Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Κοριτσια να κάνω μια ερώτηση. Το μωράκι σας πόσο συχνά το νιώθετε μέσα στη μέρα? Οσο περνάει ο καιρός τις νιώθετε τις κλωτσιές πιο έντονα? Το νιώθετε πάνω κάτω την ίδια ώρα κάθε φορά? Από εχτές, τη νιώθω τι μικρή αλλά τα χτυπήματα δεν είναι τόσο συχνά, ούτε και τόσο έντονα. Να ανησυχήσω? Πόσο να περιμένω μέχρι να πάρω τηλέφωνο το νοσοκομείο? Θα μου την πουν λέτε ότι είμαι υπερβολική? (τώρα είμαι στην 23εβ, αυτό το τικεράκι πρέπει να το βάλω)

Τι νιώθετε συνήθως? Το νιώθετε όλο στο ίδιο σημείο? Συνήθως χτυπάει δεξιά χαμηλά, πρέπει να είναι το αγαπημένο της σημείο, εκεί κοντά στη κύστη μου! Και καμιά φορά νιώθω όλη τη κοιλιά μου (κυρίως κάτω από τον αφαλό) να πάλλεται. ειναι φυσιολογικό?

Οσο για το αν φούσκωσα, ξέχασα να πω πως φαίνεται πια καθαρά πως είμαι έγκυος. Πριν την εγκυμοσύνη η περίμετρςο της κοιλιάς μου (2εκ πιο κάτω από τον αφαλό) ήταν 86εκ. Τώρα πια είναι γύρω στα 94εκ! Ισως να έβαλα και λίγο στα μπουτάκια μου, εύχομαι να μη κάνω και μάγουλα και προγούλι (το χειροτερό μου!)

Εύχομαι να μη σας κούρασα με τις ανησυχίες μου, αλλά φαντάζομαι λίγο πολύ όλες που και που υπερβάλουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

θα συμφωνησω κ εγω με τα κοριτσια αννα γι αγορι σε κοβω:D

δεσποινα γι αυτο που ρωτας δε ξερω...αν εχει αλλαξει η συχνοτητα των κινησεων παρε ενα τηλ στο νοσοκομειο να σου φυγει το αγχος εγω αυτο θα εκανα.εγω συνηθως το νιωθω βραδινες ωρες οταν ξαπλωνω και πιο σπανια κατα τη διαρκεια της ημερας.


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Δεσποινα θυμισε μου σε ποια εβδομαδα εισαι??Και εγω δε το καταλαβαινω παρα μονο οταν ειμαι χαλαρη και ξαπλωμενη ανασκελα,ειναι νωρις πιστευω ακομα να το καταλαβαινουμε συνεχεια...Εγω να ρωτησω σαν ασχετη που ειμαι,συσπασεις προ γεννας δεν καταλαβα ποτε αλλα εχω μερικες φορες με πιανει ενα πραγμα σαν να μπουρδουκλωνετε το εντερο(ωραια περιγραφη ε??)και ξεκιναει απο κατω δεξια και πιανει μεχρι τον αφαλο και δνε μπορω να κουνηθω αυτο ειναι συσπασεις??


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αννια κάτι παρόμοιο νιώθω και εγώ. Αλλά καθόλου πόνο. Τώρα ή συσπάεις πολύ μικρής έντασης είναι η απλώς το μωρό χτυπάει ταυτόχρονα σε πολλά σημεία!

Θα με βοηθήσει καμία με το τικεράκι? Προσπαθω να βρω οδηγίες και δε βρίσκω. Ειμαι στην 23εβ τώρα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπν πατα σε ενα οποιο σου αρεσει θα σου ζητησει η τελευταια περιοδο η πητ θα το φτιαξεις και θα αντιγραψεις τον bbcode μετα θα ρθεις εδω και θα πας πανω δεξια στα βοηθαματα-επεξεργασια υπογραφης θα κανεις επικοληση και αποθηκευση και ετοιμο


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι΄από μένα κορίτσια.

Σήμερα το μενού έχει φασολάδα.. Βλέπω σήμερα τα όσπρια έχουν την τιμητική τους.

Εγώ δεν το νιώθω το μωρό έντομα. Μερικές φορές κάνει κάποιες απαλές κινήσεις και δεν έχει συγκεκριμένη ώρα. Στις 19/4 που έχω την β-επιπ. θα ρωτήσω τον γιατρό.

Δεν θυμάμαι ποια κοπέλα είχε ρωτήσει για σαγκριά, γενικά για κρασί, πήρα τηλ τον γιατρό μου και μου επιτρέπει να πίνω κανένα ποτηράκι αραιά και που...

