Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ηταν αδερφουλα μου εφω..θα μεινουν στους γονεις μας μεχρι Κυριακη κ για αυτο δεν θα μπαινω πολυ...

ΜΕΦΗ ΤΙΣ ΜΥΓΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΦΟΒΑΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ..ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΤΩΜΑΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ,ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΟ CSI!!!!

ΔΑΛΙΔΑ περαστικα σας και σε εσας..μας ματιασαν ειναι οριστικο..

Μαιρουλα εδω εισαι???ουτε εμεις εχουμε κανει ποσιμο τιποτα...λε;ς να τη ρωτησω??η δικαι μου ειναι ικανη να μου χρεωσει κ την ερωτηση...και ετσι μαρη ΜΕΦΗ για να σκασεις...η παιδιατρος τοων παιδιων μου ηταν κ παιδιατος του ΘΑΝΟΥ..για να καταλαβεις τι σημαινει πιπινι...βρωμοχουφταλο(ΕΛΗΞΕ Η ΑΠΕΡΓΕΙΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΩΝ)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα να πω... καλησπερα να πω... τετοια ωρα, τετοια λογια!!!

Ολη μερα σημερα ειμαι με βαρυ κεφαλι και νυσταζω...τί πρωτοτυπο!!!

Σημερα μας κουρασε λιγο παραπανω η μικρη!!

Περαστικα σ'ολα τα αρρωστα μωρακια!!!

Εμας η προηγουμενη παιδιατρος μας ειχε πει οτι το εμβολιο της γαστρεντεριτιδας το κανουν συνηθως καλοκαιρι που εχει εξαρση, θα ρωτησω ομως και την καινουργια γιατι εκεινη ελεγε και μλ%^&ς!

Συμπεθερα, μονο το ονομα εχω μου φαινεται, γιατι εγω ποτε δεν κοιμαμαι με τις κοτες, νωριτερα απ' τις 2 δεν τη πεφτω, σαν τη μαιρη κι εγω. Αφου ειπε σημερα ο αντρας μου: ολονων τα μωρα κοιμουνται απ' τις 9-10, το δικο μας μονο κοιμαται στη 1;;; Ειναι μια κουτσομπολα αυτη....αφου κοιταζει γυρω γυρω συνεχως σαν να σκαναρει το χωρο, μη της φυγει καμια λεπτομερεια!!!

Μεφη, να συναντηθουμε βρε!!! Μπειτε στη πολη να παμε για καφε!!!

Link to comment
Share on other sites

α ενταξει μπηκες και εσυ στην παρεα κοτοπουλακι!!!!

κιμι ρωτα την!! ο αρης τα πηρε οταν του ειπα οτι σχεδον ολα τα μωρακια το εκαναν!!!θα τις το πει αυτος τωρα που θα ξαναπαμε!!!

κιμι για πες για την αδερφη σου.πως ειναι?


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να πω... καλησπερα να πω... τετοια ωρα, τετοια λογια!!!

Ολη μερα σημερα ειμαι με βαρυ κεφαλι και νυσταζω...τί πρωτοτυπο!!!

Σημερα μας κουρασε λιγο παραπανω η μικρη!!

Περαστικα σ'ολα τα αρρωστα μωρακια!!!

Εμας η προηγουμενη παιδιατρος μας ειχε πει οτι το εμβολιο της γαστρεντεριτιδας το κανουν συνηθως καλοκαιρι που εχει εξαρση, θα ρωτησω ομως και την καινουργια γιατι εκεινη ελεγε και μλ%^&ς!

Συμπεθερα, μονο το ονομα εχω μου φαινεται, γιατι εγω ποτε δεν κοιμαμαι με τις κοτες, νωριτερα απ' τις 2 δεν τη πεφτω, σαν τη μαιρη κι εγω. Αφου ειπε σημερα ο αντρας μου: ολονων τα μωρα κοιμουνται απ' τις 9-10, το δικο μας μονο κοιμαται στη 1;;; Ειναι μια κουτσομπολα αυτη....αφου κοιταζει γυρω γυρω συνεχως σαν να σκαναρει το χωρο, μη της φυγει καμια λεπτομερεια!!!

Μεφη, να συναντηθουμε βρε!!! Μπειτε στη πολη να παμε για καφε!!!

το θεμα ξερεις ειναι οτι ετσι ημουν απο μικρη δεν κοιμομουν νωρις......και φυσικα περιμενα καποιο απο τα παιδια να το παρει:lol::lol::lol:


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελένη (omorfakia) δεν πήγες ακόμα για ύπνο γλυκειά μου. Λοιπόν θυμισέ μου πότε βαφτίζεις και που και αν θυμάσαι ημερομηνία που βαφτίζει η Αλέκα.

12/9εγω δε ρωταω...θα σας περιμενουμε....;)

Σημερα θα κοιμηθουμε με τις κότες (ακούς Αλέκα....)

