Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Μετα την εγχειρηση εκανα σπινθηρογραφημα(μετα απο διακοπη θυροξινης και διαιτα)και φανηκε καθηλωση στη περιοχη του θυρεοειδους με υπολοιπο 1,6% κολοβωμα .Τοτε αποφασιστηκε να παρω 100 μιλικιουρι Ι 131.Εξι μερες μετα την θεραπεια εκανα ολοσωμο και φανηκε καθηλωση στη περιοχη του θυρεοειδη.Τωρα 1 χρονο μετα την θεραπεια εκανα ολοσωμο και δεικτες και βγηκαν καλες οι εξετασεις.

εγω γιατι θα κανω στο 6μηνο????ΠΑΝΤΑ να σου βγαινουν καλες οι εξετασεις σου και ολων εδω μεσα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σταύρο καλώς ήρθες στην παρέα μας!Και η δική σου είσοδος δεν ήταν λιγότερο δυνατή!!!

Που θα κάνεις το ιώδιο?Εγώ πήγα σε ιδιωτικό γιατί δεν γινόταν να περιμένω (είχα ήδη χάσει 1 χρόνο, λογω αμέλειας του γιατρού).Μην αγχώνεσαι εγώ το έκανα 22/02.Και γώ με θυλώδες-θυλακιώδες καρκ. Πέρασα 2 μέρες σε πλήρη ηρεμία!Είχα πάρει το κομπιούτερ και έβλεπα ταινίες.Το πρόβλημα ήταν ότι απο το πολύ νερό που έπινα έπρεπε να πηγαίνω συνέχεια στην τουαλέτα:tongue:.Εμένα δυστυχώς το δωμάτιο δεν είχε παράθυρο.

Μπορείς να μας ρωτήσεις ότι θέλεις και να μοιραστείς μαζί μας τους προβληματισμούς σου!Θα είμαστε εδώ πάντα!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλωσοριζω το νεο μελος μας τον Σταυρο απο την πανεμορφη Ροδο.

να πω οτι οτι η πιο δυναμικη εισοδος ηταν της Γεωργιας που τα ειπε με τ ονομα τους ! !Μπραβο σας για την απιστευτη παρεα και περιμενω τη βοηθεια σας ! ! ! !!

Σταυρο, αφου μας βρηκες και προφανως μας διαβασες, θα καταλαβες πως η υπαρξη μας στο χωρο, σαφως εχει να κανει με την ενημερωση αλλα κυριως στην ανταλλαγη εμπειριων καθως και στη διατηρηση ενος αισιοδοξου και υποστηρικτικου κλιματος προς οποιον χρειαζεται τη βοηθεια μας.

Εγω, δεν ειμαι απο τα ατομα που "δοκιμαζονται" οσο εσεις αλλα αυτο δε με κανει αδιαφορη. Ειμαι εδω για σας και για οποιον με χρειαζεται. Θα τα πουμε και στην πορεια φυσικα. Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου, να περασει συντομα και οσο το δυνατον λιγοτερο ανωδυνα ολο αυτο το διαστημα της θεραπειας σου. Και στην συναντηση που θα κανουμε (γιατι καποια στιγμη θα βρεθουμε απο κοντα ολοι μας) δε θα υπαρχει ατομο που θα κουβαλαει τον καρκινο γιατι θα τον στειλουμε απο κει που ηρθε!!!!

Αν χρειαζεσαι βοηθει ακομη και στην χρηση του φορουμ , εδω ειμαστε (ως πιο παλιοι)!!!:-P:razz:

Επισης, σου γνωριζω οτι ειμαστε δυο Γεωργιες!!! Και με πολλα κοινα μεταξυ μας!!!!!

