Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Όλα αυτά που λες είναι αλήθεια .. Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της βιοψίας .Λοιπόν μου είπαν ότι έχω 2 χιλ. μικροκαρκίνωμα θηλώδες μία εστία, για καλό μου το είπανε αυτό και ότι δεν χρειάζεται να πάρω ιώδειο γαιτί δεν έχει κάνει διήθηση της κάψας καθόλου, μου είπε να το ξεχάσω και να συνεχίσω τη ζώη μου και ευτύχώς το βγάλαμε γιατί το προλάβαμε.Δεν έχω δεί τη βιοψία όταν τη πάρω στα χέρια μου θα σας πω λεπτομέρειες .Πάντως επέμενα στο θέμα του ιωδείου , μήπως να το πάρω προληπτικά και ήταν εντελώς αντίθετη , μου είπε κατηγορηματικά ότι δεν χρειάζεται.Σε κάθε περίπτωση θα δω και το χειρουργό και την ενδοκρινολόγο τη Δευτέρα .Περιμένω τις απόψεις και εμπειρίες σας

lana καλησπερα!!!!Τι υπέροχα νεα ειναι αυτα!!!!!!Σαν πολυ εμπειρη με πολλα πτυχια πανω στο θεμα (χαχαχαχα ας κανουμε και λιγη πλακα) εχω να σου πω οτι εισαι παρα πολυ τυχερη και το ξεφορτωθηκες!!!!Η ζωη ειναι μπροστα σου λοιπον το ξεχνας το ελεγχεις εννοειται και εμας αλιμονο σου και μας ξεχασεις:D Τα φιλια μου σ'ολη την παρεα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

lana καλησπερα!!!!Τι υπέροχα νεα ειναι αυτα!!!!!!Σαν πολυ εμπειρη με πολλα πτυχια πανω στο θεμα (χαχαχαχα ας κανουμε και λιγη πλακα) εχω να σου πω οτι εισαι παρα πολυ τυχερη και το ξεφορτωθηκες!!!!Η ζωη ειναι μπροστα σου λοιπον το ξεχνας το ελεγχεις εννοειται και εμας αλιμονο σου και μας ξεχασεις:D Τα φιλια μου σ'ολη την παρεα!!!!!

Δε θα σας απαλλάξω από τη παρουσία μου σίγουρα χαχαχα...Με τόση δύναμη που μου δώσατε και σημαντική βοήθεια πως θα μπορούσα άλλωστε?Θα μείνω εδώ να βοηθάω με τη έως τώρα εμπειρία μου και αυτή που θα αποκτήσω στο μέλλον και να βοηθιέμαι φυσικά..¨Οσον αφορά στο τι πρέπει να κάνω στο εξής θα τα συζητήσω με τους γιατρούς και θα σας ενημερώσω.Πιστεύετε ότι πρέπει να πάρω και γνώμη πυρηνικού ?

Link to comment
Share on other sites

Δε θα σας απαλλάξω από τη παρουσία μου σίγουρα χαχαχα...Με τόση δύναμη που μου δώσατε και σημαντική βοήθεια πως θα μπορούσα άλλωστε?Θα μείνω εδώ να βοηθάω με τη έως τώρα εμπειρία μου και αυτή που θα αποκτήσω στο μέλλον και να βοηθιέμαι φυσικά..¨Οσον αφορά στο τι πρέπει να κάνω στο εξής θα τα συζητήσω με τους γιατρούς και θα σας ενημερώσω.Πιστεύετε ότι πρέπει να πάρω και γνώμη πυρηνικού ?

