Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

CAFE ΜΑΡΤΙΟΥ 2013


linaariadni

Recommended Posts

Να κάνουμε και καμία λίστα με ποιες γένναμε/γεννησαμε και που...και το φύλο του παιδιού?

ναι να κανουμε.... ποια κοπελα μπορει να την φτιαξει?ολα καλα θα πανε κοριτσι μου λιγο εμεινε ακομα φανταζομαι το ανγχος σου αλλα πλεον εισαι πολυ κοντα και θα δεις που ολα θα πανε καλα...


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γειά σας κοριτσάκια μου...

Όλα καλά και άγια μέχρις στιγμής στην εγκυμοσύνη μου αλλά αυτή η αυπνία το βράδυ δεν παλεύεται.. Και σήμερα ξύπνια πάλι με δόσεις από τις 1.30.. Ε τώρα δεν άντεξα άλλο να στριφογυρίζω και σηκώθηκα..

Χθες πήγα σε ένα σεμινάριο για την περιποίηση του νεογέννητου στο Prenatal στο River West.. Πολύ ενδιαφέροντα όλα όσα είπαν.. Το μόνο που πήρα μετά είναι ένα ακόμα σουτιέν θηλασμού για να έχω σετ.. τα υπόλοιπα αναβάλλονται για την ερχόμενη βδομάδα..

Σήμερα θα πάω σε μια φίλη μου η οποία μου έχει μαζέψει ρουχαλάκια και διάφορα άλλα πραγματάκια για να τα πάρω.. Λέω σιγά σιγά να αρχίσω να τα ξεχωρίζω, να τα πλένω και να τα τακτοποιώ στη ντουλάπα.. Κάτι είναι κι αυτό, έτσι δεν είναι;

Την ερχόμενη Τρίτη έχουμε ραντεβού στον γυναικολόγο το πρωί και στον αιματολόγο το απόγευμα.. Άντε να δούμε τι θα δούμε..

Σε όλα τα κοριτσάκια εύχομαι να έχετε μια καλή γέννα με έναν πόνο πραγματικά!

Chrimai εννοείται να πας και σε ένα εξειδικευμένο ιατρείο να κάνεις το doppler.. Τι να περιμένεις από το Δημόσιο νοσοκομείο στην κατάσταση που αυτά βρίσκονται σήμερα;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

πω πω οντως τι ωραια ιστορια...δηλαδη τι ωρα γεννησες απο την στιγμη που πηγες στο νοσοκομειο?τι ωραια που ολα πηγαν καλα απο δω και περα θα εισαι για παντα μαζι με τον γιο σου να τον χορτασεις....αντε να δουμε και εμεις το σαββατο γενναμε και η αληθεια ειναι οτι δεν κοιμαμαι καλα τα βραδυα απο τωρα απο το ανγχος μου μακαρι να γεννησω και εγω γρηγορα σαν εσενα...και εμενα μου εχει πει ο γιατρος οτι θα κανω επισκληριδιο....φανταζομαι καιι εγω τον εαυτο μου θα καθομαι σαν και εσενα και θα την χαζευω με τις ωρες....να τον χαιρεσαι ειναι η χαρα της ζωης μας τα μωρακια μας....

lizaki καταλαβαίνω το άγχος σου το είχα κι εγώ για ένα βράδυ βέβαια αλλά ξέρω πως είναι. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά.

Σχεδόν δε θα το καταλάβεις το πότε γέννησες, γίνονται όλα τόσο γρήγορα...και στο τέλος καταλήγεις με το αγγελούδι σου αγκαλίτσα. Τι τέλειο συναίσθημα!!! Δε νομίζω να έχω νιώσει κάτι παρόμοιο στη ζωή μου...

Εγώ πήγα στις 06:30 και γέννησα 11:30 και από ότι λένε η μαία και ο γιατρός, ο τοκετός μου ήταν πολύ γρήγορος.


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. πολύ ησυχία βλέπω... τι κάνετε;

Λογικά θα έχει γεννήσει το lizaki... οπότε περιμένουμε νέα της...

