Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικά χτες όλα πήγαν τέλεια!!!!Ο μικρός κοιμήθηκε κ απλά κατά τις 7.30 το πρωί ένιωσα ένα χέρι να με χαϊδεύει.Αχ κ το είχα τρομερό άγχος πως θα πάει!

Σήμερα έβγαλα όλα τα πράγματα του μωρού να τα ταιριάξω,κατέβασα και ρουχαλάκια κ έπλυνα μερικά για αρχή.Πιστεύω μέχρι μεθαύριο θα τα έχω τελειώσει εκτός απροόπτου όλα του μωρού να φύγει κ αυτό το άγχος!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χτες όλα πήγαν τέλεια!!!!Ο μικρός κοιμήθηκε κ απλά κατά τις 7.30 το πρωί ένιωσα ένα χέρι να με χαϊδεύει.Αχ κ το είχα τρομερό άγχος πως θα πάει!

Σήμερα έβγαλα όλα τα πράγματα του μωρού να τα ταιριάξω,κατέβασα και ρουχαλάκια κ έπλυνα μερικά για αρχή.Πιστεύω μέχρι μεθαύριο θα τα έχω τελειώσει εκτός απροόπτου όλα του μωρού να φύγει κ αυτό το άγχος!

Oλα καλα λοιπον εμενα ακομα κοιμαται στο ιδιο δωματιο αλλα σε αλλο κρεβατι,θελω να τον βγαλω αλλα φοβαμαι οτι οταν ερθει το μωρο θα εχουμε πισωγυρισμα....δεν θελω να νιωσει οτι τωρα που ηρθε το μωρο εμενα με βγαζετε.....ειμαι λιγο υπερβολικη??:oops::oops:


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..τι ζέστη είναι αυτή πάλι σήμερα??

Εχω μάστορα για άλλη μια φορα!Τωρα τριβη τους τοίχους και θα βάψει το σαλόνι και το χολ.Άντε το πολύ κυριακή θα εχω επιτέλους ενα τελειωμένο και στημένο από έπιπλα σπίτι!Επιτέλους να απλωσω τα επιπλακια μου που είναι ξεχυμενα σε κούτες στο σπιτι 2 χρόνια τωρα!

Swanocean καλή αρχή με τις ετοιμασιες!!Δεν σε κυνηγάει κανείς χαλαραααα!

crochetmania καλό θα ειναι να κοιμαται στο δικό του δωμάτιο γιατί τωρα που θα έρθει το μωρό θα είστε αγκαλιά και οι τέσσερις μες στην κρεβατοκάμαρα..Βρες κάποιο κολπακι!Φτιάξουν ένα όμορφο δωμάτιο με τους αγαπημένους του ήρωες,ότι και καλα είναι ένα δώρο από το αδελφάκι που έρχεται γιατί για λίγο καιρό θα πρέπει να το προσέχει η μαμα και να το εχει στην κρεβατοκαμαρα...!Τι αλλά νέα εσυ??πως παμε????


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Oλα καλα λοιπον εμενα ακομα κοιμαται στο ιδιο δωματιο αλλα σε αλλο κρεβατι,θελω να τον βγαλω αλλα φοβαμαι οτι οταν ερθει το μωρο θα εχουμε πισωγυρισμα....δεν θελω να νιωσει οτι τωρα που ηρθε το μωρο εμενα με βγαζετε.....ειμαι λιγο υπερβολικη??:oops::oops:

Αχ σε καταλαβαίνω κ εγώ το είχα άγχος πως θα το πάρει γι'αυτό το έκανα 1,5 μήνα πριν (αν μπορούσα θα το έκανα ακόμα πιο νωρίς) να το εμπεδώσει λιγάκι κ να έχουμε λιγότερες πιθανότητες για πισωγυρίσματα.Δεν είσαι καθόλου υπερβολική πρέπει να προσέχουμε τα συναισθήματά τους γτ είναι οριακά να μην νιώσουν παραμελημένα όταν έρθει το 2ο.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια..τι ζέστη είναι αυτή πάλι σήμερα??

