Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστούμε πολύ!!!!!

Λοιπόν κορίτσια καλή μας αρχή και καλές εγκυμοσύνες σε όλες μας! Μελινάκι (το γούρι μου!), zoun, barbiegirl και λοιπές σας περιμένω να τα λέμε.

Στο μεταξύ τρελή αναγούλα.... ααααααααχ!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Popi!!!!!!! εγώ μάλλον πρέπει να αλλάξω την υπογραφή, μου ξέμεινε από τότε που έκανα δίαιατα (που λέει ο λόγος, θεωρητικά, γραμμάριο δεν έχασα....)

είμαι 6 εβδομάδων για τα πρακτικά..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Popi!!!!!!! εγώ μάλλον πρέπει να αλλάξω την υπογραφή, μου ξέμεινε από τότε που έκανα δίαιατα (που λέει ο λόγος, θεωρητικά, γραμμάριο δεν έχασα....)

είμαι 6 εβδομάδων για τα πρακτικά..

καλημερα kalliopaki, εχουμε και το ιδιο ονομα!!!!!;)χαχαχαχαχα ναι ασε τις διαιτες τωρα, θα τα χασουμε μια και καλη μετα την γεννα!!!!!!;) με το καλο κοριτσακι μου!!!!!!!6 εβδομαδων ε?ωραια!!!!!!!εγω μια φορα εχω παει στον γιατρο οταν ημουν 5,5 εβδομαδων, τωρα εχω ραντεβου την παρασκευη και ανυπομονω τοοοοοοσο πολυ!!!!!!!:tongue:να πανε ολα καλα παναγιτσα μου!!!!!!για ολες μας!!!!!!εχεις αναγουλιτσες ε?υπομονη, εγω δεν εχω, μονο ζαλαδες!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μμμ, θα ακούσετε καρδούλα, σούπερ! είναι το πρώτο σου ε?

kalliopaki το πρωτο μου ειναι, ναι , ειχα βεβαια μια παλλινδρομη τον ιουνιο και ειμαι αρκετα αγχωμενη....αλλα ειμαι και αισιοδοξη!!!!!!!οταν πηγα στις 5,5 εβδομαδες ακουσαμε μια μικρουλα καρδουλιτσα, αφου και ο γιατρος απορησε απο τοσο νωρις και με "πειραζε" οτι θα κανω γερο παιδακι και δυνατο, πιο πολυ για να με ξεαγχωσει πιστευω!!!!!:tongue:


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κ εγώ! :) Καλήσπέρα σε όλες τις κοπέλες που έμαθαν πολύ πρόσφατα ότι θα γίνουν μαμάδες! Να μας πάνε όλα καλά! :P

Καλλιοπάκι μπράβο σου που άνοιξες το θέμα!

Κι εγώ είχα μια παλίνδρομη την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος, τον Σεπτέμβρη κ αισθάνομαι ακριβώς το ίδιο popi1. Υπερισχύει η αισιοδοξία περισσότερο αλλά υπάρχει κ η ανησυχία ώσπου να περάσουν οι κρίσιμες εβδομάδες. Μέχρι στιγμής έκανα 2 χοριακές κ βγήκαν πολύ καλές οι τιμές.

Αναγούλες δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα και ελπίζω να μην ξεκινήσουν ποτέ.;):lol: Θα δείξει.. Προς το παρόν μόνο πρησμένο, ευαίσθητο κ με λίγο πιο σκούρο χρώμα στις θηλές στήθος.

Αύριο έχω το πρώτο ραντεβού με το γιατρό... Να δούμε τι ...θα δούμε! :-)

Ελπίζω να σας έχω καλά νέα!


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κ εγώ! :) Καλήσπέρα σε όλες τις κοπέλες που έμαθαν πολύ πρόσφατα ότι θα γίνουν μαμάδες! Να μας πάνε όλα καλά! :P

Καλλιοπάκι μπράβο σου που άνοιξες το θέμα!

Κι εγώ είχα μια παλίνδρομη την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος, τον Σεπτέμβρη κ αισθάνομαι ακριβώς το ίδιο popi1. Υπερισχύει η αισιοδοξία περισσότερο αλλά υπάρχει κ η ανησυχία ώσπου να περάσουν οι κρίσιμες εβδομάδες. Μέχρι στιγμής έκανα 2 χοριακές κ βγήκαν πολύ καλές οι τιμές.

Αναγούλες δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα και ελπίζω να μην ξεκινήσουν ποτέ.;):lol: Θα δείξει.. Προς το παρόν μόνο πρησμένο, ευαίσθητο κ με λίγο πιο σκούρο χρώμα στις θηλές στήθος.

Αύριο έχω το πρώτο ραντεβού με το γιατρό... Να δούμε τι ...θα δούμε! :-)

Ελπίζω να σας έχω καλά νέα!