Το μωρο κοιματε απο τις 9 τωρα κοιμηθηκε και ο Γιαννακης και πηγε και ο Μανωλης να ξαπλωσει.....ε θα παω και εγω μπας και προλαβω να κοιμηθω λιγο μεχρι να ξυπνησει παλυ το μωρο.

Η Αλεκα δεν ακουει γιατι κοιμηθηκα εγω μαζι της....:tongue::tongue::tongue::tongue:

ΑΛΕΚΟΥΚΟΟΟΟΟΟ!!!τι σου χω τι σου χω.....κοιτα τι βρηκα για μας τις μπαμπατσικιες:P

http://troktiko.blogspot.com/2010/02/blog-post_5948.html

Αχ ωραια Μητσακι μου...ξερεις τι χαρα που εκανα όταν το ειδα??? Επιτελους και μια πιο χοντρη (και πιο μαυρη...:P:p:p)

Εχθες με ξεθεωσε το μικρο και ξεραθηκα όπως καταλαβαινετε....Τα δοντακια του τον μουρλωναν. Τωρα μολις ταισα, παω να την ξαναπεσω...θα τα πουμε το πρωι...φιλακια


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!!!

Στις 11.30 εχουμε τσίμπι-τσίμπι.....να δεις που στο τελος δεν θα παρω τα εμβολια απο το ψυγειο.

Εχετε τα αυτια σας ανοιχτα γιατι θα μας ακούσετε!!!


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρίζω την πρωινή παρέα!

Ελενίτσα είστε για εμβόλιο σημερα ε? Αντε με το καλό.

Εμεις έχουμε τις καθιερωμένες μυξούλες και βήχα αλλά τελευταία μας προστεθηκε και η δυσκοιλιότητα στο Μαρκελλο. Σφίγγεται σφίγγεται μέχρι που κλαίει το καημενο. Του δίνουμε να τρωει σαλάτες, δημητριακά ολικής. Σημερα του έβαλα και μπρόκολο να πάρει μαζί του στον παιδικό μπας και στρωσει λιγακι. Ατιμο πραγμα η δυσκοιλιότητα:-(

Αργότερα θα πάμε με τη μαμά μου και τη μπέμπα στην Ηλιουπολη, στην παλιά μας γειτονιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Ειπα να περασω να πω τον πονο μου...εχω χαθει εδω και 3 μερες μιας και η παραγωγη μου εχει μειωθει απιστευτα πολυ και ειμαι ενα με το πατωμα...αντλουσα επι 40 λεπτα σε ενα στηθος που ειχε να αδειασει 3 ωρες και εβγαζα 25ml γαλα με νοσοκομειακο θηλαστρο...το μωρο εκει που κοιμοταν σερι αρχισε να ξυπνα 3 και 4 φορες την νυχτα για να συμπληρωσει γευματα...ειμαι ψυχολογικα ενα κουρελι αφου το μωρο δεν περναει φαση ταχειας αναπτυξης απλα δεν ξερω τι παιζει την παρτη μου.Καθε 1 μηνα δλδ θα γινεται αυτο?!?!?!Ειμαι ενα ορθιο ζομπι κλαιω σαν μικρο παιδι απο τους πονους σε ολο μου το σωμα και απο την ψυχικη κυριως εξαντληση...κλαιω επισης και απο τις τυψεις που ειμαι ενα βημα απο το frezylac και το φαρμακειο...ακομα και τωρα που τα γραφω κλαιω...ειναι ορμονικο...?!?!?!τι να πω τετοια μειωση σε αποκλειστικο θηλασμο? Γιατι?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?


waWmp3.png

9LyAp3.png

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω στο φορουμ το θεμα για τις διακοπες με μωρα και περνω ιδεες για το καλοκαιρι!!!!

Αχ διακοπές, καλοκαίρι, μπάνια, ....συνεχίζω με τα λιγότερο ευχαριστα, τοπικό πάχος, κυτταρίτιδα:-(

Μαιρούλα για που ετοιμάζεστε φετος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φοβερονυσταζω, φοβεροβαριεμαι, φοβεροσερνομαι, παιρνω το λεωφ. για ολους αυτους τους λογους, με πιανει ο σκ@τοβηχας, κατεβαινω σε ασχετη σταση, το κοβω με τα ποδια, ξεποδαριαζομαι, με παιρνει κ ο παυλ. τηλεφ. να με εκνευρισει περισσοτερο απ'οτι καταλαβα...

να το θεωρησω οτι η μερα εχει αρχισει τελειως λαθος??????????????

δεν σας λεω καλημερα... μπορει να σας κολλησω νυστα!


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρίζω την πρωινή παρέα!

Ελενίτσα είστε για εμβόλιο σημερα ε? Αντε με το καλό.

