Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΒΕΡΟΙΑ


silia84

Recommended Posts

εγω είμαι στον 7 μηνα..σε 3 μερεσ μπαινω στον 8. ....σκεφτομαι και εγω για την κλινικη να γεννησω ....εσυ εμεινεσ ευχαριστημενη???????

Ante konteveis :))) to proto s? Nai emeina poli efxaristimeni aptin kliniki. Oles oi kopeles htan poli eksipiretikes! Esi skeftesai k Gia thessaloniki?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 226
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ante konteveis :))) to proto s? Nai emeina poli efxaristimeni aptin kliniki. Oles oi kopeles htan poli eksipiretikes! Esi skeftesai k Gia thessaloniki?

βασικα σκεφτομαι για εδω στην κλινικη....αλλα θα παω να ριξω και μια ματια και στα γιαννιτσα εχω ακουσει και για εκει εξισου καλα λογια....

Link to comment
Share on other sites

koριτσια καλησπερα σας...τι κανετε???βλεπω γεννησατε!!!!

να χαιρεστε τα μωρακια σας να ειναι γερα,καλοτυχα και να σας χαριζουν πολλα πολλα χαμογελα!!!!!σας διαβασα λιγο βιαστικια γιατι θα παω για νανι....καποια κοπελα ρωτησε αν μπορει ο συζυγος να ειναι στην αιθουσα τοκετου...λοιπον εγω που γεννησα με τον σιδηροπουλο μου ειχε πει οτι δεν υπαρχει προβλημα...ειναι θεμα γυναικολογου κ οχι κλινικης εκτος αν αλλαξε κατι...anyway και εγω καισαρικη ειχα κανει οποτε δεν.....λοιπον σας φιλω κ εσας και τα μπεμπουλινια σας...!!!!!


79730l4d8pj2fyu.gifas1cHhJ0g410010MjAyNDN8MDAwMTIzNWR8dG8gYW50cmFraSBtb3UgZWluYWk.gifkonstantinos1061470vxafxzma3j.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

επ....κοριτσαι που χαθηκατε????????? εγω περιμενω....τωρα μπηκα στον 9 μηνα...ειχα καποια προβληματα στον 8 μηνα....αλλα προσ το παρον ολα καλα...μου ειχαν βρει ωριμο τραχηλο,ειχα και συσπασεισ αλλα πηρα καποια αγωγη....τωρα μπηκα στον 9 μηνα και ενω το μωρο εχει το κεφαλακι κατα κατω καιτα ποδια προσ τα πανω....ειναι πολυ ψηλα .....και περιμενουμ,ε να κατεβει.....εχω αγχωθει πολυ.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσακια καλημερα

εχω πολυ καιρο να γραψω

να μας ζησουν τα μπεμπακια μας και με το καλο οσες περιμενουν ακομη

εχω καιρο να παρακολουθησω και δεν θυμαμαι τι γινεται

λοιπον αφου με το καλο γεννησαμε καιρος να τα λεμε σιγα σιγα και για τις βαπτισεις μας

επειδη δεν ειμαι απο βεροια θα ηθελα να με βοηθησετε με βαπτιστικα

εκκλησιες τραπεζι γενικα που να ψαξω και που να ρωτησω

θα εκτιμουσα την βοηθεια σας

φιλακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
κοριτσακια καλημερα

εχω πολυ καιρο να γραψω

να μας ζησουν τα μπεμπακια μας και με το καλο οσες περιμενουν ακομη

εχω καιρο να παρακολουθησω και δεν θυμαμαι τι γινεται

λοιπον αφου με το καλο γεννησαμε καιρος να τα λεμε σιγα σιγα και για τις βαπτισεις μας

επειδη δεν ειμαι απο βεροια θα ηθελα να με βοηθησετε με βαπτιστικα

εκκλησιες τραπεζι γενικα που να ψαξω και που να ρωτησω

θα εκτιμουσα την βοηθεια σας

φιλακια

Καλησπερα! Απο οτι βλεπω οι Βεροιωτισσες δυσκολευονται να επικοινωνουν συχνα, με βρεφη ειναι δυσκολα τα πραγματα! ;)

Ειμαι απο Βεροια αλλα τα παιδακια μου μεγαλωσαν αρκετα, οποτε μπορω να σε πω γενικα τι παιζει, αν χρειαστει. Βεβαια, το καλυτερο ειναι να σε απαντησουν οι κοπελλες που εχουν επισκεπτει προσφατα καποια καταστηματα, εχουν δει και εχουν συνενοηθει.

