Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια!!:D

Βρε Marigia τι ήταν αυτό βρε κοπέλα μου?:shock::shock:....Αγχώθηκα και μόνο που το διάβασα!...Δόξα τω Θεό που όλα πήγαν καλά, αλλά να προσέχεις κι εσύ, να παίρνεις τα φάρμακά σου όπως πρέπει. Κι εγώ καμιά φορά επειδή δεν μου αρέσει το ασβέστιο, κάνω τα στραβά μάτια και δεν το παίρνω, αλλά τα yutopar πιστεύω δεν έπρεπε να τα αμελείς. Τέλος καλό, όλα καλά....ηρεμία και ξεκούραση για να περάσουν κι οι υπόλοιπες βδομαδούλες!

Γιώτα, περαστικά για τη μέση σου...άτιμο πράγμα ο πόνος στη μέση!...Έχω χρόνια θέμα με τη μέση μου και πάντα πίστευα πως με την εγκυμοσύνη θα χειροτερέψει, κι όμως....δεν με έχει πιάσει καθολου!...Είμαι ανάποδη τελικά...:rolleyes:

Alex, περιμένουμε νέα σου απ'τις εξετάσεις, όλα καλά εύχομαι...

Polixenia έχεις 20-30 πετρώματα τη μέρα?...Το είχα πάθει κι εγώ αλλά κράτησε 2-3 μέρες, τώρα έχω ηρεμήσει, το πολύ να πετρώσει η κοιλιά μου 10 φορές και χωρίς πόνο. Αφου δεν πονάς, πιστεύω πως δεν είναι τίποτα. Βέβαια, καλό είναι να το ξαναπείς στον γιατρό σου. Αυτός θα ξέρει καλύτερα...

Σέβη και Νατάσα τι κάνετε εσείς?...Τα μωράκια σας?

Εγώ έκανα σήμερα την πρώτη δόση celestone για τα πνευμονακια τους κι αύριο θα πάω για τη δεύτερη δόση. Δυσκολεύτηκα λίγο να τις βρω, έχουν έλλειψη παντού από πριν το καλοκαίρι, αλλά τελικά ήμουν τυχερή και στο 5ο φαρμακείο που μπήκα τις βρήκα. Και δεν πόνεσα καθόλου, μα καθόλου!!

Αυτή την εβδομάδα θα πάμε με τον μπαμπά μας να ψωνίσουμε...τι καλά!!!

Σας φιλώ...:D


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσακια μου ευχαριστω για το ενδιαφέρον σας!

Αλεξ μου οχι δεν εχω βοηθεια , την ειχα πάει στη πεθερα μου στο Ναυπλιο. Η μαμα μου εφυγε πριν 6 μήνες κ μονο σε περιπτωση αναγκης τη κρατα η πεθερα μου. Τωρα εχω τον μπαμπά μου εδω που οτι μπορει κάνει κι αυτός ... Να προσεχεις κι εσυ γιατι αν εχεις κι αλλο παιδάκι δυσκολο να ξεκουράζεσαι ..

Νατασσα και sevi πολύ ευχαριστημενη εμεινα απο το ΓΑΙΑ Βεβαια ημουν στον 6ο που εχουν κυησεις υψηλου κινδυνου και χειρουργια οχι δηλ στο μαιευτικό . Ημουν σε δικλινο και γενικά με το που χτυπουσες κουδουνι αμεσως ερχοταν οι κοπέλες . Το φαγητο ήταν καλό κ σου διναν και επιλογες

Κάτω στις άιθουσες τοκετου οι κοπέλες ήταν άψογες !!! Οσων αφορά εμενα πραγματικά κάναν τα αδύνατα δυνατά να με κρατάν ήρεμη και ειδικά όταν άρχισα να τσιριζω" Δε θέλω να γεννήσωωωωωωωωωωωωωωωωω"!!!! Σκηνες απειρου κάλους σας λέω ...

Πολυξενια γιατι δεν του λες να σε βάλει στο nst να δει τι έντασεως συσπασεις έχεις ??

Εμενα πετρωνει η κοιλιά μου περίπου στη μέση και πονάω στη κοιλιά και προς τα κάτω Το πέτρωμα κρατα περίπου 30 δευτερα . Πηρα τη γιατρο γιατι τα πετρωματα και ο πονος ήταν ανα διλεπτο .Γενικά αμα εχεις περιοδικότητα καλό θα είναι να ενημερωσεις τον γιατρό σου.