Οι υπόλοιπες τι κάνετε; Τα μωρά σας;

Εμείς είμαστε λίγο στο τρέξιμο μέχρι να συνηθίσουμε τα ωράρια του μπέμπη...

Σας φιλώ όλες εσάς και τα μπεμπάκια σας.


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το υδραμνιο συνεχίζει...την Παρασκευή θα πάω για εξέταση τραχήλου...τα ζαχαρα είναι εντάξει και οι γιατροί δεν το συνδέουν με αυτό...

Αγωνία...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα το υδραμνιο συνεχίζει...την Παρασκευή θα πάω για εξέταση τραχήλου...τα ζαχαρα είναι εντάξει και οι γιατροί δεν το συνδέουν με αυτό...

Αγωνία...

Όλα θα πάνε καλά, μην ανησυχείς! Χάιδεψε λιγάκι την κοιλίτσα σου και σίγουρα θα ξεχάσεις την αγωνία σου. Κοντεύεις εξάλου!


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι από τον πρωϊνό τύπο..

Ευτυχώς σήμερα ξύπνησα στις 5.30... κάτι είναι κι αυτό διότι η συνεχιζόμενη αυπνία δεν παλεύεται.. οι καούρες ελαφριές αλλά παρεούλα μου..

Πήγαμε στον γιατρό την Τρίτη και ο μπέμπης μας την έκανε γυριστή.. Από εκεί που δεν είχε καμία περιτύλιξη ξαφνικά τώρα έχει 2 γύρω από το λαιμό του και εννοείται ότι ξεχνάμε ως ημερομηνία την 29/3/2013. Η καινούργια ημερομηνία είναι 22/3/2013.. σε μια βδομάδα ακριβώς κορίτσια. Βέβαια ο γιατρός με έθεσε υπό στενή παρακολούθηση. Κάθε 2 μέρες θα πηγαίνω στο ΙΑΣΩ για NST και σχεδόν μέρα παρά μέρα θα με βλέπει και ο γιατρός.. και εννοείται ότι πλέον πάμε για καισαρική..

Χθες πήγα και αγόρασα τα τελευταία πραγματάκια του μπέμπη (αφρόλουτρο, σαμπουάν, ενυδατική κρέμα, κρέμα συγκαμάτων ψαλιδάκι, χτένα-βούρτσα, πιπίλες, θερμόμετρο, πανάκια αγκαλιάς, επιθέματα στήθους για μένα,), πήγα ληξιαρχείο για τις ληξιαρχικές πράξεις γάμου και πήγα και στο ΙΑΣΩ το απόγευμα για το πρώτο μας NST. Καλό ήταν αλλά ο μπέμπης δεν είχε διάθεση για πολλά πολλά και δεν χτυπούσε αρκετά.. Έτσι ο γιατρός μας είπε την επόμενη φορά μισή ώρα πριν πάω να πιω μια πορτοκαλάδα για να κινείται περισσότερο αν και πολύ αμφιβάλλω αν θα συμβεί αυτό μιας και ο μικρός δεν είναι ιδιαίτερα γλυκατζής.. Σήμερα είναι ημέρα ξεκούρασης μιας και κουράστηκα αρκετά μπορώ να πω τις προηγούμενες μέρες.

Αύριο Σάββατο έχουμε ραντεβού και με το γιατρό αλλά και για το επόμενο NST!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι από τον πρωϊνό τύπο..

Ευτυχώς σήμερα ξύπνησα στις 5.30... κάτι είναι κι αυτό διότι η συνεχιζόμενη αυπνία δεν παλεύεται.. οι καούρες ελαφριές αλλά παρεούλα μου..

Πήγαμε στον γιατρό την Τρίτη και ο μπέμπης μας την έκανε γυριστή.. Από εκεί που δεν είχε καμία περιτύλιξη ξαφνικά τώρα έχει 2 γύρω από το λαιμό του και εννοείται ότι ξεχνάμε ως ημερομηνία την 29/3/2013. Η καινούργια ημερομηνία είναι 22/3/2013.. σε μια βδομάδα ακριβώς κορίτσια. Βέβαια ο γιατρός με έθεσε υπό στενή παρακολούθηση. Κάθε 2 μέρες θα πηγαίνω στο ΙΑΣΩ για NST και σχεδόν μέρα παρά μέρα θα με βλέπει και ο γιατρός.. και εννοείται ότι πλέον πάμε για καισαρική..