Εχω μάστορα για άλλη μια φορα!Τωρα τριβη τους τοίχους και θα βάψει το σαλόνι και το χολ.Άντε το πολύ κυριακή θα εχω επιτέλους ενα τελειωμένο και στημένο από έπιπλα σπίτι!Επιτέλους να απλωσω τα επιπλακια μου που είναι ξεχυμενα σε κούτες στο σπιτι 2 χρόνια τωρα!

Swanocean καλή αρχή με τις ετοιμασιες!!Δεν σε κυνηγάει κανείς χαλαραααα!

crochetmania καλό θα ειναι να κοιμαται στο δικό του δωμάτιο γιατί τωρα που θα έρθει το μωρό θα είστε αγκαλιά και οι τέσσερις μες στην κρεβατοκάμαρα..Βρες κάποιο κολπακι!Φτιάξουν ένα όμορφο δωμάτιο με τους αγαπημένους του ήρωες,ότι και καλα είναι ένα δώρο από το αδελφάκι που έρχεται γιατί για λίγο καιρό θα πρέπει να το προσέχει η μαμα και να το εχει στην κρεβατοκαμαρα...!Τι αλλά νέα εσυ??πως παμε????

Δε με κυνηγάει κανείς αλλά θέλω να τελειώνω μία ώρα αρχύτερα κ μετά να κάτσω με την ησυχία μου.Φοβάμαι μην αρχίσουν κ οι ζέστες κ εκεί δε θα μπορώ να κουνηθώ με τίποτα!

Με το καλό το βάψιμο κ το στήσιμο των επίπλων!Άντε να τελειώνετε κ μ'αυτό να ησυχάσετε!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω γιατρό σε λίγο κ ανυπομονώ να δω το μπεμπίνι!!!Θα σας πω νέα το βράδυ αν προλάβω να μπω!Να δω τι θα μου πει κιόλας!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό γιατρό swan. Περιμένουμε νέα! Μπράβο κ για τον μικρό σου που το πήρε τόσο καλά. Ελπίζω να το κρατήσει. Η Αθηνά τις πρώτες μέρες το είχε πάρει πολύ καλά. Της είχαμε ωραία σεντονάκια κ κουκλάκια και αυτοκολλητα της αγαπημένης της Ντόρα στους τοίχους. Μετά κρυωλόγησε κ την πήραμε στο κρεβάτι γιατί ολη νύχτα με ήθελε δίπλα της να της φυσάω την μύτη κι από τότε την χάσαμε πάλι την μπάλα... Τώρα κοιμόμαστε μαζί, μετά αφού κοιμηθεί την πάμε στο δικό της και μες στη νύχτα ξυπνάει κ ξανάρχεται. Δεν ξέρω τι θα γίνει όταν έρθει κι ο μικρός...

Νικάκι κι εγώ την Αθηνά την γέννησα μιά βδομάδα μετά την ΠΗΤ. Μέχρι τότε δεν υπήρχε ιδιαίτερη πρόοδος ούτε κ σε μένα. Όταν έρθει η ώρα τους να βγουν, οπλα θα γίνουν όπως πρέπει. Μην ανησυχείς κ μην βιάζεσαι καθόλου. Πιστεύω πως αν οι γιατροί δεν ήταν τόσο υπερ των προγραμματισμένων και των καισαρικών για δική τους ευκολία, τα περισσότερα πρώτα μωρά θα γεννιόντουσαν μετά την ΠΗΤ.

Καλή προετοιμασία στις μανούλες που έχουν μαστορέματα. Εγώ τελείωσα να ξεκαθαρίζω τα ρούχα της μικρής που τα είχα σε σακούλες για να τα δώσω σε νέες μανούλες, άδειασα κ ένα ράφι στην ντουλάπα για να βάλω του μικρού. Αύριο πρέπει να ξεδιαλέξω, να πλύνω κ να μοιράσω παπουτσάκια της Αθηνάς κ μετά θα ξεκινήσω πλύσιμο κ σίδερο του μικρού και βαλίτσα μαιευτηρίου. Σιγά σιγά θα τα τελειώσω κι εγώ. Ευτυχώς έρχεται η πεθερά μου ένα δύωρο το πρωί κ με βοηθάει στις καθημερινές δουλειές κ με την μικρή.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω παίξει....