εχεις δικιο ξεχασα τις τσιχλες!!!!ασε τα νυχτικα και τις πυτζαμες...ειχα επιστρατευση ολο το σοι!!!βρακια(γιατι μονο ετσι τα ελεγες)ειχα παρει απο την λαικη!!!!οσο για ναυλον και σελοφαν και τετοια δεν ειχαμε τιποτα απο αυτα.ενα απλο δωματιο που δεν ανοιγε κανεις να μπει παρα μονο το χερι σου για να παρεις τον δισκο με το φαι!!!χαχαχα!τωρα που το σκεφτομαι :rolleyes: πλακα ειχε!!!!:-P:-P:-P

Οταν εισαι μεσα στον κυκλωνα, ολο αυτο που συμβαινει σου φαινεται τρομερο. Μολις περασει ομως, ολα φαινονται λιγοτερο τραγικα. Και παντα μετα απο την καταιγιδα βγαινει ενας υπεροχος λαμπερος και ζεστος ηλιος.

Φιλια σε ολους.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο καλώς ήρθες στην παρέα μας!Και η δική σου είσοδος δεν ήταν λιγότερο δυνατή!!!

Που θα κάνεις το ιώδιο?Εγώ πήγα σε ιδιωτικό γιατί δεν γινόταν να περιμένω (είχα ήδη χάσει 1 χρόνο, λογω αμέλειας του γιατρού).Μην αγχώνεσαι εγώ το έκανα 22/02.Και γώ με θυλώδες-θυλακιώδες καρκ. Πέρασα 2 μέρες σε πλήρη ηρεμία!Είχα πάρει το κομπιούτερ και έβλεπα ταινίες.Το πρόβλημα ήταν ότι απο το πολύ νερό που έπινα έπρεπε να πηγαίνω συνέχεια στην τουαλέτα:tongue:.Εμένα δυστυχώς το δωμάτιο δεν είχε παράθυρο.

Μπορείς να μας ρωτήσεις ότι θέλεις και να μοιραστείς μαζί μας τους προβληματισμούς σου!Θα είμαστε εδώ πάντα!!!;)

Ρε Μαράκι πως τη πάλεψες χωρίς παράθυρο ρε γμτ?

Πάντως από το ΝΝΑ η θέα είναι WOW!! Λυκαβητός, ανθισμένες πασχαλιές την άνοιξη, δεν ξέρω είναι super. Το μόνο μειονέκτημα ότι είναι στο 4ο και σου βάζει ιδέες!!χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην το προβλημα που εχω και δεν συμμετειχα οσο καιρο σας βρηκα ειναι μονο οτι δεν εχω χρονο ! ! !

τωρα ενα ενα .... sonia μπορω να σου πω οτι δεν σοκκαριστηκα οταν το εμαθα ( λογους θα πω σε δευτερη φαση ) ....το κινητο αφης πως τυλιγεται στο θαλαμο-δωματιο ?:confused::confused:

παμε αφου ασχοληθηκατε τοσο πολυ να σας πω ιστορικο

τελος Ιανουαριου/11 πηγα για εξετασεις στο γιατρο , 10/02/11 εκανα την επεμβαση στο metropolitan , 28-29 θα κανω το uptake και καθηλωση κλπ κλπ στη Ροδο και 04/04 ιωδιο στο metropolitan Παλι. ολα πολλυ γρηγορα για να ξεμπερδευω ( οσο γινεται ) . Ο ενδοκρινολογος μου προτηνει - θα ηθελε - να κανω το σπινθ. 5 μερες μετα παλι στο metropolitan πριν κατεβω Ροδο ..τωρα γιατι και πως ουτε με νοιαζει ουτε που ρωτησα, θα εχει τους λογους του ! αυτο που περιμενω ειναι να δω τι εχει μηνει και ποσο ειχε προχωρησει το θεμα σε λεμφαδενες κλπ .

οσο για την απομονωση....ε να ειμαι προετοιμασμενος θελω....ταξιδι θα κανω να εχω τα απαραιτητα !:) . αυτα δεν τα ρωτησα στο γιατρο...αρκετα τον ζαλισα ! ! ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα στη πολλυ καλη παρεα σας ! συγχαρητηρια για το "στυλ" που κρατατε σ αυτο το φορουμ ! ! ! ! ! και ακολουθω το ρυθμο σας !

