Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Kαλη μου φιλη ,λαθος διατυπωση,στον αγ.σαββα κανουν ενα μηνα να σου κλεισουν ραντεβου για παρεκεντηση,σιγουρα εχει πολυ καλο παθολογοανατομικο,ομως εγω βιαζομουν και πηγα στη βιοιατρικη ιδιωτικα και εκανα παρακεντηση,εαν θελετε ονομα γιατρου,υπαρχει,ειναι κορυφαιος στις παρακεντησεις,αυτος εστειλε το δειγμα απο 2 οζους στην κ.. καθηγητρια πανεπιστημιου του παθαλογοανατομικου της ιατρικης σχολης αθηνων,τα αποτελεσματα της βιοψιας κατα 95 τοις εκατο ειναι αληθινα...

το να σου δωσουν παντως αμεσως αποτελεσματα και μαλιστα αρνητικα ,σιγουρα δεν δεν επιστημονικα τεκμηριωμενα,κανουν καποια τεστ που θελουν χρονο...

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΑΝΕ (FNA) ΧΩΡΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ!H FNA ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΠΑΘΟΛΟΓΟΑΝΑΤΟΜΙΚΟ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΚΥΤΤΑΡΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Η ΠΡΟΦΟΡΙΚΗ!(ΣΤΟΝ ΑΓ.ΣΑΒΒΑ)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα σε ολους τους ομοιοπαθεις.ψαχνοντας στο διαδικτυο για θυροειδη επεσα και στο δικο σας παρεακι το οποιο θεωρω πολυ βοηθητικο...η ιστορια μου ειναι παρομοια με πολλουσ απο σας αλλα εγω ταραχτηκα πολυ γιατι ποτε δεν ειχα θεμα με τον θυροειδη ,το ανακαλυψα οταν κατι εντελως ξαφνικα μου φουσκωσε χαμηλα στο λαιμο....και ετσι αρχισε ο γολγοθας...εχω ασφαλεια ικα και για να βρω ενδοκρ. πρεπει να κλεισω ραντεβου 1,5 2 μηνες πριν για ραντεβου,ετσι πηγα σε ωρυλα ο οποιος καταλαβε τι παιζοταν και μου εγραψε υπερηχο για να μην ταλαιπωρηθω...ο υπερηχος εδειξε αρκετους οζουσ και παραξενο μορφολοκικα θυροειδη και λεμφαδενες....αναγκαστικα επρεπε να παω σε ιδιωτικο γιατρο αφου η ακτινολογος με ψιλοφρικαρε....για να μη σασ ζαλιζω εκανα και εξετασειισ αιματος...ο θυροειδης λειτουργουσε κανονικοτατα...αλλα η παρακεντηση των οζων με οδηγησε στο χειρουργειο...ολα αυτα μεσα σε 2 μηνες αφοτου ανακαλυπσα το φουσκωματακι.η βιοψια δεν ειναι καλη και θα παρω ιωδιο...αλλο σκαλωμα με τα ραντεβου γιατι υπαρχει μονο σε ενα νοσοκομειο στην κρητη με 2 μονο δωματια τετοιου τυπου που εξυπηρετουν κρητη και σχεδον ολο το αιγαιο...ο γιατρος βεβαια δεν απεφυγε να μου συστησει να παω αθηνα σε ιδιωτικο..μακαρι να μπορουσα αλλα δεν...τελοσπαντων τον αυγουστο θα το κανω σχεδον 5 μηνες μετα το χειρουργειο ...η ολη κατασταση με εχει επηρεασει πολυ ψυχολογικα ...θα φταινε σιγουρα και οι ορμονες ,αλλα ειναι τραγικο απο τη μια μερα στην αλλη χωρις συμπτωματα να σου παρουσιαζεται καρκινος...αυτα...σας ευχαριστω παντως ολους και ευχομαι σε ολους μας περαστικα!!!!!

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΙΩΔΙΟ ΜΗΝ ΤΟ ''ΔΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΜΠΟ'' ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟΤΕ!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΥΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΑΕΙ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΔΟΠΟΙΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ!ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΟ ΧΑΠΙ.ΠΕΣ ΜΑΣ ΑΝ ΘΕΣ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΒΙΟΨΙΑΣ ΣΟΥ.........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! παλιούς και καινούριους! nikixa σε καταλαβαίνω κι εγώ παρόμοια ιστορία με σένα. χωρίς προειδοποιηση και χωρίς συμπτώματα. το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να κάνεις υπομονή και όλα θα πάνε καλά! θα συμφωνήσω με την 2001-2006 ότι γίνονται ακυρώσεις.

