Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια...

καλα ειναι η μικρουλα μου μονο λιγη μυξουλα της εμεινε...οπως ειπε ο γιατρος θα κανει τον κυκλο του 7 μερες και θα περασει...

εμεις τα παμε πολυ καλα με το φαγητο οτι της εχω κανει το εχει φαει

μεχρι στιγμης της εχω δωσει τα εξης: κολοκυθι,πατατα ,καροτο,αρακα,φασολακι,ρυζι,μοσχαρι ,κοτοπουλο,ανθοτυρο και γιαουρτακι.αυτο το μηνα θα της ξεκινησω ζυμαρικα..2 φορες εβαλα κ ελαχιστο κρεμμυδι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα μανούλες του Οκτώβρη!!!

Ιωάννα μου περαστικά σας!!!! Μπράβο σου που έχεις αρχίσει και της δίνεις διάφορα....Εμας ο γιατρός δεν μας έχει εμπλουτίσει το φαι τόσο πολυ, φαντάσου είμαστε ακόμα κολοκύθι, πατάτα, καρότο, αστράκι με ντοματούλα και μοσχάρι, κοτόπουλο. Σε λίγες ημέρες βέβαια που έχουμε και εμβόλιο θα τον ρωτήσω.

Νικ εχουμε αρχίσει αστράκι και θα της δώσω και σουσαμάκι. Εν τω μεταξύ θέλω να αρχίσω να της δίνω και τραχανά ή χυλοπίτες, αλλά δεν το κάνω πριν πάμε στον γιατρό, επειδή περιέχουν αυγά....και αυγό μας είπε στον χρόνο, όπως και ψάρι.

Στέλλα μου δεν έχω ιδέα για αυτό που πήρες :-) άσχετη;χαχαχα

Εμείς είμαστε καλά, της έχει περάσει η πολλή γκρίνια που είχε τις τελευταίες 2 εβδομάδες και κοιμάται καλύτερα τώρα....μπουσουλάει σαν τρελή, φαίρνει βόλτες το πάρκο και μάλιστα έχει αρχίσει να τραβάει και την κουρτίνα...χαχαχα. Σηκώνεται, κάθεται, γυρνάει μόνη της....τρελή κίνηση λέμε. Όσο για δόντια δεν έχουμε βγάλει άλλα ακόμα, Στα 2 κάτω είμαστε.

Εχω να πω πάντως ότι τα μωρά σας είναι πανέμορφα, απο φωτο που έχετε βάλει...κουκλιά.....

Κορίτσια, όσες είσαστε στο msn έχω το εξης e-mail: [email protected]

Τις επομένες ημέρες θα βάλω και φωτο απο μπομπο και προσκλητηρια. Τις μπομπο βέβαια θα τις φτιάξω το σάββατο...

Πολλά φιλιά σε όλες σας


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μας...Έχουν φτιάξει κούνιες ένα στενό πάνω από το σπίτι μας και έχουν βάλει τις καινούριες κούνιες που κάνουν και για μωρά και πάω εκεί σχεδόν κάθε απόγευμα την δικιά μου και τρελλαίνεται...Βλέπει τα παιδάκια και χαζεύει, τους γελάει, τους μιλάει και κάνει και κούνια...Εκεί να δείτε γέλια που ρίχνει..

Εγώ σήμερα της έδωσα τραχανά για πρώτη φορά...Όχι του εμπορίου, σπιτικό...Ε, νομίζω πως έφαγε με περισσότερη ευχαρίστηση το φαγητό της...Οπότε θα αρχίσω να της βάζω και αστράκι και σησαμάκι και ρυζάκι...Ντομάτα κάνει???Γιατί κι εμείς μέχρι τώρα το κλασσικό τρίπτυχο, κολοκύθι, καρότο, πατάτα αλλά λογικά θα μας πει κι εμάς τώρα να βάζουμε και άλλα λαχανικά..Βέβαια μια φορά είχε φτιάξει η πεθερά μου γουβέτσι μούρλια και της αλέσαμε λίγο και της δώσαμε...Μια χαρά το έφαγε!!!Γενικά ότι τρώμε εμείς μια της αρέσει μόνο τα δικά της φαγητά δεν θέλει...Ανάποδο παιδί..:-D:-D:-D

Νικ περαστικά στον σύζυγο...Αχ αυτοί οι άντρες, όταν αρρωσταίνουν, χειρότεροι από μωρά είναι..:mrgreen::mrgreen:

Βίλυ θα σε κάνω add στο msn...

