Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

πλακα κανεις!!!! εσυ που δουλευεις απειρες ωρες κ κανεις τις δουλειες σου η τα μαυρα μεσανυχτα η το αγριο χαραμα!!!

Πες το ψέματα.... Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως....με εμψυχώνεις! :) :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το πως με "δυνάμωσαν" τα λόγια σου.. δεν ξέρω αν μπορώ να στο περιγράψω με λόγια. Καμια φορά κάποιος, σου λέει κάτι για τον εαυτό σου, που μπορεί να το ξέρεις αλλά χτυπάει "καμπανάκια" στ' αυτιά σου.

Σ' ευχαριστώ, από καρδιάς!

Χαίρομαι, αν βοήθησα!

Υ.Γ. Σιδερώνωωωωωωωωωωωω

εχω σιδερωσει 2 πλυντηρια κ ξεκιναω το 3ο!:D

Κι εγώωωωω και τελειώωωωωνω! Γιούπιιιιιιι!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Τι μου κανετε?

Εμεις καναμε ολοι μαζι παρεα κεικ κ φυσικα χαλια την κουζινα!

Εχω πολυ σιδερο αλλα' κανω τον κινεζο......λολ

Εγω παντως κοριτσια δεν βαζω προγραμμα στις δουλειες , κ γενικοτερα , γιατι δεν το κανω κ χαλιεμαι......με αγχωνει!

Φαγητο για αυριο δεν θακανω....εμειναν πολλα ρεβιθακια γιατι η κορη μου εφαγε την πεθερα κ ειχαμε κ ριζι με κοτοπουλακι απο χθες!

Ο μικρος μου εχει πολυ βηχα κ ειχε κ 37,8 , ενταξει δεν το λες κ πυρετο κ ηταν κ απο υπνο αλλα' χαλαστηκα γιατι ειναι δευτερα κ θα την φαμε ολη την βδομαδα μαλλον!

Φιλουρες κοπελιες!


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο μικρος μου εχει πολυ βηχα κ ειχε κ 37,8 , ενταξει δεν το λες κ πυρετο κ ηταν κ απο υπνο αλλα' χαλαστηκα γιατι ειναι δευτερα κ θα την φαμε ολη την βδομαδα μαλλον!

!

Γρήγορα περαστικά!

ξεντυσα τον μικρο να τον κανω μπανιο και ειναι γεματος εξανθηματα!!

τι ειναι τωρα αυτο παλι ρε γμτ:confused:

σε λιγο θα ερθει ο δερματολογος να τον δει

Μήπως έφαγε κάτι και τον πείραξε; Δεν θα είναι κάτι σοβαρό αλλά πες μας όταν μάθεις.

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, γύρισα γύρω στις 7.30 και στις 8.00 φάγαμε όλοι μαζί.

Έκανα ένα μπάνιο και έβαλα τα βρώμικα πιάτα στο πλυντήριο πιάτων για βραδυνό πλύσιμο και καθάρισα τον νεροχύτη.

Ο αντρούλης μου κατέβασε το GOOD WIFE SERIES 4 και θα το συνδυάσω με σίδερο, αμάν όλες πια σήμερα, θέλω κι εγώ ασιδέρωτα!!!

Εχθές έπλυνα τα ριχτάρια και τα μαξιλάρια του καναπέ και μόλις τα έστρωσα. Με το ζόρι κρατιέμαι να μην ξαπλώσω και να δω το σήριαλ μου...

Ξεπαγώνω και μισό κοτοπουλάκι για αύριο το πρωί, δεν παίζει με τίποτα μαγείρεμα τώρα...Ίσα που ετοίμασα τις σαλάτες για το αυριανό κολατσιό και έστυψα πορτοκαλάδες για όλους...

Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορα περαστικά!

Μήπως έφαγε κάτι και τον πείραξε; Δεν θα είναι κάτι σοβαρό αλλά πες μας όταν μάθεις.