Λάνα, μου, χαίρομαι πολύ για τα ευχάριστα νέα σου! Κατά την προσωπική μου άποψη και εμπειρία, ο πιο αρμόδιος για να σου απαντήσει στα ερωτήματά σου είναι ένας πολύ καλός ενδοκρινολόγος. Στη δική μας περίπτωση, ο πυρηνικός περισσότερο μας έμπλεξε παρά μας ενημέρωσε και κατήυθυνε με αυτά που μας είπε. Σε κάθε περίπτωση, επειδή είμαστε παθόντες, νομίζω ότι το καλύτερο είναι να το συζητήσεις με τον ενδοκρινολόγο σου και ίσως να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη, που κατά τη γνώμη μου, ποτέ δεν βλάπτει. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Λάνα, μου, χαίρομαι πολύ για τα ευχάριστα νέα σου! Κατά την προσωπική μου άποψη και εμπειρία, ο πιο αρμόδιος για να σου απαντήσει στα ερωτήματά σου είναι ένας πολύ καλός ενδοκρινολόγος. Στη δική μας περίπτωση, ο πυρηνικός περισσότερο μας έμπλεξε παρά μας ενημέρωσε και κατήυθυνε με αυτά που μας είπε. Σε κάθε περίπτωση, επειδή είμαστε παθόντες, νομίζω ότι το καλύτερο είναι να το συζητήσεις με τον ενδοκρινολόγο σου και ίσως να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη, που κατά τη γνώμη μου, ποτέ δεν βλάπτει. Καλή συνέχεια.

Καλημέρα σε όλους. ¨Οντως Kisi σκέφτομαι να πάρω και δευτερη γνώμη εάν και την εμπιστεύομαι την ενδοκρινολόγο μου , είναι καλή και με πολλές περγαμηνές και απο Αμερική.Σε κάθε περίπτωση το σκέφτηκα για τον " φόβο των Ιουδαίων" .Αυτή βέβαια επιμένει ότι δεν χρειάζεται Ιώδιο και αν ακόμη δεν το βγάζαμε σε 5-10 χρόνια θα μου δημιουργούσε πρόβλημα.Θα τη δω τη Δευτέρα από κοντά και θα τα ξαναπούμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.. Είμαι καινούργια στο forum και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.. Διαβάζω καιρό τώρα αυτά που γράφετε και έτσι αποφάσισα να σας πω και την δική μου εμπειρία! Είμαι 24 ετών και πριν 3 μήνες ακριβώς, έκανα χειρουργείο θυρεοειδή.. Η διάγνωση ήταν θηλώδες καρκίνωμα κλασσικού τύπου με όλως αρχόμενη επέκταση στον περιθυρεοειδικό συνδετικολιπώδη ιστό( την κάψα αν δεν κάνω λάθος). Τέλος Ιουνίου, θα κάνω ιώδιο στο Μεταξά.. To uptake μου ήταν 1,02% στις 3h και 1,53% στις 24h κ η Tg 10.8.

Θα ήθελα να μου πείτε την εμπειρία σας απο το ιώδιο και αν έχει πάρει κάνει κάποια απο σας ιώδιο στο Μεταξά.. Έχω ακούσει οτι νοσοκομείο με νοσοκομείο διαφέρει ως προς στην ¨μεταχείριση¨ αν μπορώ να το θέσω έτσι.. Στο εξωτερικό πχ που έκανε ιώδιο μια θεία μου δεν της επέτρεψαν να έχει κανένα προσωπικό αντικείμενο μαζί της..

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..

( ελπίζω να έγραψα το μνμ μου στο σωστό θέμα )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από μένα.. Είμαι καινούργια στο forum και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.. Διαβάζω καιρό τώρα αυτά που γράφετε και έτσι αποφάσισα να σας πω και την δική μου εμπειρία! Είμαι 24 ετών και πριν 3 μήνες ακριβώς, έκανα χειρουργείο θυρεοειδή.. Η διάγνωση ήταν θηλώδες καρκίνωμα κλασσικού τύπου με όλως αρχόμενη επέκταση στον περιθυρεοειδικό συνδετικολιπώδη ιστό( την κάψα αν δεν κάνω λάθος). Τέλος Ιουνίου, θα κάνω ιώδιο στο Μεταξά.. To uptake μου ήταν 1,02% στις 3h και 1,53% στις 24h κ η Tg 10.8.