Χθες πήγα και αγόρασα τα τελευταία πραγματάκια του μπέμπη (αφρόλουτρο, σαμπουάν, ενυδατική κρέμα, κρέμα συγκαμάτων ψαλιδάκι, χτένα-βούρτσα, πιπίλες, θερμόμετρο, πανάκια αγκαλιάς, επιθέματα στήθους για μένα,), πήγα ληξιαρχείο για τις ληξιαρχικές πράξεις γάμου και πήγα και στο ΙΑΣΩ το απόγευμα για το πρώτο μας NST. Καλό ήταν αλλά ο μπέμπης δεν είχε διάθεση για πολλά πολλά και δεν χτυπούσε αρκετά.. Έτσι ο γιατρός μας είπε την επόμενη φορά μισή ώρα πριν πάω να πιω μια πορτοκαλάδα για να κινείται περισσότερο αν και πολύ αμφιβάλλω αν θα συμβεί αυτό μιας και ο μικρός δεν είναι ιδιαίτερα γλυκατζής.. Σήμερα είναι ημέρα ξεκούρασης μιας και κουράστηκα αρκετά μπορώ να πω τις προηγούμενες μέρες.

Αύριο Σάββατο έχουμε ραντεβού και με το γιατρό αλλά και για το επόμενο NST!

Φιλιά πολλά!

Κορίτσια καλημέρα,

συγνώμη που εισβάλω έτσι στο καφέ σας (εγώ έιμαι μανούλα Ιαν 2008, Απρ 2009 και Μαίου 2012). Εγώ συμμετέχω κυρίως στο φόρουμ δίπλα και περνάω που και που και από εδώ. Ηθελα απλώς να πω για σένα Δομνίνα μου να μην αγχώνεσαι καθόλου για την διπλή περιτύλιξη του μωρού, δεν είναι κάτι τόσο σπάνιο ή επικίνδυνο. Εγώ την μικρή μου κόρη την γέννησα με ΦΤ με διπλή περιτύλιξη στο λαιμό. Την παρακολουθούσαμε ανα εβδομάδα τον τελευταίο μήνα (πότε είχε 1 περιτύλιξη, πότε 2). Η γιατρός μου είχε πει ότι αυτό δεν είναι κάτι τόσο ανησυχητικό , ίσα ίσα είναι καλύτερα που το γνωρίζαμε παρά να ήταν μια περιτύλιξη- έκπληξη κατά τον τοκετό.Κι αυτό γιατί γνωρίζοντάς το θα μπορούσε να έχει το νου της για αλλοίωση παλμών που θα χρειαζόταν ίσως άμεση επέμβαση. Είχα και εγώ αγχωθεί αλλά πήγαν όλα μια χαρά και δεν είδα και κανέναν από τους ειδικούς να ανησυχεί ιδιαίτερα. Με το καλό λοιπόν το μωράκι σου:D

Με το καλό και για όλες εσάς που περιμένετε, να σας ζήσει για τις υπόλοιπες:D


9pB3p2.png

LaiQp3.png

ZPqkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι από τον πρωϊνό τύπο..

Ευτυχώς σήμερα ξύπνησα στις 5.30... κάτι είναι κι αυτό διότι η συνεχιζόμενη αυπνία δεν παλεύεται.. οι καούρες ελαφριές αλλά παρεούλα μου..

Πήγαμε στον γιατρό την Τρίτη και ο μπέμπης μας την έκανε γυριστή.. Από εκεί που δεν είχε καμία περιτύλιξη ξαφνικά τώρα έχει 2 γύρω από το λαιμό του και εννοείται ότι ξεχνάμε ως ημερομηνία την 29/3/2013. Η καινούργια ημερομηνία είναι 22/3/2013.. σε μια βδομάδα ακριβώς κορίτσια. Βέβαια ο γιατρός με έθεσε υπό στενή παρακολούθηση. Κάθε 2 μέρες θα πηγαίνω στο ΙΑΣΩ για NST και σχεδόν μέρα παρά μέρα θα με βλέπει και ο γιατρός.. και εννοείται ότι πλέον πάμε για καισαρική..

