Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

      τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοριτσια η προσπάθεια μετραει..Εστω και μια μερα να πάρει μητρικο γαλα το μωρακι μας θα λέμε οτι το προσπαθησαμε..

Υπαρχουν κατα τα αλλα πολλοί παραγοντες που δεν διευκολυνουν αυτο το εργο και η λοχεια ειναι μια περιοδος πολύ ευαίσθητη για τη γυναικα, αν νοιωθει οτι δεν μπορει και φτανει στα ορια της καλά ειναι να κινηθει οπως αισθανεται και νοιωθει καλά..

Όλα τα μωρακια μεγαλώνουν με αγαπη και λαχταρα ειτε με μητρικό ειτε με οποιαδηποτε αλλο γαλα!!

συμφωνό απολύτως!

Κορίτσια ευχαριστώ για τις ευχές! (μόλις τσάκισα την τούρτα:oops:)


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

και εγώ θήλασα το γιο μου για 3,5 μήνες με απίστευτο ζόρι και να πω την αμαρτία μου δεν ήταν το καλύτερο μου ο μικρός ήταν πολύ δύσκολος στο θηλασμό δεν ήθελε με τίποτα το στήθος μου και ίσως να φταίει που από την τρίτη μέρα που γεννήθηκε επιτοπλείστον έτρωγε με μπουκάλι μια και για μια βδομάδα τον είχαμε στην εντατική και αναγκαστικά δεν ήμουνα όλες τις ώρες του θηλασμού εκεί συν το ότι το να βγάζω το γάλα με το θήλαστρο ανά 3 ώρες ήταν βάσανο.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η προσπάθεια μετραει..Εστω και μια μερα να πάρει μητρικο γαλα το μωρακι μας θα λέμε οτι το προσπαθησαμε..

Υπαρχουν κατα τα αλλα πολλοί παραγοντες που δεν διευκολυνουν αυτο το εργο και η λοχεια ειναι μια περιοδος πολύ ευαίσθητη για τη γυναικα, αν νοιωθει οτι δεν μπορει και φτανει στα ορια της καλά ειναι να κινηθει οπως αισθανεται και νοιωθει καλά..

Όλα τα μωρακια μεγαλώνουν με αγαπη και λαχταρα ειτε με μητρικό ειτε με οποιαδηποτε αλλο γαλα!!

συμφωνω απολυτα! και ενω και εμενα το φορουμ με βοηθησε αρκετα μεσα απο οσα διαβαζα για το θηλασμο (καθως κανενας απο το οικογενειακο μου περιβαλλον δεν μπορουσε να βοηθησει ισα ισα το αντιθετο:mad::-x), παρολα αυτα θα ελεγα οτι συναντησα αρκετο ρατσισμο επι του θεματος στην ενοτητα θηλασμος...εμπαινα στην αρχη που ειχα και εγω προβλημα στον απογευματινο θηλασμο και οταν με επιανε απελπισια και ελεγα δεν μπορω να συνεχισω με κραζανε λες και θα ερχοταν η συντελεια του κόσμου..και τελικα εφαγα χοντρο κραξιμο οταν ρωτησα για τον αποθηλασμο στους 7 μηνες..αντι να μου δωσουν συμβουλες για το πως θα αποθηλασω μου ελεγαν οτι δεν ειναι σωστο για το μωρο να το αποθηλασω τοτε (λες και 7 μηνες ηταν μικρο διαστημα:shock::shock:) και δεν μου ειπε ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ πως να το κανω..τελικα ξεκινησα μονη μου σταδιακο αποθηλασμο οπως μου ερχοτανε και ευτυχως σε 1 μηνα τα καταφερα χωρις να ζοριστουμε ουτε εγω αλλα ουτε η μελινα (η οποια ολως περιεργως δεν αναζητησε ποτε ξανα το βυζο το παλιοκοριτσο!!! αφου στενοχωρηθηκα κιολας που δεν της ελειπε!!:confused::confused:..