τεληκα δεν ειναι κατι σοβαρο μαλον καποια ιωση το σαββατο ειχε λιγο συναχη και σημερα βγηκαν αυτα αλλα τωρα που τον εκανα μπανιο εφηγαν :eek:

τον ειδε και ο γειτονας που ειναι γιατρος και ειπε να παρουμε ξοζαλ,αλλα δεν το βλεπω να το περνω γιατι ουτος η αλος ο μικρος δεν περνει φαρμακα (δεν ανοιγει

στομα)ασε που μαλον περασε :eek:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εδω ειμαι κι εγω!!

Μαρια μηπως ειναι ιογενες εξανθημα?συνηθως βγαινει μετα απο ιωση και φευγει μονο του..

Δημητρα περαστικα στον μικρουλη σου..

Ειρηνη μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα..εισαι τοσο αισιοδοξος ανθρωπος που ημουν σιγουρη οτι δεν θα αφηνες τον εαυτο σου να πεσει πολυ..για την δουλεια του αντρα σου πραγματικα ευχομαι να μην γινει κατι τετοιο και να ειναι απλα ''απειλες''των εργοδοτων..

Αφροδιτακι αφου μετα απο τοσες ωρες δουλειας εχεις κουραγιο και για σιδερο τι να πω..μπραβο σου..

Κικη μπραβο για την εβδομαδα που περασε..ολα τα μπορουμε τελικα με εναν καλο προγραμματισμο..

Εγω γυρισα απο την δουλεια εφαγα κυριολεκτικα στο ποδι και εφυγα με την κορη μου για το μπαλετο της..γυρισαμε την εκανα μπανακι,της εδωσα το απογευματινο της,ξυπνησε το μικρο ζουζουνι την εκανα και αυτη μπανακι της εδωσα να φαει,ζυμωσα κιμα για γιουβαρλακια για αυριο,σαπουνισα παγκους και νεροχυτη,εβαλα σκουπα ξεσκονισα,εκανα ενα περασμα στο μπανιο,ετοιμασα ενα πλυντηριο,σκουπισα το μπαλκονι,εκανα το μπανακι μου οσο τα κοριτσια πινανε το γαλα τους,δοντακια και στο κρεβατι..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτάκι το πρωί τι ώρα ξυπνάς για να μαγειρέψεις ???? Το πρωί τι πρόγραμμα έχετε...για πες μας να τρελαθούμε λίγο!!! Μπράβο σου πάντως!!!

Τελικά εμείς οι γυναίκες είμαστε ανθεκτικά όντα...κάτι ήξερε όταν μας δημιουργούσε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Ευχαριστω για το καλωσόρισμα! Καλό μήνα!

Μybilly να σου ζήσει ο γιος σου! Πάντα καλότυχος! Η μαμα σου εύχομαι να το ξεπεράσει και να είναι πάντα ευτυχισμένη μαζί σας! Για το άλλο θέμα ότι σου λέει η καρδούλα σου κορίτσι μου!

Αφροδιτάκι μπράβο για την τακτοποίηση του δωματίου. Ελα και στο δικό μου σε παρακαλώ :)

Etοile εξαφανίστηκαν τελείως τα εξανθήματα?

Βάγια να σου ζήσει και σενα το παιδάκι σου να το χαιρεσαι!

Υotοu και αρετή μπράβο για το πόσα κάνετε!

Μιρτούλα περαστικά και στο μικρούλι σου!

Yοrο οι κουκέτες τέλειες! Και πόσα ρούχα.. καλοφόρετα ολα!

4u μπράβο για τα ερεθίσματα που δίνετε στο παιδάκι σας! Και μεις προσπαθουμε αλλα δεν έχουμε τόσες επιλογες.

Κ

Link to comment
Share on other sites

Κική μπραβο που οργανώθηκες.

Να ζήσει το κοριτσάκι της χαρας! Σύντομα μαζί στο σπιτάκι τους!

Ειρηνάκι μου το παλεύω! Γιατι και μας πολλα μαζεμένα μας έπεσαν και πηξαμε. Απλα υπομονη! Με παίρνει απο κάτω αλλα ξανασηκώνομαι. Με βοηθάει η πίστη μου πολύ και πάντα φοράω σταυρουδάκι! Τελευταία παραέγινε το κακο και εξου και η καταθλιψη.

