Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες. Μαριάννα καλώς όρισες και με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα γερό μωρό. Συγχαρητήρια και στις υπόλοιπες τόσο για τις αυχενικές όσο και για τα μαθήματα. Αυτές οι ανησυχίες από τα πονάκια δεν περνάνε ποτέ. Η αλήθεια είναι πως μόνο οι πόνοι περιόδου θα πρέπει να μας ανησυχούν αλλά μιας και η φύση κάθε γυναίκας είναι διαφορετική ρωτάμε πάντα το γιατρό μας. Εγώ δουλειά τέλος.... Έχω δικό μου ζαχαροπλαστείο και επειδή πρέπει να σκύβω συνεχώς άφησα τον πατέρα μου. Εγώ κάνω μόνο guest star εμφανίσεις!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο πονος περιοδου να σε ανησυχει μονο καθε τι αλλο πχ ισως να οφειλετε στο εντερο ή στην μητρα που μεγαλωνει..αλλα δεν εχεις να χασεις τιποτα να παρεις τηλ τον γιατρο σου να τον ρωτησεις..οτιδηποτε βλεπεις που δεν σου αρεσει να τον ρωτας

Που και που και εγω νιωθω κατι πονακια

Καλημερα οι πονοι περιοδου ειναι φυσιολογικοτατοι,ειδικα στις πρωτομανουλες

ξεκινουν απο την αρχη και τους εχουμε περιπου μεχρι και τον τεταρτο μηνα μην τους φοβαστε ειναι η μητρα μου συσπατε καθως μεγαλωνει για να χωρεσει το μικρο σας

τα πονακια ξαναξεκινανε τον 8ο ποια που προετοιμαζομαστε για τοκετο!

Στον γιο μου ειχα παρα πολλα,τωρα στην δευτερη εγκυμοσυνη δεν εχω κανενα (μαλλον επειδη η μητρα απλα μεγαλωνει ειναι ηδη ξεχειλωμενη απο την πρωτη εγκυμοσυνη ;);)

Τον πονο τον φοβομαστε αν ειναι σε ταχτα διαστηματα δλδ αν 10 λεπτα με το ρολοι και αν εχουμε αιμα

Καλυτερα ομως να ενημερωσετε και τον γιατρο σας


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες...

Είμαι πολύ χαρούμενη, χθες βγήκαν τα αποτελέσματα του pappA και ήταν πάρα πολύ καλά!!!! Είχα ένα φόβο λόγο ηλικίας:-) χιχιχι

Μπραβο μπραβο Μια χαρα το νινακι σας :D:D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χαζεύοντας στο νετ βρήκα αυτό, τους έστειλα μειλ και πριν λίγο μου φεραν δειγματάκια!! είναι πολύ ωραία!! Επίσης, έγινα μέλος στο nutriciaclub και μοθ στείλαν ένα φάκελο για τις εξετάσεις του μωρού!!

4)http://www.frezyderm.gr/Templates/SubCategories.asp?C=Paidiki ΖΗΤΑΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΡΕΦΙΚΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ

Σήμερα θα τηλ στο

11)sta care direct 2109287368 ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΟ ΒΑΛΙΤΣΑΚΙ "Post Natal Programm" ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΛΙΤΣΑΚΙ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΤΗΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΛΙΤΣΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΖΗΤΗΣΤΕ ΤΟ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ

και στο9)Mothercare 800 11 82 800 ΖΕΙΤΑΤΕ ΤΟ ΒΑΛΙΤΣΑΚΙ ΤΟ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

πάρτε και εσείς!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα. Ειμαι στην 14η εβδομαδα κ οι αναγουλες εχουν ηρεμησει κατα πολυ. Εχω κανει την αυχενικη και ολα πηγαν καλα,μονο που δεν ειδαμε φυλο ακομα.. Εχω ξανα ραντεβου στις 22/2. Σιγουρα θα φανει αν το κουτσουνι ειναι αγορακι ή κοριτσακι Φυσικα γερο να ειναι κ οτι να'ναι!!! Ολα να πανε καλα σε ολες κ γρηγορα να κρατησουμε τα αγγελουδια μας αγκαλιτσα..

Καλώς τηνα! Να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου :P

Καλά κι εμεις στο πρωτο απο την αρχη θελαμε να μάθουμε τι είναι....