Σόνια μου μας λείπει πραγματικά και όλοι σε αναφέρουμε τακτικά!η απουσία σου είναι αισθητή!! πολλά φιλιά σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! παλιούς και καινούριους! nikixa σε καταλαβαίνω κι εγώ παρόμοια ιστορία με σένα. χωρίς προειδοποιηση και χωρίς συμπτώματα. το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να κάνεις υπομονή και όλα θα πάνε καλά! θα συμφωνήσω με την 2001-2006 ότι γίνονται ακυρώσεις.

Σόνια μου μας λείπει πραγματικά και όλοι σε αναφέρουμε τακτικά!η απουσία σου είναι αισθητή!! πολλά φιλιά σε όλους!!!

Γεια σου Kate75!!Και μενα μου λειψατε,γι αυτο θα χαρω να τα λεμε και απο δω!!Εξαλλου εχουμε και καινουργιους φιλους που χρειαζονται την συμπαρασταση μας!!Πολλα φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα και απο εμένα!

Nikixa καλώς ήρθες!Ελπίζω να φέρουμε και σε σένα τύχη όπως σε όλα τα μέλη του forum!Και γώ όπως εσύ ανακάλυψα ένα μικρό εξόγκωμα στον λαιμό μου, κατάλαβα αμέσως ότι ήταν θυρεοειδής, έκανα υπέρηχο και ήταν όζος 3,5 εκ. και ο δικός μου θυρ. δούλευε κανονικά (οι αιματολογικές ήταν οκ.).Σε λιγότερο απο 1 εβδομάδα έκανα την επέμβαση, δεν κατάλαβα τι μου εγινε:confused:.

Ιώδιο έκανα μετά απο 14μήνες.

Μην αγχώνεσαι και θα δείς ότι θα βρείς ραντεβού σε δημόσιο νοσ.

Σόνια μου γλυκιά μας λείπεις!!!!

Στείλε μου πμ με το forum δίαιτας, με ενδιαφέρει!;)

Πολλά φιλιά σε όλους, να είστε καλά και υπόσχομαι και μπαίνω συχνότερα!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!Μαιρη μου σε ευχαριστω για τα γλυκα σου λογια!!Χαιρομαι που μπαινετε συχνοτερα!!!Ειλικρινα ειχα στερηθει την παρεα σας!!Σου εστειλα ΠΜ για το Forum της διαιτας.Μακαρι να τα λεμε κι απο κει!!Φυσικα και οποιος αλλος ενδιαφερεται,γιατι εχουμε σχεδον ολοι μας ενα θεματακι με τα παραπανισια κιλα που πηραμε απο τους υπο-Θ/σμους!!!Καλη εβδομαδα σε ολους!!!

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται και παλι παιδια!!!!σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον ολους,ειμαι απο ηρακλειο κρητης 30 χρονων και η βιοψια μου ηταν πολυεστιακος θυλωδης καρκινος,πινω το τ4 175

αν και καπου διαβασα οτι σταδιακα πρεπει να αυξανεται η δοση εμενα ο γιατρος μου απο το τ4 100 που επαιρνα (και δεν μου εκανε τπτ) μου εδωσε αμεσως το 175,τελοσπαντων...μια ερωτηση ακομα ωρε παιδια ...το uptake τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται και παλι παιδια!!!!σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον ολους,ειμαι απο ηρακλειο κρητης 30 χρονων και η βιοψια μου ηταν πολυεστιακος θυλωδης καρκινος,πινω το τ4 175

αν και καπου διαβασα οτι σταδιακα πρεπει να αυξανεται η δοση εμενα ο γιατρος μου απο το τ4 100 που επαιρνα (και δεν μου εκανε τπτ) μου εδωσε αμεσως το 175,τελοσπαντων...μια ερωτηση ακομα ωρε παιδια ...το uptake τι ειναι?