Αχ αυτές οι παντελόνες οι άσπρες!!! Στα mothercare της Αγγλίας είδα γενικά διάφορα πραγματάκια που μου άρεσαν, αλλά δεν τα αποστέλουν στην Ελλάδα. Θα μπω όμως και στα άλλα site που μου έγραψες Δέσποινα για να δω.

Αααααααααααα οι κοκκινίλες, κοκκινίλες στα μαγουλάκια μου!!!!:mad:

Κορίτσια θα τα πούμε ξανά. Φιλιά!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!

Εμεις σημερα γεμιστα!!!Πως περασατε το σκ;Εμεις πολυ καλα.

Το μωρο εγω το ''ακουω'', οχι ολη τη μερα φυσικα, αλλα εχει ενα ρυθμο.Δεσποινα σε αυτο που ρωτας δε νομιζω οτι μπορει να σου απαντησει καμμια με βεβαιοτητα για το αν ειναι το μωρο ή οχι.Το λεω αυτο γιατι ηδη παρατησω σε αυτη την εγκυμοσυνη τις κινησεις πολυ διαφορετικες απο οτι ηταν την πρωτη φορα στο γιο μου.Εχει να κανει και με το σωμα και με το ιδιο το παιδι οπως και να το κανουμε.

Αντε με το καλο Αννια μου να πατε και να μαθετε και το φυλο.Καλε μονο εγω ειμαι ακομα στο σκοταδι ή υπαρχει και καμμια αλλη που δεν εχει μαθει;

κοιλια που λετε,τουλαχιστον εγκυμοσυνης,γιατι απο την αλλη ειχα και πριν χαχα,ακομα δεν εχω κανει και στο γιο μου μετα το β επιπεδου φανηκα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω ριτακι μου...Αντζελα εγω ειμαι που ρωτησα για τη σαγκρια...Νομιζω και η μυρινα δεν εχουν δει φυλλο..Η λιμπερο που ειναι καλε???Ριτα και εγω ακομα στο σκοταδι ειμαι χαχαχαχαχαχαα


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τί κάνετε?

Εγώ δεν είμαι πολύ καλα. Πήγαμε το Σάββατο για την β επιπέδου. Ο μπέμπης μας δεν ήταν συνεργάσιμος. Το είχε ρίξει στον ύπνο και δεν έλεγα να αλλάξει με τίποτα θέση. Κάναμε 3 ώρες. Τελικά μας είπε η γιατρός ότι βλέπει μια ήπια διάταση στο εντεράκι του. Αυτό από ότι μας είπε οφείλεται ή στο ότι δεν είχε καλή θέση και είναι εντελώς τυχαίο ή μετα την 30η εβδομάδα που θα το ξαναδούμε αν υπάρχει ακόμα αυτή η διάταση θα είναι σύπτωμα πρόωρης εντερικής απόφραξης και δυστυχώς με το που θα γεννηθεί το αντράκι μας θα πρέπει να του κάνουμε χειρουργίο. :cry: Μας είπε ότι αν χρειαστεί επέμβαση τελικά θα αποκατασταθεί πλήρως το πρόβλημα στο έντερο, αλλά όσο να ναι είναι μια επέμβαση και δεν θέλω να ταλαιπωρηθεί το μωράκι μου. Αχ μου έχει γίνει η διάθεση σκ@τ@ ρε κορίτσια.:oops:

Ελπίζω εσείς να είστε καλύτερα από εμενα! πολλά φιλιά σε όλες!


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μιμίκα μου τι κάνεις?

Λυπάμαι για τα νέα σας. Μακάρι να εφταιγε απλώς η θέση. Καταλαβαίνω πώς ένα άγχος θα το έχετε, αλλά προσπαθήστε να είστε συγκρατημένοι. Δε βοηθάει στο μωράκι σας. Πότε ξανά θα πας στο γιατρό, αφού υπάρχει περίπτωση να ήταν τυχαίο, μακάρι στην επόμενη εξέταση να μη φανεί τίποτα.

Πολλές πολλές αγκαλίτσες

Link to comment
Share on other sites

Αννια πρέπει να είμαι στόκος. Δε τα καταφέρνω με το τικεράκι. Πήγα στο lilypie, εκάνα επικόλληση το ubbcode, πήγα στην υπογραφή και εκεί που λέει για το url, το έκανα paste και άμα πατήσω αποθήκευση μου λέει invalid file!

Καμιά βοήθεια?

Αντε την κάνω να πάω να ασχοληθω με τον αντρούλη, που για μια ακόμα φορά δε νιώθει καλά. Εύχομαι το μωρό να πάρει τα δικά μου γονίδια, αλλιώς το βλέπω άρρωστο κάθε μήνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...