πιο πολύ για να κάνεις και τις αναλογες ετοιμασίες (ρουχα,δωμάτιο κτλ..)

Στο δευτερο είναι διαφορετικά...

Αν είναι αγόρι έχουμε τα πάντα... αν είναι κορίτσι όοολα απο την αρχή!!!!!!

Το μόνο που θέλω είναι να είναι υγιέστατο...

Όσες δουλευετε το εχετε πει στη δουλειά σας???

εγω όχι ακόμα θελω να κλείσω το 1ο τριμ και μετά.

Όχι ότι θα έχουν θέμα απλά λέω ότι είναι νωρίς... και γενικα το ξερουν πολύ λιγοι..

ουτε στον μικρό το εχουμε πει ακόμα... αν και το καλό μου θέλει και το ζητάει σαν τρελλός!!

Αοριστα του λέμε ότι κάποια στιγμη θα κάνουμε σιγουρα αδερφακι...

Floreta μια και που εισαι απο θεσσαλονίκη που έκανες αυχενική??

Εγώ το είπα μετά την αυχενική στη δουλειά μου. Βασικά φαίνεται, γιατί έχω και κοιλιά γιατί είναι δίδυμα. Θα ήταν σαν να τους κοροδεύω, αν δεν το έλεγα.

Όσο για τα ρουχαλάκια, εμένα δε θα με πείραζε να ντύσω τα κοριτσάκια μου και με κανένα αγορίστικο παντελονάκι... δηλαδή αν μου δώσουν φίλοι χρησιμοποιημένα δε θα πω όχι...

Η αυχενική έγινε στον Αθανασιάδη. Ήταν πάρα πολύ καλά, μια ώρα ασχολιόντουσαν μαζί μας και τα είδαμε όλα με πολύ μεγάλη λεπτομέρεια! Το μόνο που με στεναχώρησε είναι που δε δίνουν dvd.

Καλησπέρα!!! Τι κάνετε φιλενάδες? Καλώς μας ήρθατε καινούρια κορίτσια στην παρέα!! Με το καλό τα μωράκια μας! Κορίτσια τα πήγα καλά!! Ευτυχώς.. Δε θέλω με τίποτα να τρέχω με το που γεννήσω σχεδόν να δίνω μαθήματα..

Μπράβο κοπέλα μου! Συγχαρητήρια! Έχεις και άλλα ή τελειώσε η εξεταστική;

Kαλησπερα κοριτσια ευχαριστω για το καλως ορισμα! υπομονη σε ολες οσες εχετε αναγουλες και ζαλαδες εγω ευτυχως ακομα δεν εχω τιποτα.Στις 6 του μηνα μπαινω στον 3ο.

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι που με ανησυχησε εκανε τις εξετασεις αιματος του προγεννητικου και βγηκε θετικο η εξεταση CMV IGg .Ο γιατρος μου ειπε πως ειναι μια λοιμωξη που περασα στο παρελθον και να μην ανυσηχω αλλα θα την ξανακανω την εξεταση μετα απο καμια 15 μερες.. εψαξα στο ιντερνετ και εχω φρικαρει με αυτα που διαβασα γιαυτον τον ιο.Το καλο ειναι πως εγραφε οτι οταν ειναι θετικο το ΙGg ειναι παλιος ιος και δεν επηρεαζει το εμβρυο.Εχει τυχει σε καμια σας; στην 1ηεγκυμοσυνη ειχε βγει αρνητικο

Δεν ξέρω τίποτα για το CMV IGg... ο μεγαλοκυτταροιός είναι; Μια φίλη μου που το έπαθε (όχι έγκυος) έμεινε στο νοσοκομείο μια εβδομάδα. Τώρα είναι μια χαρά. Μην ανησυχείς, αφού ο γιατρός σου στο είπε... κάτι παραπάνω θα ξέρει :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Floreta!! Τι κάνεις??? Δυστυχώς έχω άλλα 5 η εξεταστική μόλις χθες... ξεκίνησε! Πως είσαι??