Φαίδρα ο γιός σου είναι κούκλος!!!!!!!!!!!!!!


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μας...Έχουν φτιάξει κούνιες ένα στενό πάνω από το σπίτι μας και έχουν βάλει τις καινούριες κούνιες που κάνουν και για μωρά και πάω εκεί σχεδόν κάθε απόγευμα την δικιά μου και τρελλαίνεται...Βλέπει τα παιδάκια και χαζεύει, τους γελάει, τους μιλάει και κάνει και κούνια...Εκεί να δείτε γέλια που ρίχνει..

Εγώ σήμερα της έδωσα τραχανά για πρώτη φορά...Όχι του εμπορίου, σπιτικό...Ε, νομίζω πως έφαγε με περισσότερη ευχαρίστηση το φαγητό της...Οπότε θα αρχίσω να της βάζω και αστράκι και σησαμάκι και ρυζάκι...Ντομάτα κάνει???Γιατί κι εμείς μέχρι τώρα το κλασσικό τρίπτυχο, κολοκύθι, καρότο, πατάτα αλλά λογικά θα μας πει κι εμάς τώρα να βάζουμε και άλλα λαχανικά..Βέβαια μια φορά είχε φτιάξει η πεθερά μου γουβέτσι μούρλια και της αλέσαμε λίγο και της δώσαμε...Μια χαρά το έφαγε!!!Γενικά ότι τρώμε εμείς μια της αρέσει μόνο τα δικά της φαγητά δεν θέλει...Ανάποδο παιδί..:-D:-D:-D

Νικ περαστικά στον σύζυγο...Αχ αυτοί οι άντρες, όταν αρρωσταίνουν, χειρότεροι από μωρά είναι..:mrgreen::mrgreen:

Βίλυ θα σε κάνω add στο msn...

Φαίδρα ο γιός σου είναι κούκλος!!!!!!!!!!!!!!

Astarti μου ο γιατρός μας είπε όταν αρχίσαμε το αστράκι με το μοσχάρι να της βάζω και λίγη ντομάτα χωρίς την φλούδα. Εμείς της είχαμε δωσει κρεατοσουπουλα που φαγαμε σε κατι φιλους μας ζουμακι και τρελαθηκε με λιγο ρυζακι. Αχ ποτε θα αρχισουμε να τους δινουμε οτι τρωμε και εμεις για να γελαμε....:)


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες και μωράκια!

Όλοι καλά; Μας έπιασαν οι ζέστες και ξεπορτίσαμε!

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις προτάσεις φιλίας. Αχ, τί γλυκά που είναι όλα τα μωράκια!!! Να τα χαιρόμαστε!

Τη Δευτέρα ανέβηκα κέντρο Αθήνα και ψώνισα υλικά για τις μπομπονιέρες. Τις παιδικές θα τις αγοράσω (αλογάκι καρουσέλ τσίγκινο), τις άλλες θα τις φτιάξω μόνη μου. Διάλεξα κάτι πολύ απλό και καθόλου γιαλυστερό (κουτάκι οικολογικό χάρτινο και κορδέλα καρό τιρκουάζ με ξύλινο αλογάκι καρουσέλ για στολιδάκι). Εκτός του ότι δεν μου πιάνουν και πολύ πολύ τα χέρια, δεν είμαι οπαδόςτου φανταχτερού. Φοβάμαι λοιπόν ότι ίσως και να μην πολυαρέσουν, αλλά στην εποχή της κρίσης όλοι δείχνουν κατανόηση, θέλω να πιστεύω. Όταν φιτάξω τις μπομπονιέρες θα σας τις δείξω.

lucky_star περιμένω να δω και τις δικές σου, filudaki εσύ τις έφτιαξες;

Νικ και astarti σας ευχαριστώ πολύ! Όλα τα μωράκια έχουν την μοναδική ομορφιά που τους χαρίζει η αθωότητα!


