Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

γιατρε μου καλα τα λεωωωωωωωωωω????

εχτες εκανα και 3 φαγητα φακες για χτες φρικασε για σημερα και κοκκινιστο με ρυζι για αυριο...

Πόσα...? :?

Εγώ αντεξα μονο οσο να τηγανισω σνίτσελ για να φαει το παιδι.... και ξανα-ταβλιαστηκα.....

Μηπως να περασεις να μου φτιαξεις μια σουπιτσα?

Αν δεν σου κανει κόπος δηλαδη! :mrgreen:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαχαχα τέλειο!!! :lol: :lol: οπότε αν γράψω ότι έκανα ένα σπέσιαλ στην κρεβατοκάμαρα μη με παρεξηγήσετε έτσι;; :tongue:

Όχι απλά δεν θα σε παρεξηγήσουμε αλλά θα σε ΑΠΟΘΕΩΣΟΥΜΕ κι όλας!!! :tongue::tongue::lol::lol::lol:

Λοιπόν Ειρήνη και κορίτσια θα ήθελα τα φώτα σας! Έχω πάθει έρωτα με τα συγκεκριμένα ράφια (φωτο)..Τα έχω δει από κοντά σε σπίτι και είναι σούπερ για αποθήκευση και οργάνωση, όμως τα είχαν φέρει από Αμερική. Πρόσφατα τα είδα και στο Master Chef. Και σήμερα περνούσα έξω από ένα ζαχαροπλαστείο και τα είδα που τα είχαν μέσα στο εργαστήριο..Ήθελα να μπω να τους ρωτήσω πού τα πήραν αλλά ντράπηκα..Εσείς τα έχετε ξαναδεί; Μήπως έχουν έρθει Ελλάδα και τα πουλάει κάποιο κατάστημα;; :confused:

Σε ποια περιοχή μένεις?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας....

ελπίζω μαμάδες και παιδιά να είναι καλύτερα...

Δεν έχω κάνει τίποτα... είμαι επαγγελματικό ταξίδι...και τρώω και πίνω... και δεν έχω ιδέα τι γίνεται σπίτι μου...όταν γυρίσω αν με χάσετε για καμμιά βδομάδα θα ξέρετε ήδη γιατί...

φιλάκια

Σε ζηλεύω τόσο μα τόσο που πέρασες από Ολλανδία (έστω αυτήν την 1 ώρα) που... ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙΣ!!!!!!!!!!!! :tongue::lol::lol::twisted:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα λατρεμένο μου παρεάκι.

Είμαι.... :( να με κλαινε οι ρέγγες σήμερα...:(

Ολη νυχτα έλιωσα από τον πόνο. Ο λαιμός μου με πονάει τόσο που δεν μπορουσα ποτέ να φανταστώ πως θα μπορουσε να ποναει ενας λαιμος... νιωθω λες και μου τον τριβουν με τρυφτη....:(. Δεν μπορω να κάτσω όρθια πολυ... νιώθω λες και θα λιποθυμήσω...

Νιωθω ενα ματσο χαλι.........

Συγνωμη που σας χαλαω τη διαθεση!

Περαστικά βρε Ειρήνη μου!Πάρε κανένα παυσίπονο να νιώσεις καλύτερα και κάνε πολλές γαργάρες με αλατόνερο!Οι καραμέλες orocil lido κάνουν καλό,έχουν ήπια αναισθητική δράση και λίγο αντιβιωτικό και υπομονή!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά βρε Ειρήνη μου!Πάρε κανένα παυσίπονο να νιώσεις καλύτερα και κάνε πολλές γαργάρες με αλατόνερο!Οι καραμέλες orocil lido κάνουν καλό,έχουν ήπια αναισθητική δράση και λίγο αντιβιωτικό και υπομονή!

Ευχαριστώ Χρυσα μου.... ΠΟΛΥ!

Παίρνω depon χαπια (τα απλά) x 2 κάθε φορά, καραμέλες για τον λαιμό και ζεστά. Επίσης χθες ο άντρας μου με έβαλε κομπρέσα με λοσιόν οινοπνεύματος.

Δυστυχώς σήμερα είμαι μόνη μου με το παιδί... :( ο άντρας μου θα έρθει καλές 9 το βράδυ... δεν έχω κανέναν να με βοηθήσει....:( ούτε έστω να μου πάρει κάτι πιο... "ειδικό"... αστα:(:(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

G μου

Ευχαριστώ καρδούλα μου, για το τηλεφώνημα. :!::!::!:

Πήγα με τα χίλια ζόρια στο φαρμακείο.