να πω την αληθεια.....εκανα εγγραφη πριν λιγο ...εγραφα ολοκληρο μηνυμα ...και "εφαγα" πορτα γιατι δεν ειχα συνδεθει και χαθηκε ( υποθυροειδικος ειμαι δικαιολογειται ) ....οποτε λεω την περιληψη ! !

10/02 αφαιρεση -επεμβαση

ιστολογικη : θυλωδες 1,3 εκ προτυπο αναπτυξης θυλωδες και θυλακιωδες μπλαμπλαμπλαμπλα ............διηθηση της καψας μπλαμπλα μπλα μπλα...... - λεμφαδενας 0,2 εκ στην περιοχη του ισθμου με διηθηση απο το θυλωδες καρκινωμα !!! ιστολογικη οβερ .

ο χειρουργος ειχε πει οτι δεν ηταν κοντα οι διογκωμενοι - υποπτοι- λεμφαδενες γ αυτο και δεν μπηκε χερι .

29/03 θα κανω καθηλωση 24ωρου 04/04 θεραπεια με ιωδιο . Την πολυτιμη βοηθεια σας για αυτο το διαστημα θελω ως προς το τι μπορω να κανω και τι οχι τις 2-3 μερες νοσηλειας και το τι να προσεξω ! ! !

α κ να πω και τη γνωμη μου ...ολα ειναι θεμα αντιληψης ..... ΝΑΙ Γεωργια εκανες την πιο δυνατη εισοδο και τα ειπες ακριβως με τ ονομα τους ! ΝΑΙ ειναι μεγαλο προβλημα ο θυροειδης και ασε οσους ειναι εκτος παιχνιδιου να λεν οτι θελουν . (τωρα μιλαω και γω ο "νεος" αλλα....15 μερες πηρα μονο τ3 και ενοιωσα αλλος ανθρωπος ! ! ! τοτε καταλαβα ! ! ! ! !

οτι ειστε πολυ καλη παρεα το ειπα? συγχαρητηρια ειπα? να μην το βαζει κανεις κατω το ειπα? αν δεν τα ειπα ....τα λεω τωρα ! !

να εισται ολοι/ες καλα ! ! ! ! ! Σταυρος απο Ροδο !

Άντε ρε Σταύρο και μας φάγανε οι γυναίκες!!!

Όλοι μας εδώ είμαστε λίγο πολύ το ίδιο, αν και η δική μου περίπτωση είναι από τις ελαφρύτερες αν και δεν έχει τελειώσει ακόμα εδώ και 2 1/2 χρόνια.

Φρόντισε να είσαι cool μια και από την παρέα μας εδώ θα διαπιστώσεις ότι αφενός είμαστε πολλοί αφετέρου δεν είσαι μόνος σου.

Στο θάλαμο; Τα έχω ξαναγράψει. Για να μην κουβαλάς και χυμούς και νερό, ο Σκλαβενίτης έχει μία σκόνη λεμόνι ΧΩΡΙΣ ΘΕΡΜΙΔΕΣ αμερικάνικη και πολύ πολύ ξινή (άρα και πολύ κατάλληλη). Πάρε 10 μπουκάλια νερό, κάνε τα 3-4 λεμονάδες, πάρε τσίχλες πολλές και μασούλα συνέχεια. Πρέπει να πηγαίνεις προς ψιλού σου (sic) συχνά ώστε να αποβάλλεις όσο το δυνατόν συντομότερα το ιώδιο. Μην ανησυχείς για τη θεραπεία. Το ιώδιο θα κατακρατηθεί εκεί που πρέπει και για τους επόμενους 6 τουλάχιστον μήνες θα δουλεύει για σένα βρε! ΤΥχερούλη!