Θα ήθελα να μου πείτε την εμπειρία σας απο το ιώδιο και αν έχει πάρει κάνει κάποια απο σας ιώδιο στο Μεταξά.. Έχω ακούσει οτι νοσοκομείο με νοσοκομείο διαφέρει ως προς στην ¨μεταχείριση¨ αν μπορώ να το θέσω έτσι.. Στο εξωτερικό πχ που έκανε ιώδιο μια θεία μου δεν της επέτρεψαν να έχει κανένα προσωπικό αντικείμενο μαζί της..

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..

( ελπίζω να έγραψα το μνμ μου στο σωστό θέμα )

Αγαπητη φιλη καλησπέρα και καλως ήρθες στην παρέα μας!!!!!Εχω κανει ιωδιο 3 φορες στην Κρητη και ότι πηρα μαζι μου μεσα στο δωμάτιο (ρουχα,βιβλια,τροφιμα)πεταχτηκαν και δεν ξαναβγηκαν εξω απο το δωμάτιο δηλ πηγαν σε ειδικο χωρο για σκουπιδια και δεν τα ξαναπηρα σπιτι.Δεν μου επετρεψαν να παρω κινητο ενω αντιθέτως στη θεια μου που εκανε ιωδιο Θεσ/κη την αφησαν.Δεν ξερω αν εχει να κανει με την δοση του ιωδιου γιστι εγω πηρα μεγαλυτερη απο τη θεια μου.δεν καταλαβαινω αυτο που γραφεις To uptake μου ήταν 1,02% στις 3h και 1,53% στις 24h κ η Tg 10.8.Εκοψες το χαπι και εκανες εξετάσεις δηλαδη ή εκανες κατι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητη φιλη καλησπέρα και καλως ήρθες στην παρέα μας!!!!!Εχω κανει ιωδιο 3 φορες στην Κρητη και ότι πηρα μαζι μου μεσα στο δωμάτιο (ρουχα,βιβλια,τροφιμα)πεταχτηκαν και δεν ξαναβγηκαν εξω απο το δωμάτιο δηλ πηγαν σε ειδικο χωρο για σκουπιδια και δεν τα ξαναπηρα σπιτι.Δεν μου επετρεψαν να παρω κινητο ενω αντιθέτως στη θεια μου που εκανε ιωδιο Θεσ/κη την αφησαν.Δεν ξερω αν εχει να κανει με την δοση του ιωδιου γιστι εγω πηρα μεγαλυτερη απο τη θεια μου.δεν καταλαβαινω αυτο που γραφεις To uptake μου ήταν 1,02% στις 3h και 1,53% στις 24h κ η Tg 10.8.Εκοψες το χαπι και εκανες εξετάσεις δηλαδη ή εκανες κατι άλλο?

Ευχαριστώ πάρα πολύ.. Ξέχασα να το αναφέρω.. Έκοψα το χάπι και τα θαλασσινά κτλ για 18 μέρες και έκανα το uptake.. Μετά πήρα Τ4 των 175 για ένα μήνα και κάτι και απο προχθές ξεκίνησα το Τ3 πάλι μέχρι 15 Ιουνίου.. Μετά μου είπε ο ενδοκρινολόγος οτι θα το σταματήσω για να μπω στο ιώδιο..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ.. Ξέχασα να το αναφέρω.. Έκοψα το χάπι και τα θαλασσινά κτλ για 18 μέρες και έκανα το uptake.. Μετά πήρα Τ4 των 175 για ένα μήνα και κάτι και απο προχθές ξεκίνησα το Τ3 πάλι μέχρι 15 Ιουνίου.. Μετά μου είπε ο ενδοκρινολόγος οτι θα το σταματήσω για να μπω στο ιώδιο..[/Q

αυτη τη διαδικασια δεν την εχω κανει.Εχω κοψει μονο το χαπι ενα μηνα για να μπω ιωδιο.Thyrogen βελονα εχω κανε 4-5 φορες χωρις διακοπη χαπιου και εχουμε παρει αιμοληψιες.Το χαπι θα το ξανακοψω τον Σεπτεμβριο για ενα μηνα για να δουμε τις τιμές.το Τ3 πολυ καιρο δεν θα το παρεις?εγω 20 μερες το πηρα και μετα τιποτα για να μνπω ιωδιο αλλα ολη η διαδικασια κρατησε 1 μηνα εσενα γιατι κραταει τοσο?

