Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts

ετσι δηλαδη πως θα το τυπωσουμε??σε απλο χαρτι??εγω ηθελα να το παω να μου το τυπωσουν σε ενα χαρτονακι

ειρηνακι , εσυ τα ημερολογια που εκανες τα προηγουμενα χρονια, σαυτο το προγραμμα τα εκανες??την εκτυπωση πως την εκανες??

εγω στον εκτυπωτη μου βάζω χαρτονακι ( υπάρχουν ειδικα για εκτυπωτές) ή φωτογραφικό χαρτί.και στα δυο βγαίνει τέλειο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όνειρο δεν λες τίποτα "μάνα μας".

Πολύ μου αρέσει αυτό το στυλ. Τόσα χρόνια κάνω κοκκινωπά δέντρα με πράσινο, ή χρυσό ή πορτοκαλοχρυσά, ή ασημοκόκκινα. Φέτος είπα να πρωτοτυπήσω, μιας και οι καναπέδες μου είναι λαχανί, και να κάνω δέντρο σε χρώματα, λευκό, διάφανο, ασημί, λίγο χρυσό και με λίγες πινελιές πράσινου, σιέλ, τυρκουάζ. Να δω πως θα μου βγει. Θα είναι πιο δροσερό και χειμωνιάτικο το όλο στυλ φέτος (μιας και θα κρυώνουμε που θα κρυώνουμε λόγο ανέχειας) ;)

Πόσο μ' αρέσουν αυτά που γράφεις! Πιστεύω θα σου βγει ΟΝΕΙΡΟ!!!!! :shock:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντε βρεεεεε, δεν ξέρεις εσύ;;;;

Αυτά είναι από τα καινούρια, τα "κινητά τζάκια"!!!

Σήμερα το θέλεις σε αυτό τον τοίχο, το βάζεις.

Αύριο το βαρέθηκες εδώ;;;; Το παίρνεις στον ώμο και το βάζεις στον απέναντι. Ερχεται μάλιστα πακέτο και με την κορνίζα του σε ότι χρώμα θέλεις. Εεε, η Ειρήνη μας το πήρε σε λευκό για να ταιριάζει με όλα.

Σωστά μάνα;;;;;;

χαχαχαχαχα!!!!

Ευχαριστώ που γράφεις "μάνα" και δεν γράφεις "τρελη μου γυναίκα"!!! :tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

ΣΤΟΛΙΖΕΤΕ??ΕΓΩ ΛΕΩ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΚ. ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΩΤΑ.

ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ-ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΟ ΤΡΑΠΕΖΙ??ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ??

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟ, ΜΑΡΕΣΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΑΜΠΑΛΑΖ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΔΩΡΟ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ναι Αφροδιτάκι μου.

Θέλεις να σου ξανα-ανεβάσω τις φωτό να δεις?

ΝΑΙ ΡΗΝΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ!!!ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΟΠΟ!!ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ??

Υ.Γ ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΡΟΥΝΤΟΛΦ ΤΟ ΕΛΑΦΑΚΙ , ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!!!ΧΑΧΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια νομίζω ότι μου πέτυχε η συνταγή για τα μπισκότα! :D

Είναι αυτή εδώ: http://www.bakerella.com/mix-things-up/

Σας τη γράφω στα ελληνικά:

  • 1 1/3 φλυτζανιού αλεύρι για όλες τις χρήσεις
  • 1 κτγ baking powder
  • 1 κτγ μαγειρική σόδα
  • 1/4 κτγ αλάτι
  • 1 φλυτζάνι κουάκερ (να γράφει cooking - για μαγείρεμα)
  • 3/4 φλυτζανιού m&ms (ένα σακουλάκι βγαίνει - είναι προαιρετικό, για χρώμα)
  • 3/4 φλυτζανιού σταγόνες κουβερτούρας (ένα σακουλάκι επίσης)
  • 1/2 φλυτζάνι καστανή ζάχαρη
  • 1/2 φλυτζάνι άσπρη ζάχαρη
  • 1/3 με 1/2 φλυτζάνι καρύδια κομμένα

Τα παραπάνω υλικά μπορείς να τα βάλεις σε στρώσεις, σε βάζο χωρητικότητας ενός λίτρου για να το κάνεις δώρο.

Εκτέλεση:

Στα παραπάνω υλικά προσθέτουμε:

  • 1 ελαφρά χτυπημένο αυγό
  • 1/2 φλυτζάνι βούτυρο ελαφρά λιωμένο στο φούρνο μικροκυμάτων
  • 1 κτγ εσάνς βανίλια

Ζυμώνουμε με το χέρι - η ζύμη που βγαίνει είναι αρκετά σκληρή και κολλάει - και πλάθουμε μπαλάκια μεγέθους κεφτέ. H Bakerella λέει ότι βγαίνουν 26-28 κομμάτια, εμένα μου βγήκαν λιγότερα γιατί τα έπλασα πιο μεγάλα. Τα τοποθετούμε σε λαδόκολλα και τα ψήνουμε για 10' στους 175 Κελσίου.

Πανεύκολο!! Θα ποστάρω και φωτό παρακάτω :D

Τελειαααα!Πολυ απλα υλικα!Να σαι καλα που ανεβασες συνταγη και φωτο!Σιγουρα θα κανω και θα σου πω εντυπωσεις!Τα κουακερ ειναι νιφαδες βρωμης?


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΡΗΝΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ!!!ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΟΠΟ!!ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ??

Υ.Γ ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΡΟΥΝΤΟΛΦ ΤΟ ΕΛΑΦΑΚΙ , ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!!!ΧΑΧΑΑΑ

Αμέ, ευχαριστώς. Δες εδώ!

