Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

αχχχχχχχχχχχ βρηκα τον γιατρο που μου προτεινε η παιδίατρος...εχει και σαϊτ στο ιντερνετ..πολύ μεγαλογιατρος βρε παιδί μου...δεν ξερω δεν ξερω..εχω αγχωθει τα μάλλα

Βρε μη το πληρωσεις χρυσο το τπτ;;

eyxχαριστω αγγελικη...τελικα ολα καλα πηγαν..αυριο θα κανει την γαστροσκοπηση και βλεπουμε...

ΑΛΕΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΜΙΑ ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΥΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ:

ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΝΑ ΓΕΡΑΣΕΤΕ!!!!

Βρε κοριτσι αφου ξερεις..οσο περισσοτερο διαβαζουμε τοσο αγχωνομαστε....ολα καλα θα ειναι θα το δεις...

μολις κοιμησα κ τον τελευταιο κ τσιμπαμε κατι με λουκ!!!

Γκουχου γκουχου....καλη συνεχεια:wink::wink:

Ολα καλα να πανε κ με τον μπαμπα σου!Η μαμα ειναι ακομα εδω;;


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ετσι ετσι!!!

Να σου πω τελικα το φορεμα ποσο το ειχε;;;Σου εκατσε καλα πανω σου;;Θέλω να πω ειναι καλα φορεματα, καλη ποιοτητα κλπ;;

το πηρα 147 ευρω. δεν εχει κατι ιδιαιτερο για να μου πεσει καλα.. ειναι ριχτο. οχι σα της Φαραντουρη... μινι... η μουρη μου... ειναι προσεγμενο, εχει απο μεσα στα τελειωματα κ φασα για να μη ξεφτιζει...καλο θα ελεγα.

ομορφάκια και εμεις ξεκινησαμε για φλοισβο αλλα φυσαγε και ήπιαμε τελικά καφεδάκο στον αγιο αλέξανδρο

κ εμεις για Γλυφαδα, μπερδευτηκαμε, κ μετα πηγαμε εκει, γιατι θα μας πρηζαν αλλωστε να παμε στα σκοινια...οποτε πηγαμε κατευθειαν εκει. ειμασταν στο τζαμπο, στην αλιμου, τους πηραμε αυτα τα χοπ-χοπ, τις μπαλες με τη λαβη που χοροπηδας, κ λυσσαξανε στο σπιτι...καλα, η χριστ. μονη της πηδαει..το μπαλονι το εχει για ουρα.

σας διαβαζω αλλα εχω μπεμπα αγκαλια που σαλιωνει ολο το κοσμο!

παω για μπανιο!!!

οταν μπω θα χετε φυγει ολες!!!εκτος απ τις βορριες!!

κλασσικα πραγματα...κ ξεκιναω...

καληνυχτα κοριτσαρες...νυσταξα!


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας διαβαζω αλλα εχω μπεμπα αγκαλια που σαλιωνει ολο το κοσμο!

παω για μπανιο!!!

οταν μπω θα χετε φυγει ολες!!!εκτος απ τις βορριες!!

πως τα περασες κοτουλα εσυ;;;


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

ποσο γκαου μπορει να ειναι η μαμα μου?:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:η πιεση μου στο 20 πηγε!!!!

εχει απο το σκ που της εχω πει οτι θελω απο τους δικους της να μου πει τα ατομα για το τραπεζι γαιτι αυριο θα παρω το πρωι να ενημερωσω στο μαγαζι,ακομα με περνει....


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το πηρα 147 ευρω. δεν εχει κατι ιδιαιτερο για να μου πεσει καλα.. ειναι ριχτο. οχι σα της Φαραντουρη... μινι... η μουρη μου... ειναι προσεγμενο, εχει απο μεσα στα τελειωματα κ φασα για να μη ξεφτιζει...καλο θα ελεγα.

κ εμεις για Γλυφαδα, μπερδευτηκαμε, κ μετα πηγαμε εκει, γιατι θα μας πρηζαν αλλωστε να παμε στα σκοινια...οποτε πηγαμε κατευθειαν εκει. ειμασταν στο τζαμπο, στην αλιμου, τους πηραμε αυτα τα χοπ-χοπ, τις μπαλες με τη λαβη που χοροπηδας, κ λυσσαξανε στο σπιτι...καλα, η χριστ. μονη της πηδαει..το μπαλονι το εχει για ουρα.

κλασσικα πραγματα...κ ξεκιναω...

καληνυχτα κοριτσαρες...νυσταξα!

αη μαρη κ εσυ που νυσταξες...

Καλο το φορεματακι.Εγω παντως δοκιμαζα κατι 350αρες κ ηταν ξεφτια ρε κοριτσια.κ μου λεει ο καλος μου δεν τους το ελεγες;;;

Αυτες τις μπαλες να τις παρω κ εγω;;μην σαβουριαζονται συνεχεια σκεφτομαι.

ΕΥΗΓ εδω εισαι??????εμαθα επιτελους για παιδακι διπλαααα.

σε προλαβα ή τον τσιμπας??.....τον μεζε?

ελα πες καλε.


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΔΑΛΙΔΑ

δοκιμασα κ αυτο, αλλα παραημουν απλολιτη...μ'αρεσε ομως...

http://www.monsoon.co.uk/Evening-Dresses/Flora-Dress/invt/65235841

και αυτο που λες,αλλα το ηθελα σε κατι πιο εντονο.

εγω αυτο ηθελα:

http://www.monsoon.co.uk/Evening-Dresses/Flora-Shift-Dress/invt/65240188


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...