καλησπερα nixika....καταρχην ειπαμε..αισιοδοξια,ολα θα πανε καλα..κι εγω θηλωδη καρκινο ,οπως και πολλα παιδια εδω μεσα,μην στεναχωριεσε μωρε,ιασιμο ειναι το το καρκινακι μας...

η δοση του τ4 ;;δεν μπορω να πω κατι βρε κοπελλια μου,ειναι θεμα του γιατρου σου,οσο για το uptake;;ειναι η δοκιμασια προσληψης ιωδιου,ενα σπινθηρογραφημα ειναι με δοση 0,5 μιλικιουρι ,πολυ μικρη δηλαδη,για να δει ο γιατρος ,τι υπολοιμμα θυρεοειδους εχεις,γιατι ολοι ειχαμε μικρο υπολλοιμα,δεν γινεται ο χειρουργος να καθαρισει τελειως το θυρεοειδη..ειναι μια διαδικασια πριν το ιωδιο.

καλο βραδυ..

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολη την παρεα!!Ευχομαι να ειστε καλα!Εγω ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι εχασα ηδη 3 κιλα σε 3 μερες(πολλοι θα πειτε οτι δεν ειναι υγιεινο,αλλα παιρνεις τα πανω σου ψυχολογικα).Με βοηθησαν αφανταστα τα μελη του φορουμ που σας ειπα,γιατι υπαρχει μια αλληλοσυμπαρασταση οπου ετσι δεν την παρατας ευκολα την διαιτα.Ισα-ισα παιρνεις μεγαλυτερη δυναμη για να συνεχισεις.Οσοι και οσες λογω των υποθυρεοειδισμων βαλατε κιλα και ειστε σε φαση να θελετε να τα χασετε,στειλτε μου ΠΜ να σας πω περισσοτερα!!!Πολλα φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολη την παρεα!!Ευχομαι να ειστε καλα!Εγω ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι εχασα ηδη 3 κιλα σε 3 μερες(πολλοι θα πειτε οτι δεν ειναι υγιεινο,αλλα παιρνεις τα πανω σου ψυχολογικα).Με βοηθησαν αφανταστα τα μελη του φορουμ που σας ειπα,γιατι υπαρχει μια αλληλοσυμπαρασταση οπου ετσι δεν την παρατας ευκολα την διαιτα.Ισα-ισα παιρνεις μεγαλυτερη δυναμη για να συνεχισεις.Οσοι και οσες λογω των υποθυρεοειδισμων βαλατε κιλα και ειστε σε φαση να θελετε να τα χασετε,στειλτε μου ΠΜ να σας πω περισσοτερα!!!Πολλα φιλια!!

Sonia μου, ξερεις ποσο σε εκτιμω. Ξερεις ηδη την απαντηση για την απωλεια των 3 κιλων. Χαιρομαι που εχεις συμπαρασταση σε αυτο αλλα επιμενω: ΝΑΙ στην σταδιακη απωλεια!!!!!! ΟΧΙ σε διαιτες express που καταπονουν τον οργανισμο!!!! και μολις τις διακοψεις, τα ξαναπαιρνεις και με το παραπανω!!!

Αν επιμενεις ομως, δε θα σου ξαναπω τιποτα!!!! Δικαιωμα σου και επιλογη σου!!! :!::!::!:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλους!;)Ελπίζω να είστε όλοι καλά!

Σόνια μου θα συμφωνήσω και γώ με την Γεωργία.Θέλω επίσης να επισημάνω πόσο σημαντική είναι η άσκηση.Κάνε γυμναστική, ότι μπορείς και όσο μπορείς για αρχή και σιγά σιγά αύξησε τον χρόνο και την ένταση.Καμία δίαιτα δεν είναι αρκετή αν δεν συνοδεύεται απο γυμναστική.Σκέψου πως θα βελτιώσεις πολύ την εξωτερική εμφάνιση αλλά και την φυσική σου κατάσταση.Εγώ προσέχω την διατροφή μου, χωρίς να κανω υπερβολές και περπατάω 7 χμ την ημέρα, σε 3 εβδομάδες έχασα 2 κιλά:-(.Αν πρόσεχα περισσότερο το φαγητό θα είχα χάσει παραπάνω αλλά ....

