Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Cafe Ιούλιος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

ΕΤΣΙ !! ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ! ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ! ΑΠΟ ΚΙΛΑ ΠΩΣ ΠΑΤΕ ΚΟΡΙΣΤΙΑ! ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 6...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΑΝΓΧΩΝΕΤΑΙ ,ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΝΑΙ...ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ Κ ΑΝΥΣΗΧΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ! Κ ΠΡΟΣΕΧΩ ΕΕ...ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΔΩ Κ ΠΕΡΑ!!

ΦΕΥΓΩ! ΗΡΘΕ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ Κ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ! ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!

Και εγω μια απο τα ιδια...ρε πως μπαινουν τα ρημαδια...και εμενα ο γιατρος μου μου ειπε μια χαρα..αλλα εγω τα βλεπω να ανεβαινουν γρηγορα...

αντε να δω που θα φτασουν και αυτα...ουτε μια εγκυμοσυνη να μην μπορουμε να ευχαριστηθούμε....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 649
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ ρε κοριτσια κι εγω συν 5 κιλακια ειμαι!

αχ τι θα κανουμε;;;;

κι εγω ειχα να φανταστειτε και καποια παραπανω.

αφηστε τα κιλα ειναι πονεμενη ιστορια.απλα με το που θα γεννησω κατευθειαν διατροφη οχι διαιτα γιατι θα θηλασω αλλα πολυ καλη διατροφη και θα προσπαθω να τρεχω και λιγο σε ενα γηπεδακι που εχει απεναντι απο το σπιτι μου!

ναι κοριτσια εχω αρχισει να ψαχνομαι αλλα δεν εχω αγορασει ακομα τιποτα για το μπεμπη παρα μονο καροτσι και κουνια τιποτα αλλο.

οσο για την συρταριερα και τη ντουλαπα ακομα περιμενω να μου πουν ποτε εχουν παραλαβει και μετα να την παραγγειλω.απλα ξερω ποια θα παρω.

αλλα μου αρεσει παρα παρα πολυ η ολη διαδικασια με τα ψωνια και την ερευνα αγορας!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

παντως τωρα που λεμε για το ποσο ζυγιζουν τα μωρακια μας εγω στον τελευταιο υπερηχο που εκανα 15 μαρτιου ο μπεμπης ηταν κουκλες 633γρ.

αχ μεγαλωνουν οι ψυχες μου!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!

Εχετε παλαβωσει με τις αγορες!!!Σας χαιρομαι!! Κι εγω ημουν πιο ενθουσιωδης περισυ στο πρωτο μωρο! Τωρα δεν εχω να κανω και πολλες αγορες.Κουνια θα παρω σιγουρα, αλλα σκεφτομαι αργοτερα, αφου γεννηθει το μωρο.Ετσι κι αλλιως στην αρχη θα το χω στο λικνο διπλα μου, που το χω απο περισυ.Και σκεφτομουν μηπως τα βαλω στο ιδιο δωματιο και τα δυο μωρα αν ειναι ησυχο τη νυχτα το δευτερο οπως ειναι και το πρωτο, και το δευτερο παιδικο να το χω για να παιδοτοπο! Στην πορεια θα δουμε τι θα κανουμε...

Mar naf συγχαρητηρια για τα αποτελεσματα!!! Μια χαρα ο μικρουλης!Μπραβο!

Απο κοιλια κι απο κιλα καλα παω, μεγαλωνω!!!! 10 εχω παρει!!

Ευτυχως αυτες τις μερες ειμαι καλα απο μεση, δεν με ποναει...

Σας χαιρετω ολες! εχω δουλιτσα...


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

sue και εγω λικνο θελω να παρω για να το εχω διπλα μου,στην αρχη,απλα ψαχνω ενα με ροδακια για να μπορω να το μεταφερω στο σαλονι,εσενα

εχει?