Εναλλακτικά παίρνεις τη JAL (Japan airlines) τη κάνεις μέχρι την Ιαπωνία, πετά με ελικοπτερο πάνω από το εργοστάσιο της ΦΟυκουόκα πριν αυτό εκραγεί, και γυρνάς περδίκι!!!! Αλλά σπεύσε γιατί εκρύγνηται από ώρα σε ώρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεωργια 2001-2006 . ενοουσα για την "εισοδο" που τα ειπε ολα για τους "εκτος" ( αν θυμαμαι καλα)

τωρα οσο για το ματι του κυκλωνα ...ειπα και πτιν οτι ολα ειναι θεμα αντιλιψης... και το ειπα γιατι

..../03/2010 τσεκ απ ο πατερας μου σε καρδιολογο που τυχαια βρηκε κατι στο νεφρο ( ως φιλος τον εψαξε περισσοτερο )

08/04/2010 αφαιρεση νεφρου ( πολυεστιακος καρκινος) ο πατερας μου ετων 58 . 30/04/2010 ανεβηκαμε στο Λαικο ογκολογικο που εκανε χημειοθεραπεια μετα απο την αφαιρεση νεφρου και εκει ειδα πολλα , και απο γιατρους-λειτουργους και απο ηλικιες ασθενων ! ! χημειοθεραπεις στο νοσοκομειο της Ροδου με την καθοδηγηση του Ιατρου του Λαικου και πηγαιναμε μονο καθε 2 μηνες . 14/10/2010 τελευταια επισκεψη στο γιατρο ( λαικο ) τελευταια χημειοθεραπεια ! ! ολα καλα και σταματαει ! επεστρεψαν Ροδο και χαμογελασαμε οικογενειακος ! ! ! ...την επομενη πηγαιναν σπιτι και τους τρακαρε καποιος , εχασε τον ελεγχο και επεσε πανω τους . χτυπησε σοβαρα η μητερα μου , (ετων 48) απο τη ΖΩΝΗ , εσπασε 8 πλευρα και τα πλευρα της τρυπησαν πνευμονα , στομαχι , εντερο + 2 σπασμενους σπονδυλους ! ! ! ενα μηνα νοσηλεια στο νοσοκομειο με αρκετα ιατρικα λαθη , ( θαλαμο - εντατικη - θαλαμο 20 ημερες και μετα ειδαν τους σπονδυλου ) . τωρα εκλεισε 5 μηνες απο τοτε και εκανε σπονδυλοδεσια ( η οποια ΕΠΡΕΠΕ να γινει ) πριν 15 ημερες . σ ολο αυτο το διαστημα απλα μαθαμε να ζουμε και να λεμε θα περασει ΚΑΙ αυτο ! ! οποτε.....sonia το οτι δεν σοκαριστικα οταν εμαθα τι εχω...νομιζω να το καλυψα! ! ! γ αυτο ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΗΠΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ ΜΕ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ! ! ! ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ! ! ! ! ! :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε Σταύρο και μας φάγανε οι γυναίκες!!!

Όλοι μας εδώ είμαστε λίγο πολύ το ίδιο, αν και η δική μου περίπτωση είναι από τις ελαφρύτερες αν και δεν έχει τελειώσει ακόμα εδώ και 2 1/2 χρόνια.

Φρόντισε να είσαι cool μια και από την παρέα μας εδώ θα διαπιστώσεις ότι αφενός είμαστε πολλοί αφετέρου δεν είσαι μόνος σου.

Στο θάλαμο; Τα έχω ξαναγράψει. Για να μην κουβαλάς και χυμούς και νερό, ο Σκλαβενίτης έχει μία σκόνη λεμόνι ΧΩΡΙΣ ΘΕΡΜΙΔΕΣ αμερικάνικη και πολύ πολύ ξινή (άρα και πολύ κατάλληλη). Πάρε 10 μπουκάλια νερό, κάνε τα 3-4 λεμονάδες, πάρε τσίχλες πολλές και μασούλα συνέχεια. Πρέπει να πηγαίνεις προς ψιλού σου (sic) συχνά ώστε να αποβάλλεις όσο το δυνατόν συντομότερα το ιώδιο. Μην ανησυχείς για τη θεραπεία. Το ιώδιο θα κατακρατηθεί εκεί που πρέπει και για τους επόμενους 6 τουλάχιστον μήνες θα δουλεύει για σένα βρε! ΤΥχερούλη!

