τελειως χωρις να θελω να κανω τιποτα

Ακομη κ για να παιξω με τα παιδια δεν υπαρχει διαθεση.Γιατι κατα καποιο τροπο ειμαστε συνεχεια μαζι σπιτι---η μεγαλη παει μονο προνηπιο μεχρι 12.15---..

Δεν ξερω τι συμπερασμα μπορουμε να βγαλουμε..

Ισως οτι ολοι πρεπει ναχουν καποιες ωρες να ξεφευγουν,εστω κι αν αυτες οι ωρες ειναι οταν εργαζονται,τουλαχιστον αλλαζουν περιβαλλον..

Ισως οτι οταν σου λειψει καποιος καταλαβαινεις ποσο τον αγαπας κ θελεις να τον χορτασεις,,πχ τα παιδια σου οταν πας στη δουλεια...

Ισως οτι η δουλεια ολοκληρωνει την προσωπικοτητα του ατομου κ του δινει μια αυτοεκτιμηση ωστε να μπορει να λειτουργει καλυτερα σε ολους τους τομεις της ζωης....

και άλλα πολλα...

Κορίτσι μου,

Και γω κατά διαστήματα νιώθω να "βουλιάζω" οπως λες και μάλιστα χρησιμοποιώ και εγώ ακριβώς την ίδια λέξη.

Η ζωή χρειάζεται ισορροπία, ότι και αν σημαίνει αυτό για τον καθένα μας. Αλλος θεωρεί απαραίτητη τη δουλειά άλλος όχι. Αλλος θεωρεί απαραίτητο το να κάνει παιδιά άλλος όχι.

Οπως λες, δεν έχεις διάθεση να παίξεις με τα μικρά ίσως επειδή είσαστε συνέχεια μαζί. Σε καταλαβαίνω, πολυ, να το ξερεις.

Απλώς σκέψου πως το να είσαστε απλώς μαζί δεν τους "δίνει" τίποτα αλλα ούτε και σε σένα. Βάλε στο πρόγραμμα 2 απογεύματα την εβδομάδα {ανάλογα τον χρόνο που έχετε} να κάνετε πράγματα μαζί... να το ονομάσετε η ώρα του παραμυθιού, ας πούμε, και να διαβάζετε μεγάλα παραμύθια χωρίς διακοπή! Η να αγοράσεις από jumbo ή κάποιο βιβλιοπωλείο σετ χειροτεχνίας και να φτιάχνετε πραγματάκια, κατασκευές, κοσμήματα μαζί. Και θα τονωθείς πολύ και τα μικρά σου θα το λατρέψουν. Και ένα ακόμα που θα κάνετε περιπάτους ή κάποια εξωτερική βολτίτσα/παιχνίδι/απασχόληση.

Κάνε επίσης στο μυαλό σου ένα πρόγραμμα, ας πούμε, και πες "δουλειές θα γίνονται μόνο πρωί και το απόγευμα άντε ένα σιδέρωμα" η ανάλογα τα κέφια σου και το δικό σου πρόγραμμα που σε βολεύει, διαμόρφωσε το εσύ. Ετσι και θα οργανωθείς και πιο ξεκούραστη θα νιώθεις αλλά και θα παρακινηθείς να "ζεις" τα πιτσιρικάκια σου :D

Εμείς εδώ είμαστε να σε ακούμε και να σε "βοηθάμε"


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη ερωτηση:

μες το σαββατοκυριακο ξεφλουδισαν κ σπασαν ολα μου τα νυχια, ειναι πολυ χαλια, εχουν ξεφλουδισει μεχρι την μεση. παιζει να ειναι απο αγχος η να κοιταξω κατι αλλο? υπαρχει καποια τροφη να βαλω?

Γιωτάκι μου, μπορεί να είναι από το στρες των τελευταιων εβδομάδω αλλά "παίζει" να ειναι και η περίοδος, μιας που το 1/3 των πελατισσων μου, αντιμετωπιζουν τώρα το ίδιο πρόβλημα! :rolleyes:

Συνηθως συμβαινει 2 φορές τον χρόνο {οπως και τα μαλλια}, φθινόπωρο και άνοιξη.

Στίψε λίγο λεμονάκι σε ένα μπωλάκι και το βραδάκι που θα δεις τηλεόραση, βύθισε να νυχάκια σου μέσα.

Θα δεις μεγάλη διαφορά καθώς τα βοηθάει να σκληρύνουν! ;)

Επανέλαβε 1-2 φορές ακόμα.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα σας διαβάσω πιο μετά....τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να συνδεθώ εύκολα, πάλι βλακείες μου κάνει!

Σημερα μου έβγαζε και μένα πως ο διακομηστής είναι απασχολημένος... μου φαίνεται άρχισαν τα "καλά" του parents... :|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη τέλειο το φαγητό αν και θα το προτιμούσα με μοσχαρίσιο κρέας :) θα μου το φτιάξεις ε? (χοιρινό δεν τρώω)

Χρύσα και τι έγινε που δεν προχώρησες όσο ήθελες? και αύριο μέρα είναι ;)

Να σου φτιάξω ότι θες αλλά από τα χεράκια μου μία φορά να φας χοιρινό.. θα το λατρέψεις! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρακαλώ, όσες έχετε facebook, κάνε αναφορά σ αυτή τη σελίδα!