Παντως το οτι δεν πονάς νομιζω είναι καλό .Απ την αλλη αμα γινεται συνεχεια πρεπει να το δεις. Η αλήθεια είναι πως μετα τις 30 εβδομαδες και στις βδομαδες που εισαι πολυξενια εσυ, η μήτρα εχει μια φυσιολογική δραστηριοτητα ετσι κι αλλιως και προετοιμαζεται για τον τοκετο με συσπασούλες. Καταλαβαινω το άγχος σου, γι αυτο συζητησε το μαζί του για να είσαι ήσυχη κοπέλα μου .

Γιωτα μου περαστικά ελπιζω να αν ανακουφιστεις σύντομα καλή μου ...

Ωχ η μικρη θελει να της βαλω τη χιονάτη στο γιου τιουμπ...

φιλιάαααα

Μαρίγια ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Από ότι καταλαβαίνω μάλλον όταν γινονται ανα 5λεπτο ή ανα διλεπτο και δεν σταματανε το καταλαβαινεις, δεν γινεται να μην το καταλαβεις!

Θα του πω αύριο που θα πάω να δω αν έχει με κάτι να με μετρήσει. Αν είχε όμως γιατί δεν το έκανε μέχρι τώρα;

Εγώ Νάντι είμαι με τις ώρες μου. Μπορεί να είμαι ήρεμη το πρωί για 2-3 ώρες και να πετρώσει μια φορά μόνο και την ίδια μερα το βράδυ να πετρώνει μαζεμένα κάθε 5 - 10 λεπτά καμιά 10αριά φορές. Συνολικά δηλαδή μπορεί και να είναι 20 τη μέρα. Εσύ πόσο Yutopar τη μέρα παίρνεις;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρίγια ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Από ότι καταλαβαίνω μάλλον όταν γινονται ανα 5λεπτο ή ανα διλεπτο και δεν σταματανε το καταλαβαινεις, δεν γινεται να μην το καταλαβεις!

Θα του πω αύριο που θα πάω να δω αν έχει με κάτι να με μετρήσει. Αν είχε όμως γιατί δεν το έκανε μέχρι τώρα;

Εγώ Νάντι είμαι με τις ώρες μου. Μπορεί να είμαι ήρεμη το πρωί για 2-3 ώρες και να πετρώσει μια φορά μόνο και την ίδια μερα το βράδυ να πετρώνει μαζεμένα κάθε 5 - 10 λεπτά καμιά 10αριά φορές. Συνολικά δηλαδή μπορεί και να είναι 20 τη μέρα. Εσύ πόσο Yutopar τη μέρα παίρνεις;

Εγώ δεν παίρνω yutopar. Εκείνες τις μέρες που ήταν πιο έντονα τα πετρώματα πήγα και με είδε ο γιατρός και μου είπε να μην ανησυχώ γιατί δεν ήταν συσπάσεις. Και περνώντας οι μέρες, άρχισαν να ελαττώνονται. Τώρα έχω γύρω στα 10 πετρώματα τη μέρα. Αλλά πόνο, όχι δεν έχω.

 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας, όλη μέρα ήμασταν εκτός σπιτιού για δουλίτσες, με εξαίρεση ένα δίωρο το μεσημέρι που ξεραθήκαμε στον ύπνο!

Λοιπόν, κάναμε το ντόπλερ και το καρδιοτοκογράφημα και όλα πήγαν καλά!!!

Ο πλακούντας είναι σε καλή κατάσταση για την εβδομάδα που βρίσκομαι, τελικά η ξεκούραση ωφέλησε! Η μπέμπα ζυγίζει 1700 γραμμάρια, θα βγει μικρούλα όπως μας είπαν, γύρω στα 3 κιλά ίσως λίγο παραπάνω. Μας εξήγησαν ότι τρέφεται μια χαρά από τον πλακούντα, απλά θα είναι ένα αδύνατο μωράκι, σε αντίθεση με τον γιο μας που είχε γεννηθεί 3600! :shock::shock:

Θα κολυμπάει μέσα στα φορμάκια του αδερφού της, χιχι!!

Το nst έδειξε φυσιολογικούς καρδιακούς παλμούς και κάποιες συσπάσεις μέσα στα φυσιολογικά όρια!

Ελπίζω να είστε όλες καλά, αύριο θα επανέλθω να διαβάσω τα νέα σας!

Καληνύχτα!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Alex μια χαρα ειναι η μικρη σου...!!! φτου-φτου.....