ωχ ωχ καλό κουράγιο! ;) Εγώ όταν έκανα τα μεταπτυχιακά μου ούτε ήμουν παντρεμένη, ούτε δούλευα..και ούτε φυσικά ήμουν έγκυος! οπότε καταλαβαίνεις... κυριλέ την έβγαλα! Υπομονή, λίγες μέρες είναι, θα περάσουν :P

Κατά τ΄άλλα, είμαι καλά! Σήμερα νιώθω αρκετά ξεκούραστη και ήρθα στο γραφείο στο πανεπιστήμιο και γράφω... λέμε τώρα! Μου φαίνεται θα βγάλω το καλώδιο του ίντερνετ μπας και συγκεντρωθώ λίγο καλύτερα γιατί το μυαλό μου πετάει... αλλά το ίδιο και ο χρόνος! χιχιχι :tongue:

Link to comment
Share on other sites

floreta,

Κι εγω στην πρωτη μου εγκυμοσύνη αυχενική και αμνιοπαρακέντηση είχα κάνει στον Αθανασιάδη με τον ιδιο και στις δυο εξετασεις.

Έμεινα ευχαριστημένη πολύ... αλλά στο διάστημα που εχει περάσει (5 χρ σχεδόν απο την 1η εγκυμοσύνη μου) εχει βγει η "φημη" οτι "σπρώχνει" πολύ την αμνιοπαρακέντηση και το έχω ακούσει απο πάρα πολύ κόσμο... ισχυει δεν ισχυει τι να σου πω....

Είμαι ανάμεσα σε αυτόν και τον Σωτηριάδη... πιο πολύ κλίνω προς Σωτηριάδη έχω λιγο καιρό ακομα.... για σκέψη!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες σας!Τι κανετε?

Μαριαννα καλως ορισες!

Για τον ιο που αναφερεται και τα αποτελεσματα δεν εχω ιδεα, οποτε δεν μπορω να βοηθησω..Αυτο που θα σου πω κι εγω μονο ειναι εμπιστοσυνη στο γιατρο σου...Η αν δε σε πειθει και δε σου βγενει η ιδεα απο το μυαλο παρε και μια δευτερη γνωμη απο καποιο αλλο γυναικολογο!

Τωρα για τα πονακια, κι εγω στο γιο μου ειχα παρα πολλα και εντονα!

Μεχρι και τον τριτο- τεταρτο μηνα! Φοβομουν κι εγω πολυ..Ειχα παρει το γιατρο και τελικα ηταν αυτο...Μεγαλωνει η μητρα...

Τωρα πολυ σπανια αν θα εχω!

Μαρακι συγχαρητηρια για το μαθημα, καλη συνεχεια να εχεις!

Μπραβο σε οσες μανουλες κανατε αυχενικη!Ολα τελεια!

Αντε να ερθει και η σειρα μου..Πολυ αργωωωω :(


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κσλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!τι κανετε?Σημερα παλι ξυπνησα με εντονη αναγουλα οπου μετα εκανα κ εμετο,δεν ειχα κανει μεχρι σημερα,λετε τωρα να κανω συχνα?οσο για τον ιο που λετε δεν ειναι κατι ανησυχητικο το χε παθει η κουνιαδα μου περυσι το μονο συμπτωμα που ειχε ηταν οτι καθε βραδυ ανεβαζε πυρετο,αυτο γινοταν για περιπου 6 μηνες κ μετα ανακαλυψαν οι γιατροι οτι ηταν αυτος ο ιος κ της ειχαν πει οτι αφου τον κολλησε αυτος μενει μεσα σου δεν φευγει κ καποια στιγμη μπορει να ξαναξυπνησει μεχρι στιγμης δεν την ξαναενοχλησε.εμενα στις εξετασεις φαινοταν να χω περασει ερυθρα αλλα η μαμα μου μου ειπε οτι δεν εχω περασει οποτε λεει ο γιατρος θα ναι τα αντισωματα απ το εμβολιο.


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Ιωαννάκι, υπομονή κοριτσάκι μου!! Σε λίγες εβδομάδες όλα αυτά θα είναι παρελθόν! Σε ποια εβδομάδα είσαι? Στον γιο μου είχα αναγούλες μέχρι την 14 εβδομάδα.. μετά κόπηκαν κ σταδιακά επανήλθα στα φυσιολογικά μου! Από κιλάκια πως πάτε κορίτσια? Εγώ είμαι στα +400gr (έχω ηλεκτρονική ζυγαριά πλέον για να μπορώ να ελέγχω καλύτερα το βάρος μου). Εντωμεταξύ πριν λίγο συνειδητοποίησα πως τέλη της άλλης βδομάδας θα κάνω την αυχενική!! Πωπω πως περνάει ο καιρός!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

floreta,

Κι εγω στην πρωτη μου εγκυμοσύνη αυχενική και αμνιοπαρακέντηση είχα κάνει στον Αθανασιάδη με τον ιδιο και στις δυο εξετασεις.