αν ναι απο που το πηρες?επισης ποσο καιρο κοιμηθηκε στο λικνο το μωρο?γιατι διαβαζω αντικρουομενες αποψεις.αλλα κουνια δε χωραει στο δωματιο,και το εχω και λιγο αχτι,παντα μου αρεσαν τα λικνα!χαχαχ!

πολλα φιλια!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Evi μου το λικνο το δανειστηκα απο μια φιλη, απο τα mothercare το χε παρει.χωρις ροδες ειναι και ειναι ανετο.Το ποσο καιρο θα το βολευτεις εξαρταται απο το μωρο σου.Της φιλης μου ο μεγαλος εμεινε μεχρι τριων μηνων, ο μικρος που ηταν πιο μικροσωμος μεχρι εξι. Ο δικος μου απο 2 μηνων ηδη κρεμουσε τα ποδια του απ εξω!μετα λειπαμε για ενα μηνα διακοπες και οταν γυρισαμε που ηταν 3,5 μηνων δεν χωραγε να απλωθει..ανοιγε τα χερακια του και βγαιναν εξω απο τα καγκελα.Οποτε τον βαλαμε στην κουνια και αλλαξε και δωματιο! εγω για τον μετακινω μεσα στο σπιτι χρησιμοποιουσα το καροτσι-πορτ μπεμπε, με βολεψε πολυ.Δεν ξερω αν το λικνο με ροδες θα ναι ευκολο να το στριβεις στις γωνιες του σπιτιου..

Κι εγω ειχα πολυ αγχος περισυ με τι θα βολευτω και τι οχι...Αν δεν δοκιμασεις, δεν ξερεις...Η καθε μαμα και το καθε μωρο εχουν διαφορετικες συνηθειες και βολεψεις!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω sue καθε μαμα ειναι διαφορετικη,καθε μωρο επισης οπως και καθε σπιτι εχει τις ιδιοτροπιες του.

εγω για παραδειγμα που εχω θεμα χωρου γιατι ειναι στενος ο διαδρομος μεχρι να μπω στο σαλονι απο την κρεββατοκαμαρα γι αυτο διαλεξα το λικνο της στοκκε για για να μπορω μιας και ειναι οβαλ να το μετακινω σε ολο το σπιτι μιας και θα ειναι καλοκαιρι και δε θα εχω χαλια θα ειναι ακομα πιο ευκολο!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

mar-naf μπραβο ολα καλα τελικα,σου εφυγε και το αγχος....εμενα γιατι ειναι μονο 402γρ;;;στις 21εβδ +1 το εκανα τωρα ειμαι +6....αλλα εσας ειναι πιο εγαλα τα μωρακια σας:(:(

εγω πηρα 4,5 κιλα,αγχωνομαι λιγο αλλα δεν θα σκασω...οτι βαλουμε ,ι να βκανουμε δηλαδη....απο κοιλια αλλο τιποτα φουσκωσα εγω,ξεχωριζει αρκετα.....

παπακι εγω και παντα και κατι ψιλα θα τα κλεισω απο εκει...καλο το stokke αλλα μουλαρωσε ο αντρας μου.....εγω εχω καθισμα αυτοκινητου το 0-9 της κουνιαδας μου,ειναι πολυ καλο για αυτο δεν το εδωσα σημασια,αν και δεν ηθελα να δανειστω,τελοσπαντων...απλα το casual play ξαπλωνει τελειως και γυρναει προς την μαμα απο την αρχη χωρις το πορτ-μπεμπε,το στοκκε δεν ξαπλωνει τελειως οταν βλεπει στον κοσμο γιατι ειναι το χερουλι...αυτο ειναο μειον ομως....

εγω θα παρω λικνο με ροδες αλλα θα το ειχα για βκανενα 3 μηνο στο δωματιο μετα στην κουνια του για να μαθουν κιολας..και στο σαλονι θα βαλω το παρκοκρεβατο και το ρηλαξ...

