Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Παλι εχω υποθερμια και πονοκεφαλο.....:(


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ANNITAKI MOY θα σε παρω ομορφια μου το μεσημερακι...εννοειται δε σε ξεχασα!

Διαφωνω διμετρο κορμι στο οτι ειμαι δεν ετοιμη να ξεκινησω, οχι...θελω να ξεκινησω και αυριο αν γινοταν αλλα να εχω μια βαση να στηριχτω...θα δειξει...

Το κακο ειναι οτι μεχρι τωρα ημουν εγω η δυσπιστη και το μωρο ο ευκολος...στα ραντεβου δε μιλουσε καν...Τωρα το πηρε ζεστα, εχει κατανοησει και ολη τη λογικη και εχω κι αυτον που δεν πιστευει ευκολα και λογω επαγγελματος και επειδη δε θελει να παρω χαβαλε φαρμακα

Δεν ξέρω ρε φίλη...με έχεις προβληματίσει...πάντως αυτό που έλεγες για εξωτερικό μου φαίνεται ανέφικτο...εδώ ανταλλάσσουμε και 2 απόψεις ξέρουμε και κάποιες πληροφορίες για τους γιατρούς...στο εξωτερικό ποιός σου εγγυάται ότι θα βρεις καλό γιατρό???


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπαθ...δηλαδη ασχολειται ρε συ Ντανιελα????Λεω να τον δω....

Koita me mena asxolite kai poli malista. Mpori epeidi eimai omorfh kai me goustarei !!!!! Xaxaxaxaxaxax !!!!! Leme kai kamia mamakia na perasei i ora !!!!

Sta prota 2-3 rantevou den thimotane ola ala anoige tin kartela mou kai ola ok. Tora pleon ta kserei ola apekso. Einai poli iremos kai ta lei poli orea kai sou eksigi ta panta. Egw den ta katalaveno kai ola logo glosas ala auton ton katalaveno 100%.Kai aresei para poli kai ston andra mou.

Den tha xaseis kati. Ta 15 eur tou Genesis mono na sou anoiksoun tin kartela. Autos den tha sou parei tpt.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Koita me mena asxolite kai poli malista. Mpori epeidi eimai omorfh kai me goustarei !!!!! Xaxaxaxaxaxax !!!!! Leme kai kamia mamakia na perasei i ora !!!!

Sta prota 2-3 rantevou den thimotane ola ala anoige tin kartela mou kai ola ok. Tora pleon ta kserei ola apekso. Einai poli iremos kai ta lei poli orea kai sou eksigi ta panta. Egw den ta katalaveno kai ola logo glosas ala auton ton katalaveno 100%.Kai aresei para poli kai ston andra mou.

Den tha xaseis kati. Ta 15 eur tou Genesis mono na sou anoiksoun tin kartela. Autos den tha sou parei tpt.

:-P:-P:-P:-P:-P

ΟΚ! ;)

Δεν ξέρω ρε φίλη...με έχεις προβληματίσει...πάντως αυτό που έλεγες για εξωτερικό μου φαίνεται ανέφικτο...εδώ ανταλλάσσουμε και 2 απόψεις ξέρουμε και κάποιες πληροφορίες για τους γιατρούς...στο εξωτερικό ποιός σου εγγυάται ότι θα βρεις καλό γιατρό???

Μα και γω δε θελω για εξωτερικο...πολλα χρηματα και ασε που θα δυσκολευτουμε με τη γλωσσα...

Εμας μας βραχυκύκλωσε αναστασια μιου οτι ΕΝΩ ολοι ειναι σκεφτικοι με την περιπτωση μας...ολοι λενε οτι δεν εχουμε κατι σοβαρο αλλα πολλα μικρα... κανεις ΟΜΩΣ ενω μας αγχωσε γι αυτα τα πολλα μικρα δεν εδωσε ενα πλανο που να τα καλύπτει...αναλυσαμε τι ειναι ζωη τι ειναι ο ανθρωπος..τα γνωστα δηλαδη...και πασαραν ενα πρωτοκολλο χωρις ουτε οι ιδιοι να το εχουν πολυσκεφτει.Τα πρωτοκολλα ειναι 3 (ανταγωνιστων, βραχυ, μακρύ) αλλα εχουν πολλες διαφοροποιησεις και ολα τα φαρμακα δεν ειναι ιδια...

