Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Εγώ δε μπορώ να το δω το άρθρο! Χτες μιλούσα και με τις κοπέλες που γεννάμε μαζί και τους έλεγα πόσο τρελό κόλλημα έχουμε όλοι με το εμβόλιο για τη συγκεκριμένη γρίπη, όταν και το εμβόλιο της κοινής γρίπης που κάνουμε κάθε χρόνο, είναι νέο κάθε φορά και άρα αδοκίμαστο, καθώς και για τα τόσα εμβόλια που κάνουμε στα παιδιά μας παρόλο που γνωρίζουμε τις παρενέργειες! Μια κοπέλα λοιπόν μου επιβεβαίωσε ότι το MMR έχει 1/150 πιθανότητα να προκαλέσει παραλησία ή αυτισμό! Το ποσοστό μου φαίνεται υπερβολικό, αλλά παρόλα αυτά κανείς δε σκέφτεται να μην το κάνει στο παιδί του!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγω και μετα τη χθεσινη συζητηση με την παιδιατρο καταλαβα οτι κανενας δε μας δινει καμμια υπευθυνη απαντηση.Σου πετανε το μπαλακι και εχει ο Θεος..

Κανενας δεν πιστευω οτι ξερει τιποτα παραπανω οτι λενε στα πηγαδακια τους και αυτο ειναι ολο.

Σου λενε τραβα αν θες καντο και παρε και την ευθυνη.

Η συζητηση στην ελλαδα ειναι μεγαλυτερη για το εμβολιο παρα για την ιδια τη γριπη.

Επεξεργάστηκαν by ριτα79

AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!

Σας έχω χάσει εδώ και δυο μέρες , δεν μπόρεσα να διαβάσω τα νέα σας εύχομαι να είστε όλες καλά και να μην υπάρχουν πολλά αρρωστούλικα ή αν υπάρχουν να μην είναι σοβαρά.

Θα προσπαθήσω να σας διαβάσω αλλά με την δουλειά δεν το κόβω.

Φιλάκια σε όλες!!!!!


PdBSp3.png ck1Cp3.png
Link to comment
Share on other sites

ana Μου εγω δεν θα πήγαινα. Εχτές φαντάΣου ήρθε η ανηψιά του άντρα μου και ''έφΑγε πόρτα'' γιατί στο σχολείο της έχουν κλείσει αρκετά τμήματα και δυο παιδάκια που είναι συνέχεια μαζί και βρέθηκαν πριν 4 μέρες τώρα περνάνε την γρίπη, οπότε μπορεί να είχε κάτι και να μην έχει εκδηλωθεί.

Ριτάκι σοβαρά??? Υγιέστατο και πέθανε? Μήπως είχε και κάτι άλλο μαζί? Πω πω ρε γμτ..το ξέρω ότι δεν είναι θέμα το εμβόλιο και η Μαρίνα δίκιο έχει σ'αυτά που λέει. Όπως έχω ξαναπεί ρίσκο το ένα, ρίσκο και το άλλο. Πάντως για τα παιδιά μέχρι τώρα κανένας παιδίατρος δεν έχω ακούσει ότι το προτείνει. Τι να πω???


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο νομιζω... Οτι δεν πρεπει να τον παω. Δε φοβαμαι μονο για τη νεα γριπη, αλλα γενικα φανταστειτε τι ιωσεις θα σερνονται με τοσα παιδια σε κλειστο χωρο... Κριμα! Του χρονου να ειμαστε καλα!


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου.

Σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας. Νιώθω πολύ καλά που μπορώ να συζητάω μαζί σας αυτά που με απασχολούν.

Μαράκι μου πήρε φόρα η Ευούλα με τα δοντάκια ε????

Θα ταλαιπωρηθεί λίγο αλλά μπροστά στο αγχος που περασαμε !!!!!

Μαργαριτάκι μου περαστικά σου κοπελάρα μου.Ο Γρηγόρης τι ναπω??Τελειος.Ολόκληρος αντρας.

Μαρινάκι εύχομαι να γυρίσει η μπουμπού.Πάντως είναι νωρίς ακόμα εχει περιθώριο να παρει τη σωστη θεση.

Συμπεθέρα μου ευχομαι να μην ξανακανει πυρετό ο γαμπρούλης μου.

Παντως 1-2 μέρες κραταει όχι πολύ.

Σήμερα εχουμε και εμείς παιδίατρο και εμβόλιο και ουτε να το σκέφτομαι δεν θελω.

Θα μας ακούσει πάλι το σύμπαν ολο.

Stone αν ακούσεις γύρω στις 6 και μισή ένα παιδάκι να ουρλιάζει θα είναι η ανδρεάννα.

Link to comment
Share on other sites

Σουλίτσα μου δεν το συζητώ!!! Μετά από τόσο άγχος με τα δόντια, δεν πρέπει να παραπονιέμαι καθόλου! Απλά δεν ξέρω αν όντως θα τα βγάλει όλα μαζί ή απλά έτσι κι αλλιώς τα 4 πρώτα βγαίνουν τόσο γρήγορα.

Εσάς ρε κορίτσια πως τα έβγαλαν?


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι συμπεθέρα;;; 1-2 μέρες κρατάει; Μακάρι...χθες το απόγευμα του ανέβηκε πρώτη φορά...κι από τότε ανεβαίνει κάθε 5 ώρες...τώρα θα δούμε το μεσημέρι αν ανεβάσει πάλι....του δίνω ντεπον στο 37,5 και τον βάζω κατευθείαν στο μπάνιο οπότε έχουμε άμμεσα αποτελέσματα!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι συμπεθέρα;;; 1-2 μέρες κρατάει; Μακάρι...χθες το απόγευμα του ανέβηκε πρώτη φορά...κι από τότε ανεβαίνει κάθε 5 ώρες...τώρα θα δούμε το μεσημέρι αν ανεβάσει πάλι....του δίνω ντεπον στο 37,5 και τον βάζω κατευθείαν στο μπάνιο οπότε έχουμε άμμεσα αποτελέσματα!

Μεχρι 4 μερες μου ειχε πει εμενα αν κανει παρενεργειες.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λαζαρενια εμείς είμαστε καλά η Φωτεινη συνεχιζει την αφαγια δηλαδη δεν τρωει περα απο λιγες κουταλιες και οχι ολα τα φαγητα. Εχω δοκιμασει τα πανταν, τυροπιτακια κουλουρακια κτλ τρωει μια βουκιτσα και μετα τα παλκωνω εγω και χονταινω χα χα χα και η Βίκυ σήμερα πάλι έχει πορεια διαμαρτυρίας

Link to comment
Share on other sites

Σουλίτσα μου δεν το συζητώ!!! Μετά από τόσο άγχος με τα δόντια, δεν πρέπει να παραπονιέμαι καθόλου! Απλά δεν ξέρω αν όντως θα τα βγάλει όλα μαζί ή απλά έτσι κι αλλιώς τα 4 πρώτα βγαίνουν τόσο γρήγορα.

Εσάς ρε κορίτσια πως τα έβγαλαν?

Μαράκι η Ανδρεάννα εβγαλε τα τεσσερα πρώτα σχεδόν αμέσως αλλα και τα άλλα συνέχισαν με διαφορά 2-3 εβδομάδων.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ρωτησω..

Θυμαται καμμια σας αναλυτικα τι εμβολια εχετε κανει?

Εμεις εχουμε κανει

infanrix hexa

prevenar

rotarix

neisvac

priorix

mantoux test

αντιγριπικο

και γεναρη θα κανουμε varivax ανεμοβλογιας

Εχουμε τιποτα αλλο?


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...