Και αναρρωτιεμαι που θα βρω τα κουράγια για τα δίδυμα. Είχα απο το πρωι τις δίδυμες ανηψιες μου, σχεδον 9 χρόνων, και έφυγαν τώρα. Που είναι και πολύ ήσυχες και ίσα ίσα που με βοηθούσαν κιόλας. Και μονο που μαγειρεψα ενα κέικ και κεφτεδακια με πατάτες, τα παιξα. Δεν ξέρω γιατί, σίγουρα έχω βαρύνει πολύ, αλλά με έβγαλαν απο την ησυχία μου νομιζω. Που τις περίμενα πως και πως τις αγάπες μου γιατί μου είχαν λείψει. Δεν έχω κουράγιο για τίποτα πια.... Στεναχωρηθηκα γιατί δεν μπορεσα καν να παίξω μαζί τους wii που έπαιζαν με τις ώρες και με παρακαλούσαν, ουτε καθιστή δεν μπορουσα..

Στο όρθιο και στο καθιστό αισθάνομαι να τεντώνει τόσο πολύ η κοιλια μου και νομιζω θα μου σκιστει ο αφαλός. Το νιώθετε αυτό?


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

twin οταν ειμαι ορθια νιωθω φοβερη πιεση χαμηλα στην κοιλια (απο το εσωρουχο μεχρι τον ομφαλό ) λες και θα μου φυγουν τα μωρα.

swan περιμένουμε τα νεάκια σου!


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα έχω παίξει....

Και αναρρωτιεμαι που θα βρω τα κουράγια για τα δίδυμα. Είχα απο το πρωι τις δίδυμες ανηψιες μου, σχεδον 9 χρόνων, και έφυγαν τώρα. Που είναι και πολύ ήσυχες και ίσα ίσα που με βοηθούσαν κιόλας. Και μονο που μαγειρεψα ενα κέικ και κεφτεδακια με πατάτες, τα παιξα. Δεν ξέρω γιατί, σίγουρα έχω βαρύνει πολύ, αλλά με έβγαλαν απο την ησυχία μου νομιζω. Που τις περίμενα πως και πως τις αγάπες μου γιατί μου είχαν λείψει. Δεν έχω κουράγιο για τίποτα πια.... Στεναχωρηθηκα γιατί δεν μπορεσα καν να παίξω μαζί τους wii που έπαιζαν με τις ώρες και με παρακαλούσαν, ουτε καθιστή δεν μπορουσα..

Στο όρθιο και στο καθιστό αισθάνομαι να τεντώνει τόσο πολύ η κοιλια μου και νομιζω θα μου σκιστει ο αφαλός. Το νιώθετε αυτό?

Κοριτσακι μου γλυκο Λογικο ειναι!!!! εδω με ενα και ποναω οχι με 2 μωρακια που εχεις εσυ!!! εγω ποναω πολυ απο κατω μου στο πιπι :oops::oops::oops: σορυ κιολας τα κοκκαλακια μου υποφερουν!! μην ανυσηχεις με το που γεννησεις δεν θα εχεις τπτ τον πρωτο καιρο ειδικα ειναι λες πεινουμε redbull καθε μερα!!!! τα αντεχεις ολα και αναρωτιεσαι και που βρισκεις και τοση δυναμη!!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω γιατρό σε λίγο κ ανυπομονώ να δω το μπεμπίνι!!!Θα σας πω νέα το βράδυ αν προλάβω να μπω!Να δω τι θα μου πει κιόλας!

Περιμενουμε νεα!!!!:D σου αχ και εγω σε 4 μερουλες πρωτα ο θεος χαλιεμαι βεβαια που θα φυγω και θα γυρισω Αθηνα αλλα τι να κανω...


