Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Ιούλιος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

γεια σας,

το νέο καφέ άνοιξε, εδώ μπορείτε να γράψετε τις εμπειρίες σας και τα νέα σας απο τον ερχομό του νέου μέλους στην οικογένεια σας!!!!!

καλή διαμονή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 649
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω πολυ Admin!!!

Καλημέρα νέες μαμάδες!!! Ονομάζομαι Μαρία και εχω ήδη ενα υπέροχο κοριτσάκι 9 μηνών!! Τώρα ειμαι εγκυος στο δευτερο παιδι μου, ελπίζουμε να ειναι καλη η κυηση γιατι είναι νωρίς ακομα. Λογικά αν ολα πάνε καλα θα γεννησω με καισαρικη τέλος Ιουλίου.


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Δεν υπάρχει καμμια αλλη μανούλα Ιουλίου;

Ακουσαμε καρδούλα!!! Δυστηχώς ομως εχω αίμα εδω και 5 μέρες, λογω αποκολλησης. Ειμαι με χάπια προγεστερόνης, ενέσεις και οση ξεκουραση μου επιτρέπει το κοριτσάκι μου. Υπαρχουν φορες που ειμαι αισιοδοξη, αλλες φοβάμαι.. τις περισσότερες ειμαι σε καλή ψυχολογια!!! Ελπίζω οι υπολοιπες μανουλες να μην εχουν προβληματα!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Mariamg πως παει η εγκυμοσυνη σου?Ελπιζω να ξεπερασες το προβλημα!!

Θα ξαναγινω κι εγω μανουλα τον Ιουλιο πρωτα ο Θεος!!Εχω ενα αγορακι 7,5 μηνων!Βλεπω κι εσυ μεσα στην ιδια χρονια που γεννησες ξαναεμεινες εγκυος!!Σου ευχομαι να εχεις μια καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Ελπιζω να μεγαλωσει η παρεα και να ερθουν κι αλλες μανουλες στο καφε!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέραααα...

lineal σ'ευχαριστω πολυ!!! Να χαίρεσαι το ζουζουνι σου!! Αγοράκι εχεις απ' οτι καταλαβα ε;

sue Να χαιρεσαι τον γιοκα σου και με το καλο να υποδεχτειτε το νεο μελος της οικογένειας!!! Γρήγοροι είστε και εσείς!!! Θα έχουν γυρω στους 14 μηνες διαφορα ε; Κανατε αυχαινικη;

Εμείς παμε καλα!! Η αυχαινική βγήκε πολυ καλη και εγω το ακουσα το ζουζουνι μου πριν μια εβδομάδα. Οποτε τωρα ειμαι πολυ πολύ πιο ηρεμη. Το μεγάλο μου ζουζουνι ειναι ταλιμπανάκι αλλα τα καταφέρνουμε. Δυστηχώς δυο μερες τώρα ειμαι σχεδον ακινητη με την μεση μου, αλλα το παλευουμε!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαρια!!

Ευχαριστώ για τις ευχες!!! Ναι, 14 μηνες μηνες θα εχουν διαφορα! Ο γιος μου γεννηθηκε 20 Μαιου και εχω ΠΗΤ για το νεο μωρο 31/7/11. Απ' οτι ειδα απο την υπογραφη σου πρεπει να χουν ακριβως 3 μηνες διαφορα η κορουλα σου με το γιο μου!Ειναι η μικρή της φωτογραφιας? Ειναι ζουζουνα!!!!Τι κοτσιδακια τελεια ειναι αυτα!Να σου ζησει!!

Αυχενικη δεν εχω κανει ακομη, το Σαββατο εχω ραντεβου.Εχω ενα σχετικο αγχος...Ποσο θελω να ειναι ολα καλα... Χαιρομαι που βγηκαν καλα τα αποτελεσματα τα δικα σου!!Οταν λες οτι ακουσες το ζουζουνι εννοεις στον υπερηχο, φανταζομαι...Οχι οτι το νιωσες στην κοιλια σου, ε?

Περαστικα με τη μεση ευχομαι!!!! Δεν μπορεις να περπατησεις? Σε ειχε ενοχλησει στην πρωτη εγκυμοσυνη? Εμενα με ειχε πιασει μετα τον 7ο μηνα και πηγαινα κουτσαινοντας για ενα μηνα.Τωρα εχει ξεκινησει και με ποναει ελαφρα και φοβαμαι οτι θα χειροτερρεψει καθως περναει ο καιρος...Πιστευω φταιει λιγο και το οτι δεν ειχε προλαβει να επανελθει το σωμα μου πληρως...Καθως και το οτι υπαρχει ηδη ενα μωρο που θελει αγκαλια, σκυψιμο κτλ... Θα δειξει η πορεια...

Σε χαιρετω!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το Μαρινάκι μου ειναι στην φωτογραφια!! Εχω ξετραλλαθει με τα κοτσιδια, τα καλτσον και γενικα με ολα τα ρουχα της!! Ο ανδρας μου με κοροιδευει συνεχεια, αλλα εγω δεν μπορω να αντισταθω!!!

Ολα καλα θα πανε στην αυχαινικη θα δεις!! Ευχομαι να το δειτε να κανει τουμπιτσες!! Εμας ηταν πολυ ηρεμο το σπορακι, σε αντιθεση με την αδελφη του που εκανε κωλοτουμπες στην αυχαινικη και δεν αφηνε τον γιατρο να την μετρησει!!!!