καλως την μελινα!!!!!!καλη εγκυμοσυνη να εχεις και αυριο περιμενουμε τα ομορφα νεα απο τον γιατρο!!!!!αισιοδοξια πανω απο ολα!!!!!ας λειπουν οι αναγουλες, μακρυα.....;)ολα καλα θα πανε!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια πριν κανα 2ωρο γύρισα απ' το γιατρό. Απλά επιβεβαίωσε ότι είναι εντός μήτρας κ μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμα για να δούμε έμβρυο κ για να καταλάβουμε κάτι περισσότερο. Είδαμε μόνο μια μαύρη μπαλίτσα τον σάκο. Η χοριακή δείχνει ότι πάει πολύ καλά μου είπε να μην ανησυχώ.. Δεν έχω αίμα ή κάποια άλλη "κακή" ένδειξη. Κλείσαμε ραντεβού σε 2 εβδομάδες. Μου είπε τότε θα δούμε πώς εξελίσσεται.

Εσείς τι λέτε; Ξέρω ότι αυτά είναι στο περίπου κάθε φορά αλλά υπάρχει στην άκρη του μυαλού μου..


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πριν κανα 2ωρο γύρισα απ' το γιατρό. Απλά επιβεβαίωσε ότι είναι εντός μήτρας κ μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμα για να δούμε έμβρυο κ για να καταλάβουμε κάτι περισσότερο. Είδαμε μόνο μια μαύρη μπαλίτσα τον σάκο. Η χοριακή δείχνει ότι πάει πολύ καλά μου είπε να μην ανησυχώ.. Δεν έχω αίμα ή κάποια άλλη "κακή" ένδειξη. Κλείσαμε ραντεβού σε 2 εβδομάδες. Μου είπε τότε θα δούμε πώς εξελίσσεται.

Εσείς τι λέτε; Ξέρω ότι αυτά είναι στο περίπου κάθε φορά αλλά υπάρχει στην άκρη του μυαλού μου..

melinaki μου μια χαρα ειναι ολα!!!!!!ειναι πολυ νωρις για να δει κατι παραπανω!!!!!σε δυο εβδομαδες ομως......θα δειτε ενα γλυκουτσικο σπορακι πιο μεγαλο και θα ακουσετε και την μικρη καρδουλιτσα του!!!!!!μην ανησυχεις καθολου κοριτσακι μου, αφου και η χοριακη σου ειναι καλη, ολα καλα θα εξελιχθουν!!!!!!λιγη υπομονη χρειαζεται για να περασουν οι πρωτες εβδομαδες, οταν θα κλεισουμε το πρωτο τριμηνο θα ειμαστε πιο χαλαρες!!!!!!!τι ειπαμε?θετικες σκεψεις και αισιοδοξια!!!!!!!τα μπεμπακια μας το λαμβανουν αυτο!!!!!:tongue:καλημερααααααααααααααααα!!!!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια, καλημερούδια!!!!!!

μελίνα ωραία τα νέα σου, να μην αγχώνεσαι, είσαι σε πολύ καλό δρόμο.

Πόπη ήταν να πας κι εσύ στο γιατρό σωστα? όλα καλά έτσι?

Εγώ περιμένω για 15/2, στο μεταξύ παίρνω outrogestan στο full κι έχω φοβερή ατονία, κι επίσης ρίγη (άσχετο), αναγουλα εώς τάση εμετού. αυτάαα.

Προσπαθώ να μην το ρίξω στο φαγητό, ξεκίνησα ήδη με τα εξτραδάκια μου και θέλω να είμαι πολύ προσεκτική!

Θυμίστε μου, συκώτι κάνει να τρώμε?

Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια, καλημερούδια!!!!!!

μελίνα ωραία τα νέα σου, να μην αγχώνεσαι, είσαι σε πολύ καλό δρόμο.

Πόπη ήταν να πας κι εσύ στο γιατρό σωστα? όλα καλά έτσι?

Εγώ περιμένω για 15/2, στο μεταξύ παίρνω outrogestan στο full κι έχω φοβερή ατονία, κι επίσης ρίγη (άσχετο), αναγουλα εώς τάση εμετού. αυτάαα.

Προσπαθώ να μην το ρίξω στο φαγητό, ξεκίνησα ήδη με τα εξτραδάκια μου και θέλω να είμαι πολύ προσεκτική!

Θυμίστε μου, συκώτι κάνει να τρώμε?

καλημερα καλλιοπακι μου!!!!!την παρασκευη εγω θα παω στον γιατρο!!!!!!κι εγω περνω utrogestan και μαλιστα των 200mg....εχω αρκετες ζαλαδες και ατονια αρκετη, αναγουλες δεν εχω, δοξα τον Θεο!!!!!!συκωτι απο οτι ξερω δεν επιτρεπεται ειδικα στο πρωτο τριμηνο, αν δεν κανω λαθος!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή ωραία, εσύ προπορεύεσαι και στις εβδομάδες, θα δεις φυστικάκι!!

Μελίνα μου ξέχασα να σου απαντήσω νωρίτερα ότι οι αναγούλες άρχισαν πριν κάνω το τεστ! Μάλιστα έψαχνα παθολόγο και πάνω που είχα κλείσει ραντεβού με επηρέασε ο άντρας για να πάω καλύτερα σε άλλη ειδικότητα πιο σχετική,οπότε το ακύρωσα κι έψαχνα γαστρεντερολόγο. Μετά μου μπήκαν οι ιδέες... και κατέληξα στο γυναικολόγο τελικά!!!

Βέβαια έχω ένα μικρό θεματάκι με το στομάχι και σε περιόδους άγχους κτλ έχω πάλι παρόμοιο αίσθημα, οπότε πραγματικά δεν ξέρω που οφείλεται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...