Δεν θυμαμαι αλλα γιατι είστε μεγαλη παρέα. Εμείς το σκ είχαμε αρρωστο το παιδακι μας το οποιο επαθε μαζι λαιμο και γαστρεντερίτιδα και ψήνεται στον πυρετο. Εκανα και τις δουλειες μου. Απο 10 το πρωί τελειωσα 7 μαζι με τα μποτε μου. Αλλα έκανα μια δουλεια που μου έφαγε 2 ώρες και έπρεπε να γίνει..

Παω γιατι ειμαι κομματια δεν κοιμήθηκα ψες λόγω του παιδιού και σήμερα υπολειτουργούσα στο γραφείο. Καληνύχτα χ χ

Υ.Γ. πώς βάζετε το πλυντήριο ρούχων με το ξύδι? Και όταν λετε βραδυνο πλυντήριο εννοείτε το βάζετε να πλένει και το απλώνετε το πρωί? Πόσες ώρες μένουν μέσα? Δεν μυρίζουν?

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι κι εγω!!

Μαρια μηπως ειναι ιογενες εξανθημα?συνηθως βγαινει μετα απο ιωση και φευγει μονο του..

Δημητρα περαστικα στον μικρουλη σου..

Ειρηνη μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα..εισαι τοσο αισιοδοξος ανθρωπος που ημουν σιγουρη οτι δεν θα αφηνες τον εαυτο σου να πεσει πολυ..για την δουλεια του αντρα σου πραγματικα ευχομαι να μην γινει κατι τετοιο και να ειναι απλα ''απειλες''των εργοδοτων..

Αφροδιτακι αφου μετα απο τοσες ωρες δουλειας εχεις κουραγιο και για σιδερο τι να πω..μπραβο σου..

Κικη μπραβο για την εβδομαδα που περασε..ολα τα μπορουμε τελικα με εναν καλο προγραμματισμο..

Εγω γυρισα απο την δουλεια εφαγα κυριολεκτικα στο ποδι και εφυγα με την κορη μου για το μπαλετο της..γυρισαμε την εκανα μπανακι,της εδωσα το απογευματινο της,ξυπνησε το μικρο ζουζουνι την εκανα και αυτη μπανακι της εδωσα να φαει,ζυμωσα κιμα για γιουβαρλακια για αυριο,σαπουνισα παγκους και νεροχυτη,εβαλα σκουπα ξεσκονισα,εκανα ενα περασμα στο μπανιο,ετοιμασα ενα πλυντηριο,σκουπισα το μπαλκονι,εκανα το μπανακι μου οσο τα κοριτσια πινανε το γαλα τους,δοντακια και στο κρεβατι..

αρετουλα εκανε η μαμα την επεμβαση τελικα πως πηγε?? ειδα τα κοριτσια που καλως ορισανε την αδερφη σου:cool: ποια ειναι καλο μου?? εχω χασει επεισοδια:rolleyes:

μανουλιτσα καλως μας ηρθες κ εσυ! ευχαριστω για τις ευχες.;)

εγω γυρισα απ την δουλεια στις 4 πηρα τον μικρο εβαλα του σκοτωμου μια κρεατοσουπιτσα μουρλια εγινε κ στις 5 πηγαμε για 2 ωριτσες στην σχολη γονεων εγω, θεατρικο παιχνιδι εκεινος. γυρισαμε κ παιξαμε κ φαγαμε βαλσαμο η σουπιτσα για τον λαιμο μου χαλια ειμαι πολυ βηχα κ πονοκεφαλο.

τις 2 τελευταιες εβδοαμδες πηγαινε με κλαμμα κ χθες μου δηλωσε οτι δεν θελει να ξαναπαει ταεκβοντο:-( θα σου πω εγω μαμα οταν θα ειναι ετοιμος αλλα τωρα δεν ειμαι ακομα κουραζομαι μου ειπε!:rolleyes:

το συζητησα σημερα κ με την ψυχολογο κ μου ειπε να μην τον πιεσω αλλο. στεναχωρεθηκα λιγο αλλα μικρος ειναι θα ξαναπροσπαθησουμε του χρονου.

δεν ξερω αν εκανα καλα που υποχωρησα χωρις πολυ πιεση αλλα μου φανηκε αποφασισμενος:!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...