Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια και καλό μήνα!Ευχαριστώ για την καλή επιτυχία αν και δεν νομίζω,γιατί,σίγουρα θα προτιμήσουν άτομα που έχουν περισσότερη ανάγκη από μένα.Τέλος Μάρτη με αρχές Απρίλη θα ξέρω.Θα δούμε.Τέλοςπάντων!Το πρωί ήρθε 1α φίλη μου,σπίτι μου και είχα παρέα.Ο Κωνσταντίνος της έφερε όλα τα παιχνίδια του και τα βιβλία του στο σαλόνι και της τα έδειχνε.Ευτυχώς μετά τα γύρισε στο δωμάτιό του.

Ντέλλα σας έπεσε ο πυρετός ή έχετε ακόμα?Περαστικά και στους 3 σας!Σε γνώρισα ότι είσαι εσύ!Από ποιο μαγαζί έφαγες τα κεφτεδάκια?

Νίνα Νάνα είναι καλύτερα η Ελένη?Έχει ταλαιπωρηθεί αρκετά η κακομοίρα.Ευτυχώς που είναι ευδιάθετη.Καλορίζικη η βιβλιοθήκη.Και μεις ψηφιακό θερμόμετρο έχουμε.

Τζαμίν με γεια το ωραίο και ανοιξιάτικο τικεράκι.Για Μάρτη θα πω στην μητέρα μου να φτιάξει στον Κωνσταντίνο.Το ξέχασα εντελώς.Πλάκα θα έχει η Έλενα όταν θα σας κάνει σουτ.Εσύ έφτιαξες Μάρτη,στην Έλενα?Τα γενέθλιά της πώς τα έχεις σκεφτείς?

Τζιτζίνα περαστικά στην Ειρήνη!Είναι καλύτερα?Ενδιαφέρον ακούγεται το σεμινάριο που παρακολουθείς!Έτσι είναι όλα τα παιδάκια σε αυτήν την ηλικία .Είναι η ηλικία της αντίδρασης.Και ο δικός μου αντιδράει με το παραμικρό.

Καλό βράδυ και καλό ΣΚ σε όλες και στα παιδάκια σας!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Ελπιζω ολες οι μανουλες και τα παιδακια του καφε μας να ειναι καλα.

Σημερα εφημερευω οποτε ειμαι εδω προς το παρον.Θα παω κομμωτηριο για κουρεμα σε μια ωριτσα και τωρα απολαμβανω το καφεδακι μου.

Ο μικρος ειναι καλα μετα την κωλοιωση της περασμενης εβδομαδας.Χθες επεστρεψε κανονικα στο σχολειο του.Ο αντρας ψιλοαρρωστησε τωρα αλλα ελπιζω να μην τον ριξει κατω.

Χθες πηγαμε στο avenue μια βολτα.Αν και ειχαμε να παμε πολυ καιρο(κανα τριμηνο) ο μιρος θυμοταν που βρισκονται ολα.

Θα ντυσετε καρναβαλακια τα μικρα σας;εμεις εχουμε παρει στολη πειρατη αλλα δεν ξερω αν θα ντυθει.Την Τσικνοπεμπτη θα ψησουν στην αυλη του σχολειου και μας ειπαν να τα στειλουμε ντυμενα.Θα δοκιμασω κι αν δεν θελει δεν πειραζει.Περσι παλι δεν ηθελε.Ουτε στη γιορτη του σχολειου που τον εντυσαν ηθελε.Θα δουμε.

Καλα να περασετε κοριτσακια μου.Φιλακια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα.....

Πού είσαστε κοριτσάκια μου? Μα πού χαθήκατε όλες?

Εμείς είμαστε μια χαρά. Το πρόγραμμα του γυμναστηρίου μέχρι στιγμής το έχω διατηρήσει αρκετά καλά και είμαι πολύ χαρούμενη.

Το Σάββατο πήγαμε σε παιδικό πάρτυ μασκέ και η Έλενα ντύθηκε μέλισσα μπαλαρίνα. Μαύρο κορμάκι και κολάν, κίτρινη τούτου, κιτρινόμαυρα φτερά, κεραίες, κίτρινα γυαλιά και της έβαλα πάνω από τα φρύδια χρυσόσκονη και στα μάγουλα μαργαρίτες. Ήταν πολύ χαριτωμένη (κουκουβά). Δεν την έβγαλα φωτογραφία :oops:. Μάλλον και στο σχολείο της Έλενας θα ντυθούν την Πέμπτη. Την στολή της την διάλεξε η ίδια. Εγώ ήθελα να την ντύσω ελεφαντάκι (που της ταίριαζε και καλύτερα), αλλά είχε πάρει την μέλισσα αγκαλιά και δεν την άφηνε. Μου έλεγε "ατό μαμά, ατό μαμά".