τεσπα...περασμενα ξεχασμενα...τωρα ξεκιναμε δυναμικα και ως ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΠΛΕΟΝ:tongue::tongue::tongue::tongue:χαχαχαχα:tongue::tongue::tongue: θα δινουμε συμβουλες στα πρωτακια μας!!

και εννοειται πως ναι μεν ο θηλασμος ειναι οτι καλυτερο για το παιδι, αλλα καθε γυναικα εχει διαφορετικες αντοχες και διαφορετικη ψυχολογια..και καθε μανα ξερει τι ειναι καλυτερο για το δικο της παιδι και δεν χρειαζεται βλακωδη σχολια τυπου "δεν εισαι καλη μανα αν δεν θηλασεις"...απαπαπα...τα θυμηθηκα παλι και συγχιστηκα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βλακωδη σχολια τυπου "δεν εισαι καλη μανα αν δεν θηλασεις"...απαπαπα...τα θυμηθηκα παλι και συγχιστηκα...

Πλακά κάνεις τώρα δεν πάμε καλά δηλ εγώ είμαι ανώτερη από όλες επειδή θηλάζω ?

Όχι δεν νιώθω ανώτερη έξαλλου η κάθε μια έχει διαφορετικές αντοχές και διαφορετικά πιστεύω . αν κάποια θέληση να την βοηθήσω από την εμπειρία μου θα το κάνω με το ζόρι δεν μπορώ να πίσω κανέναν να θηλάσει ..

Εγώ εκείνο που δεν δέχομαι ως θηλάζουσα μητέρα είναι να με κοροϊδεύουν αγελάδα και όλα τα υπόλοιπα που έχω ακούσει κατά καιρό μέσα στο φόρουμ και έξω από αυτό

τον χλευασμό

το να με λένε ψυχολογικά ανώμαλη που θηλάζω ακόμη…………..

Πιστέψαμε αν εσύ δεχτικές ρατσισμό από κάποιες θηλάζουσες

Άλο τόσο δεχτήκαν και εκείνες που τους κοιτάζουν σαν κανίβαλους

είναι πολύ άσχημο να σε βλέπουν σαν ουφο

για αυτο και μπορώ να δικαιολογήσω

ίσως την επί προσωπικού επίθεση που δεχτικές από της θηλάζουσες


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα κοριτσακια μου!!!:P:p

Ωραια θεματακια πιασατε μου αρεσουν!!

Για τον θηλασμο εχω να πω οτι μακαρι να μπορουν ολες οι μανουλες να θηλαζουν ομως εγω εχω πολυ αγχος οτι δεν θα τα καταφερω:roll:οι ρογες μου ειναι πολυ μικρες και δεν θα μεγαλωσουν συμφωνα με την μαμα μου που της μοιαζω λεει και επισης επειδη το στηθος μου ειναι πολυ σκληρο το μωρο μου ειπανε οτι δεν θα μπορει να πιανει και το γυρω γυρω μπας και τα καταφερει και επισης μου ειπε η μανα μου οτι μακαρι να μην της μοιαζω γιατι αυτη δεν ειχε καθολου καλο γαλα και σε ποιοτητα και σε ποσοτητα.με ολα αυτα που μου εχουν πει με εχουν απογοητευσει πολυ, ελπιζω να μην γινουν ετσι τα πραγματα:roll:

και να φτασω και στο αλλο θεμα της τουαλετας!!!

