Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

Καλλυντικά, νέα & παράπονα κτλ


Recommended Posts

Για τις φτέρνες πολύ καλά είναι τα "βούτυρα" από το Body Shop.Είναι κάτι κρέμες που είναι όντως σαν βούτυρο,κυκλοφορούν σε πολλά αρώματα, (φράουλα,κεράσι,κλπ),σε στρογγυλή συσκευασία σαν βαζάκι.Η τιμή είναι λίγο τσουχτερή,αλλά χρειάζεται πραγματικά τόσο μικρή ποσότητα,που αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι,αν ξέρει κάποια κανένα κόλπο για να μην τρέχει το αντηλιακό στο πρόσωπο και φαίνονται άσπρα κομμάτια.

Δεν μιλάω για την παραλία,αλλά για την πόλη.Περπατάω πολύ και σχεδόν ποτέ δεν βάζω γι'αυτόν τον λόγο,αλλά με τέτοιο ήλιο δεν είναι σωστό αυτό που κάνω.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι;αντιηλιακή και απο πάνω κρέμα ημέρας ή κρέμα ημέρας και μετά αντιηλιακή ή σκέτη αντιηλιακή;

μερικές κρέμες προσώπου έχουν αντηλιακή προστασία,αλλά πιστεύω πρώτα βάζεις κρέμα ημέρας και μετά αντηλιακή.

Και κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι,αν ξέρει κάποια κανένα κόλπο για να μην τρέχει το αντηλιακό στο πρόσωπο και φαίνονται άσπρα κομμάτια.

Δεν μιλάω για την παραλία,αλλά για την πόλη.Περπατάω πολύ και σχεδόν ποτέ δεν βάζω γι'αυτόν τον λόγο,αλλά με τέτοιο ήλιο δεν είναι σωστό αυτό που κάνω.

μερικές αντηλιακές το κάνουν αυτό,είναι η σύνθεση τους...

αν είναι σαν στόκος κάνει ασπρίλες...

αυτή που έχω εγώ τώρα,την απορροφάει το δέρμα πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν 2 εβδομάδες τώρα βάζω αυτή τη κρέμα που σας είπα για τις φτέρνες...τις έκανε "βελούδο"!!! ξεκίνησα να βάζω πέδιλα και να πηγαίνουμε θάλασσα και αρχίζουν να γίνονται οι ασπρίλες πάλι...τώρα κάνει ζέστη δεν μπορώ να βάζω κάλτσες...μα πως διατηρούνται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάμε...πάμε...3 μπανάκια κάναμε ήδη...

θα τα τρίβω στην άμμο και στο χαλίκι λίγο...και συνέχεια κρέμα...ιδρώτας και λαδίλα...αλλά τι να κάνουμε...μπρος στα κάλλη!!

με πρόλαβες! κι ότι ήθελα να επιστρέψω στο θέμα για να σου γράψω ότι το περπάτημα στην παραλία με την άμμο κάνει θαύματα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

μουτζώστε με αλλά... έχασα ή μου εκλάπη το ωραίο τσαντακι αυτό που είχα βαλει στη φωτό στην αρχή του τόπικ! ! (!!!σδλκφξ).... ( το είχα φορτώσει με ολα τα basic....) +το καταραμένο καινουριο concealer + ενα ωραίο ρουζ laura mercier με καθρεφτάκι, basic μολύβια, 2 σκιές mac 2 μινι ωραία πινελάκια κλπ.

ΤΥΧΕΡΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕ!!!!

αυτό το έτος είναι το έτος της μαξιμουμ χασούρας! (ευτυχώς μόνο σε υλικά/καταναλωτικά αγαθά και όχι στα συναισθηματικά :-) )

(έχασα επίσης, ενα κάτω μαγιό accesorize + μια καλή adidas σαγιονάρα + αντηλιακό προσώπου κορρέ γιαουρτι)

είναι να μην ξανααγοράσω τίποτα καινούριο για το 2011 !! τέλος !

(έχω περάσει και την κλοπή του σπιτιού+πορτοφολιού με ζημια τελικά 4.000 )

τουλάχιστον να πώ οτι είχα βγάλει τα πολύ βασικά στην τσαντα παραλίας (την καλη μασκαρα τα αδιαβροχα μολυβια και 1 σκια 1 ρουζ κ 1 λιπγκλος) και δεν τα εχασα..