Δήμητρα Μάρτη βάλαμε κι εγώ και η Έλενα. Για τα γενέθλια σκέφτομαι να της κάνω θεματικό πάρτυ στο πάρκο με τις κούνιες (αν έχει καλό καιρό). Δεν έχω καταλήξει σε θέμα αλλά έχω κάποια υπ' όψιν.

Καλημέρααααα


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο εμένα!

Εξαφανίστηκα λίγο γιατί αφενός αρρωστησα κι εγώ με συναχι, λαιμό, πυρετό, αφετέρου φιλοξενούσα τον αδερφό μου και την νύφη μου.

Περάσαμε πολυ όμορφα αλλα λόγω της ίωσης κουραστηκα πολύ.

Η μικρη ακόμα μπουκωμα!

Το Σάββατο κατεβήκαμε κέντρο το πρωί βόλτα και μετα φαγαμε στο Hard Rock Cafe. Την Κυριακή πήγαμε στο ΜεΝου στα Βριλήσσια (Tzamin το ξέρεις μάλλον) και μετα golden hall.

Η βιβλιοθήκη ειναι πολυ ωραία στο δωμάτιό της και τώρα ειναι ολα συμμαζεμενα!

Della είχα πάρει κι εγω παλιότερα colostrum για εμένα. Προσωπικά θαυματουργικά αποτελεσματα δεν είδα. Νομίζω γίνεται πολυ φασαρία για το τίποτα. Κανένα θηλαστικό του κόσμου τούτου δεν περιμένει το γάλα αλλού θηλαστικού για να ζήσει ούτε το πρωτογαλα του. Μετα τον αποθηλασμό δεν θα της δίνω τυπικά γάλα πρωί και βραδυ εκτός αν το ζητάει ως μερίδα γαλακτοκομικών. Τρώει τυρί, γιαούρτι, τοστ, κόρν φλεικς με γάλα κτλ. Ειναι περιττή η υπερκατανάλωση γαλακτοκομικών και μειώνει την αφομοίωση του σιδήρου.

Της έχω πάρει στολή Μίννυ αλλα αν θα θελήσει να ντυθεί ειναι άλλο θέμα.

Tzamin οπωσδήποτε θα το κανονισουμε να ανταλλαξουμε επισκέψεις!!!! Αντε να φύγει κι αυτή η @@@@ιωση απο πάνω μας :evil:

Τα γενέθλια αν είμαι Αθήνα κι εγω στο πάρκο θα τα έκανα.

Σήμερα θα πάω κομμωτήριο. Ελπίζω να μην έχω προβλημα με την μικρη. Προς το παρόν ειναι ενθουσιασμένη που θα την παει ο μπαμπάς της jumbo να πάρουν αυτοκινητακια! Ελπίζω να έρθουν τα πεθερικά μου για ενισχύσεις.

Ψάχνω προορισμό για Μαρτιο. Μαδρίτη θέλαμε αλλα οι "πόρτες" κλείνουν. Εχουμε δωρεάν εισιτήρια απο Aegean αλλα δε δίνουν λέει γιατί έχουν μείνει λίγες θέσεις. :?

Καμία ιδέα;;;;;

Φιλάκια!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Νομίζω ότι η ίωση δε λέει να φύγει από το καφέ μας! Η Μένια από το Σάββατο το βράδυ έχει ένα απίστευτο μπούκωμα και λίγα δέκατα. Το περισσότερο που έχει φτάσει είναι 37,8. Την έχουμε βγάλει με λίγο Depon (λιγότερο από τα μισά της κιλά - αυτό η παιδίατρος μου έχει πει να το κάνω μόνο από 38 και πάνω), υγραντήρα και πολλούς ορούς, αλλά και πολύ ξενύχτι!

Τέλος της εβδομάδας θα κάνω την εξέταση. Το μπεμπέ το "άκουσα" πριν από μια εβδομάδα περίπου. Λένε ότι αν το καταλάβεις νωρίς είναι αγόρι...

σύντομα θα ξέρουμε!

Εγώ τη μικρή μου την έντυσα καραμέλα στο πάρτυ γενεθλίων του ανηψιού μου! Ήταν πολύ όμορφη (Tzamin...και εγώ κουκουβα!!!). Σκέφτομαι αν δεν έχουμε κάποια άλλη αφορμή και βοηθήσει και ο καιρός, μήπως τη ντύσω και την πάμε στο κέντρο για βόλτα κάποια Κυριακή.