Στειλτε κ εδω e-mail κοριτσια...εμενα μου ηρθε το μπιμπερο στο σπιτι εχθες...

http://www.varellas.eu/kouponi/

K στην babylino οσες δεν εχετε στειλει......

http://www.babylino.gr/babyclub.php

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα.. σεβη ποσο καιρο πηρε να στο στειλουν?

εγω εχω αποφασισει να χρησιμοποιησω τα μπουκαλια κ πιπιλες της συγκεκριμενης εταιριας... εσυ??

Καλημερα!!!

Δεν νομιζω να αργει αλλα εγω επεσα στον Αυγουστο που ηταν κλειστοι....

Εγω εχω παρει της nuk μπιμπερο κ πιπιλες....!!!

Στο φερνει courier αλλα το κακο ειναι οτι δεν ειδοποιουν πριν το φερουν!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω πηρα σ'αυτες τις εταιριες..

libero 80011542376 τους εδωσα τα στοιχεια μου κ μου ειπαν θα παραλαβω λιγο πριν γεννησω..

pampers 2109287600 κ 8001182800 βασικα πηρα κ εδωσα στοιχεια κ στα 2 τηλ. ειδα σε σαιτ τα νουμερα κ το 800.. το εδεινε για το mothercare τελικα ειναι κ τα δυο τηλ. για την μελλουσα μητερα.1,5 με 2 μηνες για την παραλαβη μου ειπαν... για το βαλιτσακι της pampers με πανες κτλ μου ειπαν αν δεν μου δωθει στο νοσοκομειο να τους παρω να το ζητησω.. η εξυπηρετηση παντως ηταν χαλια πολλα νευρα η τηλεφωνητρια!!!

baby lino 2102419813 σε λιγες μερες θα μου το στειλουν..

αν καποια ξερει κ κατι αλλο.. δυσκολες εποχες ολα καλοδεχουμενα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

εχτες εγω εστειλα σε babylino kai pampers.

μετα ειχαμε δυσαρεστα νεα, εφυγε η γιαγια μου το μεσημερι και αυριο ειναι η εξω και μακρια κηδεια. ειμαστε σχετικα σε καλη κατασταση διοτι ξεκουραστηκε αλλα η μαμα μου το εχει παρει λιγο βαρια. την πηγαμε για καφε με την αδελφή μου για να ξεχαστει λιγακι, αλλα αυριο ειναι τα δυσκολα.

τελος παντων, και εγω και η μπεμπουλα ειμαστε καλα, σημερα παμε γιατρο στις 8 το βραδυ.

φιλακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

εχτες εγω εστειλα σε babylino kai pampers.

μετα ειχαμε δυσαρεστα νεα, εφυγε η γιαγια μου το μεσημερι και αυριο ειναι η εξω και μακρια κηδεια. ειμαστε σχετικα σε καλη κατασταση διοτι ξεκουραστηκε αλλα η μαμα μου το εχει παρει λιγο βαρια. την πηγαμε για καφε με την αδελφή μου για να ξεχαστει λιγακι, αλλα αυριο ειναι τα δυσκολα.

τελος παντων, και εγω και η μπεμπουλα ειμαστε καλα, σημερα παμε γιατρο στις 8 το βραδυ.

φιλακια σε ολες

Ωχ βρε κορίτσι, συλλυπητήρια... Φυσικά θα το πάρει βαριά όπως και να χει το πράγμα σε οποια ηλικια και να εισαι, οταν φευγει η μανουλα είναι πολύ δύσκολα... Ευτυχώς που θα γέννησεις σε λίγο και θα θα ξεχαστεί με το μωρό η καυμένη. Να προσέχεις τον εαυτό σου και προσπάθησε να είσαι ήρεμη αύριο. Περιμένουμε τα νέα σου σύντομα.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια!

Ένα κέρασμα για τη γιορτή μου!

2Q==

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Μερικές έχουν καιρό να εμφανιστούν, το fatsaki, το adraki, μάλλον κάνουν διακοπούλες!

Yotou, ελπίζω να είναι καλύτερα η μέση σου, σε καταλαβαίνω γιατί τα πέρασα στην πρώτη εγκυμοσύνη... Υπομονή κοπέλα μου και περαστικά...

Νadimor, πώς πήγε η δεύτερη ενεσούλα; Aχ, τι καλά που θα κάνετε τις αγορές για τα μικρούλια σας! Να το ευχαριστηθείς, είναι πολύ ωραία διαδικασία!