Εναλλακτικά παίρνεις τη JAL (Japan airlines) τη κάνεις μέχρι την Ιαπωνία, πετά με ελικοπτερο πάνω από το εργοστάσιο της ΦΟυκουόκα πριν αυτό εκραγεί, και γυρνάς περδίκι!!!! Αλλά σπεύσε γιατί εκρύγνηται από ώρα σε ώρα!!!!

Κ ενας αντρας ! αντε να πουμε τα δικα μας ! δυο ωρες απο την ωρα που ξυπνησα απο το χειρουργειο ημουν με φραπε και τσιγαρο στο παραθυρο ! δυο μερες μετα επινα μπυρες ! ! ! ! πιο cool δεν γινεται ! αυτο που μ αγχωνει πολυ ειναι το θεμα δουλειας και η οικογενεια ως προς την απομονωση ! εχουμε μια κορακλα 4 ετων !

Link to comment
Share on other sites

Γεωργια 2001-2006 . ενοουσα για την "εισοδο" που τα ειπε ολα για τους "εκτος" ( αν θυμαμαι καλα)

τωρα οσο για το ματι του κυκλωνα ...ειπα και πτιν οτι ολα ειναι θεμα αντιλιψης... και το ειπα γιατι

..../03/2010 τσεκ απ ο πατερας μου σε καρδιολογο που τυχαια βρηκε κατι στο νεφρο ( ως φιλος τον εψαξε περισσοτερο )

08/04/2010 αφαιρεση νεφρου ( πολυεστιακος καρκινος) ο πατερας μου ετων 58 . 30/04/2010 ανεβηκαμε στο Λαικο ογκολογικο που εκανε χημειοθεραπεια μετα απο την αφαιρεση νεφρου και εκει ειδα πολλα , και απο γιατρους-λειτουργους και απο ηλικιες ασθενων ! ! χημειοθεραπεις στο νοσοκομειο της Ροδου με την καθοδηγηση του Ιατρου του Λαικου και πηγαιναμε μονο καθε 2 μηνες . 14/10/2010 τελευταια επισκεψη στο γιατρο ( λαικο ) τελευταια χημειοθεραπεια ! ! ολα καλα και σταματαει ! επεστρεψαν Ροδο και χαμογελασαμε οικογενειακος ! ! ! ...την επομενη πηγαιναν σπιτι και τους τρακαρε καποιος , εχασε τον ελεγχο και επεσε πανω τους . χτυπησε σοβαρα η μητερα μου , (ετων 48) απο τη ΖΩΝΗ , εσπασε 8 πλευρα και τα πλευρα της τρυπησαν πνευμονα , στομαχι , εντερο + 2 σπασμενους σπονδυλους ! ! ! ενα μηνα νοσηλεια στο νοσοκομειο με αρκετα ιατρικα λαθη , ( θαλαμο - εντατικη - θαλαμο 20 ημερες και μετα ειδαν τους σπονδυλου ) . τωρα εκλεισε 5 μηνες απο τοτε και εκανε σπονδυλοδεσια ( η οποια ΕΠΡΕΠΕ να γινει ) πριν 15 ημερες . σ ολο αυτο το διαστημα απλα μαθαμε να ζουμε και να λεμε θα περασει ΚΑΙ αυτο ! ! οποτε.....sonia το οτι δεν σοκαριστικα οταν εμαθα τι εχω...νομιζω να το καλυψα! ! ! γ αυτο ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΗΠΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ ΜΕ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ! ! ! ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ! ! ! ! ! :D:D:D:D

Σταυρο με καλυψες απολυτα και ευχομαι να εισαι παντα δυνατος και να τα αντιμετωπιζεις ολα με ψυχραιμια και αισιοδοξια!Ας αφησω τωρα εσας τους αντρες να μιλησετε,εσκασε ο κακομοιρης ο Γιωργος τοσο καιρο μεσα σε τοσες γυναικες!!!

