Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λενια μου επειδη ενδιαφερομαι παρα πολυ για σενα ,ειλικρινα σαν να ειχε καποιο προβλημα η ιδια μου η αδελφη και επειδη θελω πολυ να γινεις μητερα,πηρα τηλεφωνο την Βιοπαθολογο-Μικροβιολογο μου και τις ειπα τις τιμες σου να μου πει την γνωμη της.Με ρωτησε αν παιρνεις φαρμακα αυτην την περιοδο,γιατι επηρεστηκαν μονο η Τ3 και Τ4.Στον υπερ_θ η TSH θα επρεπε να ειναι μηδενικη.Αρα μου ειπε δυο ενδεχομενα υπαρχουν.Η παιρνεις καποια φαρμακα που επηρεαζουν αυτες τις τιμες(για αυτο σου ειπε ογιατρος οτι ειναι ενταξει) η υπερλειτουργει καποιος θερμος οζος.Εγω θελω να ειμαστε μια ενωμενη παρεα ολες μας και να ανταλλασουμε τις εμπειριες μας και θα ειμαστε φυσικα!Δεν χωραει καμια παρεξηγηση!Ζητω και εγω συγνωμη αν στη προσπαθεια μου να σε βοηθησω υπερεβαλλα!ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

σε ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον! περνω σιδηρο περιπου ενα μηνα.

και παλι συγνωμη


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Georgia καλημερα και σε σενα!Για να γελασουμε και λιγο,να σας πω οτι ειδα στον υπνο μου εσενα και την Κate.Ειχατε ελθει με τους αντρες σας στο εξοχικο μου(που δεν εχω)και σας εκανα το τραπεζι με ψητα και αλλα διαφορα.Θυμαμαι οτι ειχα κουραστει αφανταστα,αλλα ημουν πολυ χαρουμενη!!Αν δειτε κανενα κιλο παραπανω σημερα ,απο το λουκουλειο γευμα θα ειναι!Εισασταν και οι δυο μελαχροινες(οπως την κοπελιτσα στο φορουμ κατω απο το ονομα σου)και ειπες οτι εισαι τραγουδιστρια αλλα δεν μας τραγουδησες!!!Μαλλον πειναω πολυ με τις βλεκειες που τρωω και ειμαι και πολυ στο φορουμ,για αυτο βλεπω τετοια ονειρα!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα 4 Φεβρουαριου ειναι η παγκοσμια μερα κατα του καρκινου,γι αυτο σε αυτο το φορουμ που συμμετεχουμε και καποια ατομα με καρκινο του θυρεοειδους, θα ηθελα και εγω απο την πλευρα μου να μεταφερω τα λογια που ακουσα απο το ΣΚΑΙ του καθηγητη Ογκολογιας κ.Κωνστ.Συριγου,οτι η εγκαιρη διαγνωση με συχνες εξετασεις,ειναι αυτα που πρεπει να κανουμε ολοι μας και που σωζουν ζωες!!Περαστικα σε ολο τον κοσμο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! ;)

Τι κάνετε???

Συζητώντας με τον ενδοκρινολόγο προχθές, ρώτησα πόσο εύκολο θα είναι να μείνω έγκυος φυσιολογικά και μου είπς πως αν οι τιμές στις εξετάσεις μου είναι φυσιολογικές (fΤ4, fΤ3, TSH, antiTg, Tg) τότε δεν θα έχω κανένα πρόβλημα (από τον θυρεοειδή όχι από άλλες αιτίες), αν αυτές οι τιμές δεν είναι ρυθμισμένες κανονικά τότε ακόμα και με εξωσωματική μου είπε θα είναι δύσκολο...

Μου είπε ακόμα ότι σε ένα απόλυτα υγιές άτομο το ποσοστό επιτυχίας μιας εξωσωματικής είναι 33,3333%, περίπου όσο είναι και το ποσοστό να μείνεις έγκυος φυσιολογικά αν δεν υπάρχει πρόβλημα, το ποσοστό είναι σχετικό και γενικό και ισχύει σε κάθε προσπάθεια, δεν μηδενίζεται, οπότε Λένια μου μην απελπίζεσαι, στο λέω εγώ που (δεν έχω προσπαθήσει όσο εσύ και δεν έχω μπει στην διαδικασία που είσαι τώρα και ξέρω από φίλες και ξαδέλφες πόσο επίπονη είναι) έφτασα στα όρια της απογνωσης και της απελπισίας καθώς κάθε γιατρός μου έλεγε κάτι διαφορετικό, οι εξετάσεις μου είναι αντικρουόμενες και γενικά νόμιζα ότι στην ζωή μου από εδώ και πέρα όλα θα πηγαίνουν χάλια... Πίστεψα πως με τίποτα δεν θα μπορέσω να τα καταφέρω γιατί κάθε φορά που άκουγα κάτι θετικό αμέσως μετά άκουγα κάτι πολύ άσχημο... Έμαθα να φοβάμαι να χαρώ, να είμαι συγκρατημένη στα καλά και να περιμένω μόνο τα χειρότερα... Και είμαι ένα άτομο που οι φίλοι με φωνάζουν το χαμόγελο της κρεστ και την χαρά της ζωής, που πάντα στο μαύρο έβλεπα χρώμα και πίστευα και πιστεύω πως στην ζωή όλα γίνονται για κάποιον λόγο... Δίκαια ή άδικα δεν ξέρω αλλά μαθαίνουμε πολλά...