Με φόρτωσε με διάφορα ... ξεκίνησα το χαπάκωμα... :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ειρήνη μου περαστικά.

χαμομηλάκι με μέλι για το λαιμάκο!

κ το αλατόνερο κάνει καλό!

είχαδιαβάσει κάπου ότι ζεσταίνεις σε μπρίκι μέλι κ σταγόνες από λεμόνι κ αυτό το ρόφημα είναι το καλύτερο φάρμακο για το λαιμό.

δεν το έχω δοκιμάσει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ...

Μπήκα κι εγώ να διαβάσω τα νέα σας και βλέπω την Ειρήνη... αρρωστούλα !!!

Περαστικά σου Αρχηγέ μας ! Εύχομαι ο/η φαρμακοποιός να σου έδωσε το σωστό κοτκέηλ ! Από εκείνο... το ενισχυμένο !

Link to comment
Share on other sites

Ρηνιώ, περαστικά σου, μωρέ!

Σας διαβάζω, κορίτσια αλλά τα γεγονότα των τελευταίων ημερών με έχουν ρίξει πολύ και δεν έχω διάθεση να κάνω τίποτα :-(. Μόνο την Κυριακή το βράδυ, εκεί στο κέντρο της Αθήνας ένιωθα καλύτερα. Σε μερικά σημεία της πόλης είχες πραγματικά την αίσθηση της εξέγερσης. Η καθημερινότητα, αυτόν τον καιρό, με φρικάρει. Μου μοιάζει με φάρμακο υπνωτικό. Τεσπα, δεν ήθελα να σας μαυρίσω. Να 'στε καλά, παρεάκι! Θα επιστρέψω, με καλύτερη, ελπίζω, διάθεση :rolleyes:.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα με τα χίλια ζόρια στο φαρμακείο.

Με φόρτωσε με διάφορα ... ξεκίνησα το χαπάκωμα... :(

Σε έριξε κάτω και σενα η κακούργα η ίωση;

Περαστικά και να προσέχεις αρχηγόπουλο

Σήμερα έκανα και το υπόλοιπο σπίτι

Βεβαια με ενα μικρό ζουζούνι και έναν μεγάλο ανακατωσούρη τα πράγματα δεν είναι όπως ακριβώς θα ήθελα,αλλά πάλι καλά που είναι τουλάχιστον καθαρά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι είναι γεγονός έχω ένα τακτοποιημένο πατάρι και επιτέλους το κουρτινόξυλο στο σαλόνι( μετακόμισα πέρσι το Μάιο)! Για τα υπόλοιπα οψόμεθα!!!!

Περαστικά βρε Ειρήνη......


sbxre6a2f.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά Ειρήνη! Επειδή υποφέρω συχνά από λαιμό κατάλαβα πως οι καραμέλες κάνουν κακό παρά καλό, μόνο κάτι παστίλιες Trachisan με βοηθάνε.

Κουράγιο και ελπίζω σήμερα να είσαι ήδη καλύτερα μετο "σωστό κοκτέιλ" που λέει και η love4four!:)

Εγώ πήρα 1 μήνα εκπαιδευτική άδεια από τη δουλειά μου και χτες, πρώτη μέρα της άδειας, με παίρνουν τηλέφωνο από τον παιδικό σταθμό ότι αρρώστησε η Δήμητρα στη μέση της γιορτούλας που είχαν για Τσικνοπέμπτη και πήγα και τη μάζεψα:(:(:(...και να φανταστείτε ότι φέτος, β΄χρονιά παιδικό, αρρωσταίνει μία στο τρίμηνο. Πολύς και ψηλός πυρετός, πολλή γκρίνια και τεράστιο πείσμα:mad:. Από τις 3 ως τις 5 παλεύαμε για αυτό το σιροπάκι να πέσει το 39 και τελικά δεν το ήπιε με τίποτα!!! Έπεσε στο 38,3 το πρωί χωρίς ντεπόν κι εμείς βέβαια άυπνοι.:-(

Όσο για το σπίτι, δεν ξέρω αν εχω το κουράγιο, αν κοιμηθεί η μικρή θα φτιάξω τορτελίνια με ό,τι έχω (σάλτσα με τόνο και μελιτζάνα) και θα κάνουμε τα βασικά.

