Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Ιωαννα εγω στην δουλεια το εχω πει γιατι δουλευω σε σουπερ και σηκωνω βαρη οποτε ηταν απο τους πρωτους που το εμαθαν για να καθομαι ταμειο...βασικα τωρα που το σκεφτομαι το εχω πει σε ολο τον κοσμο χιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Ιωαννα!

Ισως αυτοι οι πονοι να είναι επειδη μεγαλωνει η μητρα..εγω σαν τράβηγμα τους ενιωθα..Αλλα καλυτερα να παρεις κ ενα τηλεφωνακι τον γιατρο σου να τον ρωτησεις.

Ο πονος περιοδου να σε ανησυχει μονο καθε τι αλλο πχ ισως να οφειλετε στο εντερο ή στην μητρα που μεγαλωνει..αλλα δεν εχεις να χασεις τιποτα να παρεις τηλ τον γιατρο σου να τον ρωτησεις..οτιδηποτε βλεπεις που δεν σου αρεσει να τον ρωτας

Που και που και εγω νιωθω κατι πονακια

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα εγω στην δουλεια το εχω πει γιατι δουλευω σε σουπερ και σηκωνω βαρη οποτε ηταν απο τους πρωτους που το εμαθαν για να καθομαι ταμειο...βασικα τωρα που το σκεφτομαι το εχω πει σε ολο τον κοσμο χιχιχιχι

και πολυ καλά έκανες... εμενα είναι γραφείου δουλεια κι ετσι δεν έχω ιδιαίτερο φόβο...


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!να καλωσορισω την αλλη συνονοματη!!!!!!!!!!βιαστηκα να πω πως δεν εχω πολλες αναγουλες,χτες με θερισαν,ειχαν ομως κ συνοδεια εντονο πονο στην κοιλια.σημερα ξυπνησα παλι με αναγουλα κ εντονο πονο στην κοιλια σαν να θες να πας τουαλετα,πηγα τουαλετα αλλα ακομα συνεχιζεται ο πονος σε μικροτερο βαθμο βεβαια.μου ειπε χτες η κουμπαρα μου οτι ειναι φυσιολογικοι αυτοι οι πονοι γιατι μεγαλωνει η μητρα κ οι κοιλια,εσεις τι λετε?

Καλημέρα και από εμένα!

Σχετικά με τους πόνους, είχα και εγώ έντονο πόνο την Παρασκευή το βράδυ και φοβήθηκα πολύ! Έλειπε και ο άντρας μου και ήμουν μόνη μου με τη μικρή και πραγματικά τα χρειάστηκα! Πήρα το γιατρό μου τηλέφωνο αμέσως και μου είπε να πάρω ένα buscopan και να μείνω ξαπλωμένη σε πλάγια θέση (πόσο εύκολο ήταν αυτό με τη μικρή να τριγυρνάει και να θέλει να παίξουμε!). Ευτυχώς ήρθε η μητέρα μου, μου έφερε το φάρμακο και κράτησε τη μικρή μέχρι να συνέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια το έχω πει στη δουλειά μου, γιατί έχω θέση ευθύνης και η αντικατάστασή μου έχει μεγάλη διαδικασία. Να σκεφτείτε ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη μου επειδή η αντικατάστασή μου έγινε τελευταία στιγμή μέχρι και από το μαιευτήριο μιλούσα συνέχεια στο τηλ. μαζί τους και τους έδινα οδηγίες για το πως να χειριστούν το κάθε τι!

Ελπίζω να μην επαναληφθεί και αυτή τη φορά αυτό το σενάριο.

Καλές επιτυχίες σε όσες έχετε εξετάσεις! Κουράγιο, καλύτερα να ξεμπερδεύετε τώρα, παρά να σας μείνουν για μετά!

Εμείς το φύλο θέλουμε να το μάθουμε. Δε με ενοχλεί καθόλου να το ξέρω, εξάλλου θεωρώ ότι υπάρχουν πολλά άλλα πράγματα που θα είναι έκπληξη (πως θα είναι, σε ποιον θα μοιάζει κλπ). Εξάλλου, η στιγμή της γέννησης και η εμπειρία που ζούμε είναι τόσο δυνατή που ακόμη και αν ξέρεις το φύλο του μωρού σου, δεν παύει να είναι έκπληξη όλη η υπόλοιπη διαδικασία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπερα κοριτσια ευχαριστω για το καλως ορισμα! υπομονη σε ολες οσες εχετε αναγουλες και ζαλαδες εγω ευτυχως ακομα δεν εχω τιποτα.Στις 6 του μηνα μπαινω στον 3ο.