Μαρίγια μου, δεν ήξερα για τη μαμά σου, λυπάμαι...

Να 'ναι καλά ο πατέρας σου, ακόμα και η παραμικρή βοήθεια στην κατάστασή σου είναι πολύτιμη! Κι εσύ περιορίσου στα απολύτως απαραίτητα, οι υπόλοιπες δουλειές μπορούν να περιμένουν!

Βρήκα και τη λίστα που είχα κάνει για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου. Θα τα γράψω για όσες ενδιαφέρονται:

-4 νυχτικά με κουμπάκια μπροστά για το θηλασμό

-ρόμπα

-2 σουτιέν θηλασμού

-επιθέματα στήθους

-εσώρουχα μιας χρήσης (δε θυμάμαι αν μας έδωσαν στο μαιευτήριο)

-κρέμα για θηλές

-κυλοτάκια

-σερβιέτες ultra night (αυτές του μαιευτηρίου ήταν τεράστιες, μονο την πρώτη-δεύτερη μέρα τις έβαλα)

-σαγιονάρες

-νεσεσέρ με καλλυντικά, σαμπουάν, αφρόλουτρο, κλπ

-κλινεξ πανάκια για το μπάνιο

-χαρτομάντηλα, υγρά μαντηλάκια

-σακούλα για τα άπλυτα

-πάνες αγκαλιάς για το μωρό

-μπλοκάκι, στυλο για τυχόν απορίες

-κινητό, φορτιστή

-φωτογραφική μηχανή

-ταυτότητες, ληξιαρχική πράξη γάμου και φωτοτυπίες αυτών

-βιβλιάριο υγείας

-ρούχα εξόδου για μαμά και μωρό


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας, όλη μέρα ήμασταν εκτός σπιτιού για δουλίτσες, με εξαίρεση ένα δίωρο το μεσημέρι που ξεραθήκαμε στον ύπνο!

Λοιπόν, κάναμε το ντόπλερ και το καρδιοτοκογράφημα και όλα πήγαν καλά!!!

Ο πλακούντας είναι σε καλή κατάσταση για την εβδομάδα που βρίσκομαι, τελικά η ξεκούραση ωφέλησε! Η μπέμπα ζυγίζει 1700 γραμμάρια, θα βγει μικρούλα όπως μας είπαν, γύρω στα 3 κιλά ίσως λίγο παραπάνω. Μας εξήγησαν ότι τρέφεται μια χαρά από τον πλακούντα, απλά θα είναι ένα αδύνατο μωράκι, σε αντίθεση με τον γιο μας που είχε γεννηθεί 3600! :shock::shock:

Θα κολυμπάει μέσα στα φορμάκια του αδερφού της, χιχι!!

Το nst έδειξε φυσιολογικούς καρδιακούς παλμούς και κάποιες συσπάσεις μέσα στα φυσιολογικά όρια!

Ελπίζω να είστε όλες καλά, αύριο θα επανέλθω να διαβάσω τα νέα σας!

Καληνύχτα!

Άλεξ μου, βλέπω να είμαστε στις ίδιες μέρες και στο ίδιο βάρος ακριβώς τα μωρά. Η αλήθεια είνια ότι μου δίνεις κουραγιο γιατί νόμιζα οτι ειναι μικρά τα δικά μου.

6.30 θα πάω στο γιατρό και θα σας πω κι εγώ τα νέα. Φιλιά.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Υοτοu και polixenia, μαζί γράφαμε... Τώρα είδα τα μηνύματά σας...

Συλλυπητήρια για τη γιαγιά, κορίτσι μου... Ξεκουράστηκε, αυτό να σκέφτεσαι... Η μαμά σου λογικό να πονάει πιο πολύ απ΄όλους, όμως ο χρόνος είναι γιατρός και το εγγονάκι ακόμα καλύτερος γιατρός! Περιμένουμε νέα από το σημερινό ραντεβού!

Polixenia μου, μην αγχώνεσαι καθόλου, μια χαρά βάρος έχουν τα μωρά μας! Εξάλλου εσύ έχεις και δύο, μην το ξεχνάς!! Περιμένουμε και τα δικά σου νέα!

Φιλιά!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεννησα την τεταρτη το μεσημερι με καισαρικη 2πανεμορφα μικρουτσικα αγορακια,ολα καλα αλλα ειναι στην θερμοκοιτιδα γιατι γεννηθηκαν μικρουλια ο ενας βγηκε 1400γραμμαρια και ο αλλος 1180...


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...