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κοριτσάκια μου, τι κάνετε???Πως πάει η ζέστη???

Φαίδρα εμένα μια χαρά μου ακούγεται η μπομπονιέρα σας...Γιατί να μην αρέσει???Στο κάτω κάτω ο καθένας κάνει ότι τον εκφράζει και αν εσένα σου αρέσουν τα απλά καλά κάνεις και να μην νοιάζεσαι για τίποτα!!Εξάλλου πάντα θα υπάρχουν και οι μυστήριοι που ακόμα και τέλεια να είναι όλα όλο και κάτι θα βρουν να πουν...

Λοιπόν θυμάστε που σας είπα ότι θα της βάλω τραχανά στο φαγητό???Ε, το έφαγε όλο!!!!!!!!!!!!!Ιστορική μέρα κορίτσια, το παιδί μου έφαγε ένα όλοκληρο μπολ φαγητό!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

Και μάλιστα και χθες και σήμερα οπότε της αρέσει ο τραχανάς....Αφού είναι έτσι λέω να ξεκινήσω και το αστράκι και τα λοιπά ζυμαρικά μπας και πάρει κανένα κιλάκι παραπάνω...:tongue::tongue::tongue:


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Α, τώρα που το θυμήθηκα, σήμερα το lidl έχει ψηφιακό θερμόμετρο μετώπου-αυτιού μόνο 12 ευρώ!!!!!!!!Εγώ που είχα ρωτήσει ξεκινούσαν από 30 ευρώ και πάνω εώς και 100 ευρώ!!!!!!!Οπότε είναι πολύ καλή τιμή, αν σας ενδιαφέρει αξίζει τον κόπο πιστεύω..


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

astarti μου αχ, πολύ καλά έκανες και μας το είπες, γιατι η αλήθεια είναι ότι με τα συμβατικά η ψηφιακά θερμομετρα έχω ένα θέμα. Αν τα καταφέρω θα πάω να το πάρω.

Verolina μου μια χαρα, πολύ όμορφη και απλή συνάμα η ιδέα σου για τις μπομπο. Και θα συμφωνήσω απόλυτα με την astarti ότι σημασία έχει να αρέσει σε εσάς και να σας εκφράζει. Με το καλό να τις φτιάξεις.

Εγω σήμερα πήγα και ρώτησα ανθοπωλείο για εναν στολισμό μόνο στην κολυμπηθρα. Ενα σχέδιο που μου άρεσε - ούτε πολύ μονοτονο ούτε πολυ σύνθετο - έκανε 150 ευρω...:( μου επεσε το σαγονι.....λεμε......Μονο κολυμπηθρα,ε.....

Τεσπα.

Πολλα φιλια σε ολες σας


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια τι κανετε?

verolina και εγω θα συμφωνησω με τις κοπελες και εμενα δεν μου αρεσουν τα πολυ βαρια προτιμω τα απλα πραγματα οποτε μην σε αγχωνει οτι και να πουν οι υπολοιποι αρκει να αρεσει σε εσενα !

Εμεις χθες πηγαμε γιατρο καναμε εμβολιο πηγε 8340 και 68 ποντους !μου ειπε να ξεκινησουμε αυγο τον κροκο μονο και γιαουρτακι της εδωσα χθες και τα εφαγε ολα μια χαρα :tongue: τα δικα της τα φαγητα εξακολουθει να μην τα θελει αλεσμενα οποτε και εγω τα κοβω μικρα κομματια και της τα δινω και μια χαρα τα τρωει ετσι! αυτα !