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι που με ανησυχησε εκανε τις εξετασεις αιματος του προγεννητικου και βγηκε θετικο η εξεταση CMV IGg .Ο γιατρος μου ειπε πως ειναι μια λοιμωξη που περασα στο παρελθον και να μην ανυσηχω αλλα θα την ξανακανω την εξεταση μετα απο καμια 15 μερες.. εψαξα στο ιντερνετ και εχω φρικαρει με αυτα που διαβασα γιαυτον τον ιο.Το καλο ειναι πως εγραφε οτι οταν ειναι θετικο το ΙGg ειναι παλιος ιος και δεν επηρεαζει το εμβρυο.Εχει τυχει σε καμια σας; στην 1ηεγκυμοσυνη ειχε βγει αρνητικο

Καλημερα! Πριν ενα χρονο που ημουν παλι εγκυος ειχα κανει τις εξετασεις και μου βγηκε αρνητικο το CMV IGg. Ομως υπηρχε προβλημα και διεκοψα την εγκυμοσυνη στον 3ο μηνα. Τωρα που ξανα εκανα τις ιδιες εξετασεις μου εδειξε θετικο και φρικαρα με αυτα που διαβασα στο ιντερνετ και πηρα τον γιατρο μου τηλεφωνο. Μου ειπε οτι το IGg θελουμε να δειξει θετικο, οτι εχω περασει παλια ιο και πλεον εχω αντισωματα. Αυτα μου ειπε αυτα σου λεω... Παντως ειχα τρομαξει και εγω παρα πολυ.. Ηρεμησε, μια χαρα ειναι!!


eNortjKzUjIyNLWwMFOyBlwwFaIC2w,,91.png

eNortjKzUjIyMjI1MVGyBlwwFXIC0A,,79.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια ευχαριστω για το καλως ορισμα! υπομονη σε ολες οσες εχετε αναγουλες και ζαλαδες εγω ευτυχως ακομα δεν εχω τιποτα.Στις 6 του μηνα μπαινω στον 3ο.

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι που με ανησυχησε εκανε τις εξετασεις αιματος του προγεννητικου και βγηκε θετικο η εξεταση CMV IGg .Ο γιατρος μου ειπε πως ειναι μια λοιμωξη που περασα στο παρελθον και να μην ανυσηχω αλλα θα την ξανακανω την εξεταση μετα απο καμια 15 μερες.. εψαξα στο ιντερνετ και εχω φρικαρει με αυτα που διαβασα γιαυτον τον ιο.Το καλο ειναι πως εγραφε οτι οταν ειναι θετικο το ΙGg ειναι παλιος ιος και δεν επηρεαζει το εμβρυο.Εχει τυχει σε καμια σας; στην 1ηεγκυμοσυνη ειχε βγει αρνητικο

Η δική μου γνώμη πάνω σε αυτό είναι να ακούς μόνο το γιατρό σου! Όσα και να διαβάσεις στο διαδίκτυο μπορεί να είναι έγκυρα (ή και όχι, δυστυχώς δε μπορείς εύκολα να ξέρεις) αλλά συνήθως είναι πολύ γενικά και προσπαθούν να καλύψουν πολλές και διαφορετικές περιπτώσεις...μόνο ο γιατρός σου μπορεί να εξηγήσει ακριβώς τι επίδραση μπορεί να έχει ένα αποτέλεσμα στη δική σου εγκυμοσύνη. Εξάλλου, γι'αυτό τους έχουμε και τους πληρώνουμε! Αλλιώς θα τα ψάχναμε όλα στο νετ και θα κάναμε τα πάντα μόνες μας.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τις εγκυουλες αν εχετε θεμα με το στομαχι σας. Εχω 10 μερες που με ποναει, ποτε λιγοτερο και ποτε περισσοτερο. Α! Και ρευομαι συνεχεια μεχρι και με το νερο. Αυτο δεν το ειχα πριν.


eNortjKzUjIyNLWwMFOyBlwwFaIC2w,,91.png

eNortjKzUjIyMjI1MVGyBlwwFXIC0A,,79.png

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τις εγκυουλες αν εχετε θεμα με το στομαχι σας. Εχω 10 μερες που με ποναει, ποτε λιγοτερο και ποτε περισσοτερο. Α! Και ρευομαι συνεχεια μεχρι και με το νερο. Αυτο δεν το ειχα πριν.

