Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

Από Αιτωλ/νία κανείς.....???


Nadine

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Καλημερα!!!Ο πατερας μου απο Κρητη αλλα η μαμα απο ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑ!!!!Εκει κοντα προς Αστακο!!!Μπούνε τάχινε!!!!

ΑΚΟΥΣΤΑ ΤΟ ΕΧΩ!!ΚΡΗΤΗ ΟΜΟΡΦΗ ΚΡΗΤΗ!!ΑΠΟ ΠΟΥ;ΕΚΕΙ ΜΕΝΕΤΕ ΤΩΡΑ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα κοριτσάκι!! Καλέ πότε μεγάλωσε ο παίδαρος;; Έχουμε πολύ καιρό να τα πούμε! Καλά είστε;

Ο ταλιμπανάκος μου; Θεριεύει το σπλάχνο μου, αλωνίζει όλη μέρα....!!

Πώς είστε εσείς; Χαθήκαμε, βρε παιδί μου... Είσαι στο fbk; Έχω όλες τις παλιές, εκτός από εσένα...!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλό μήνα κορίτσια, τώρα που μεγαλώσαμε θα μπαίνω πιο συχνά.Τι λέτε να γράψουμε λίγα λόγια για μας για να γνωριστούμε καλύτερα , όπως

Στελλα εχω 2 υιους 5 και 4 και μια μπεμπα 5 μηνων, μενω Αγρίνιο οικογενειακώς αν και από το νέο έτος θα πηγαινοέρχομαι Αγρίνιο -Αθήνα λόγω δουλειάς.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Στέλλα!Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!Δέν μας είπες πόσο είσαι εσύ;πού μένεις αγρίνιο;

Εγώ ειμαι η Παναγιώτα 29 χρονών παντρεμένη εδώ και 10 χρόνια!!!έχω δύο πανέμορφα κοριτσάκια την Ρουμπίνη 2.5 χρονών και την Δήμητρα 14 μηνών!Είμαστε απο το αγρίνιο εγώ και ο άντρας μου αλλά δεν μένουμε εκεί,μένουμε σαλαμίνα!!Οί γονείς μας μένουν όμως στο αγρίνιο και ετσι ερχόμαστε πάρα πολύ συχνά!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Στέλλα!Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!Δέν μας είπες πόσο είσαι εσύ;πού μένεις αγρίνιο;

Εγώ ειμαι η Παναγιώτα 29 χρονών παντρεμένη εδώ και 10 χρόνια!!!έχω δύο πανέμορφα κοριτσάκια την Ρουμπίνη 2.5 χρονών και την Δήμητρα 14 μηνών!Είμαστε απο το αγρίνιο εγώ και ο άντρας μου αλλά δεν μένουμε εκεί,μένουμε σαλαμίνα!!Οί γονείς μας μένουν όμως στο αγρίνιο και ετσι ερχόμαστε πάρα πολύ συχνά!!

Γεια σου να σου ζησουν οι κορες σου, αυτος ειναι ο λογος που πηγα και για τριτο,αν και πανω απ ολα υγεια και γερα να ναι. λοιπον ειμαι η Στελλα εχω 2 υιους 5 και 4 και μια μπεμπα 5 μηνων, μενω Αγρίνιο οικογενειακώς αν και από το νέο έτος θα πηγαινοέρχομαι Αγρίνιο -Αθήνα λόγω δουλειάς.Εγω θα μενω Πετραλωνα. Ειμαι 31, κοντα στον Βρεκο (το ζαχαροπλαστειο η στον οαεδ)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Αγρινιωτισες!!!Δε συστηθηκα δλδ εγω ε?Μονο η Nadine με ξερει.Ειμαι η Κατερινα, η μητερα μου απο Παλαιομανινα (βλαχα-οποια ξερει ριμινεστι ας μιλησει!!!) και η Παναγιωτα μου ειναι 16 μηνων!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου να σου ζησουν οι κορες σου, αυτος ειναι ο λογος που πηγα και για τριτο,αν και πανω απ ολα υγεια και γερα να ναι. λοιπον ειμαι η Στελλα εχω 2 υιους 5 και 4 και μια μπεμπα 5 μηνων, μενω Αγρίνιο οικογενειακώς αν και από το νέο έτος θα πηγαινοέρχομαι Αγρίνιο -Αθήνα λόγω δουλειάς.Εγω θα μενω Πετραλωνα. Ειμαι 31, κοντα στον Βρεκο (το ζαχαροπλαστειο η στον οαεδ)

Τί δουλειά κάνεις στέλλα μου;τώρα είσαι αγρίνιο;να σου ζήσουν και πάλη τα παιδάκια σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...