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε Σταύρο και μας φάγανε οι γυναίκες!!!

Όλοι μας εδώ είμαστε λίγο πολύ το ίδιο, αν και η δική μου περίπτωση είναι από τις ελαφρύτερες αν και δεν έχει τελειώσει ακόμα εδώ και 2 1/2 χρόνια.

Φρόντισε να είσαι cool μια και από την παρέα μας εδώ θα διαπιστώσεις ότι αφενός είμαστε πολλοί αφετέρου δεν είσαι μόνος σου.

Στο θάλαμο; Τα έχω ξαναγράψει. Για να μην κουβαλάς και χυμούς και νερό, ο Σκλαβενίτης έχει μία σκόνη λεμόνι ΧΩΡΙΣ ΘΕΡΜΙΔΕΣ αμερικάνικη και πολύ πολύ ξινή (άρα και πολύ κατάλληλη). Πάρε 10 μπουκάλια νερό, κάνε τα 3-4 λεμονάδες, πάρε τσίχλες πολλές και μασούλα συνέχεια. Πρέπει να πηγαίνεις προς ψιλού σου (sic) συχνά ώστε να αποβάλλεις όσο το δυνατόν συντομότερα το ιώδιο. Μην ανησυχείς για τη θεραπεία. Το ιώδιο θα κατακρατηθεί εκεί που πρέπει και για τους επόμενους 6 τουλάχιστον μήνες θα δουλεύει για σένα βρε! ΤΥχερούλη!

Εναλλακτικά παίρνεις τη JAL (Japan airlines) τη κάνεις μέχρι την Ιαπωνία, πετά με ελικοπτερο πάνω από το εργοστάσιο της ΦΟυκουόκα πριν αυτό εκραγεί, και γυρνάς περδίκι!!!! Αλλά σπεύσε γιατί εκρύγνηται από ώρα σε ώρα!!!!

Γιώργο με έκανες και γέλασα πολύ!:P

Ηταν περίεργα που το δωμάτιο δεν είχε παράθυρο γιατί δεν είχα την αίσθηση του χρόνου αλλά δεν προλάβαινα να μελαγχολήσω γιατί πήγαινα κάθε 5 λεπτά πρός νερού μου!:D

Σταύρο έχεις απόλυτο δίκιο σε όσα έγραψες.Μακάρι να μην μας δώσει ο Θεός όσα μπορούμε να αντέξουμε!Εγώ απο αυτή την εμπειρία (του θυρεοειδή) έμαθα να εκτιμώ την κάθε στιγμή!Σηκώνομαι κάθε πρωί και χαμογελάω, χαλάει η διάθεσή μου μόνο για πολύ σοβαρούς λόγους και δεν βαζω τίποτα μέσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άντε ρε Σταύρο και μας φάγανε οι γυναίκες!!!

Όλοι μας εδώ είμαστε λίγο πολύ το ίδιο, αν και η δική μου περίπτωση είναι από τις ελαφρύτερες αν και δεν έχει τελειώσει ακόμα εδώ και 2 1/2 χρόνια.

Φρόντισε να είσαι cool μια και από την παρέα μας εδώ θα διαπιστώσεις ότι αφενός είμαστε πολλοί αφετέρου δεν είσαι μόνος σου.