Kαλημέρα Μαριάννα κ καλως μας ηλθες!

Εγώ έχω θέμα στομαχικό..κυρίως τα βράδια δν μπορώ να φάω τιποτα κ όλα με ενοχλουν..Τρώω μονο μακαρόνια κ πατατες!!Συνεχώς..

Πολυ ενοχλητικό ασε..

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα εντονες καουρες κ δυσπεψίες κ τρέμω μηπως το ξαναπάθω.Το καλο ήταν οτι δν πηρα κιλα ομως;)


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Πριν ενα χρονο που ημουν παλι εγκυος ειχα κανει τις εξετασεις και μου βγηκε αρνητικο το CMV IGg. Ομως υπηρχε προβλημα και διεκοψα την εγκυμοσυνη στον 3ο μηνα. Τωρα που ξανα εκανα τις ιδιες εξετασεις μου εδειξε θετικο και φρικαρα με αυτα που διαβασα στο ιντερνετ και πηρα τον γιατρο μου τηλεφωνο. Μου ειπε οτι το IGg θελουμε να δειξει θετικο, οτι εχω περασει παλια ιο και πλεον εχω αντισωματα. Αυτα μου ειπε αυτα σου λεω... Παντως ειχα τρομαξει και εγω παρα πολυ.. Ηρεμησε, μια χαρα ειναι!!

Κ εμένα το ίδιο μου ειπε..οτι έχω ανοσία-στην ερυθρά μου είχε βγει μια τρελή τίμη.Μου είπε οτι μαλλον είχα κανει εμβόλιο καποια στιγμή-δν θυμάμαι γ να σου πω την αληθεια..


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κανουν τα υπολοιπα κοριτσάκια?Πώς πάνε οι αυχενικες?

εγω σημερα ξυπνησα λιγο νταουν ψυχολογικα..ισως επειδη εχω κουραστεί λιγάκι αρχισε να με ποναει κ η μεση μου κ θεωρω οτι ειναι νωρίς ακομα.


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα. Ειμαι στην 14η εβδομαδα κ οι αναγουλες εχουν ηρεμησει κατα πολυ. Εχω κανει την αυχενικη και ολα πηγαν καλα,μονο που δεν ειδαμε φυλο ακομα.. Εχω ξανα ραντεβου στις 22/2. Σιγουρα θα φανει αν το κουτσουνι ειναι αγορακι ή κοριτσακι Φυσικα γερο να ειναι κ οτι να'ναι!!! Ολα να πανε καλα σε ολες κ γρηγορα να κρατησουμε τα αγγελουδια μας αγκαλιτσα..

Καλώς ήρθες και εσύ Μαριαννάκι στην παρέα μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Σχετικά με τους πόνους, είχα και εγώ έντονο πόνο την Παρασκευή το βράδυ και φοβήθηκα πολύ! Έλειπε και ο άντρας μου και ήμουν μόνη μου με τη μικρή και πραγματικά τα χρειάστηκα! Πήρα το γιατρό μου τηλέφωνο αμέσως και μου είπε να πάρω ένα buscopan και να μείνω ξαπλωμένη σε πλάγια θέση (πόσο εύκολο ήταν αυτό με τη μικρή να τριγυρνάει και να θέλει να παίξουμε!). Ευτυχώς ήρθε η μητέρα μου, μου έφερε το φάρμακο και κράτησε τη μικρή μέχρι να συνέλθω.

Βιβή το έχω πάθει και εγώ αυτό πριν λίγο καιρό έτσι ακριβώς όπως το περιγράφεις, τελικά μίλησα με το γιατρό και μου είπε ότι όλους αυτούς τους πόνους τους αξιολογούμε όταν το έντερο είναι άδειο.... γιατί σε άλλη περίπτωση το μεγαλύτερο ποσοστό ευθύνης το έχει το έντερο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες...

Είμαι πολύ χαρούμενη, χθες βγήκαν τα αποτελέσματα του pappA και ήταν πάρα πολύ καλά!!!! Είχα ένα φόβο λόγο ηλικίας:-) χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες...

Είμαι πολύ χαρούμενη, χθες βγήκαν τα αποτελέσματα του pappA και ήταν πάρα πολύ καλά!!!! Είχα ένα φόβο λόγο ηλικίας:-) χιχιχι

Mπράβο βρε!

παντα τετοια


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...