εχουμε και τα ιδια χρωματα στο δωματιο....και εγω με ριγες ειπα..

sue εσυ τα περασες αυτα,τωρα ειναι λιγοτερα τα εξοδα....καλυτερα ε;;

Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα βρε κοριτσια για οσες αρχισαν να ψαχνουν....πηγα να δω για μπουκαλια και αποστερωτες...τις avent ειναι πολυ καλα αλλα πολυ ακριβος ο αποστειρωτης...και τα μπουκαλια....τι διαφορα εχουν ομως τα μπουκαλια τις chicco και ο αποστειρωτης του μαγαζιου απο τα jumbo;;;;τα ιδια δεν ειναι;;ειναι ομως πιο ακριβα στο μαγαζι....

παπακι σου εδωσε και δωρο απο τον καλεση;αποστειρωτη η παρκο;τα ειδες πως ειναι;;

Link to comment
Share on other sites

Evi μου το λικνο το δανειστηκα απο μια φιλη, απο τα mothercare το χε παρει.χωρις ροδες ειναι και ειναι ανετο.Το ποσο καιρο θα το βολευτεις εξαρταται απο το μωρο σου.Της φιλης μου ο μεγαλος εμεινε μεχρι τριων μηνων, ο μικρος που ηταν πιο μικροσωμος μεχρι εξι. Ο δικος μου απο 2 μηνων ηδη κρεμουσε τα ποδια του απ εξω!μετα λειπαμε για ενα μηνα διακοπες και οταν γυρισαμε που ηταν 3,5 μηνων δεν χωραγε να απλωθει..ανοιγε τα χερακια του και βγαιναν εξω απο τα καγκελα.Οποτε τον βαλαμε στην κουνια και αλλαξε και δωματιο! εγω για τον μετακινω μεσα στο σπιτι χρησιμοποιουσα το καροτσι-πορτ μπεμπε, με βολεψε πολυ.Δεν ξερω αν το λικνο με ροδες θα ναι ευκολο να το στριβεις στις γωνιες του σπιτιου..

Κι εγω ειχα πολυ αγχος περισυ με τι θα βολευτω και τι οχι...Αν δεν δοκιμασεις, δεν ξερεις...Η καθε μαμα και το καθε μωρο εχουν διαφορετικες συνηθειες και βολεψεις!

sue να σε ρωτησω κατι;ολοι μου λενε το μωρο οταν το εχω στο σαλονι να το εχω στο καροτσι...να σου πω ομως κατι επειδη το κανεις και εσυ ετσι...θα γεννησουμε ιουλιο εγω σεπιτεμβριο θα βγω εξω...το μωρο θα το εχω στο καροτσι...θα εχει σκονη και μετα θα το εχω και στο σαλονι να καθεται εκει μεσα;;ολη μερα μεσα στην σκονη;;;δεν ειμαι ψειρα σε τετοια ισα ισα αλλα δεν ξερω το βλεπω καπως αυτο.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ακομα δε μου εχει πει ελλη μου ο καλεσης τιποτα γιατι ακομα ειναι ανοιχτη η παραγγελια λογω των επιπλων αλλα οταν μου πει θα σου πω!

εγω θα παρω της avent γιατι μια φιλεναδα μου ειχε παρει μια αλλη μαρκα δε θυμαμαι ποια και της καηκε ρε συ.οποτε θα παρω της avent να εχω το κεφαλι μου ησυχο.θα μου παρει ολο το σετ της avent με αποστειρωτη,6 μπουκαλια,και ενα θερμαντηρα για να διατηρει το γαλα στη σωστη θερμοκρασια η νονα μου.δεν ειναι τραγικα ακριβο περιπου 150 ευρω βγαινει αλλα απο τα mothercare θα κοιταξω μηπως τα βρω και αλλου φθηνοτερα!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια;;;

ψαχνω κανενα φορεματακι ανοιξιατικο εφαρμοστο στο στηθος με δεσιμο στη μεση και να ανοιγει απο τη μεση και κατω πολυ αερατο.