Στο θάλαμο; Τα έχω ξαναγράψει. Για να μην κουβαλάς και χυμούς και νερό, ο Σκλαβενίτης έχει μία σκόνη λεμόνι ΧΩΡΙΣ ΘΕΡΜΙΔΕΣ αμερικάνικη και πολύ πολύ ξινή (άρα και πολύ κατάλληλη). Πάρε 10 μπουκάλια νερό, κάνε τα 3-4 λεμονάδες, πάρε τσίχλες πολλές και μασούλα συνέχεια. Πρέπει να πηγαίνεις προς ψιλού σου (sic) συχνά ώστε να αποβάλλεις όσο το δυνατόν συντομότερα το ιώδιο. Μην ανησυχείς για τη θεραπεία. Το ιώδιο θα κατακρατηθεί εκεί που πρέπει και για τους επόμενους 6 τουλάχιστον μήνες θα δουλεύει για σένα βρε! ΤΥχερούλη!

Εναλλακτικά παίρνεις τη JAL (Japan airlines) τη κάνεις μέχρι την Ιαπωνία, πετά με ελικοπτερο πάνω από το εργοστάσιο της ΦΟυκουόκα πριν αυτό εκραγεί, και γυρνάς περδίκι!!!! Αλλά σπεύσε γιατί εκρύγνηται από ώρα σε ώρα!!!!

ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΕ του Σταυρου γιατι το λες??????ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΙΑΣΤΕΙΣ!!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ μπας και το ψησεις τον ''κερατα''........!αντε τυχερουλη!!!!σε βλεπω διακοπες στην ιαπωνια:wink:

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο με καλυψες απολυτα και ευχομαι να εισαι παντα δυνατος και να τα αντιμετωπιζεις ολα με ψυχραιμια και αισιοδοξια!Ας αφησω τωρα εσας τους αντρες να μιλησετε,εσκασε ο κακομοιρης ο Γιωργος τοσο καιρο μεσα σε τοσες γυναικες!!!

ενοειται πως ειπα την περιληψη γιατι ειχε και πολλα ενδιαμεσα ( πιο μικρα ) αυτο το διαστημα οπως : τον ιουλιο αφαιρεση χολης η συζυγος - το Σεπτεμβριο κατι απο το στηθος η μητερα μου ( καλοηθης ) + τα απιστευτα καθημερινα που εχει ολος ο κοσμος ! ! !

:o γ αυτο επιμενω πως οταν ερθει κατι ..απλα κοιτας πως να το αντιμετωπισεις και πανω απ ολα σωστους γιατρους με διασταυρωση γνωμης ! ! ! ! και ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ οσο γινεται !

Link to comment
Share on other sites

Γεωργια 2001-2006 . ενοουσα για την "εισοδο" που τα ειπε ολα για τους "εκτος" ( αν θυμαμαι καλα)

τωρα οσο για το ματι του κυκλωνα ...ειπα και πτιν οτι ολα ειναι θεμα αντιλιψης... και το ειπα γιατι

..../03/2010 τσεκ απ ο πατερας μου σε καρδιολογο που τυχαια βρηκε κατι στο νεφρο ( ως φιλος τον εψαξε περισσοτερο )