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη διαδικασια δεν την εχω κανει.Εχω κοψει μονο το χαπι ενα μηνα για να μπω ιωδιο.Thyrogen βελονα εχω κανε 4-5 φορες χωρις διακοπη χαπιου και εχουμε παρει αιμοληψιες.Το χαπι θα το ξανακοψω τον Σεπτεμβριο για ενα μηνα για να δουμε τις τιμές.το Τ3 πολυ καιρο δεν θα το παρεις?εγω 20 μερες το πηρα και μετα τιποτα για να μνπω ιωδιο αλλα ολη η διαδικασια κρατησε 1 μηνα εσενα γιατι κραταει τοσο?

Ειλικρινά δεν ξέρω.. Το χειρουργείο το έκανα 17 Φεβρουαρίου και μετά ξεκίνησα αμέσως τ3 μέχρι 16 Μαρτίου.. Το οποίο και σταμάτησα στις 3 Απριλίου ( ώστε να περάσουν αρκετές μέρες είπε ο γιατρός να 'αδειάσει' ο οργανισμός απο ιώδιο για να βγει καλό το uptake.. Κ ύστερα, μου είπε να ξεκινήσω με τ4 μέχρι 15 Μαιου (για να μην μείνω τόσο καιρό με τ3 αφού αργούσε το ιώδιο) .. Απο 15 Μαιου μέχρι 15 Ιουνίου θα παίρνω τ3 (1/2 τρεις φορές την ημέρα ανα 8ωρο) και απο 15 Ιουνίου τίποτα μέχρι να μπω στο ιώδιο (μπαίνω 29 Ιουνίου)

Και θα πάρω 100 μιλι κιουρι....

Έχω κάποιες απορίες γενικότερα και βλέπω οτι εσύ έχεις περάσει πολλές αυτή τη διαδικασία.. Εύχομαι βέβαια, να ήταν και η τελευταία φορά.....

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη διαδικασια δεν την εχω κανει.Εχω κοψει μονο το χαπι ενα μηνα για να μπω ιωδιο.Thyrogen βελονα εχω κανε 4-5 φορες χωρις διακοπη χαπιου και εχουμε παρει αιμοληψιες.Το χαπι θα το ξανακοψω τον Σεπτεμβριο για ενα μηνα για να δουμε τις τιμές.το Τ3 πολυ καιρο δεν θα το παρεις?εγω 20 μερες το πηρα και μετα τιποτα για να μνπω ιωδιο αλλα ολη η διαδικασια κρατησε 1 μηνα εσενα γιατι κραταει τοσο?

Ειλικρινά δεν ξέρω.. Το χειρουργείο το έκανα 17 Φεβρουαρίου και μετά ξεκίνησα αμέσως τ3 μέχρι 16 Μαρτίου.. Το οποίο και σταμάτησα στις 3 Απριλίου ( ώστε να περάσουν αρκετές μέρες είπε ο γιατρός να 'αδειάσει' ο οργανισμός απο ιώδιο για να βγει καλό το uptake.. Κ ύστερα, μου είπε να ξεκινήσω με τ4 μέχρι 15 Μαιου (για να μην μείνω τόσο καιρό με τ3 αφού αργούσε το ιώδιο) .. Απο 15 Μαιου μέχρι 15 Ιουνίου θα παίρνω τ3 (1/2 τρεις φορές την ημέρα ανα 8ωρο) και απο 15 Ιουνίου τίποτα μέχρι να μπω στο ιώδιο (μπαίνω 29 Ιουνίου)

Και θα πάρω 100 μιλι κιουρι....

Έχω κάποιες απορίες γενικότερα και βλέπω οτι εσύ έχεις περάσει πολλές αυτή τη διαδικασία.. Εύχομαι βέβαια, να ήταν και η τελευταία φορά.....