Εμεις έχουμε τις καθιερωμένες μυξούλες και βήχα αλλά τελευταία μας προστεθηκε και η δυσκοιλιότητα στο Μαρκελλο. Σφίγγεται σφίγγεται μέχρι που κλαίει το καημενο. Του δίνουμε να τρωει σαλάτες, δημητριακά ολικής. Σημερα του έβαλα και μπρόκολο να πάρει μαζί του στον παιδικό μπας και στρωσει λιγακι. Ατιμο πραγμα η δυσκοιλιότητα:-(

Αργότερα θα πάμε με τη μαμά μου και τη μπέμπα στην Ηλιουπολη, στην παλιά μας γειτονιά.

δουλευα στην Ηλιουπολη, σχολειο εκει, φιλοι εκει...

εσυ που?????

Καλημερα...

Ειπα να περασω να πω τον πονο μου...εχω χαθει εδω και 3 μερες μιας και η παραγωγη μου εχει μειωθει απιστευτα πολυ και ειμαι ενα με το πατωμα...αντλουσα επι 40 λεπτα σε ενα στηθος που ειχε να αδειασει 3 ωρες και εβγαζα 25ml γαλα με νοσοκομειακο θηλαστρο...το μωρο εκει που κοιμοταν σερι αρχισε να ξυπνα 3 και 4 φορες την νυχτα για να συμπληρωσει γευματα...ειμαι ψυχολογικα ενα κουρελι αφου το μωρο δεν περναει φαση ταχειας αναπτυξης απλα δεν ξερω τι παιζει την παρτη μου.Καθε 1 μηνα δλδ θα γινεται αυτο?!?!?!Ειμαι ενα ορθιο ζομπι κλαιω σαν μικρο παιδι απο τους πονους σε ολο μου το σωμα και απο την ψυχικη κυριως εξαντληση...κλαιω επισης και απο τις τυψεις που ειμαι ενα βημα απο το frezylac και το φαρμακειο...ακομα και τωρα που τα γραφω κλαιω...ειναι ορμονικο...?!?!?!τι να πω τετοια μειωση σε αποκλειστικο θηλασμο? Γιατι?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

μη κλαις βρε χαζο!!!

εχεις κ ομορφα ματακια...


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Ειπα να περασω να πω τον πονο μου...εχω χαθει εδω και 3 μερες μιας και η παραγωγη μου εχει μειωθει απιστευτα πολυ και ειμαι ενα με το πατωμα...αντλουσα επι 40 λεπτα σε ενα στηθος που ειχε να αδειασει 3 ωρες και εβγαζα 25ml γαλα με νοσοκομειακο θηλαστρο...το μωρο εκει που κοιμοταν σερι αρχισε να ξυπνα 3 και 4 φορες την νυχτα για να συμπληρωσει γευματα...ειμαι ψυχολογικα ενα κουρελι αφου το μωρο δεν περναει φαση ταχειας αναπτυξης απλα δεν ξερω τι παιζει την παρτη μου.Καθε 1 μηνα δλδ θα γινεται αυτο?!?!?!Ειμαι ενα ορθιο ζομπι κλαιω σαν μικρο παιδι απο τους πονους σε ολο μου το σωμα και απο την ψυχικη κυριως εξαντληση...κλαιω επισης και απο τις τυψεις που ειμαι ενα βημα απο το frezylac και το φαρμακειο...ακομα και τωρα που τα γραφω κλαιω...ειναι ορμονικο...?!?!?!τι να πω τετοια μειωση σε αποκλειστικο θηλασμο? Γιατι?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Ελα βρε Μαριανθη μου μην κάνεις έτσι. Δεν μπορώ να σου πω που μπορεί να οφείλεται αυτό, απότη στιγμή που θυλάζεις τόσο καιρό αποκλειστικά, όμως σίγουρα η κακή ψυχολογία δεν βοηθάει. Μην νιώθεις τυψεις, εχεις θηλάσει το μωράκι σου τόσο καιρό. Μπορώ να πω πως σε καταλαβαίνω γιατί έχω περασει κι εγω από το ίδιο σταδιο, να προσπαθώ να αντλήσω γαλα και να βγάζω το πολύ 30 ml... μόνο που αυτό σε μένα είχει συμβεί πολύ νωρίτερα. Προσπάθησε να ηρεμήσεις για το καλό του μπεμπάκου σου.

Link to comment
Share on other sites

δουλευα στην Ηλιουπολη, σχολειο εκει, φιλοι εκει...

εσυ που?????

Ελα ρε. Λοιπόν έμενα στην Ηλιούπολη 25 χρόνια.Πριν από 8 χρόνια ηρθαμε στο Γερακα. Μεναμε στην περιοχη Χαλικάκι και πήγαινα σχολείο στο 4ο Γυμνασιο και στο 7ο Δημοτικό (νηπιαγωγείο δεν γραφω).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...