Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

CAFE Μανουλες Ιουλιου 2012


rioula

Recommended Posts

Γεια σου Ιριδα και απο εμενα!! Καλως ήρθες στην παρέα μας!!!!!! Ειμαι η Πενυ εχω ενα γιο 4 ετών ,τον Κωσταντή και ειμαι εγκυος στο επόμενο και εγώ!!!Μαλλον τώρα παμε για την μπουμπου!!!!

Τωρα που το λες βρε Ιριδα, λες να πεσω και εγω στις μανουλες Ιουνιου???? Η μαια μου εδωσε ΠΗΤ 20/7 ο γιατρός με έριξε 18/07 και ο γιατρός που έκανα χτες την αυχενική 17/07!! Εχουμε μια φθίνουσα πορεία!!!χαχαχα

Παντως εγώ υπολογίζω οτι αρχες του Ιουλιου θα γεννησω. Συνηθως λενε ότι στη δευτερη γέννα δεν τον παιρνεις όλο το μηνα.


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπεεερα κοριτσια!

Ιριδα καλως ορισες!

Κ γω ΠΗΤ εχω 31-7 οποτε καπου κοντα σε σενα θα κανουμε την "αυχενικη", δεν τηλ/σα παλι σημερα, πηγαμε για φαγητο στο Λουτρακι

Ωραια περασα, αν κ μια που φαγαμε και μια που πηγα στην τουαλετα... το μονο καλο, οτι με τους εμετους, πρεπει να χω παρει 2 κιλα, καλα παω δηλαδη για την ωρα...

Αυτααα, για την ωρα, διοτι ανακατευομαι παλι...

Φιλια


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεεερα κοριτσια!

Ιριδα καλως ορισες!

Κ γω ΠΗΤ εχω 31-7 οποτε καπου κοντα σε σενα θα κανουμε την "αυχενικη", δεν τηλ/σα παλι σημερα, πηγαμε για φαγητο στο Λουτρακι

Ωραια περασα, αν κ μια που φαγαμε και μια που πηγα στην τουαλετα... το μονο καλο, οτι με τους εμετους, πρεπει να χω παρει 2 κιλα, καλα παω δηλαδη για την ωρα...

Αυτααα, για την ωρα, διοτι ανακατευομαι παλι...

Φιλια

Καλημέρα τουλιπάκι!!Φαγητό στο Λουτράκι ακούω..μη μου πείς ότι είσαι και εσύ από τα μέρη μας??Εγώ είμαι από Κόρινθο:D


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!

Γεια σου Ιριδα και απο εμενα!! Καλως ήρθες στην παρέα μας!!!!!! Ειμαι η Πενυ εχω ενα γιο 4 ετών ,τον Κωσταντή και ειμαι εγκυος στο επόμενο και εγώ!!!Μαλλον τώρα παμε για την μπουμπου!!!!

Τωρα που το λες βρε Ιριδα, λες να πεσω και εγω στις μανουλες Ιουνιου???? Η μαια μου εδωσε ΠΗΤ 20/7 ο γιατρός με έριξε 18/07 και ο γιατρός που έκανα χτες την αυχενική 17/07!! Εχουμε μια φθίνουσα πορεία!!!χαχαχα

Παντως εγώ υπολογίζω οτι αρχες του Ιουλιου θα γεννησω. Συνηθως λενε ότι στη δευτερη γέννα δεν τον παιρνεις όλο το μηνα.

εμ γιαυτο λεω κι εγω μπας κ δεν παρουμε ολο το μηνα..... ειδομεν! δε με νοιαζει κι ολας... γερο να ναι και ας ερθει οποτε θελει......

κ εσυ ΦΤ ειχες κανει?

παντως δε καταλαβαινω γιατι σου αλλαζουν ΠΗΤ

προφανως βγαινει μεγαλυτερο το μωρο αλλα αμα ηταν καθε φορα που αλλαζουν οι μετρησεις να αλλαζει η ΠΗΤ χαθηκαμε.... η ΠΗΤ ειναι μια και μονο βασει τελ περιοδου......

Καλησπεεερα κοριτσια!

Ιριδα καλως ορισες!