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα 4 Φεβρουαριου ειναι η παγκοσμια μερα κατα του καρκινου,γι αυτο σε αυτο το φορουμ που συμμετεχουμε και καποια ατομα με καρκινο του θυρεοειδους, θα ηθελα και εγω απο την πλευρα μου να μεταφερω τα λογια που ακουσα απο το ΣΚΑΙ του καθηγητη Ογκολογιας κ.Κωνστ.Συριγου,οτι η εγκαιρη διαγνωση με συχνες εξετασεις,ειναι αυτα που πρεπει να κανουμε ολοι μας και που σωζουν ζωες!!Περαστικα σε ολο τον κοσμο!!

Περαστικά και καλή δύναμη

σε όλους όσους ταλαιπωρούνται και σ' αυτούς που τους αγαπούν!!!

Η Παναγίτσα να΄ναι πάντα κοντά τους

να τους δίνει ελπίδα και κουράγιο...

Και ας μην ξεχνάμε

η ΠΡΟΛΗΨΗ είναι καλύτερη απ' την θεραπεία...


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Σονια, μαλλον στο υποσυνειδητο μας σκεφτεσαι οπως και στην αγρυπνη σκεψη σου. Ειναι γεγονος οτι εισαι δοτικο ατομο που εχεις μεγαλη καρδια και πραγματικα ειναι τυχεροι οσοι σε γνωριζουν. Το ευχαριστο ειναι οτι περασαμε υπεροχα στο ονειρο σου και δε σου γιναμε εφιαλτης!!!!

Κερασω, συμφωνω κι εγω πως ολα γινονται για καποιο λογο και πιστευω πως γινομαστε πιο δυνατοι μετα απο καθε δοκιμασια. Ευχομαι να λαμπει παντα στο προσωπακι σου το "χαμογελο της κρεστ" ακομη κι αν δεν λαμβανεις ποσοστα διαφημισης!!!!

Λενια μου, κοιταμε το μελλον με αισιοδοξια και ολες μαζι θα γινουμε μια γερη ομαδα που θα βοηθησουμε αλλες κοπελες!!!

4 Φεβρουαριου. Μακαρι να δημιουργησουν γρηγορα το εμβολιο που θα γιατρεψει τους παντες και αυτη η αρρωστια θα ειναι "παρελθον"!!!

Για οσους νοσουν, γρηγορη αναρρωση!!!

Την αγαπη μου σε ολες.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

την καλησπέρα μου σε όλες!!

sonia υπομονή περνάν οι μέρες και όλα θα είναι καλά! όσο για το όνειρο ευχαριστούμε για το τραπέζι. έβλεπα κι εγώ τέτοια όνειρα και μάλιστα ότι έτρωγα τα κανονικά φαγητά και ξύπναγα αγχωμένη λέγοντας "ωχ τι έκανα ξεχάστηκα κι έφαγα αλατισμένα! τώρα πάει η εξέταση". και ναι είμαι μελαχροινή.

georgia εύχομαι κι εγώ όλες να μαστε γερές και να βρεθούν φάρμακα και εμβόλια για τον καρκίνο.

Kerasw όλα θα είναι καλά και ναι πρέπει να συνεχίσουμε να χαμογελάμε. από αυτή την ιστορία γινόμαστε πιο δυνατές και φυσικά όλα γίνονται για κάποιο λόγο. κι εγώ το ενστερνίζομαι αυτό.

Λένια εύχομαι να πανε όλα καλά με το θέμα σου. όσον αφορά την Τ3 Ή η Τ4 δεν ήταν φυσιολογικές γιατί εκείνη την περίοδο έπαιρνα αντισυλληπτικά. εύχομαι απο καρδιάς να γίνεις μανούλα. και φυσικά στην παρέα μας δε χωράνε παρεξηγήσεις. απλα΄επειδή όλες σχεδόν περνάμε τα ίδια ενδιαφερόμαστε πραγματικά η μια για την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

:)Καλησπερα κοριτσια!