εχω 3 γαμους μεσα στο μαιο και δεν ξερω τι να κανω αν δε βρω κατι δε με βλεπω να πηγαινω θα στειλω τον αντρα μου μονο και δε μου αρεσει αυτο.

θα θελα να παω κι εγω μαζι.

βασικα αν ημουν αθηνα ολο και κατι θα εβρισκα αλλα τωρα δεν ξερω κανενα μαγαζι με ρουχα εγκυμοσυνης.εκτος αν παρω φορα και μπαινω σε ολα τα μαγαζια μηπως βρω κατι σε ενα νουμερο μεγαλυτερο.


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου.Τι μου κάνετε?Τα μπεμπάκια σας ?

Μπαίνω σαν σύφουνας αλλα πρεπει να φύγω για τη δουλειά και ήθελα πρώτα να σας ρωτήσω κάτι.

Εχθές έκανα την β επιπέδου.Ο γιατρός στο κέντρο που μου την έκανε ηταν πολύ καλός.Ο κος Παπαπαναγιώτου είναι που εχει το κέντρο του στο Κολωνάκι,αν τον εχετε ακουστα.Απο παντού διαβάζω οτι είναι καρυφή.Μας είπε οτι ο μπέμπης μας είναι τέλειος.

Αλλα εγω σήμερα ξύπνησα με μεγάλο άγχος γιατι έβλεπα βιντεάκια και διαβασα και αλλου οτι στις περισσότερες μετρούσαν και δάχτυλα χεριών ποδιών κτλ.Εμένα απλά μου είπε να τα ποδαράκια και κάποια στιγμή είδαμε και τα χέρια,αλλα δεν μετρησε δάχτυλα.

Εσας σας τα είχαν μετρήσει?Λέτε να πάω και πουθενα αλλού?

Και κατι άλλο το βάρος του μωρού για την εβδομάδα που είμαι είναι καλό?Ειναι 532 γρ και στο χαρτι που γραφει τις μετρήσεις, η μέτρηση της κοιλιας και του μηρού είναι πάνω απο το μέσο όρο.Ο γιατρός μου μου είπε οτι είναι καλό και το βάρος και οι μετρησεις και να μην ανησυχώ.Αλλα με ξέρει πόσο αγχώνομαι και γενικά πάντα μου λέει ολα καλά πάνε για να με ηρεμήσει.

Τώρα θα με δεί ξανα μετα απο 3 εβδομάδες και μεχρι τότε θα σκάσω.

Για πείτε βρε κορίτσια τη γνώμη σας.....Αφήστε που τσακώθηκα και με τον άντρα μου γιατι μου λέει οτι ενω μας είπαν οτι η εξέταση είναι πολύ καλή εγώ το ψειρίζω χωρις λόγο.

Σας ζάλισα με τις βλακείες μου,αλλα θα ήθελαμια γνώμη μπας και ηρεμίσω.

Θα μπώ το βραδυ οταν επιστρεψω απο τη δουλειά.

Φιλακια σε όλες.

Σας βάζω και τις μετρησεις να συγκρινετε με τα δικά σας.

BPD:55,8

OFD:70,8

HC:198,9

CM:5,3

TCD:23,7

VP/H:0,18

AC(ΠΕΡ ΚΟΙΛΙΑΣ):183,9

FL(ΜΗΚ ΜΗΡΟΥ):38,5

HC/AC:1,08

Βαρος εμβρυου:BPD-HC-AC-FL :532G


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου.Τι μου κάνετε?Τα μπεμπάκια σας ?

Μπαίνω σαν σύφουνας αλλα πρεπει να φύγω για τη δουλειά και ήθελα πρώτα να σας ρωτήσω κάτι.

Εχθές έκανα την β επιπέδου.Ο γιατρός στο κέντρο που μου την έκανε ηταν πολύ καλός.Ο κος Παπαπαναγιώτου είναι που εχει το κέντρο του στο Κολωνάκι,αν τον εχετε ακουστα.Απο παντού διαβάζω οτι είναι καρυφή.Μας είπε οτι ο μπέμπης μας είναι τέλειος.