πλάκα πλάκα μήπως για παρηγοριά να ανοιχτεί ένα τόπικ με αγαπημένα πράγματα που χασαμε/τε έτσι για την ανάμνηση ? :-)))

ένα καλό στην υπόθεση, ανακαλυψα πόσο καλά ειναι τα αδιάβροχα μολύβια οταν ειναι μαλακα,

και εχω όλα της συγκεκριμένης μάρκας/τύπου

bourjois waterproof clubbing!

(μόνο τα συγκεκριμένα)

είχα 2 που τα εχασα (ήταν στο τσαντάκι), και πήρα 2 καινουρια διαφορετικά τώρα εφόσον δεν είχα τίποτε αλλο και έφταναν απο μόνα τους.

το κόλπο: έχεις βαλει απο πρίν μια καλή υδατική ή λίιιγο λιπαρή κρέμα στα μάτια αν θελετε να το απλώσετε

αυτα που πρέπει να ξέρετε τι είναι είναι το

smudge (σβήσιμο γραμμής)

tightlining (εσωτερικό βάψιμο και του πάνω βλεφάρου στις ακρες γίνεται μόνο με ΠΟΛΥ μαλακα μολύβια κ με αυτά ειναι παιχνίδακι) (ψάξτε αντιστοιχα βίντεο στο u tube)

χρειάζεται μόνο αυτό και μετά μια απλή ανοιχτόχρωμη σκιά, και μάσκαρα.

Photo%2026-8-11%2013%2027%2030.jpeg

bourjois contour clubbing waterproof eye pencil

(προσοχή, θέλει μια καλή ξύστρα ! γιατι είνια πάαρα πολύ μαλακά. τέλεια για το tightlining)

πριν είχα ενα ανθρακί (πολύ καλό, θα το ξαναπαιρνα αν το είχα βρεί)

το καλο με το να χανεις είναι ίσως οτι ολο και κατι βρίσκεις παλιότερο

επίσης πολύ καλο αδιάβροχο μολύβι (κ μαλακό μια χαρά για smudging)

Photo%2026-8-11%2013%2014%2054.jpeg

το είχα πάρει πριν απο καποιο καιρό (1 χρόνο?) (loreal contour resist waterproof eyeliner)

θα ήταν ωραία ιδέα για τις σκιές κ τα βαφτικά, να βαζετε και εσείς φωτογραφίες απο τα προιόντα μαζί με το πώς φαίνονται στο δέρμα σας.

αυτό λέγεται στα αγγλικά swatching και ειναι πολύ σημαντικό για να πάρει κάποιος μια ιδέα για το πώς φαίνεται στο δέρμα ένα προιόν - καθώς κάποια φαίνονται πολύ διαφορετικά απλώς στην συσκευασία τους.

παράδειγμα δείτε εδώ

εδω ενα πολύ αξιοσημείωτο, αν και δε μου αρεσει πως εχει βαφτεί στο τέλος

CD9oxvJFXnE

έτσι παντως παίρνει καποιος μια πολύ καλή ιδέα για τα χρώματα κ μπορεί να πάει να τα πάρει χωρίς να χανει χρόνο.

αυτό βοηθάει όποιον θέλει να παραγγείλει κάποιο προιόν απο το ίντερνετ, ελλαδα ή εξωτερικό, χωρίς να πάει στο κατάστημα.

σκεφτείτε λοιπον όλες τις μητέρες που δεν έχουν χρόνο να βγούν απο το σπίτι, ή ακόμα και γυναίκες αμεα που δεν μπορουν κινητικά να πάνε σε καταστήματα εύκολα.


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να ρωτήσω κάτι;αντιηλιακή και απο πάνω κρέμα ημέρας ή κρέμα ημέρας και μετά αντιηλιακή ή σκέτη αντιηλιακή;

Ο δερματολόγος μου μου είπε μόνο αντιηλιακή.Ειδικά το καλοκαίρι με υψηλό δείκτη προστασίας.Υπάρχουν αντιηλιακές για όλους τους τύπους δέρματος ,σε κρέμα (πιο παχύρευστη),emulsion (πιο ελαφριά ,για μεικτές/λιπαρές επιδερμίδες).Ειδικά αυτές που έχουν και χρώμα είναι πολύ βολικές!Λίγη πουδρίτσα από πάνω και είσαι έτοιμη.Το μόνο αρνητικό είναι ότι άμα κυκλοφορείς στον ήλιο όλη μέρα,θέλει ανανέωση κάθε 2-3 ώρες.Διαφορετικά δεν σε καλύπτει ,ειδικά εάν έχεις πανάδες.

Μερικές ενυδατικές με τον ήλιο δημιουργούν με τον καιρό πανάδες, οπότε προσοχή!!