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά στον γιατρό,το νινί μας είναι 1900 γραμ κ ο γιατρός είπε ότι μάλλον δε θα γεννηθεί μεγάλο πάνω από 3 κιλά αλλά αυτό θα το ξέρουμε σίγουρα σε 3βδομάδες που θαμε ξαναδεί.Σε 2 βδομάδες μου είπε να κάνω το ντόπλερ.Μου είπε να πίνω πάνω από 3 λιτρα νερό την ημερα γιατί το αμνιακό είναι στα κατώτερα φυσιολογικά αλλά δεν ανησυχούμε.Είπε ότι εξάλλου κ το βάρος του μωρού είναι ανάλογο οπότε δεν έχει θέμα.Αλλά να πίνω πολύ νερό για να το βοηθήσω.Επίσης κομμένες όλες οι δουλειές κ πολύ ξεκούραση για να μην γεννήσω πριν την ώρα μου!Του είπα ότι δεν είναι κ πολύ εφικτό αυτό μ'έναν 2,5χρονο που είναι στα ντουζένια του κ δε σταματάει με τίποτα!Σε γενικές γραμμές όμως όλα είναι καλά κ θα τα ξαναπούμε σε 3 βδομάδες πάλι.Ααα κ το μωρό έχει γυρίσει προς τα κάτω!Τώρα εξηγείται γιατί τα βράδια πεθαίνω στον πόνο από το διάφραγμα κ τις καούρες.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό γιατρό swan. Περιμένουμε νέα! Μπράβο κ για τον μικρό σου που το πήρε τόσο καλά. Ελπίζω να το κρατήσει. Η Αθηνά τις πρώτες μέρες το είχε πάρει πολύ καλά. Της είχαμε ωραία σεντονάκια κ κουκλάκια και αυτοκολλητα της αγαπημένης της Ντόρα στους τοίχους. Μετά κρυωλόγησε κ την πήραμε στο κρεβάτι γιατί ολη νύχτα με ήθελε δίπλα της να της φυσάω την μύτη κι από τότε την χάσαμε πάλι την μπάλα... Τώρα κοιμόμαστε μαζί, μετά αφού κοιμηθεί την πάμε στο δικό της και μες στη νύχτα ξυπνάει κ ξανάρχεται. Δεν ξέρω τι θα γίνει όταν έρθει κι ο μικρός...

Κοίτα κ εγώ ξαπλώνω δίπλα του στο πάτωμα (εννοείται βάζω ένα χοντρό πάπλωμα για να μη μείνω στο τόπο) γιατί αλλιώς δεν παίζει να κοιμηθεί.Αυτό δε με πειράζει καθόλου πραγματικά!Αφού κοιμάται στο κρεβάτι του κ δεν έρχεται σ'εμένα πραγματικα δε με νοιάζει.Σιγά σιγά με τον καιρό θα το κόψω κ αυτό!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..τι ζέστη είναι αυτή πάλι σήμερα??

Εχω μάστορα για άλλη μια φορα!Τωρα τριβη τους τοίχους και θα βάψει το σαλόνι και το χολ.Άντε το πολύ κυριακή θα εχω επιτέλους ενα τελειωμένο και στημένο από έπιπλα σπίτι!Επιτέλους να απλωσω τα επιπλακια μου που είναι ξεχυμενα σε κούτες στο σπιτι 2 χρόνια τωρα!

Swanocean καλή αρχή με τις ετοιμασιες!!Δεν σε κυνηγάει κανείς χαλαραααα!

crochetmania καλό θα ειναι να κοιμαται στο δικό του δωμάτιο γιατί τωρα που θα έρθει το μωρό θα είστε αγκαλιά και οι τέσσερις μες στην κρεβατοκάμαρα..Βρες κάποιο κολπακι!Φτιάξουν ένα όμορφο δωμάτιο με τους αγαπημένους του ήρωες,ότι και καλα είναι ένα δώρο από το αδελφάκι που έρχεται γιατί για λίγο καιρό θα πρέπει να το προσέχει η μαμα και να το εχει στην κρεβατοκαμαρα...!Τι αλλά νέα εσυ??πως παμε????

Ξερεις γιατι δεν με νοιαζει?? ο Αντρας μου παει δουλεια 4 το ξημερωμα και μετα ειμαστε μονοι,το δωματιο το εχω ετοιμο φτιαγμενο απλα ελεγα να τον βγαλω μαζι με το μωρο πια.....θα το δοκιμασω σιγουρα! αλλα δεν θα πιεσω πολυ την κατασταση οι δευτερομανουλες και παθουσες Σαν την Μαιρη Καταλαβαινουν τους δισταγμους μου


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...