Αυτο που κανεις δεν το εχω ξαναακουσει.εγω και τις 3 φορες μπηκα μετα απο 2 μηνες ακριβως στο ιωδιο (ευτυχως ειχα βρει ραντεβου) δεν ειχα παρει τοσο καιρο Τ3.Τις 2 φορες επαιρνα κανονικοτατα το χαπι μου Thyrormone 0,2(το αντιστοιχο Τ4 200) 2 μερες πριν το ιωδιο εκανα την βελονα thyrogen γινομουν αμεσως υποθυροειδική και εμπαινα ιωδιο. Το Σεπτεμβριο που εκανα το τριτο ιωδιο και επειδη υπήρχε ελλειψη βελονας εκοψα το χαπι 1 μηνα επινα Τ3 20 μερες πρωι βραδυ και μετα για 10 μερες τιποτα και μπηκξα ιωδιο.οι 3 δοσεις που εχω παρει ειναι 100, 150 και 150 μιλι κιουρι.Το χαπι το ξεκινοπυσα παντα μετα την εγχειρηση χωρις Τ3 και επισης οταν εβγαινα απο την απομονωση το ξεκινουσα ξανα . Δεν ξερω γιατι μπαινεις σάυτη τη διαδικασια,Αισθανεσαι καλα?Δεν σε εξαντλει αλο αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτο που κανεις δεν το εχω ξαναακουσει.εγω και τις 3 φορες μπηκα μετα απο 2 μηνες ακριβως στο ιωδιο (ευτυχως ειχα βρει ραντεβου) δεν ειχα παρει τοσο καιρο Τ3.Τις 2 φορες επαιρνα κανονικοτατα το χαπι μου Thyrormone 0,2(το αντιστοιχο Τ4 200) 2 μερες πριν το ιωδιο εκανα την βελονα thyrogen γινομουν αμεσως υποθυροειδική και εμπαινα ιωδιο. Το Σεπτεμβριο που εκανα το τριτο ιωδιο και επειδη υπήρχε ελλειψη βελονας εκοψα το χαπι 1 μηνα επινα Τ3 20 μερες πρωι βραδυ και μετα για 10 μερες τιποτα και μπηκξα ιωδιο.οι 3 δοσεις που εχω παρει ειναι 100, 150 και 150 μιλι κιουρι.Το χαπι το ξεκινοπυσα παντα μετα την εγχειρηση χωρις Τ3 και επισης οταν εβγαινα απο την απομονωση το ξεκινουσα ξανα . Δεν ξερω γιατι μπαινεις σάυτη τη διαδικασια,Αισθανεσαι καλα?Δεν σε εξαντλει αλο αυτο?