Κ γω ΠΗΤ εχω 31-7 οποτε καπου κοντα σε σενα θα κανουμε την "αυχενικη", δεν τηλ/σα παλι σημερα, πηγαμε για φαγητο στο Λουτρακι

Ωραια περασα, αν κ μια που φαγαμε και μια που πηγα στην τουαλετα... το μονο καλο, οτι με τους εμετους, πρεπει να χω παρει 2 κιλα, καλα παω δηλαδη για την ωρα...

Αυτααα, για την ωρα, διοτι ανακατευομαι παλι...

Φιλια

αααα κ εγω εχω αναγουλες μονο ομως... και εχω χασει κ μισο κιλο! ελπιζω να συνεχισω ετσι χαχαχαχα

την αλλη φορα πηρα 20 κιλα κ μου στοιχησε πολυ.......

αρα μαζι αυχενικη! σουπερ!


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!!Ιριδα καλως μας ηρθες,να χαιρεσαι το κοριτσακι σου κ με το καλο κ το δευτεροοοοοο!!!!!

τι κανετε εγκυουλες???εμεις κλασσικα με αναγουλες,που θα παει θα περασουν κ αυτες!το καλο ειναι οτι δεν εχω παρει γραμμαριο,εχασα κιολας,οποτε μια χαρα!!!!!

σημερα γιορταζει ο αντρουλης μου,για οποια εχει καποιο να γιορταζει να τον χαιρεται!φιλακια πολλα!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια...καλωσήλθες Ίριδα, με το καλό και το δεύτερο μπεμπέ, χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες, Άννα να χάιρεσαι τον σύζυγό σου, εύχομαι να περάσετε πολύ καλά σήμερα, χωρίς πολλή κούραση απο μέρους σου.Αννούλι, ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις δει το μήνυμά που σου έχω στείλει στο face, σχετικά με θρομβοφιλία, αγχωνομαι με αυτό λίγο, δεν έχω κάνει κάποια κίνηση ακόμα, μου έχουν δώσει σχετικά τηλέφωνα για να κινηθώ προς το Λαικό,δεν έχω κάνει τιποτα και φοβάμαι μήπως το καθυστερώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!!Ιριδα καλως μας ηρθες,να χαιρεσαι το κοριτσακι σου κ με το καλο κ το δευτεροοοοοο!!!!!

τι κανετε εγκυουλες???εμεις κλασσικα με αναγουλες,που θα παει θα περασουν κ αυτες!το καλο ειναι οτι δεν εχω παρει γραμμαριο,εχασα κιολας,οποτε μια χαρα!!!!!

σημερα γιορταζει ο αντρουλης μου,για οποια εχει καποιο να γιορταζει να τον χαιρεται!φιλακια πολλα!!!!!

Καλημέρα!!Να χαίρεσαι τον άντρα σου, τα καλύτερα έρχονται;)...Και εγώ που έλεγα ότι μου έφυγαν οι αναγούλες, τσουπ μου ξαναήρθαν!!Δεν πειράζει όμως, τα μωράκια μας να είναι καλά!


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!Σήμερα βγήκε και το papp-a μου και μπορώ να πω ότι ηρέμησα πολύ!Άννα4 νομίζω θα γεννήσεις πρώτη από όλες, χιχιχιχι, είσαι μπροστά, αν και έχουμε και τις μανούλες που έχουν ήδη ένα παιδάκι και απ'όσο ξέρω γεννάνε νωρίτερα από την ΠΗΤ. Αλήθεια πότε έχετε ΠΗΤ?Εμένα στην αυχενική μου έδωσε 11/7/2012