Φιλιά πολλά και ε΄χομαι να έχετε πάντα καλή δάθεση!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα!!Ειμαι πολυ καλα,δεν χανω αλλο,θα ηταν πραγματι επικινδυνο!!Αλλωστε θα επικοινωνουσα μαζι σας απο το Ιπποκρατειο!!!!Χαχαχα!!Μαιρη μου εχω μπει και σε αυτη τη διαδικασια να προσεχω τι τρωω,ειχα βγαλει τελειως γλυκα,τηγανητα, λιπη και ο,τι πιο ανθυγιεινο για πολλους μηνες και δεν εχασα γραμμαριο!!Πρεπει να εχει μπλοκαρει και ο μεταβολισμος με τοσα που περασαμε!!Εχω πιστει οτι οι υδατανθρακες εμποδιζουν την απωλεια και αν ακομα αυτη επιτευχθει με αυτους ,θα ειναι 1 κιλο το πολυ!!Με ολα αυτα ειχα εκνευριστει και ηθελα κατι αμεσο!!Μερικα απο τα μελη αυτου του φορουμ εχουν παει και σε γιατρο για εξετασεις και τα αποτελεσματα τους ηταν αψογα μετα απο 3 μηνες που κανουν αυτη τη διαιτα!Εγω δεν προκειται να την κανω τοσο καιρο,γιατι δεν εχω να χασω και πολλα,αλλα αμα διαπιστωσω οτι κατι δεν παει καλα στην υγεια μου θα την σταματησω!!Πολλα φιλια σε ολους σας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα!!Ειμαι πολυ καλα,δεν χανω αλλο,θα ηταν πραγματι επικινδυνο!!Αλλωστε θα επικοινωνουσα μαζι σας απο το Ιπποκρατειο!!!!Χαχαχα!!Μαιρη μου εχω μπει και σε αυτη τη διαδικασια να προσεχω τι τρωω,ειχα βγαλει τελειως γλυκα,τηγανητα, λιπη και ο,τι πιο ανθυγιεινο για πολλους μηνες και δεν εχασα γραμμαριο!!Πρεπει να εχει μπλοκαρει και ο μεταβολισμος με τοσα που περασαμε!!Εχω πιστει οτι οι υδατανθρακες εμποδιζουν την απωλεια και αν ακομα αυτη επιτευχθει με αυτους ,θα ειναι 1 κιλο το πολυ!!Με ολα αυτα ειχα εκνευριστει και ηθελα κατι αμεσο!!Μερικα απο τα μελη αυτου του φορουμ εχουν παει και σε γιατρο για εξετασεις και τα αποτελεσματα τους ηταν αψογα μετα απο 3 μηνες που κανουν αυτη τη διαιτα!Εγω δεν προκειται να την κανω τοσο καιρο,γιατι δεν εχω να χασω και πολλα,αλλα αμα διαπιστωσω οτι κατι δεν παει καλα στην υγεια μου θα την σταματησω!!Πολλα φιλια σε ολους σας!!

κατι εχω χάσει! με ενδιαφερει αυτη η διαιτα! τι αφορα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!!!!!!

Σόνια μου, μου έλειψες τόσο πολύ....

Είχα ξεχάσει τον κωδικό για εδώ αλλά τον θυμήθηκα και μπήκα!!!!!

Καλως ορίζω τα νέα μέλη, και μην ανησυχείτε είμαστε πραγματικά γούρικο φόρουμ οπότε όλα θα πάνε καλά!!!!

Σας φιλώ όλους αλλά λίγα παραπάνω φιλάκια στέλνω στην Σόνια!!!

καλό απόγευμα!!!


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!!!!!!

Σόνια μου, μου έλειψες τόσο πολύ....

Είχα ξεχάσει τον κωδικό για εδώ αλλά τον θυμήθηκα και μπήκα!!!!!

Καλως ορίζω τα νέα μέλη, και μην ανησυχείτε είμαστε πραγματικά γούρικο φόρουμ οπότε όλα θα πάνε καλά!!!!

Σας φιλώ όλους αλλά λίγα παραπάνω φιλάκια στέλνω στην Σόνια!!!

καλό απόγευμα!!!

Kerasw μου ποσο χαιρομαι!!!Μου ελειψες πολυ,οπως και ολα τα παιδια!!Ευχομαι να ειστε ολοι καλα!!Ποτε θα κανεις εξετασεις?Ενημερωσε με σε παρακαλω!Απο οτι θυμαμαι καπου τον Ιουνιο?Πολλα φιλακια!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...