Ωστοσο αν θελησεις, ρωτα με ή περιμενε...Οπως θελεις!;)

Link to comment
Share on other sites

Και να σας συστηθω: ειμαι απο Βεροια, εχω 4 παιδακια απο 5-9,5 χρονων και το πατρικο μου ειναι στο Ρολοϊ επισης! :) Μενω ομως κοντα στον Προμηθεα με την οικογενεια μου.

Θα χαρω να τα λεμε εδω!

Και να σας ζησουν τα παιδακια σας! Να τα χαιρεστε με υγεια! Καλο κουραγιο!

Link to comment
Share on other sites

θελω να μου συστησετε αν μπορειτε ενα καλο φωτογραφο αλλα να μην ειναι και φαρμακειο.επισης που θα ητα ωραια να κανουμε το τραπεζι επισης ενοειται καλο φαγητο και οικονομικες τιμες.δυσκολα ζηταω ε αλλα τετοιες εποχες ολα τα κοιταμε!

και γενικα αν εχετε κατι αλλο να με συμβουλεψετε πχ που α κοιταξω για μπομπονιερες και στολισμο.

επισης βαπτισε καμια σας στη δοβρα,καλιπετρα η στον προδρομο?αν οχι εχετε παει εκει σε βαπτιση.ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 3 για να αποφασισω

ποντιομαμα αν θελεις φυσικα και απατησε μου οτι νομιζεις πως μπορει να μου φανει χρησιμο

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα μαθω και απο αλλους, προς το παρον, απο φωτογραφο σε συστηνω τον Ασικιδη στον οποιο πηγαμε και εμεις και ειναι απεναντι απο τη Μητροπολη. Διακριτικος και τοτε ειχε καλες τιμες.

Για φαγητο, προς Νοσοκομειο νομιζω Ρεμβη λεγεται και διαθετει και μουσικη, στο Λοζιτσι στη διασταυρωση του Σελιου, στην Μπαρμπουτα, στο ποταμι η ομωνυμη ταβερνα...αυτα μου πρωτοερχονται στο νου και δεν πιστευω οτι ειναι απο τα ακριβα.

Για βαπτιστικα, στολισμο και αλλα, στο Αναστάσιο επι κεντρικης,φυσικα το Βυζαντινο επι Βενιζελου απεναντι απο την κλινικη σχεδον, οι Ευχες επι Βενιζελου αλλα πιο κατω...επι Κεντρικης λιγο πιο πανω απο Χοχλιουρο που εχει τα περιφημα ρεβανι-μονο αυτος τα εχει, ετσι να μην ξεχνιομαστε, τα αλλα ειναι μαιμου και τυπου Βεροιωτικου Χοχλιορου,εχει ακομη ενα καταστημα αλλα δεν μπορω να θυμηθω το ονομα, ειναι παντως λιγο πριν τη διασταυρωση Μεγ. Αλεξανδρου.

Τελος, για την Εκκλησια. Η Παναγια Δοβρα ειναι πιο κοντα, νομιζω, αλλα ελαφρως. Μικρη σχετικα Εκκλησια (οχι πολυ), εχω παει σε πολλες βαπτισεις, μια χαρα ειναι. Αλλα και ο Τιμιος Προδρομμος ειναι καλα για βαπτισεις και εκει εχω παει αν και σε λιγωτερες. Λιγο μεγαλυτερη η Εκκλησια τωρα με το νεο Ναρθηκα,ειναι διπλα στο ποταμι με πολυ ωραια θεα, γιατι ειναι λιγο προς τα πανω.

Καλλιπετρα σε βαπτιση δεν εχω παει, νομιζω ομως οτι τα τελευταια χρονια λειτουργει και ισως γι' αυτο δεν προλαβα.

Τι να σου πω, θα ρωτησω και γι' αυτο, εγω βαπτισα μεσα στην πολη και δεν ξερω απο προσωπικη εμπειρια τι γινεται στα μοναστηρια μας απο βαπτισεις. Θα ρωτησω, καποιον αλλον μολις τον δω, πες μου ομως, τι το ιδιαιτερο θελεις να εχει η Εκκλησια που θα διαλεξεις;

Θα ερθεις να δεις τα μερη που σκεφτεσαι; Για παραδειγμα στην Μπαρμπουτα ή στο Λοζιτσι, διαφορετικα ειναι μεσα και χειμωνα και αλλο το φυσικο περιβαλλον εξω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξεχασα να πω για τις Φλαμουριες, που ειναι αμεσως πιο εξω απο Βεροια στο δρομο προς Σελι, γιατι εκει πανε πολλοι απο βαπτιση. Ρομαντικα για το ζεγαρι ειναι στην Μπαρμπουτα ''Το Κοκκινο Σπιτι'',το μοναδικο ξενοδοχειο στην Μπαρμπουτα. Καλες τιμες, οχι πανακριβες. Ακριβως απο επανω, στην πλατεια Ωρολογιου, ειναι το ξενοδοχειο ''Βεροη.''