βρε κοριτσια εχει ζωηρεψει παρα πολυ δεν μπορω να την αφησω μισο λεπτο μονη της σημερα επεσε απο το κρεββατι πανικοβληθηκα βεβαια αλλα αντεδρασα ηρεμα και ολα μια χαρα παλι καλα :?

τα μπεμπακια σας τι κανουν ? πολλα φιλακια να τους δωσετε ;)


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από εμένα. Εγώ οτι και να του δωσω θα το φαει. 'Οπως και να ειναι. Πανω απο 5 λεπτα δεν τον εχω ταισει. Ειναι 8300 και 73 πόντους, γιαουρτι κανονικα τρωει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα πάλι παρόλο που με ταλαιπωρεί για να φάει, έχει φτάσει τα 8.600 και 76εκ. και θα γίνει 8μηνών σε 10μέρες. Ίσως επειδή τρώει πρωί-απόγευμα κρέμες (βάζω μέσα το φρούτο), που μάλλον παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Τί κάνετε?

Λοιπον εχτες τελειωσα το πρωτο μερος της χαρτοκοπτικης για τα προσκλητήρια! Εβγαλα 86. Σίγουρα θα περισσέψουν κάποια. Εχω ακομα δουλειά βεβαια. Εχω παραγγείλει κατι απο αγγλία και περιμένω να ερθει απο βδομαδα. Ελπιζω να μην αργήσουν.

Οσο για το φαγητο, εμεις τρώμε ενα μπωλ φρουτο, και ενα μπωλ κοτοπουλο ή μοσχαρι με λαχανικα, Το φρουτο το τρωμε σχεδον ολο και το αλλο το τσακιζουμε!! Πολύ νερο ενδιάμεσα βεβαια!!! Συνεχεια πινει! Κατα τα αλλα θηλαζει βεβαια πολλές φορες.

Εμεις δεν τρωμε κρεμες εμπορίου απο επιλογή, ασε που ολες εχουν ζαχαρη, και το βαρος μας ειναι 7200 και υψος 71. Ειμαστε στυλακια!!!χεχε πως θα ρίξουμε τα γκομενακια???? Αλλα και εγω και ο Πανος ειμαστε πολυ αδυνατοι, οποτε απο πού θα έπαιρνε το σπλάγχνο μου???

Μολις τελειωσω τις προσκλησεις θα βαλω φωτο να ακουσω γνωμες!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσακια μου τι κανετε????????

εμεις ειχαμε γκρινια 4 μερες και τελικα ξεπροβαλε το πρωτο δοντακι μας!!!επιτελους!!!

δυστηχως ο μικρος δεν μου πολυπινει γαλα το πρωι 80γρ και ειμαι χαρουμενη!!!κατα της10:30 φρουτα τα τρωει ολα! 14:00 φαγητο (μοσχαρι ή κοτοπουλο με κολοκυθι πατατα το καροτο το εκοψα γιατι μας εσφιγκε και βαζω και ή μακαρονακι ή τραχανα ή ρυζακι) κατα τις 17:30 φαρινα και το βραδυ το πολυ 150γρ γαλα!!!!!

την δευτερα παμε γιατρο και βλεπουμε!!!!φιλακια σε ολα τα παιδακια!!

τενια να σε ρωτησω??πρεπει να περιποιουμαι καπως τα δοντακια του???


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα καλοριζικο. Παρε οδοντοβουρτα βεβε και κανε το με λίγο νερακι. Γυριζει όλο το σπίτι αν τον αφησω και σηκώνεται οπου βρει να πιαστει αλλά από δόντια τίποτα....

Γαλα δν ξέρω ποσο πινει αλλά τα υπολοιτα τρωει όλα. Και χαλικια να του δώσω θα τα φαει. Κορίτσια μου ειπε ο παιδιατρος πολλά φρουτα και 2 φορες την ημέρα αν θελει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...