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα σε ολες...ειχα γραψει και εγω στην αρχη αλλα μετα με πηρε η κατω βολτα...ειχα 2 αποκολλησεις και 15 μερες στο νοσοκομειο η μια 1 εκατοστο και η αλλη 4...τωρα ειμαι καλυτερα και ξαπλα ενα μηνα σχεδον..την δευτερα παω για αυχενικη και φοβαμαι πολυ..θελω το μπεμπακι μου να ειναι καλα..ευχομαι σε ολες τις μελουσες μανουλες να εχουν μια ανετη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ευχαριστουμε για τις ευχουλες να ειστε ολες καλα!!!Αννα31 δεν το ειδα το μηνυμα...παντως κοριτσακι θα σε συμβουλευα να βρεις αιματολογο κ εκεινος θα σου πει τι να κανεις.εγω αυτο εκανα,κ απο την αρχη κανω ηπαρινη(ενεσεις στην κοιλια) κ ευτυχως αυτην την φορα πανε ολα καλα!!!!ξερω οτι στο λαικο εχουν απο τα καλυτερα αιματολογικα τμηματα οποτε μην φοβασαι τιποτα!!!!!

natalaki_91 καλως μας ξαναηρθες,κοριτσακι ολα καλα θα πανε.αυτο το πρωτο 3μηνο να φυγει κ μετα το αγχος θα λιγοστεψει(λεμε τωρα χιχιχιιχι)!

εγω σημερα επιτελους εγινα 14εβδομαδων,αρα μπηκα στον 4!!!!!φιλακια πολλα σε ολες!!!

ξεχασα ΠΗΤ εχω 7/7 αλλα μαλλον λογω θρομφοβ βλεπω να γενναω στις 38βδομαδες δηλ γυρω στις 23/6.βρε γερο να ναι κ να ρθει οταν πρεπει!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναταλάκι, όλα καλά θα πάνε, οι αποκολλήσεις, όσο φασαριόζικες και να είναι, με παρακολούθηση και ξεκούραση ξεπερνιούνται, θέλει υπομονή και αισιοδοξία.

Είμαστε πολύ κοντά στις ημέρες, νομίζω οτι ΠΗΤ έχω σχεδόν μαζί με την δική σου, αυχενική έχω και εγώ επίσης την Δευτέρα, fingers crossed, να μας πάνε όλα καλά.

Αννούλα ευχαριστώ για την απάντηση, εγώ σου ξαναέστειλα την γκουμούτσα(!) που σου είχα γράψει στο face , χιχιχιχι,μάλλον κάτι δεν πήγε καλά στην αποστολή την πρώτη φορά)μωρέ θέλω να το κοιτάξω,θα πάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα στο Λαικό και ότι μου πούνε.

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααααα!!!!!!κανει τρελλο κρυο,δεν βγαινω ουτε στο μπαλκονι χιχιχιχι!!!!!!!καλη επιτυχια για τις αυριανες αυχενικες,θα περιμενουμε τα καλα σας νεα!!!!!!!!κ εμεις αυριο εχουμε ραντεβου με το στρουμφακι μας κ ανυπομονω να το δωωωωωωω!!!!

Αννα31 ετσι κλεισε ραντεβου κ ολα καλα θα πανε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλακια πολλα εγκυουλες!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!Σας εγραφα ενα κατεβατό χτες και δεν ξέρω τι εγινε και το έχασα! Περασα παρα πολύ όμορφα αυτές τις μερες!! Βολτιτσες Ναυπλιο χαλια καιρό είχε βεβαια αλλά δεν μας πτοεισαι καθόλου! Φιλξενήσαμε τους κουμπαρους μας την Παρασκευή μαζευτήκαμε μεγαλη παρεά και ειδαμε θρίλερ (που καταλήξαμε σε κωμωδία απο τα πειράγματα) καθίσαμε μέχρι το πρωί και το διαλύσαμε χτες το απόγευμα. Νομίζω έχω γεμισει μπαταρίες!! Βεβαια φαγαμε και πολύ και φοβάμαι να ανέβω στη ζυγαρια με βρήκε +2 ο γιατρός στην αυχενική τώρα ποσο να έχω παει οεο??? Ξεκίνησα το σίδηρο κιολας και ήδη ξεκίνησε η δυσκοιλιοτητα. Αυριο παω να εφοδιαστώ με φρουτα γιατί θα έχω μεγαλο πρόβλημα

Ιριδα σχετικά με την ΠΗΤ η μαια μου την μετρησε με ενα κυκλάκι , ογιατρός με το palm του και στην αυχενική την έβγαλε το μηχάνημα του υπέρηχου. Παντως και εγώ νωρίτερα θέλω να γεννήσω γιατί με την κοιλιά φουσκα δυσκολα βγαζεις το καλοκαιρι. Εν τω μεταξύ έχω και γαμο στην οικογένεια αρχές Σεπτέμβρη και να έχω ξεπρηστεί οσο γίνεται. Θα είναι και η μπουμπου μου παρανυφάκι στο γαμο!!!!