Επισης σου στελνω και μια διευθυνση με ξενοδοχεια για να πρσανατολιστεις παραπανω.

Ο, τι θελεις, ρωτα.

http://www.greekhotel.gr/gr/north_greece_hotels/macedonia_hotels/veria_hotels.asp

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα

εχω πολυ καιρο να γραψω

να μας ζησουν τα μπεμπακια μας και με το καλο οσες περιμενουν ακομη

εχω καιρο να παρακολουθησω και δεν θυμαμαι τι γινεται

λοιπον αφου με το καλο γεννησαμε καιρος να τα λεμε σιγα σιγα και για τις βαπτισεις μας

επειδη δεν ειμαι απο βεροια θα ηθελα να με βοηθησετε με βαπτιστικα

εκκλησιες τραπεζι γενικα που να ψαξω και που να ρωτησω

θα εκτιμουσα την βοηθεια σας

φιλακια

λοιπον για μαγαζι...εξαρτατε τα ατομα.αν μιλαμε για οικογενιακο τραπεζι ειναι μαγαζια οπωσ η κογχη αναλαμβανουν σε πολυ οικονομικεσ τιμεσ.ειναι μεσα στη βεροια.μετα ενα αλλο πολυ ωραιο αλλα σχετικα μεγαλο ειναι ενα κτημα λεγετε αλεξανδροσ(κτημα αλεξανδροσ,στο facebook) ειναι 5 λεπτα απο τη βεροια κατω στον περιφεριακο πολυ ωραιο με 12 η 14 ευρο μεριδα αναλογωσ τι θεσ.ειναι το hotel beroia που και εκει παει 12 με 14 ευρο η μεριδα.για μαγαζι με βαπτιστηκα ειναι το βυζαντινο εχει τισ πιο οικονομικεσ τιμεσ εχει και site vizantinoeshop.gr .episeis elhsies exei polles.αν θελησεισ καποιο τηλεφωνο πεσ μου.

Link to comment
Share on other sites

Α, μπραβο! Εδω φαινεται η ψαγμενη! Εγω απο εξω τα ξερω, απο μεσα και προσφατα τι παιζει, οχι.

Να μαζεψουμε τις προτασεις μας γι' αυτο το θεμα και οποια μανουλα ενδιαφερθει, να μπορει να ανατρεξει σε αυτες. Επισης και ο Φερωνας δεν παιζει αλλο; Εχει και μικρο παιδοτοπο εξω. στο γρασιδι. Λειτουργει, αραγε ακομη;

Link to comment
Share on other sites

Α, μπραβο! Εδω φαινεται η ψαγμενη! Εγω απο εξω τα ξερω, απο μεσα και προσφατα τι παιζει, οχι.

Να μαζεψουμε τις προτασεις μας γι' αυτο το θεμα και οποια μανουλα ενδιαφερθει, να μπορει να ανατρεξει σε αυτες. Επισης και ο Φερωνας δεν παιζει αλλο; Εχει και μικρο παιδοτοπο εξω. στο γρασιδι. Λειτουργει, αραγε ακομη;

ΨΑΧΝΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΓΑΜΟ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ....ΘΑ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΟΙΤΑΩ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΒΡΙΣΚΩ...ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΕΡΩΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και εγω οταν βαπτιζα, εψαχνα για να κλεισω αλλα πλεον ισχυουν αλλα δεδομενα! Εσεις που ενδιαφερεστε, τα εχετε προσφατα και ξερετε τι παιζει σημερα.

Ο Φερωνας ειναι μετα τις Φλαμουριές, απο Βεροια, ανεβαινοντας προς τα πανω και πριν τη μεγαλη στροφη, (αλλα νομιζω οτι υπαρχει δρομος και αμεσως μετα) ενα δρομακι στο αριστερο το χερι σε οδηγει εκει. Αν συνεχιζε καποιος, θα εβγαινε πισω απο τη βιλλα Βικελα και την περιοχη Παπακια. Βρηκα σχετικα αυτα:

http://el-gr.facebook.com/pages/%CE%A6%CE%95%CE%A1%CE%A9%CE%9D%CE%91%CE%A3-%CE%95%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%8C%CF%81%CE%B9%CE%BF-Cafe-Bar/187225476987...

και

http://www.imathia1.gr/feronas/contact.htm

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...