Περιεχουν αλλες ορμονες και σε αλλη αναλογια...

Σιγουρα θα κανω ενα απο τα 3 αλλα πρεπει να σκεφτει ο αλλος ποια φαρμακα και σε τι δοσεις και τι αλλα φαρμακα θα συνδυασει...

Στην 3η μου φορα που εκανα 4 αδεια μπορει να ηταν και απο ενα φαρμακαο που περιειχε LH KAI MOY βραχυκυκλωσε το συστημα...αυτο πρεπει να το δει ο αλλος...προτιμω νβα μη μου προτεινει καν πρωτοκολλο...να το σκεφτει και να μου το πει αλλη μερα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

:-P:-P:-P:-P:-P

ΟΚ! ;)

Μα και γω δε θελω για εξωτερικο...πολλα χρηματα και ασε που θα δυσκολευτουμε με τη γλωσσα...

Εμας μας βραχυκύκλωσε αναστασια μιου οτι ΕΝΩ ολοι ειναι σκεφτικοι με την περιπτωση μας...ολοι λενε οτι δεν εχουμε κατι σοβαρο αλλα πολλα μικρα... κανεις ΟΜΩΣ ενω μας αγχωσε γι αυτα τα πολλα μικρα δεν εδωσε ενα πλανο που να τα καλύπτει...αναλυσαμε τι ειναι ζωη τι ειναι ο ανθρωπος..τα γνωστα δηλαδη...και πασαραν ενα πρωτοκολλο χωρις ουτε οι ιδιοι να το εχουν πολυσκεφτει.Τα πρωτοκολλα ειναι 3 (ανταγωνιστων, βραχυ, μακρύ) αλλα εχουν πολλες διαφοροποιησεις και ολα τα φαρμακα δεν ειναι ιδια...

Περιεχουν αλλες ορμονες και σε αλλη αναλογια...

Σιγουρα θα κανω ενα απο τα 3 αλλα πρεπει να σκεφτει ο αλλος ποια φαρμακα και σε τι δοσεις και τι αλλα φαρμακα θα συνδυασει...

Στην 3η μου φορα που εκανα 4 αδεια μπορει να ηταν και απο ενα φαρμακαο που περιειχε LH KAI MOY βραχυκυκλωσε το συστημα...αυτο πρεπει να το δει ο αλλος...προτιμω νβα μη μου προτεινει καν πρωτοκολλο...να το σκεφτει και να μου το πει αλλη μερα...

Vre agapoula den ginete auto pou les sto proto rantevou !!!!!

Se mena o Mpath htan sigouros oti me to makri tha vgalo para pola enoo evgala 10. Alakse farmaka, alakse protokolo kai evgala pali 9. Auta einai kai risko. Den nomizo oti mpori na ta kserei. Ta kseroun ola THEORITHIKA ala kathe organismos einai diaforetikos.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Vre agapoula den ginete auto pou les sto proto rantevou !!!!!

Se mena o Mpath htan sigouros oti me to makri tha vgalo para pola enoo evgala 10. Alakse farmaka, alakse protokolo kai evgala pali 9. Auta einai kai risko. Den nomizo oti mpori na ta kserei. Ta kseroun ola THEORITHIKA ala kathe organismos einai diaforetikos.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

Θα δειξει Ντανιελα μου...:cool::cool::cool:

Εσυ δευτερα πας ε να συζητησετε???