Ναταλακι μην αγχώνεσαι όλα καλα θα πανε εσύ φροντισε να είσαι ξαπλα. Με το καλό η αυχενική σου!!

Αυριο ανοιγει ο παιδικος και εγώ πρεπει σιγά σιγά να ξεκινήσω να οργανώνω το παρτυ του γιου μου.Εμεινα πίσω φέτος!!!!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα σε ολες...ειχα γραψει και εγω στην αρχη αλλα μετα με πηρε η κατω βολτα...ειχα 2 αποκολλησεις και 15 μερες στο νοσοκομειο η μια 1 εκατοστο και η αλλη 4...τωρα ειμαι καλυτερα και ξαπλα ενα μηνα σχεδον..την δευτερα παω για αυχενικη και φοβαμαι πολυ..θελω το μπεμπακι μου να ειναι καλα..ευχομαι σε ολες τις μελουσες μανουλες να εχουν μια ανετη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

ναταλακι καλως ξαναρθες λοιπον! σου ευχομαι οτι καλυτερο απο δω κ περα! ολα θα πανε τελεια....! υπομονη κανε!!!!!!!

Ιριδα σχετικά με την ΠΗΤ η μαια μου την μετρησε με ενα κυκλάκι , ογιατρός με το palm του και στην αυχενική την έβγαλε το μηχάνημα του υπέρηχου. Παντως και εγώ νωρίτερα θέλω να γεννήσω γιατί με την κοιλιά φουσκα δυσκολα βγαζεις το καλοκαιρι. Εν τω μεταξύ έχω και γαμο στην οικογένεια αρχές Σεπτέμβρη και να έχω ξεπρηστεί οσο γίνεται. Θα είναι και η μπουμπου μου παρανυφάκι στο γαμο!!!!

Ναταλακι μην αγχώνεσαι όλα καλα θα πανε εσύ φροντισε να είσαι ξαπλα. Με το καλό η αυχενική σου!!

Αυριο ανοιγει ο παιδικος και εγώ πρεπει σιγά σιγά να ξεκινήσω να οργανώνω το παρτυ του γιου μου.Εμεινα πίσω φέτος!!!!

μπαχαλο οι μετρησεις :lol: καταλαβα.... κ μενα αυτο το κυκλακι εχει ο γιατρος αλλα και ο υπερηχος τα ιδια λεει.........

αααχ ναι πως θα βγαλουμε το καλοκαιρι με τη κοιλια???? κ μετα πως θα τη βγαλουμε χωρις πολυ αιρκοντισιον? γιατι στα μωρα δεν κανει........... τουλαχιστον δε θα πολυκλειστουμε μεσα αφου ο καιρος θα ναι καλος........


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

μπαχαλο οι μετρησεις :lol: καταλαβα.... κ μενα αυτο το κυκλακι εχει ο γιατρος αλλα και ο υπερηχος τα ιδια λεει.........

αααχ ναι πως θα βγαλουμε το καλοκαιρι με τη κοιλια???? κ μετα πως θα τη βγαλουμε χωρις πολυ αιρκοντισιον? γιατι στα μωρα δεν κανει........... τουλαχιστον δε θα πολυκλειστουμε μεσα αφου ο καιρος θα ναι καλος........

Θελω να πιστεύω πως θα μας κανει την τιμή η μπουμπου (ή ότι έιναι) να βγει νωρίτερα. Τι στο καλό είναι και το δεύτερο...δεν πιστεύω....Εμεις εδώ που μενουμε δεν έχει και πολύ ζέστη. Παλευεται η κατάσταση. Και εγώ το αιρ κοντισιον δεν το μπορώ καθόλου.Σπανια τα αναβουμε.Παντως η ζέστη της Αθήνας δεν παλεύεται με τιποτα!!!Ποσο μαλλον να είσαι και με την κοιλιά φουσκα!!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...