εγω εχω φοβερο προβλημα κυριως στην αρχη !!!!!!!δεν μπορειτε να φανταστειτε τι εχω τραβηξει, τι πονο τι προσπαθεια τι αγχος!!!!!!εγω εκτος απο τον σιδηρο επερνα και εξτρα προγεστερονη που και αυτη προκαλει προβλημα απο οτι μου ειπε ο γιατρουλης.Επερνα και υποθετα γλικερινης αλλα επειδη εφτασα σε σημειο να περνω πολλα ο γιατρος μου ειπε να σταματησω.Αφηστε το τι διατροφη επεφτε και τιποτα δεν το συζηταω γιατι μην ξεχνατε οτι εγω ημουνα και ξαπλα συνεχεια.που να λειτουργησει το ερμο το εντερο οεο????:roll:τωρα εχω καταφερει να πηγαινω καθε 2 με 3 μερες αλλα και παλι δυσκολευομαι απλα οχι τοσο πολυ οσο στην αρχη.

Πω πω καλε ποσα εγραψα???

σας επρηξα πρωινιατικα:mrgreen::mrgreen: αλλα δεν φταιω εγω εσεις φταιτε που πιανεται ωραια θεματα:rolleyes::tongue:


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ομως εγω εχω πολυ αγχος οτι δεν θα τα καταφερω:roll:οι ρογες μου ειναι πολυ μικρες και δεν θα μεγαλωσουν συμφωνα με την μαμα μου που της μοιαζω λεει και επισης επειδη το στηθος μου ειναι πολυ σκληρο το μωρο μου ειπανε οτι δεν θα μπορει να πιανει και το γυρω γυρω μπας και τα καταφερει και επισης μου ειπε η μανα μου οτι μακαρι να μην της μοιαζω γιατι αυτη δεν ειχε καθολου καλο γαλα και σε ποιοτητα και σε ποσοτητα.με ολα αυτα που μου εχουν πει με εχουν απογοητευσει πολυ, ελπιζω να μην γινουν ετσι τα πραγματα:roll:

Αχ καλή σου μέρα αυτά τα περί μικρού στήθους και τα περί μη ποιοτικού γάλατος να μην τα ξανά ακούσω ούτε αν τα προφέρεις δεν υπάρχουν αγαπούλα μου παραπληροφόρηση υπάρχει..

ξέρω γυναίκες με πλακά στήθος να θηλάζουν χρόνια τα παιδια τους δεν παίζει ρόλο το μέγεθος λοιπών

κα να σε ρωτήσω κάτι έκανε εξετάσεις στο γάλα της η μητέρα σου και ξέρει ότι δεν ήταν ποιοτικό το γάλα της ? πως το συμπέρανε αυτό ?

Μην απογοητεύεσαι καθόλου μπορείς να αποδείξεις ότι μπορείς και φυσικά ένα πολύ μικρό ποσοστό γυναικών δεν μπορούν αν θηλάσουν λόγο τεχνικών προβλημάτων

η περισσότερες μπορούν και έχουν αρκετό γάλα να θρύψουν τα μωράκια τους

πολύ απλά θα σου πω καρδούλα μου όπως θα καταφέρει ο οργανισμός σου να μεγαλώσει αυτήν την κουκλίτσα σε άνθρωπο εστί θα φροντίσει η φύση να έχεις και επαρκή γάλα για μετά. Όλα υπέροχα θα πάνε θα δεις καλό μου

Επεξεργάστηκαν by μαμαλευτερακι

:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γκαστρούλες!!!

Έκανα χθες τις καθιερωμένες μηνιαίες εξετάσεις μου, ο αιματοκρίτης συνεχίζει την ελεύθερη πτώση του (έπεσε στο 30 από το 34), η φερριτίνη είναι χαμηλή μεν, μέσα στα όρια δε, ο σίδηρος μια χαρά. Αυτά!!