Αντε να ξεκινας και συ απο τον αλλο μηνα σιγα σιγα!!!;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Παω να ξαπλωσω γιατι ειμαι χαλια...θα ξαναμπω πιο μετα ;)

ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΣΟΥ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΑ ΠΜ...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

:-P:-P:-P:-P:-P

ΟΚ! ;)

Μα και γω δε θελω για εξωτερικο...πολλα χρηματα και ασε που θα δυσκολευτουμε με τη γλωσσα...

Εμας μας βραχυκύκλωσε αναστασια μιου οτι ΕΝΩ ολοι ειναι σκεφτικοι με την περιπτωση μας...ολοι λενε οτι δεν εχουμε κατι σοβαρο αλλα πολλα μικρα... κανεις ΟΜΩΣ ενω μας αγχωσε γι αυτα τα πολλα μικρα δεν εδωσε ενα πλανο που να τα καλύπτει...αναλυσαμε τι ειναι ζωη τι ειναι ο ανθρωπος..τα γνωστα δηλαδη...και πασαραν ενα πρωτοκολλο χωρις ουτε οι ιδιοι να το εχουν πολυσκεφτει.Τα πρωτοκολλα ειναι 3 (ανταγωνιστων, βραχυ, μακρύ) αλλα εχουν πολλες διαφοροποιησεις και ολα τα φαρμακα δεν ειναι ιδια...

Περιεχουν αλλες ορμονες και σε αλλη αναλογια...

Σιγουρα θα κανω ενα απο τα 3 αλλα πρεπει να σκεφτει ο αλλος ποια φαρμακα και σε τι δοσεις και τι αλλα φαρμακα θα συνδυασει...

Στην 3η μου φορα που εκανα 4 αδεια μπορει να ηταν και απο ενα φαρμακαο που περιειχε LH KAI MOY βραχυκυκλωσε το συστημα...αυτο πρεπει να το δει ο αλλος...προτιμω νβα μη μου προτεινει καν πρωτοκολλο...να το σκεφτει και να μου το πει αλλη μερα...

Ρε μωρό γιατί το ψάχνεις τόσο πολύ αφού σου είπα ότι εγώ με τα ίδια φάρμακα στον ένα κυκλο πήγα καλά(σε παραγωγή ωαρίων ) και στον άλλο χάλια...δεν είναι μέσα στον οργανισμό μας οι γιατροί για να ξέρουν ακριβώς τι γίνεται...όσο για τα πρωτόκολλα δεν θα διαφωνήσω τώρα μαζί σου γι'αυτο...

Εννοείται που ότι θα απαιτήσεις το καλύτερο δυνατόν αλλά συνήθως οι γιατροί δεν κάνουν σεμινάριο στους ασθενείς....εμένα τουλάχιστον δεν μου έκανε κανένας...μου είπαν όλοι πάνω κάτω 5 πραγματα και από εκεί και πέρα τίποτα....να σου πω και κάτι αλλο και σε τι με ωφέλησε το να ξέρω λεπτομερώς???Σε τίποτα...

Χαλάρωσε δες ακόμα κάποιους γιατρούς και λυπάμαι που σου το λέω αλλά σιγουρη 100% δεν θα είσαι ποτέ και για κανέναν.....


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

Θα δειξει Ντανιελα μου...:cool::cool::cool:

Εσυ δευτερα πας ε να συζητησετε???

Αντε να ξεκινας και συ απο τον αλλο μηνα σιγα σιγα!!!;)

Orea tora pou simfonisame vale ola auta kala sto mialo sou kai prospathise na ta peraseis kai ston andra sou !!! Min perimenis 100%. Vale orio 60% as poume, mas ftanei kai to 60%.

Nai tha paw tin Deutera. Mazevo xartia gia tin epitropi, pernaw 18/10 opote tha kanw me periodo noemvriou, prota o theos.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΣΑΣ...!!!!!!!!!!!!