Αλλα εγω σήμερα ξύπνησα με μεγάλο άγχος γιατι έβλεπα βιντεάκια και διαβασα και αλλου οτι στις περισσότερες μετρούσαν και δάχτυλα χεριών ποδιών κτλ.Εμένα απλά μου είπε να τα ποδαράκια και κάποια στιγμή είδαμε και τα χέρια,αλλα δεν μετρησε δάχτυλα.

Εσας σας τα είχαν μετρήσει?Λέτε να πάω και πουθενα αλλού?

Και κατι άλλο το βάρος του μωρού για την εβδομάδα που είμαι είναι καλό?Ειναι 532 γρ και στο χαρτι που γραφει τις μετρήσεις, η μέτρηση της κοιλιας και του μηρού είναι πάνω απο το μέσο όρο.Ο γιατρός μου μου είπε οτι είναι καλό και το βάρος και οι μετρησεις και να μην ανησυχώ.Αλλα με ξέρει πόσο αγχώνομαι και γενικά πάντα μου λέει ολα καλά πάνε για να με ηρεμήσει.

Τώρα θα με δεί ξανα μετα απο 3 εβδομάδες και μεχρι τότε θα σκάσω.

Για πείτε βρε κορίτσια τη γνώμη σας.....Αφήστε που τσακώθηκα και με τον άντρα μου γιατι μου λέει οτι ενω μας είπαν οτι η εξέταση είναι πολύ καλή εγώ το ψειρίζω χωρις λόγο.

Σας ζάλισα με τις βλακείες μου,αλλα θα ήθελαμια γνώμη μπας και ηρεμίσω.

Θα μπώ το βραδυ οταν επιστρεψω απο τη δουλειά.

Φιλακια σε όλες.

Σας βάζω και τις μετρησεις να συγκρινετε με τα δικά σας.

BPD:55,8

OFD:70,8

HC:198,9

CM:5,3

TCD:23,7

VP/H:0,18

AC(ΠΕΡ ΚΟΙΛΙΑΣ):183,9

FL(ΜΗΚ ΜΗΡΟΥ):38,5

HC/AC:1,08

Βαρος εμβρυου:BPD-HC-AC-FL :532G

καλημερα nasy!!!!!νομιζω οτι ολα ειναι μια χαρα!!!μαλλον εχει δικιο ο αντρα σου!χιχιχι!δεν θυμαμαι απ'εξω τις μερησεις αλλα ουτε εμας μετρουσε δαχτυλα,μας ελεγε:να το χερακι,να το ποδαρακι,λογικα αυτοι ομως μετρουσαν δαχτυλα.μην αγχωνεσαι!!!!!!!ολα τελεια!!!!!!!!!μπραβο!!!!!πολλα φιλακια θα τα πουμε και αργοτερα!!!!!!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα nasy!!!!!νομιζω οτι ολα ειναι μια χαρα!!!μαλλον εχει δικιο ο αντρα σου!χιχιχι!δεν θυμαμαι απ'εξω τις μερησεις αλλα ουτε εμας μετρουσε δαχτυλα,μας ελεγε:να το χερακι,να το ποδαρακι,λογικα αυτοι ομως μετρουσαν δαχτυλα.μην αγχωνεσαι!!!!!!!ολα τελεια!!!!!!!!!μπραβο!!!!!πολλα φιλακια θα τα πουμε και αργοτερα!!!!!!

α και εμας ηταν πανω απο το μεσο ορο το βαρος αλλα μας ειπε οτι ειναι πολυ καλο!!!!!!και την επομενη φορα που πηγαμε ο γιατρος μας τον εβγαλε ολιγον κεφαλα!χαχαχα!και αυτο απο τον αντρα μου το πηρε!πως θα τα γεννησουμε παναγια μου?χι!φιλακια


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...