Εδώ τώρα ο μεγάλος πόνος: να δούμε πότε θα αναδιοργανώσω τη βιβλιοθήκη μου στην κρεβατοκάμαρα!!! :rolleyes:Εκεί έχω ένα γραφειάκι και μια βιβλιοθηκούλα με 8 ράφια με βιβλία, ντοσιέ με φωτοτυπίες και δεμένες σημειώσεις σε δυό σειρές (είναι βαθιά τα ράφια) καθώς και 2 κουτιά με κάπως πιο χύμα πράγματα. Επειδή δεν γίνεται όλο μαζί, θα πάρει σίγουρα 2-3 μέρες και δεν θα έχουμε πού να κοιμηθούμε, άσε που η Δήμητρα θα ζωγραφιζει πριγκήπισες :)στις σημειώσεις που θα βρίσκει, θα το κάνω τμηματικά.

Αν έχω κουράγιο λέω να αρχίσω σήμερα αλλά δεν ξέρω από πού! Από τα βιβλία; τα ντοσιέ; Τα ατάκτως εριμμένα (φωτογραφίες και χαρτιά) στα κουτιά; Πριν 2 μήνες πέταξα μια μεγάλη σακούλα από εκεί μέσα αλλά υποψιάζομαι πως πρέπει να δοθούν πιο ριζικές λύσεις τακτοποίησης και πετάματος. Για να καταλάβετε, κάποιες φορές είναι τόσο δύσκολο να βρω ένα άρθρο, που ενώ ξέρω ότι το έχω, προτιμώ να πηγαίνω στη βιβλιοθήκη να το βρω!:tongue:


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Evi περαστικά στην μικρούλα. Υπόθετο δοκίμασες? χορηγείτε πιο εύκολα στα ατίθασα ζουζούνια αν το αλοίψεις και με λίγο λαδάκι ή baby oil και ρίχνει τον πυρετό στο πι και φι. Ειδικά για τον ύπνο είναι οτι πρέπει, μπορεί να μην το πάρει καν χαμπάρι...Αν και η δικιά μου έχει συμβιβαστεί πλέον να το πίνει μέσα σε λίγο χυμό.


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια μου.

Σας ευχαριστω ΠΟΛΥ, μέσα από την καρδιά μου, που ξοδέψατε λίγο από τον χρόνο σας για να μου ευχηθείτε... :P. Εχουμε γινει μια παρεα πια, που ο ενας ενδιαφερεται για τον αλλον! :wink:

Είμαι κάπως καλύτερα. Οχι για να βγω εξω απο το σπιτι (σε καμια περιπτωση... :( ) αλλά τουλάχιστον για να σηκωνομαι για λιγο μεσα στο σπιτι.

Το κρυωμα ή οτι ειναι αυτο που με βασανιζει, άρχισε να "σπάει" γιατί βήχω και φτύνω (σαν νταλικιέρης...:tongue: ) και έχω τρελή καταρροή, που αυτό πάντα είναι το σημάδι πως άρχισε η αποσυμφόρηση.

Το σπίτι μου (για να σας κάνω να αισθανθείτε άνετα άμα το σπίτι σας είναι μπάχαλο και δεν έχετε όρεξη για δουλειές), με ένα απλό σκανάρισμα του ματιού μου βλέπω:

1) Η σιδερώστρα ανοιγμένη στο πίσω μέρος του σαλονιού και επάνω μία γιγάντια στοίβα ασιδέρωτα... :rolleyes:

2) Πάνω στο πάσο χαρτιά υγείας που έφερε ο αντρας μου χθες και... "ξεχασε" να τα βαλει στη θεση τους... :mad:

3) Στο 1 χαλί πεταμένα στρατιωτάκια και κουβαδάκια του φιόγκου....

4) Στο τραπεζάκι του σαλονιού ζωγραφικές και μαρκαδόροι του ιδίου υπόπτου....

5) Στο δωμάτιο του (την άκρη, που βλέπω από δω) όλο το κομμάτι που βλέπω γεμάτο (αλλά γεμάτο όμως...) παιχνίδια του, που από τις τόσες μέρες που έχει κλειστεί εδώ μέσα το παιδάκι έχει σαλτάρει και τα χει βγάλει όλα έξω....

....:(:( ουφ... εγώ πότε θα γίνω καλά? :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...