Ενα με φωτογραφία ανά μήνα

DSC00624.jpg

Και ένα με μία και μόνο φωτογραφία

DSC00623.jpg

Οχι, απλό word ή excel. Οταν ξεκινησα να το κάνω εγώ.. το 2006 ή το 2007 αν θυμάμαι καλά δεν υπήρχε ειδικό πρόγραμμα!

Υ.Γ. Χαχαχαχα έχω γίνει ο φόβος και ο τρόμος των απανταχού ρούντολφ!!! :tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

ΣΤΟΛΙΖΕΤΕ??ΕΓΩ ΛΕΩ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΚ. ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΩΤΑ.

ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ-ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΟ ΤΡΑΠΕΖΙ??ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ??

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟ, ΜΑΡΕΣΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΑΜΠΑΛΑΖ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΔΩΡΟ!!!!

Καλημερα και απο μενα!!!!

Εγω stafroditi μου τα χριστουγεννα συνηθως μαγειρευω χοιρινο,συνηθως παιρνω κομματια για τηγανια,αλλα τα βαζω στο φουρνο με διαφορες πιπεριες,κρεμμυδακι κομμενο σε ροδελες και μειγμα μουσταρδας!Σε πηλινη γαστρα γινονται λουκουμμμμμ!

Την Πρωτοχρονια μαγειρευει η πεθερα,που συνηθως ερχεται Κοζανη(Γιατι τυχαινει ΠΑΝΤΑ τις γιορτες να δουλευεω...δουλευω σε ψυχιατρικη!!)και μας ετοιμαζει γαλοπουλα γεμιστη με καστανα και ρυζι!Να γλυφεις και τα δαχτυλα σου!Θα της ζητησω τη συνταγη και θα την ανεβασω!!!!Εσυ?Εσεις???

images?q=tbn:ANd9GcTRB_kXYZoY9sho_sPSl4zs21YYR0zgDAIGi_BZ824F9hFKRcO3

Να ενας τροπος να στολισουμε τις μπαλες που βαρεθηκαμε τοσα χρονια...απλα καινουριες!!!!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αμέ, ευχαριστώς. Δες εδώ!

Ενα με φωτογραφία ανά μήνα

DSC00624.jpg

Και ένα με μία και μόνο φωτογραφία

DSC00623.jpg

Οχι, απλό word ή excel. Οταν ξεκινησα να το κάνω εγώ.. το 2006 ή το 2007 αν θυμάμαι καλά δεν υπήρχε ειδικό πρόγραμμα!

Υ.Γ. Χαχαχαχα έχω γίνει ο φόβος και ο τρόμος των απανταχού ρούντολφ!!! :tongue::tongue:

Ειρηνη παρα πολυ ωραια τα ημερολογια!Ειδικα αυτο που εχεις βαλει σε καθε μηνα και μια φωτογραφια!Θα τα κανω και γω σιγουρα του χρονου που θα εχω(πρωτα ο θεουλης) και την μπεμπα μου...να φωτογραφιες της!!!!:P

Απο πισω βαζεις χαρτονι ή οχι?


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

ραβτ, ηθελα να σε ρωτησω για το λικερ μανταρινι. πως το κανεις;

εγω εβαλα να κανω λικερ κυδωνι και λιμοντσελο. το κυδωνι νομιζω εινια αρκετα χριστουγεννιατικο. επισης εκανα σοκολατακια με δαμασκηνο (επισης αρκετα χριστουγεννιατικο σοκολατι νομιζω), συνταγη και προτασεις διπλα στη μαγειρκη, αλλα τα ξαναγραφω και εδω αν θελετε.

Να σαι καλά που με θύμισες πως πρέπει να φτιάξω και το φετινό μου! αχαχαχχαχχα

Λοιπόν, δεν έχω ακριβή δοσολογία αλλά ΜΑΛΛΟΝ "πάτησα" σε αυτή την συνταγή

http://www.sintagespareas.gr/sintages/liker-mantarini.html

Αν δεις τις φωτογραφίες, θα καταλάβεις ότι έκανα πολύ μικρή ποσότητα 1ον επειδή ήθελα να κάνω δοκιμή και 2ον επειδή έτσι κι αλλιώς βγήκε 1 λίτρο.

Επίσης εγώ άφησα τα μανταρινάκια στο ποτό 6 μέρες και την 7η έκανα το σιροπάκι, τα ένωσα και το φύλαξα για ακόμα 6 μέρες πριν το σουρώσω και το αποθηκεύσω σε μπουκάλι.

DSCN0611.jpg

DSCN0659.jpg

DSCN0687.jpg

Τις συνταγές να τις βάζεις εδώ (όσες έχουν Χριστουγεννιάτικα αρώματα) γιατί δεν διαβάζουν όλες το άλλο θέμα!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

ναι εχει. αυτο με τις μπλε ριγες διαλεξα. καπου δεξια εχει να βαλεις φωτο και απο κατω μια επιλογη με μοτιβα. γραφει νομιζω εποχικο και εκει ειναι και τοχριστουγεννιατικο. και σε αυτο εχει και διαφορα γραφικα να προσθεσεις.

σορυ αν σου τα λεω μπερδεμενα αλλα το εχω στον υπολογιστη στο σπιτι και δεν το θυμαμαι καλα. αν θες μπορω να σου πω ακριβως το απογευμα. φιλια

Aν και καθυστερημενα σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Ολες οι φωτο που βαζετε ειναι τελειες,μας μαγευουν και ξεχνιομαστε.

Δεν προλαβαινω να γραφω συχνα αλλα σας παρακολουθω :P


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...