Για το πάρτυ ακόμη δεν έχω σκεφτεί κάτι. Το μόνο που πέρασε από το μυαλό μου είναι αν είμαι σε θέση να κάνω κάτι μεγάλο, να σας στείλω ανοιχτή πρόσκληση!!!!!!!Έτσι και αλλιώς είμαστε και οι τελευταίοι στη σειρά (στις 25). Θέλω να δω τι αντοχές θα έχω μέχρι τότε, γιατί έχω αρχίσει να βαραίνω λίγο. Κοιλίτσα...???όχι μόνο φαίνεται αναγκάστηκα να ψωνίσω δυο μπλούζες για να φοράω με τα κολάν μου γιατί δεν έχω σχεδόν τίποτα! Όταν αδυνάτησα πέταξα όλα μου τα φαρδιά ρούχα και ψώνισα καινούρια... Ευτυχώς είχα κρατήσει αυτά που φορούσα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και κάτι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!

Εμείς ΣΚ το περάσαμε πάλι τα 2 μας με τον Κωνσταντίνο γιατί ο άντρας μου είχε σεμινάριο και Σάββατο και Κυριακή.Το Σάββατο παιδική χαρά πήγαμε και Κυριακή στους γονείς μου.Η μητέρα μου έφτιαξε Μάρτη για τον Κωνσταντίνο αλλά δεν κάθησε για να του τον βάλει.

Ντέλλα χαίρομαι που ο Κωνσταντίνος έγινε καλά.Περαστικά στον άντρα σου!Ωραία θα περάσετε την Τσικνοπέμπτη.Δεν του έχουμε πάρει στολή ακόμη.

Σου άρεσε ο άντρας μου,στα νιάτα του,είδα το like που έβαλες.Δεν τον ήξερα πως ήταν τότε.

Τζαμίν πράγματι θα ήταν χαριτωμένη η Έλενα ντυμένη μελισσούλα.Γιατί καλέ ελεφαντάκι?Έλα τώρα!Σίγουρα θα της κάνεις ωραία γενέθλια με τις ωραίες ιδέες που έχεις πάντα!

Νίνα Νάνα περαστικά σας!Χαίρομαι που περάσατε ωραία με τον αδελφό σου.Έχει παιδάκια?Έπαιξε η μικρή?Να μας πεις πως έκανες τα μαλλιά σου.

Βιβή περαστικά στην Μένια.Ευτυχώς δεν έχει πολύ πυρετό.Άντε πλησιάζει η μέρα που θα κάνεις την εξέταση.Της Μένιας της άρεσε η στολή?Έκατσε να την ντύσεις?

Καλό μεσημέρι σε όλες και στα παιδάκια σας!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Kαι ναι, επιτέλους συνήλθαμε....Προς το παρόν τουλάχιστον. Ελπίζω και τα υπόλοιπα αρρωστάκια (μικρά -μεγάλα) να γίνετε γρήγορα καλά.

Μάρτη τους έβαλαν χθες στο σχολείο, αλλά το απόγευμα δεν το ήθελε και το έβγαζε. Το Σάββατο έχει γενέθλια το βαφτηστήρι του καλού μου, και θα το κάνει μασκέ. Και στις 15, έχουμε πάρτι στον παιδικο. Πήγαμε μαζί για να της πάρω στολή, της δοκίμασα ένα διαβολάκι, μια μάγισσα και τη μίννυ και φυσικά δεν έβγαζε την τελευταία. Έχει και καπελάκια φατσούλα και της άρεσε πολύ. Nina-Nana...αντιγραφή. Θα μου άρεσε πολύ και χαβανέζα, με μαύρο κολάν-μπλούζα, φουστίτσα ψάθινη και λουλούδια, αλλά δυστυχώς, ότι περισεύει το τραβάει, οπότε η φούστα και τα λουλούδια θα εξαφανιζόντουσαν.....Λέω μήπως ντυθώ και εγώ κάτι, έτσι για το χαβαλέ..,Θα δω, ανάλογα τις ορέξεις μας...

Για γενέθλια δεν ξέρω ακόμη...Ωραία η ιδέα για ανοιχτά αν βολέψει και ο καιρός. Tzamin είμαι σίγουρη ότι θα μας καταπλήξεις πάλι με τις ιδέες σου. Πως και δεν ασχολήθηκες με τη διαφήμιση?? Θα σου πήγαινε πολύ!!

Α, Τzamin και Nina-Nana, σας είδα στον ύπνο μου με τις μικρές. Κάπου λέει πηγαίναμε, αλλά δε θυμάμαι που...