Link to comment
Share on other sites

η κορρές αντηλιακή με γιαούρτι που εβαζα εγω ήταν τέλεια χωρίς ενυδατική. ..όλες τις άλλες το δέρμα μου δεν τις αντεχε χωρίς ενυδατική. μου κανει εντυπωση που είπε η δερματολόγος οτι τις βαζεις χωρίς - παντου όπου τις αγοράζεις λένε πρώτα την ενυδατική και μετά την αντηλιακή...!(περίεργο!)

...εννοούσε οτι δε χρειαζεται απαραιτήτως να εχεις βαλει ενυδατική,

ή οτι δεν κανει μαζί με ενυδατική?

..φυσικα βέβαια, είναι άλλο η απλή ενυδατική πχ με φυσικά συστατικά και άλλο μια ενισχυμένη κρέμα ημέρας με τα άλλα χημικά μέσα..

ίσως ειναι αναλογο με αυτό..


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

η κορρές αντηλιακή με γιαούρτι που εβαζα εγω ήταν τέλεια χωρίς ενυδατική. ..όλες τις άλλες το δέρμα μου δεν τις αντεχε χωρίς ενυδατική. μου κανει εντυπωση που είπε η δερματολόγος οτι τις βαζεις χωρίς - παντου όπου τις αγοράζεις λένε πρώτα την ενυδατική και μετά την αντηλιακή...!(περίεργο!)

...εννοούσε οτι δε χρειαζεται απαραιτήτως να εχεις βαλει ενυδατική,

ή οτι δεν κανει μαζί με ενυδατική?

..φυσικα βέβαια, είναι άλλο η απλή ενυδατική πχ με φυσικά συστατικά και άλλο μια ενισχυμένη κρέμα ημέρας με τα άλλα χημικά μέσα..

ίσως ειναι αναλογο με αυτό..

και εγω του κορρε βαζω αντλιακη αυτη με το καρπουζι,κ μια χαρα δουλεια κανει χωρις ενυδατικη.παντως δεν το ειχα προσεξει οτι στις αντηλιακες κρεμες λενε να βαζουμε πρωτα ενυδατικη:confused::confused::confused:....ευτυχως που το καρπουζακι μου εκανε δουλεια κ σκετο χιχιχιχιχι!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

οτι στις αντηλιακες κρεμες λενε να βαζουμε πρωτα ενυδατικη

ώπα σορρυ οχι, δεν εννοούσα αυτό, εγω φταίω γιατι έγραφα γρήγορα,

εννοούσα ότι όταν πας και ρωτήσεις καποια αισθητικό ή υπάλληλο, όλες σου λένε ότι πρώτα βαζεις ενυδατική και μετά αντηλιακή. και στα περιοδικά όπου ειδικοί περιγράφουν πως τα χρησιμοποιείς εγω πάντα θυμάμαι ότι αυτό ήταν ο κανόνας, και μάλιστα έλεγαν ποτέ απευθείας την αντηλιακη... πχ.

(δεν το γράφει δηλαδή πουθενά πάνω στη συσκευασία, σημείωσε λάθος δικό μου!!)

προσωπικά πάντως θεωρώ οτι είναι λογικό πρώτα να ενυδατώσεις με κάτι πολύ απλό (με φυσικά υλικά), και μετά να βαλεις το χημικό φίλτρο που εχει το αντηλιακό.

με "φυσικές" αντηλιακές που δεν περιέχουν προιόντα που βγαίνουν απο το πετρελαιο, κ δεν έχουν parabens εκεί μου φαίνεται οκ ότι το βάζεις απευθείας στο καθαρισμένο πρόσωπο.

δεν ξέρω πάντως αν είναι εντύπωσή μου, αλλά εγώ το νιώθω διαφορετικά το δέρμα οταν βαζω προιόντα που ΔΕΝ έχουν αυτά τα συστατικά (λιπαίνει λιγότερο, το δερμα εχει πιο "αεράτη" αίσθηση)... θα ήταν ενδιαφέρουσα μια δημοσκόπηση.


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

oriflame εχετε βαλει?ψωνιζω εδω και ενα χρονο κρεμες αφρπλουτρα κολωνιες τσαντες μπιζου..και αλλα!εχουν πολυ καλες τιμες και σου κανουν μεγαλη εκπτωση..εχει και internet bazzar σε καθε καταλογο..ακομα πιο φθηνα πραγματα..εχει σκιες και λιπ γκλος ακομα και με 1 ευρω..


glitterfy153556206D31.gift5yc2ekr8yl2xnzz.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...