ΝΤΑΝΤΑΚΙ ΚΑΙ ΑΘΑΝΑΣΙΑ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ....ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΠΟΛΥ...!!!!!!!!!!!:P:p:p

ΝΑΝΤΙΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΕΙΡΗΝΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΙ ΑΛΛΟ ΜΕΝΟΠΟΥΡ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ..!!!!!!!!!!:-P:-P:-P

Καλημέρα Ανίτα...διόρθωσε το κακή...χαχαχαχαχα

ΧΑΧΑΧΑΧΑ....ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...!!!!!!!!!!!

ΒΡΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ....ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΜΑΣΤΡ@ΜΗΝΑ.????

ΡΩΤΑΩ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ ΕΚΕΙ....ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ....ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....


name-graphics-anita-633978.gif

ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.....ΜΕ ΔΥΝΑΜΩΝΕΙ..!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΠΙΣΗΣ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΛΕΣ.....

ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΣΤΡ@ΜΗΝΑ, ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΤΕ.....ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ....ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....


name-graphics-anita-633978.gif

ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.....ΜΕ ΔΥΝΑΜΩΝΕΙ..!!!

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ....ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΜΑΣΤΡ@ΜΗΝΑ.????

ΡΩΤΑΩ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ ΕΚΕΙ....ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ....ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....

[/b][/color][/size]

Ανίτα μου δεν είμαι η κατάλληλη να σου πει αν έκανες καλά ή κακά???

Εγώ ήμουν στον Μαστρομηνά μέσω άλλου γυναικολόγου...βέβαια οι ωοληψία και εμβρυομεταφορά μου έκανε ο ίδιος και στο δικό του εργαστήρι έγινε η μικρογονιμοποιήση....όμως δεν τον είδα συχνά για να σου πω για την αντιμετώπιση και όλα αυτά...έχει πολύ καλή φήμη...με επιτυχίες αλλά και με αποτυχίες....εμείς ελπίζουμε εσυ να μπεις στον πίνακα με τις επιτυχίες του...:wink:;-)


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...πήρα τηλ.σε μια μαία του μαντούδη....που είχαμε μιλήσει πολλές φορές.....και με μπέρδεψε με άλλη.........την είπα να το αφήσουμε για φεβρουάριο γιατί έκανα επέμβαση....και να μου στείλει την συνταγή για τα φάρμακα.....

ανίτα εγω στον μαστρομηνά θα πήγαινα....εκεί θα με έστελνε η γιατρός μου....αλλά δεν κάνει με δότριες...

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΛΕΣ.....

ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΣΤΡ@ΜΗΝΑ, ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΤΕ.....ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ....ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....

Geia sou Anitaki !!!

Min alazeis gnomi tora teleytea stigmi. Mia xara entiposi den sou ekane o anthropos ?

I Labrini as poume einai trelameni me ton Arkouli enoo i Anastasia efige trexontas.

O kathenas opos tou kanei klik.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ....ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΜΑΣΤΡ@ΜΗΝΑ.????

ΡΩΤΑΩ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ ΕΚΕΙ....ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ....ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....

[/b][/color][/size]

Ανίτα μου δεν είμαι η κατάλληλη να σου πει αν έκανες καλά ή κακά???

Εγώ ήμουν στον Μαστρομηνά μέσω άλλου γυναικολόγου...βέβαια οι ωοληψία και εμβρυομεταφορά μου έκανε ο ίδιος και στο δικό του εργαστήρι έγινε η μικρογονιμοποιήση....όμως δεν τον είδα συχνά για να σου πω για την αντιμετώπιση και όλα αυτά...έχει πολύ καλή φήμη...με επιτυχίες αλλά και με αποτυχίες....εμείς ελπίζουμε εσυ να μπεις στον πίνακα με τις επιτυχίες του...:wink:;-)

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΑΣΑΚΙ ΜΟΥ...!!!!!!!!!!;);)


name-graphics-anita-633978.gif

ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.....ΜΕ ΔΥΝΑΜΩΝΕΙ..!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...