Μammy Χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Tzitzina κι εγώ θα ντυθώ εννοείται!!! Πιο πολύ με νοιάζει να ντυθώ εγω παρά η μικρή :)

Dimista δεν τα έφερε τα παιδιά λόγω εξόδων. 3 έχει.

Βιβή περαστικά!

Η κοιλίτσα φαινεται επειδη ειναι η δεύτερη εγκυμοσύνη. Εγω στην πρώτη άρχισα να έχω στον 5ο μήνα ενώ φαντάζομαι σε δεύτερη απο τον 3ο θα έχω.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κορίτσια καμία ιδέα για προορισμό;

Μάρτιο στην Πράγα πόσο κρύο θα έχει άραγε; Έχει παει καμία;

(Εγώ τον χαβά μου....)

Δεν έχω πάει, αλλά θέλω πολύ. Λένε ότι οποιαδήποτε εποχή είναι μαγευτικά. Τώρα για κρύο δεν ξέρω..

Σκέφτεστε υποθέτω κάπου κοντά και για τη μικρή έτσι? Ευρώπη ή όχι απαραίτητα?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια καμία ιδέα για προορισμό;

Μάρτιο στην Πράγα πόσο κρύο θα έχει άραγε; Έχει παει καμία;

(Εγώ τον χαβά μου....)

Κορίτσι εγώ Πράγα είχα πάει μέσα Φλεβάρη και είχε -7 και απίστευτο κρύο! Για την ακρίβεια δεν κρύωνες, πονούσες από το κρύο. Τώρα για Μάρτιο λογικά δε θα είναι και πολύ καλύτερα. Ψαξτο λίγο πριν κλείσεις για εκεί. Πάντως αν το αποφασίσετε έχω να προτείνω εξαιρετικό ξενοδοχείο! Πες μου αν σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω, ο άντρας μου είχε παει Μάη κι είχε κρύο ακόμη. Δεν ειναι πρώτη επιλογή. Μαδρίτη θελουμε πρωτίστως!

Tzitzina θελουμε πτήση της Aegean λόγω εξαργυρωσης μιλίων άρα Ευρώπη κυρίως.

Θα ξανακοιταξω για Μαδρίτη γιατι νομίζω ειναι η καλύτερη επιλογή. Αλλιώς Λισσαβωνα.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα και καλο μήνα έστω και αργοπορημένα!!!

Εύχομαι να σταματήσουν πλέον οι ιωσεις που ταλαιπωρούν μικρούς και μεγάλους, εγω πήγα κομμωτήριο την Παρασκευή για ανταύγειες και μουσκευτηκε η πλάτη μου απο τον λουτηρα, ε περιττό να σας πω ότι αμέσως με έπιασε ο λαιμός μου, ευτυχώς έκανα τα γιατροσοφια μου και συνηλθα!

Η Λιλα ντύθηκε νεραιδουλα, βρήκα μια πολυ χαριτωμένη στολή, της έβαλα και λιγο λιπ γκλος και καμαρωνε, βέβαια δεν πήγαμε κάπου ιδιαίτερα, στην μητέρα όπου ήταν οι θειες μου, θα την ξανά ντυσω μεσα στο Σ/Κ!!

Για το πάρτυ εμάς πέφτουν τα γεννεθλια Δευτέρα του Πάσχα, οπότε θα τα κάνω το επόμενο Σάββατο, ήδη παρήγγειλα για τις κοπέλες κολιέ με κρύσταλλο σε διάφορα χρώματα, ελπίζω να ειναι ωραία, για τα παιδάκια ανάλογα ποσά θα ειναι θα σκεφτώ τι θα τους πάρω, σαν θέμα μου αρέσει το cup cake, έχει φέρει ο hondos μια καταπληκτική σειρά με είδη πάρτυ, ακριβά βέβαια αλλα ειναι πολυ ιδιαίτερα, πέρσι είχα σαν θέμα λουλούδια και πεταλούδες και δωράκια στις κοπέλες είχα δώσει δερμάτινα βραχιολια με charm hello kitty, λέω κοπέλες όσες κάλεσα στην ηλικία μου (κουμπαρα, ξαδελφες, φίλες) όπου εδωσα δωράκι και σε αυτές, όχι μόνο στα παιδιά!

Με γεια τα κουρεματα σε Della και Νινα-Νανα!!

Κορίτσια να κανονισουμε συνάντηση, το Σάββατο είχαμε παει για καφέ και φαγητό στο metro mall και ήταν πολυ ήρεμα σχεδόν δεν είχε κόσμο!

Αυτα πάω για ύπνο γιατι δεν αντέχω!!!!!

Καλο βράδυ σε όλες σας!!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...