Θέλω πολύ να θηλάσω αποκλειστικά για 2? Για 3? Άντε για 4 μήνες μάξιμουμ. Εξαρτάται από το τι άδεια θα πάρω από την δουλειά μου. Δλδ αν γυρίσω στους 3 μήνες, θα θηλάσω 2 εννοείται. Δεν θέλω παραπάνω από 4 μήνες επειδή αφενός θέλω να ηρεμήσω και να μπορώ να πίνω (χικ) να τρώω σαχλαμαρίδια κλπ χωρίς τύψεις ότι θα περνάω αυτές τις ουσίες στο ροζ μωρό μου. Αφετέρου δεν θέλω παραπάνω ρε παιδί μουουου... Ώχου με το σκατουλίνι μου να κρέμεται από το μαστάρι 10 τέρμινα, δεν θέλω, μετά θα πάω για ανόρθωση στήθους:mrgreen:.

Αυτό που λέει η μαμά Δέσποινα το έχω παρατηρήσει και εγώ σε κάποιες κοπέλες στο φόρουμ: ΑΑΑΑΑΑΑ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΕΣ 15 ΜΗΝΕΣ???? ΦΤΟΥ ΣΟΥ!!! Εδώ μια κοπέλα ρωτούσε πώς να αποθηλάσει (που και αυτή δεν θήλασε λίγο διάστημα) και μια πανεξυπνοπούλου της απάντησε πως αν έχει κουραστεί να πάρει κοπέλα να τις κάνει τις δουλειές του σπιτιού ώστε να συνεχίσει να θηλάζει :confused:. Αυτό ρώτησε μαρή??? Άλλος για Χίο τράβηξε, άλλος για Μυτιλήνη, λα-λα-λα-λα.

Και εγώ μπορεί τελικά να μην μπορέσω να θηλάσω παρ' όλο που το θέλω πολύ. Άλλο στην θεωρία και άλλο στην πράξη. Μπορεί να κάνω μαστίτιδα, μπορεί να με δαγκάνει το δρακουλάκι μου, δεν ξέρω, ίδωμεν...

Πάνω από όλα ψυχραιμία (και έναν καλό πλαστικό by the way να τον έχουμε υπόψη... :tongue:)


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ καλή σου μέρα αυτά τα περί μικρού στήθους και τα περί μη ποιοτικού γάλατος να μην τα ξανά ακούσω ούτε αν τα προφέρεις δεν υπάρχουν αγαπούλα μου παραπληροφόρηση υπάρχει..

ξέρω γυναίκες με πλακά στήθος να θηλάζουν χρόνια τα παιδια τους δεν παίζει ρόλο το μέγεθος λοιπών

κα να σε ρωτήσω κάτι έκανε εξετάσεις στο γάλα της η μητέρα σου και ξέρει ότι δεν ήταν ποιοτικό το γάλα της ? πως το συμπέρανε αυτό ?

Μην απογοητεύεσαι καθόλου μπορείς να αποδείξεις ότι μπορείς και φυσικά ένα πολύ μικρό ποσοστό γυναικών δεν μπορούν αν θηλάσουν λόγο τεχνικών προβλημάτων

η περισσότερες μπορούν και έχουν αρκετό γάλα να θρύψουν τα μωράκια τους

πολύ απλά θα σου πω καρδούλα μου όπως θα καταφέρει ο οργανισμός σου να μεγαλώσει αυτήν την κουκλίτσα σε άνθρωπο εστί θα φροντίσει η φύση να έχεις και επαρκή γάλα για μετά. Όλα υπέροχα θα πάνε θα δεις καλό μου

Μακαρι να εχεις δικιο γιατι θα ηθελα πολυ, συν Θεο ,να θηλασω το μωρακι μου:roll:

και δεν εχω μικρο στηθος κανονικο ηταν και τωρα παει προς μεγαλο απλα εχω μικροσκοπικη θηλη:evil:

Τελοσπαντων ας ειναι γερα τα μωρακια μας και θα κανουμε τα παντα εμεις

:P

Κλελια μου και εσυ νωρις νωρις στην δουλεια βλεπω!!!και εγω εαν ανανεωθει η συμβαση μου θα πρεπει να γυρισω στους 2 το πολυ πολυ 3 μηνες πισω.:cry:


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...