Ίσως γι'αυτό.. Εμένα το ραντεβού ειναι 4 μήνες μετα το χειρουργείο και δν ήθελε να με κρατήσει τόσο καιρό υποθυρεοειδική.. Είμαι πάρα πολύ καλά γενικότερα, δεν έχω νιώσει οτιδήποτε εκτός απο τη περίοδο που είχα κόψει το τ3 και ήμουν χωρίς χάπι για 18 μέρες..γι Εκείνη τη περίοδο απλά είχα πρηστεί στο πρόσωπο κ κοιμόμουν πολύ νωρίς το βράδυ.......μόνο αυτά!! Κατά τ άλλα, όλο εκείνο το διάστημα που ήμουν χωρίς χάπι ήμουν καλά και έτρεχα όλη μέρα, έκανα πολλές ώρες μάθημα την ημέρα, γενικότερα είχα λόγους να νιώθω δικαιολογημένη εξάντληση αλλά δόξα το Θεο όλα καλά! Τα χειρουργεία εσυ τα έχεις κάνει στη Κρήτη? Και αν δεν σου είναι δυσάρεστη η ερώτηση μου, με ποια αιτία μπήκες για το πρώτο? Κοίταξα λίγο την ιστορία σου αλλά μπορεί να μου διέφυγε αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ελπίζω να είστε όλοι καλά ...Έρχεται και ο χειμώνας καθώς βλέπω τουλάχιστον στη δική μου πόλη.Στις εξετάσεις που έκανα μετά χθες 2 εβδομάδες μετά το χειρουργείο είχα ασβέστιο 8,8 (8.6 το κατώτερο ) και 2 μαγνήσιο αλλά η Tsh είναι υψηλή 6 και μου αύξησε τη δόση τ4 από 100 σε 125.Είμαι 59 κιλά και ύψος 1,72.Η tsh είναι σε αυτά τα επίπεδα μετά από χειρουργείο.Έσεις τι τιμές είχατε λίγο μετά την επέμβαση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σας λέω τα νέα μου, στις 28 του Μαϊου θα κάνω το ιώδιο κι έχω κόψει το Τ3, είμαι αρκετά χάλια θα έλεγα, ο μεταβολισμός μου κοντεύει να αδρανήσει, με πονάνε τα κόκαλα πάρα πολύ, πονοκεφάλους, στομάχι, όλα μαζί. Κάνω υπομονή βέβαια. Επίσης σε κάποια κοπέλα που ρώτησε πιο κάτω, ο δικός μου όζος ήταν 1,3 εκ. αλλά κάνω το ιώδιο γιατί έχει γίνει διήθηση στην κάψα, οπότε δεν έχει να κάνει με το μέγεθος αλλά με το τι έχει επηρεαστεί. Επίσης θέλω να ρωτήσω την κοπέλα που είπε οτι τα πράγματα που πήρε μαζί της στο δωμάτιο τα πέταξε... εγώ σχεδιάζω να πάρω το λάπτοπ να βλέπω σειρές εκεί μέσα. Είναι δυνατόν να μη με αφήσουν; Αν είναι να κοιτάξω να βρω άλλη λύση. Γιατί ρώτησα την πυρηνική γιατρο αν μπορώ να πάρω το λάπτοπ και μου είπε "ό,τι θες θα πάρεις". Διευκρίνιση παρακαλώ...:shock:

Link to comment
Share on other sites

Iguanna,καλημερα!!Δυστυχως εχεις τις παρενεργειες που ειχα και εγω απο την διακοπη της θυροξινης,ενω αλλοι δεν νιωθουν τοσο χαλια!!Κι εγω ημουν καθε μερα με δυνατους πονοκεφαλους και δεν ειχα δυναμεις!!Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη και να σκεφτεσαι οτι ολα θα περασουν σε λιγες μερες!!!Εδω θα ειμαστε για συμπαρασταση!!:)Οσο για τα ρουχα,παρε παλια που ειναι για πεταμα.Αλλιως πρεπει να τα βγαλεις εξω στο μπαλκονι για 1 μηνα να φυγει η ραδιενεργεια και μετα να τα πλυνεις ξεχωριστα.Ειναι συμβουλες του Θεαγενειου.Εμενα το κινητο και το κομπιουτερ της τηλεορασης, μου το ειχαν τυλιξει με σελοφαν,μου απαγορευσαν τις κρεμες προσωπου για να ειναι ανοιχτοι οι ποροι,οπως επισης και τα σαμπουαν και αφρολουτρα(μου εδωσαν ειδικο σαπουνι).Τα παντα σχεδον τα πεταξαν οταν εφυγα,σε ειδικες σακουλες με το σημα της ραδιενεργειας!!!Τα πατωματα ηταν καλυμμενα με ρολλα πλαστικα οπου και τα πεταξαν οταν εφυγα και εβαλαν καινουργια για τον επομενο ασθενη!!!Ηταν πολυ αυστηροι σε αυτο το θεμα!!Εαν θελεις θα σου πω και τις οδηγιες οταν πηγα στο σπιτι μου.

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια, θα κάνω μία χαζή ερώτηση: Αυτή η ραδιενέργεια, δεν είναι βλαβερή για τα υπόλοιπα όργανα του ατόμου που την προσλαμβάνει?

Ή βλάπτει μόνο το θυρεοειδή?

Ο κίνδυνος δηλαδή για τους άλλους είναι μήπως τους βλάψει το θυρεοειδή μόνο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...