Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

δεν υπερδιπλασαστηκε η χοριακή μου-


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δυστυχώς τα πράγματα δεν πήγαν καλά για μένα.

Πήγα για υπέρηχο, ενώ είχα κάνει την παρασκευή και ήταν όλα καλά

ενώ το μπεμπάκι είχε σχηματιστεί σταμάτησε η καρδιακή λειτουργία.

Είμαι απαρηγόρητη, είναι η δεύτερη παλίνδρομη κύηση.

Αύριο μάλλον θα γίνει η απόξεση και θα στείλουμε τα στοιχεία για αναζήτηση αιτιών

Κορίτσια ελπίζω και είμαι σίγουρη ότι σε εσάς θα είναι καλύτερα τα πράγματα

Σας φιλώ, καλή δύναμη

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα πράγματα δεν πήγαν καλά για μένα.

Πήγα για υπέρηχο, ενώ είχα κάνει την παρασκευή και ήταν όλα καλά

ενώ το μπεμπάκι είχε σχηματιστεί σταμάτησε η καρδιακή λειτουργία.

Είμαι απαρηγόρητη, είναι η δεύτερη παλίνδρομη κύηση.

Αύριο μάλλον θα γίνει η απόξεση και θα στείλουμε τα στοιχεία για αναζήτηση αιτιών

Κορίτσια ελπίζω και είμαι σίγουρη ότι σε εσάς θα είναι καλύτερα τα πράγματα

Σας φιλώ, καλή δύναμη

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου :(.

Μην τα παρατας ομως, καπου παρακατω σε περιμενει ΚΑΙ εσενα η ευτυχια...!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

κλεοπάτρα μου λυπάμαι πάρα πολύ κοριτσάκι μου!!!!!!! είναι πολύ δύσκολη φάση, βγάλτο από μέσα σου κ μετά σήκωσε το κεφάλι ψηλά κ προχώρα!!!!!! κάθε εμπόδιο για καλό...!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Koritsakia mouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

Μόλις γύρισα από χάι τεκ γυναικολόγο! Ακούσαμε εμβρυάκι!!! με 120 πήγαινε!

είναι 4,8mm

Το θέμα που είπε ο γιατρός ότι δεν είναι σοβαρό, είναι ότι το εμβρυάκι είναι 6 εβδομάδων και μιας μέρας, ενώ ο σάκος μου 5,5. Δεν ξέρουμε γιατί, αλλά πιθανολογείται ότι γι αυτό ήταν σχετικά χαμηλή η χοριακή.

Τώρα μου είπε να ξαναπάω σε 2 εβδομάδες για επανέλεγχο και ξανά σε 6 για αυχενική διαφάνεια.

Σε σχέση με εργαστήριο, ναι πήγαινα στο ίδιο και έσκαγα 20 ευρώ τη φορά. Τρεις γυναικολόγοι που έχω επισκεφτεί αμφισβητούν τα αποτελέσματα, ειδικά για προγεστερόνη που μου την είχαν βγάλει 8,71.

τι λέτε τι λέτε;;;;;

Εσεις όλα καλά;;;

Κλεοπάτρα ειχα δυο παλλιδρομες που το εμβρυακι ηταν μεγαλυτερο από τον σακο, στην δευτερη παλλιδρομη το εμβρυο 6+3 ενω ο σακος 5,5!!! Εκανα εξετασεις θρομβοφιλιας και βγηκα θετικη επαιρνα ασπιρινη και εκανα ηπαρινη στην επομενη εγκυμοσυνη και όλα πηγαν καλά!!!! ευχομαι τα καλύτερα απο εδω και πέρα


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπάμαι πολύ και για τις δυο σας....

Σας καταλαβαίνω απόλυτα μιας και έχω περάσει απώλεια στην 18 σχεδόν εβδ κύησης και επιπλεόν και μια βιοχημική....

Να μην το αφήσετε έτσι στην τύχη....πριν ξαναμείνετε έγκυες να ελένξετε με εξετάσεις αν υφίσταται πρόβλημα με το ζάχαρο ή θρομβοφιλία....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κλεοπάτρα πως είσαι?εγώ εχθες εκανα απόξεση,και ειμαι μια στα πανω μου μια στα κάτω μου.το μονο που μου δίνει κουράγιο είναι οτι είχα προσευχηθεί και είχα παρακαλέσει το θεό ότι αν είναι το παιδάκι που θα γεννησω να μην είναι υγειες να το πάρει όσο είναι νωρίς...κι έτσι κι έγινε.μονο αυτό θα σκέφτεσαι που θα σου δίνει δυναμη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καληζσπερα.ειμαι παλιοτερο μελος εχω ενα κοριτσακι και ηθελα τη βοηθεια σας.με τελευταια περιοδο στις 25/4 εκανα χοριακη στις 27/5 και εδειξε 44.σημερα εκανα και δευτερη και εδειξε 85.εχω κυκλο 25 ημερων.μπορει να βοηθησει καποια με τη γνωμη της;ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καληζσπερα.ειμαι παλιοτερο μελος εχω ενα κοριτσακι και ηθελα τη βοηθεια σας.με τελευταια περιοδο στις 25/4 εκανα χοριακη στις 27/5 και εδειξε 44.σημερα εκανα και δευτερη και εδειξε 85.εχω κυκλο 25 ημερων.μπορει να βοηθησει καποια με τη γνωμη της;ευχαριστω.

Καλησπέρα,

Τί θέλεις να μάθεις; Αν είναι φυσιολογικές οι τιμές;

Τσέκαρε αυτό: http://mariasmother.blogspot.co.uk/2013/06/hcg.html


eNortjKzUjIyNDG1NFWyBlwwFY4C1w,,76.png
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Γεια σας και απο εμενα κοριτσια.. Το ιδιο προβλημα εχω κι εγω.. Ειχα στο παρελθον μια αποβολη πριν απο 1.5 χρονο σχεδον και τωρα ξανα ειμαι εγκυος! Απλα πρεπει να εγινε αργα η συλληψη γιατι οταν ειχα κανει το τεστ δεν ειχα καν καθυστερηση και περιμενα περιοδο μετα απο λιγες μερες.. παρ ολα αυτα βγηκα θετικο ! το προβλημα μου ειναι οτι η πρωτη μου χωριακη ηταν 195 μοναδες και εχθες που εκανα μετα απο διαφορα 2 ημερων ηταν 289.1 ! Εννοειται πως ακολουθησαν κλαματα και ιστοριες γιατι 2η φορα νομιζω παει πολυ ! Παρ ολα αυτα ο γυναικολογος μου με καθησυχασε και μου ειπε εφοσον μεγαλωνει να μην προτρεχω οπως το ιδιο μου ειπε και η μικροβιολογος ! Αυριο θα ξανακανω αλλη μια για τελευταια φορα ομως γιατι δεν μπορω να με τρωει αλλο το αγχος μερα παρα μερα με τα αποτελεσματα ! και την τεταρτη θα παω για υπερηχο! τι λετε εσεις ρε κοριτσια ? :/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...