Χθες πήγα και αγόρασα τα τελευταία πραγματάκια του μπέμπη (αφρόλουτρο, σαμπουάν, ενυδατική κρέμα, κρέμα συγκαμάτων ψαλιδάκι, χτένα-βούρτσα, πιπίλες, θερμόμετρο, πανάκια αγκαλιάς, επιθέματα στήθους για μένα,), πήγα ληξιαρχείο για τις ληξιαρχικές πράξεις γάμου και πήγα και στο ΙΑΣΩ το απόγευμα για το πρώτο μας NST. Καλό ήταν αλλά ο μπέμπης δεν είχε διάθεση για πολλά πολλά και δεν χτυπούσε αρκετά.. Έτσι ο γιατρός μας είπε την επόμενη φορά μισή ώρα πριν πάω να πιω μια πορτοκαλάδα για να κινείται περισσότερο αν και πολύ αμφιβάλλω αν θα συμβεί αυτό μιας και ο μικρός δεν είναι ιδιαίτερα γλυκατζής.. Σήμερα είναι ημέρα ξεκούρασης μιας και κουράστηκα αρκετά μπορώ να πω τις προηγούμενες μέρες.

Αύριο Σάββατο έχουμε ραντεβού και με το γιατρό αλλά και για το επόμενο NST!

Φιλιά πολλά!

Μην αγχώνεσαι κούκλα, όλα καλά θα πάνε... απλά το ζουζούνι σου θέλει να σας γνωρίσει πιο γρήγορα...:) Όσον αφορά τις περιτυλίξεις νομίζω ότι είναι κάτι συνηθισμένο και σίγουρα είναι καλύτερα να το ξέρετε από τώρα και να είστε υπό παρακολούθηση.

Το NST δεν είναι τίποτα κι εγώ είχα κάνει γιατί ο μπέμπης στο τέλος δεν ήταν και τόσο κινητικός! Κι εκείνη τη μέρα είχε τρελαθεί στις κινήσεις... άβυσσος η ψυχή των εμβρύων!!! χιχιιχ

Φιλιά σε όλες σας και να προσέχετε.

Χαϊδέψτε μου και λίγο τις κοιλίτσες σας...


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου μπηκα και εγω τωρα που βρηκα λιγο χρονο να σας πω τα νεα μου γενησαμε τελικα το προηγουμενο σαββατο ολα μια χαρα πηγαν η μπεμπα μου ειναι μια χαρα υγειης απλα εκανα 17.30 ωρες να γενησω και εκανα και 4 επισκλιριδιους γιατι δεν ειχα διαστολη αλλα τελικα ολα πηγαν καλα και περναω την πιο ομορφη φαση στην ζωη μου και επειδη επιτελους εχω την κορουλα μου αλλα και με τον αντρα μου οι στιγμες που ζουμε δεν υπαρχουν εχει γινει και αυτος χαζομπαμπας κοριτσια καλη λευτερια σε οσες περιμενουν και να μας ζησουν τα ζουζουνια μας....


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια μου μπηκα και εγω τωρα που βρηκα λιγο χρονο να σας πω τα νεα μου γενησαμε τελικα το προηγουμενο σαββατο ολα μια χαρα πηγαν η μπεμπα μου ειναι μια χαρα υγειης απλα εκανα 17.30 ωρες να γενησω και εκανα και 4 επισκλιριδιους γιατι δεν ειχα διαστολη αλλα τελικα ολα πηγαν καλα και περναω την πιο ομορφη φαση στην ζωη μου και επειδη επιτελους εχω την κορουλα μου αλλα και με τον αντρα μου οι στιγμες που ζουμε δεν υπαρχουν εχει γινει και αυτος χαζομπαμπας κοριτσια καλη λευτερια σε οσες περιμενουν και να μας ζησουν τα ζουζουνια μας....