ΟΥ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝ ΟΙ ΑΝΩΜΑΛΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad::mad::mad:

https://www.facebook.com/pages/Boy/630642123632123

Βρε Ειρηνη,προσπαθω να βρω την αναρτησή σου στο face,αλλα δεν την βγαζεi και το λίνκ με προωθει στη δικά μου σελίδα.Τι εγινε?:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ, όσες έχετε facebook, κάνε αναφορά σ αυτή τη σελίδα!

ΟΥ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝ ΟΙ ΑΝΩΜΑΛΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad::mad::mad:

https://www.facebook.com/pages/Boy/630642123632123

ευχαριστω για την συμβουλη ειρηνη μου!

ευτυχως δεν εχω φεις....

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ειρηνη,προσπαθω να βρω την αναρτησή σου στο face,αλλα δεν την βγαζεi και το λίνκ με προωθει στη δικά μου σελίδα.Τι εγινε?:rolleyes:

Προφανώς από τις τόσες αναφορές το κατέβασαν το ανωμαλο-προφιλ! :mad:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1) Ξυπνήσαμε, ετοίμασα και πήγα το παιδί σχολείο

2) Πήγα σούπερ

3) Έφυγα για δουλίτσα

4) Επέστρεψα και έπλυνα κάποια λιγα πιατικά

5) Άδειασα το πλυντήριο πιάτων και έβαλα τα πιατικά στις θέσεις τους

6) Εβαλα ένα πλυντήριο με χρωματιστά, για την νύχτα

7) Εβαλα χοιρινό στην κατσαρόλα, ριγανάτο με κόκκινες πιπερίτσες, οπου έδεσε η σαλτσούλα του και έγινε μούρλια, κόρες

DSC01766_zpsdce5fd37.jpg

8 ) Άλλαξα τα σεντόνια από το υπνοδωμάτιό μας

9) Πότισα τα λουλουδάκια του "πίσω" μπαλκονιού"

10) Σιδέρωσα περίπου 45 λεπτά

11) Τακτοποίησα στις θέσεις τους όσα αγόρασα το πρωί από το σούπερ

12) Αποστείρωσα τα υλικά μου

13) Τακτοποίησα ακόμα λίγο την αποθήκη μου και έχει μπει σε ένα καλό δρόμο

14) Τακτοποίησα το ψυγείο μου. Ολα στις θέσεις τους

DSC01761_zps726fb404.jpg

15) Πηγαίνοντας να πάρω το φιογκάκι από το σχολείο, πήγα και ένα παμπάλαιο laptop στην ανακύκλωση συσκευών και

16) "Γέμισα" την καθημερινή κολώνια του άντρα μου

17) Ετοίμασα φάγαμε, μούρλια το φαγάκι

18 ) Μάζεψα το τραπέζι...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:)

Προσπάθησα κάμποσες φορές να μπω αλλά όντως ο διακομιστής ήταν πολύ απασχολημένος (τι σημαίνει αυτό; μεγάλη επισκεψιμότητα;)

Τέλος πάντων, φεύγω τώρα από τη δουλειά, πάω να δω τη μαμά μου.

Κική μου, Χρόνια Πολλά για τη μικρή, να είναι ευτυχισμένη, να τη χαίρεστε:P

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία η θάλασσα Ειρηνάκι μου:P

Αυτό θα ήθελα τώρα, μια θάλασσα και ένα μυαλό άδειο, να το κουνάω και να κάνει γκλου-γκλου...

Και το φαγάκι σας πεντανόστιμο, φάγατε;

Αν όχι, καλή όρεξη...

Γιώτα μου, κάποια πράγματα στη ζωή μας κάνουν μια διαδρομή κύκλου και κάποια στιγμή ο κύκλος κλείνει.

Εύχομαι όλα να είναι καλύτερα από δω και πέρα, πιο ήρεμα...

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

15) Πηγαίνοντας να πάρω το φιογκάκι από το σχολείο, πήγα και ένα παμπάλαιο laptop στην ανακύκλωση συσκευών και

16) "Γέμισα" την καθημερινή κολώνια του άντρα μου

17) Ετοίμασα φάγαμε, μούρλια το φαγάκι

18 ) Μάζεψα το τραπέζι...

Tι όμορφο που φαινεται το ψυγειο σου Ειρηνη!Και οργανωμενο και καθαρο!Και το φαγητό από τα αγαπημενα μου!

Ουτε εγω μπαινω ευκολα σημερα,το ίδιο μηνυμα μου βγαζει.Τελικα δεν το εχει η μερα σημερα να σιδερωσω,ηρθε ο αντρας μου και βεβαια σταματησα ,του ετοίμασα να φαει ,επλυνα και νεροχυτη ,πάγκους και λοιπά,καθησαμε λίγο καιτωρα λέω πάλι να ξεκινησω,αλλα όχι για πολύ....


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...