Έμεινα ευχαριστημένη πολύ... αλλά στο διάστημα που εχει περάσει (5 χρ σχεδόν απο την 1η εγκυμοσύνη μου) εχει βγει η "φημη" οτι "σπρώχνει" πολύ την αμνιοπαρακέντηση και το έχω ακούσει απο πάρα πολύ κόσμο... ισχυει δεν ισχυει τι να σου πω....

Είμαι ανάμεσα σε αυτόν και τον Σωτηριάδη... πιο πολύ κλίνω προς Σωτηριάδη έχω λιγο καιρό ακομα.... για σκέψη!!!

Ιωάννα μου δεν έχω ιδέα, δεν τον ήξερα ούτε αυτόν ούτε κανέναν άλλο γιατρό που να κάνει τέτοιες εξετάσεις.. απλά εκεί με έστειλε η γυναικολόγος μου. Όσο για την αμινοπαρακέντηση, εμείς ευτυχώς δε χρειάζεται να κάνουμε... πες μας όμως εντυπώσεις από το Σωτηριάδη, όταν πας.

Αντε να ερθει και η σειρα μου..Πολυ αργωωωω :-(

Λιάνα μου μην ανησυχείς και θα ρθει πριν το καταλάβεις... ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα... :-P

Μαράκι εμένα για κιλά μη με ρωτάς... έβαλα πολλά από την εξωσωματική και έχω και δίδυμα, οπότε δεν είμαι καλο μέτρο σύγκρισης :tongue: πάντως έχω ήδη βαρύνει πολύ. Καλη αυχενική σου εύχομαι, πάνω απ΄όλα!!!

Ioannaki28 ακόμη ταλαιπωρείσαι; Εύχομαι να περάσει σύντομα... δυστυχώς γνωρίζω δυο περιπτώσεις που οι αναγούλες δε σταμάτησαν καθόλου σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης...:cry: η χειρότερη είναι η μαμά μου που όταν ήταν έγκυος σε μένα τα χε παίξει από τους εμετούς σε όλη την εγκυμοσύνη... μέχρι και την ώρα που με γεννούσε, εμετό έκανε...:cry: εύχομαι να μην είσαι σαν κι αυτές! Λογικά αφού σε γενικές γραμμές νιώθεις καλύτερα, θα περάσει σιγα-σιγα...

Καλημέρα σε όλες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας!!!!

Ευτυχώς οι ζαλάδες αρχίζουν και υποχωρούν και μένει μόνο η πικρα στο στόμα που δεν περνά με τίποτα. Οσο για τα κιλά είμαι ήδη+2 ελπίζοντας να μην φτάσω τα+ 22 που πήρα στο πρώτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Εγω απο το Σαβ/κο ειμαι πολυ καλυτερα απο πονους. Ειμαι πολυ αδυνατη 45 κιλα και εχω παρει 2, οποτε τωρα ειμαι 47. Θελω μετα την γεννα να ειμαι τουλαχιστον 50 κιλα!! Σε 2 εβδομαδες εχω ραντεβου παλι και με πιανει ενα αγχος....οσο και αν προσπαθω να μην το σκεφτομαι.... γυριζει στο μυαλο μου!


eNortjKzUjIyNLWwMFOyBlwwFaIC2w,,91.png

eNortjKzUjIyMjI1MVGyBlwwFXIC0A,,79.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας!!!!

Ευτυχώς οι ζαλάδες αρχίζουν και υποχωρούν και μένει μόνο η πικρα στο στόμα που δεν περνά με τίποτα. Οσο για τα κιλά είμαι ήδη+2 ελπίζοντας να μην φτάσω τα+ 22 που πήρα στο πρώτο!!!!

εμένα το gaviscon με έσωσε! επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη γιατί δεν περνάει στο αίμα. Βέβαια το χρησιμοποιώ με φειδώ, αλλά καμιά φορά είναι σωτήριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...