08/04/2010 αφαιρεση νεφρου ( πολυεστιακος καρκινος) ο πατερας μου ετων 58 . 30/04/2010 ανεβηκαμε στο Λαικο ογκολογικο που εκανε χημειοθεραπεια μετα απο την αφαιρεση νεφρου και εκει ειδα πολλα , και απο γιατρους-λειτουργους και απο ηλικιες ασθενων ! ! χημειοθεραπεις στο νοσοκομειο της Ροδου με την καθοδηγηση του Ιατρου του Λαικου και πηγαιναμε μονο καθε 2 μηνες . 14/10/2010 τελευταια επισκεψη στο γιατρο ( λαικο ) τελευταια χημειοθεραπεια ! ! ολα καλα και σταματαει ! επεστρεψαν Ροδο και χαμογελασαμε οικογενειακος ! ! ! ...την επομενη πηγαιναν σπιτι και τους τρακαρε καποιος , εχασε τον ελεγχο και επεσε πανω τους . χτυπησε σοβαρα η μητερα μου , (ετων 48) απο τη ΖΩΝΗ , εσπασε 8 πλευρα και τα πλευρα της τρυπησαν πνευμονα , στομαχι , εντερο + 2 σπασμενους σπονδυλους ! ! ! ενα μηνα νοσηλεια στο νοσοκομειο με αρκετα ιατρικα λαθη , ( θαλαμο - εντατικη - θαλαμο 20 ημερες και μετα ειδαν τους σπονδυλου ) . τωρα εκλεισε 5 μηνες απο τοτε και εκανε σπονδυλοδεσια ( η οποια ΕΠΡΕΠΕ να γινει ) πριν 15 ημερες . σ ολο αυτο το διαστημα απλα μαθαμε να ζουμε και να λεμε θα περασει ΚΑΙ αυτο ! ! οποτε.....sonia το οτι δεν σοκαριστικα οταν εμαθα τι εχω...νομιζω να το καλυψα! ! ! γ αυτο ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΗΠΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ ΜΕ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ! ! ! ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ! ! ! ! ! :D:D:D:D

ΣΤΑΥΡΟ εχω κοινα και με την μαμα σου!!!!!σε ηλικια 24(τωρα 38+)χτυπαω σε τροχαιο και σπαω 2 σπονδυλους,θωρακικο και οσφυικο!!!!!!οχι απλα τους εσπασα αλλα τους συνθλιψα!!!!εχω λοιπον και σπονδυλοδεσια!!!!!!Αν η μαμα σου κουναει τα ποδια της ολα θα πανε καλα!!!!Ενα θα σου πω......3 μηνες απο το χειρουργειο ειχα ανεβει πανω σε ''μπαρα'' και χορευα τσιφτετελι στην ΠΑΡΟ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΑΥΡΟ εχω κοινα και με την μαμα σου!!!!!σε ηλικια 24(τωρα 38+)χτυπαω σε τροχαιο και σπαω 2 σπονδυλους,θωρακικο και οσφυικο!!!!!!οχι απλα τους εσπασα αλλα τους συνθλιψα!!!!εχω λοιπον και σπονδυλοδεσια!!!!!!Αν η μαμα σου κουναει τα ποδια της ολα θα πανε καλα!!!!Ενα θα σου πω......3 μηνες απο το χειρουργειο ειχα ανεβει πανω σε ''μπαρα'' και χορευα τσιφτετελι στην ΠΑΡΟ!!!!!

:D παντα τετοια λοιπον ! ! ! το κακο ηταν οτι εμεινε 3 μηνες στο κρεβατι και μετα αλους δυο "συντηρητικη θεραπεια" ενω τελικα αποδειχθηκε πως επρεπε να γινει νωριτερα η επεμβαση γιατι ειχε αρχισει να "δενει" στραβα ενας ασταθης = επικυνδινος σπονδυλος . τωρα εχει 15 μερες και περιμενουμε να "στρωσει" η μαλλον να ισιωσει γιατι "μπαταρε" λιγακι !!!

Link to comment
Share on other sites

:D παντα τετοια λοιπον ! ! ! το κακο ηταν οτι εμεινε 3 μηνες στο κρεβατι και μετα αλους δυο "συντηρητικη θεραπεια" ενω τελικα αποδειχθηκε πως επρεπε να γινει νωριτερα η επεμβαση γιατι ειχε αρχισει να "δενει" στραβα ενας ασταθης = επικυνδινος σπονδυλος . τωρα εχει 15 μερες και περιμενουμε να "στρωσει" η μαλλον να ισιωσει γιατι "μπαταρε" λιγακι !!!

ειναι πολυ νωρις ακομα!θα παει καλα!θα φορεσει και τον ''κηδεμονα''....ΣΤΑΥΡΟ?ποσο χρονων εισαι?λογικα εισαι μικρος αν υπολογισουμε την ηλικια της μαμας!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...