Να σας ζήσει η μπουμπούκα σας!!! Να είναι πάντα υγιής, καλότυχη και χαρούμενη. Βλέπω ταλαιπωρήθηκες λιγάκι ε? Άξιζε όμως τον κόπο... τώρα έχετε στην αγκαλιά σας το μπεμπάκι σας.


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει η μπουμπούκα σας!!! Να είναι πάντα υγιής, καλότυχη και χαρούμενη. Βλέπω ταλαιπωρήθηκες λιγάκι ε? Άξιζε όμως τον κόπο... τώρα έχετε στην αγκαλιά σας το μπεμπάκι σας.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου όντως άξιζε και με το παραπάνω....εσείς θηλάζετε???εμείς θηλαζουμε αλλά από χθες βρε κορίτσια σαν να μου ελατωθηκε πολύ το γάλα συγκεκριμένα από το ένα στήθος μπορεί να επανέλθει η θα μου κοπεί το γάλα έχω ανγχωθει...


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλησπέρα σας..

Είμαι στην πολύ ευχάριστη θέση να σας γράφω από το σπίτι, στο οποίο γυρίσαμε χθες το μεσημέρι και στο μέσα δωμάτιο να έχω μια υπέροχη φατσούλα να κοιμάται αμέριμνη...

Η αλήθεια είναι ότι ο πιτσιρίκος μας έπιασε εξ απροόπτου μιας και όταν πήγαμε στο ΙΑΣΩ το Σάββατο το πρωί στις 16 Μαρτίου για να κάνουμε το NST ο κύριος δεν κουνιόταν καθόλου... είχε αποφασίσει ότι θα κάνει το χατήρι του πατέρα του και θα βγει ψαράκι βλέπετε και έτσι δεν έδινε κανένα σήμα.. ούτε φωνή, ούτε ακρόαση.. η καρδούλα του βέβαια χτυπούσε σε γοργούς ρυθμούς αλλά αυτό δεν μας έφτανε μιας και στο ραντεβού που είχαμε με το γιατρό πριν από το ΙΑΣΩ είχαμε δει ότι οι περιτυλίξεις στο λαιμό εξακολουθούσαν να είναι δυο..

Έτσι είπαμε να βγω από το μηχάνημα για να φάω κάτι μπας και γλυκαθεί ο μικρός και αρχίσει τις κλωτσιές και όντως αυτό έκανα.. Όταν όμως ξαναμπήκα στην αίθουσα και λίγο πριν με βάλουν στο μηχάνημα για δεύτερη φορά είχα ένα τηλεφώνημα από τον γιατρό μου ο οποίος μου είπε ότι μπαίνουμε κατευθείαν για καισαρική μιας και δεν ήθελε να με τραβολογάει στο ΙΑΣΩ 3 φορές τη μέρα για NST και με την προοπτική του τριημέρου της Καθαρής Δευτέρας και του απίστευτου άγχους που θα είχα εγώ εάν τυχόν και δεν άκουγα το μικρό για λίγο..

Μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια αλλά σε μισό δευτερόλεπτο του απάντησα θετικά και βγήκα έξω να ενημερώσω και το σύζυγο.. Δεν λέτε που τελευταία στιγμή του είπα να πάρουμε τη βαλίτσα που είχα ετοιμάσει μόλις το προηγούμενο βράδυ μαζί..