Να σας ρωτησω κατι άν γνωριζετε, το Νοεμβριο ειχα ξεκινησει την εξωσ. και επαιρνα φαρμακακια(salospir,filisin,ciclacour & utrogestan) λογο της διαδικασιας, υπαρχει περιπτωση να ωφειλονται τα αποτελεσματα των ορμονων απο τα φαρμακα?

Σας ευχαριστω εκ-των προτερων.


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω δεν μπορω να σου δωσω απαντηση σε αυτο. Εκτος απο τις salospir, που τις επαιρνα οταν επαθα τη θρομβωση, τα αλλα δεν τα γνωριζω καθολου


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!Προσπαθω να χωνεψω απο το χθεσινοβραδυνο τραπεζι!!Τα προσωπα σας στο ονειρο δε τα θυμαμαι, αλλα αφου επεσα μεσα στο χρωμα των μαλλιων της Kate,παλι καλα!Λενια,δεν τα γνωριζω τα φαρμακα(εκτος απο το Salospir).Aυτη η μικροβιολογος με ρωτησε αν επαιρνες φαρμακα,επειδη απο καποια επηρεαζονται το Τ3 και Τ4. Ο γιατρος σου,επειδη ειναι ο ιδιος που σου κανει τις θεραπειες ,γι αυτο ισως ειναι ησυχος και πραγματι να μην ανησυχει με αυτες τις τιμες,επειδη τις θεωρει αναμενομενες μετα απο καποια φαρμακα που σου δινει.Καλυτερα να ρωτησεις τον ιδιο.Kate και Kerasw,εσεις νοιωθατε πολυ μεγαλη παγωνια στη μυτη,στα ματια και γενικα σε ολο το προσωπο?Επισης απο την εξαντληση ειχατε δυνατους καθημερινους πονοκεφαλους και να μην σας βαστανε τα ποδια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!Προσπαθω να χωνεψω απο το χθεσινοβραδυνο τραπεζι!!Τα προσωπα σας στο ονειρο δε τα θυμαμαι, αλλα αφου επεσα μεσα στο χρωμα των μαλλιων της Kate,παλι καλα!Λενια,δεν τα γνωριζω τα φαρμακα(εκτος απο το Salospir).Aυτη η μικροβιολογος με ρωτησε αν επαιρνες φαρμακα,επειδη απο καποια επηρεαζονται το Τ3 και Τ4. Ο γιατρος σου,επειδη ειναι ο ιδιος που σου κανει τις θεραπειες ,γι αυτο ισως ειναι ησυχος και πραγματι να μην ανησυχει με αυτες τις τιμες,επειδη τις θεωρει αναμενομενες μετα απο καποια φαρμακα που σου δινει.Καλυτερα να ρωτησεις τον ιδιο.Kate και Kerasw,εσεις νοιωθατε πολυ μεγαλη παγωνια στη μυτη,στα ματια και γενικα σε ολο το προσωπο?Επισης απο την εξαντληση ειχατε δυνατους καθημερινους πονοκεφαλους και να μην σας βαστανε τα ποδια?

sonia μου, ισως να ειναι απο τα φαρμακα που επερνα αλλα θα ρωτησω και το γιατρο.

σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερων σας!

καλο βραδυ σε ολα τα κοριτσια!!!

φιλακια


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Λένια μου κι εγώ παίρνω filicine (πάνω από 10 χρόνια) και αντισυλληπτικά πολλά χρόνια (σχεδόν 6) και δεν μου είχαν επηρεάσει ποτέ τις ορμόνες ή κάτι άλλο. Επίσης κατά διαστήματα έπαιρνα και σίδηρο και ασβέστιο που ούτε αυτά μου είχαν δημιουργήσει πρόβλημα πουθενά (ο σίδηρος μόνο δυσκοιλιότητα και πονόκοιλο).

Πήγες στην παθολόγο, τι σου είπε???

Καλό βράδυ σε όλες...

Φιλάκια και καλή ξεκούραση!!! Αύριο ΣΑΒΒΑΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Σονια, σημερα στον υπνο σου να μας σερβιρεις πιο ελαφρυ γευμα. Και..... μη ξεχασεις το γλυκο για επιδορπιο. Και στο τελος ... θα πω κι ενα τραγουδι για ολα τα καλα κοριτσια της παρεας μας. Ετσι οπως ειμαι ντυμενη στο avatar, το μικροφωνο μου λειπει. Και.... ειμαι κι εγω ........... σκουροχρωμη!!!! αλλα οχιτοσο οαδυνατη!!!

Καλο ξημερωμα!!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...