Δίνω λοιπόν τα στοιχεία μου στην υποδοχή ασθενών, φιλάω τον σύζυγο και αποσύρομαι σε ένα δωματιάκι για να αρχίσει η γνωστή διαδικασία.. ξύρισμα, κλύσμα, καρδιογράφημα, ιστορικό, ορός κλπ.... Αφού γίναν όλα αυτά πήρα το γνωστό δρόμο προς το χειρουργείο όπου και μετά από λίγο ξεκίνησε η διαδικασία της επισκληριδίου... Εγώ επειδή δεν τα πάω καλά γενικά με τις βελόνες άρχισα να αισθάνομαι κάπως από την ψυχολογική πίεση που αισθανόμουν εκείνη τη στιγμή.. άρχισα να γέρνω είναι η αλήθεια και ζήτησα να μυρίσω ένα βαμβάκι με λίγο οινόπνευμα για να πάρω τα πάνω μου και να συνέλθω.. Τέλος πάντων.. με ξαπλάρουν στη γνωστή θέση του σταυρού και ξεκινάνε... Δεν κατάλαβα τίποτε.. η αλήθεια είναι ότι νύσταζα πολύ εκείνη τη στιγμή, δεν ξέρω γιατί, και ευχαρίστως αν δεν με ταρακουνούσαν να έριχνα έναν υπνάκο... Ευτυχώς που δεν το έκανα όμως διότι σε 10 λεπτά από τη στιγμή που άρχισε η όλη διαδικασία είδα και άκουσα ένα μπλε πλασματάκι να κάνει την εμφάνισή του δίπλα μου.. Ο γιός μου είχε γεννηθεί επιτέλους! Ο καημενούλης βγήκε μπλε από την πίεση που αισθανόταν τόσο καιρό λόγω των περιτυλίξεων... Ακούστηκε αμέσως η φωνούλα του και μου τον φέραν πάνω μου για να του δώσω το πρώτο φιλάκι... και μόλις του μίλησα άνοιξε τα υπέροχα ματάκια του και με κοίταζε απορημένος... Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψω το τι αισθάνθηκα εκείνη τη στιγμή.. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι αισθανόμουν ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στον κόσμο...

Αφού τελείωσε η επέμβαση και πήγα στην αίθουσα ανάνηψης για καμιά ωρίτσα, με ανεβάσαν μετά στο δωμάτιο όπου ύστερα από λίγη ώρα κατέφτασε και ο άντρας της ζωής μου, ο πιτσιρίκος μου, ο γιος μου... Όχι να το παινευτώ αλλά είναι πανέμορφος.. έχει μια απίστευτη φατσούλα και πολλά καστανόξανθα μαλλάκια... και είναι μόνο δικός μου... ε καλά, και του μπαμπά του..

Τον έβαλα στο στήθος από την πρώτη στιγμή και το έπιασε αμέσως και με θέληση.. Ευτυχώς αναρρώσαμε και οι δυο μια χαρά και έτσι από χθες είμαστε σπιτάκι μας όπου προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας..

Σας εύχομαι πραγματικά σε όλες όσες δεν το έχετε ζήσει να το ζήσετε το συντομότερο.. Κοιτώντας τα μάτια του γιου μου και βλέποντάς τον να κοιμάται αμέριμνος στο κρεβατάκι του απορώ πως τόσο καιρό ζούσα χωρίς αυτόν...

Ένας κύκλος έκλεισε (της εγκυμοσύνης) και ένας καινούργιος κύκλος ξεκινά (της μητρότητας)...

Θέλω να σας ευχαριστήσω που ήσασταν πλάι μου τόσο καιρό και με στηρίξατε με τα λόγια και την ενθάρρυνσή σας..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου όντως άξιζε και με το παραπάνω....εσείς θηλάζετε???εμείς θηλαζουμε αλλά από χθες βρε κορίτσια σαν να μου ελατωθηκε πολύ το γάλα συγκεκριμένα από το ένα στήθος μπορεί να επανέλθει η θα μου κοπεί το γάλα έχω ανγχωθει...

Ναι θηλάζουμε μόνο που έχουμε κολικούς τώρα και μας παιδεύουν τα βράδια :(. Μην ανησυχείς αν ελαττωθεί το γάλα σου θα το καταλάβεις, το μωρό θα ξυπνάει συχνά και θα κλαίει για να φάει... Την ίδια φοβία είχα κι εγώ, αλλά ο μικρός μια χαρά παίρνει βάρος, οπότε όλα καλά.


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα μου να σου ζήσει ο μικρούλης, να είναι γερός και καλότυχος!!!

Δεν είναι τέλεια η φατσούλα του όταν κοιμάται αλλαγμένος και ταισμένος?


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...