Το ακουσα την προηγούμενη εβδομάδα το μικρουλακι μου, καθε βραδυ το ακουω οταν ηρεμω απο την ταλιμπαν μου!!! Είναι πολυ ησυχο παιδακι προς το παρον. Γενικως αν εξαιρεσεις αυτο που περασα με την πιθανη κακη συλληψη και το αιμα τοσο διαστημα εχω μια πολυ καλη εγκυμοσυνη σε σχεση με την κορη μου. τοτε ειχα τρελλους πονους απο την ενδομητριωση, τρελλες αναγουλες, δεν αντεχα να μυρισω τιποτα, είχα ρινίτιδα η οποια μου προκαλουσε τρελλους πονοκεφάλους, ποναγε η μεση μου το γονατο μου και γενικως ειχα καταντησει ερείπιο. Είχα μια πολυ επώδυνη εγκυμοσυνη τοτε!!!

Δυστηχως πιστευω πως θα εχουμε προβληματα με την μεση. Λιγο το εξτρα βαρος, λιγο δυο μωρα που πρεπει να σηκωνουμε θα ειναι δυσκολα. Ελπιζω να μην ειναι πολυ δυσκολα!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία το ξερεις οτι και το δικο μου το πιτσιρικι ειναι Μαρινακι? Του δωσαμε το ονομα του παπππου του, Μαρινος!Και το φωναζω κι εγω Μαρινακι ή Μαρινακο!Θα εχουν τη γιορτη τους Ιουλιο μαζι με τα γενεθλια των αδερφων τους! Χτες εκλεισε τους 8 μηνες!Ειναι ενας γλυκας!

Ταλαιπωρηθηκες πολυ στην προηγουμενη εγκυμοσυνη... Τωρα ολα θα πανε καλα!!!

Τι ωραια που το χεις νιωσει το μικρουλακι σου! Ανυπομονω κι εγω να αρχισω να το νιωθω μεσα μου και μετα να μετα να αρχισει να κλωτσαει...

Προς το παρον ανυπομονω να το δω αυριο στον υπερηχο της αυχενικης και να ακουσω καλα νεα!!! Θα σε ενημερωσω!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

τι κανετε? κ εγω μελλουσα μανουλα του Ιουλιου! ΠΗΤ ο γιατρος μου εδωσε 29/7!

εμεις καναμε αυχενικη την περασμενη Δευτερα, τα αποτελεσματα ηταν πολυ καλα και τωρα απο βδομαδα περιμενω να παρω και τα αποτελεσματα της εξετασης αιματος.

να τα χαιρεστε τα παιδακια σας! κ μας ευχομαι να εχουμε καλες εγκυμοσυνες μεχρι τελους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλως ηρθες Anthi στην παρεα!! Με το καλο το μωρακι σου!! Καλα αποτελεσματα στην papp-a! Κι εγω εκανα προχθες την αυχενικη, ηταν πολυ καλη μας ειπε ο γιατρος! Μαλλον κοριτσι μας ειπε! Ο,τι και να ναι το θελω!!!

Αλλες μανουλες για Ιουλιο δεν υπαρχουν??


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

τι κανετε? κ εγω μελλουσα μανουλα του Ιουλιου! ΠΗΤ ο γιατρος μου εδωσε 29/7!

εμεις καναμε αυχενικη την περασμενη Δευτερα, τα αποτελεσματα ηταν πολυ καλα και τωρα απο βδομαδα περιμενω να παρω και τα αποτελεσματα της εξετασης αιματος.

να τα χαιρεστε τα παιδακια σας! κ μας ευχομαι να εχουμε καλες εγκυμοσυνες μεχρι τελους.

Συγκινούμε λέμεεεε!!!! Αααχ!! Κι εγώ είχα ΠΗΤ 29/07 πέρσι!!!!! Δεν θα ξεχάσω ποτέ, πως περίμενα αυτή τη μέρα!!!! Βέβαια εμένα μου την έσκασε και γεννήθηκε 20/07!

Καλά αποτελέσματα καλή μου και με το καλό να αγκαλιάσεις το θαύμα σου!!!

Κορίτσια να έχετε όλες μία καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγκινούμε λέμεεεε!!!! Αααχ!! Κι εγώ είχα ΠΗΤ 29/07 πέρσι!!!!! Δεν θα ξεχάσω ποτέ, πως περίμενα αυτή τη μέρα!!!! Βέβαια εμένα μου την έσκασε και γεννήθηκε 20/07!

Καλά αποτελέσματα καλή μου και με το καλό να αγκαλιάσεις το θαύμα σου!!!

Κορίτσια να έχετε όλες μία καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!

Ευχαριστουμε πολυ tinaki! Να χαιρεσαι το παιδακι σου!!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την Ανθή!!! Το πρωτο σου ειναι; Με το καλο να υποδεχτεις το ζουζούνι σου!!!!! Και να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη!!!

Sue σοβαρά;; Κοιτα να δεις συμπτωση. Λες να γεννηθει το δικό σου 17 Ιουλίου και να εχεις γιορτη του ενος και γενέθλια του αλλου; Εμεις ορισαμε την καισαρικη για 8 Ιουλίου αν ολα πανε καλα!!!

Συγκεκριμένα την κορη μου την λένε Μαρίνα Αναστασία, το πρώτο γιατι ειναι ταγμένη και το δευτερο ειναι το ονομα του αδελφου της μαμας μου που υπερλατρεύω!!!!! Την γιορτάζουμε και 17 Ιουλίου και 22 Δεκεμβρίου!!

Εγω εδω και λιγες μερες εχω βαρύνει πολυ!! Λιγο τα εξτρα κιλα που ειχα, λιγο τα κιλα που πηρα χαρη στα χαπια και στις ενέσεις προγεστερόνης λιγο το τρεξιμο με την Μαρίνα μου νιώθω πολυ κουρασμένη!!! Χθες η κορακλα μου εφαγε για πρωτη φορα ψαροσουπα!!!!! Μεγαλωνει το μωρο μου!!!

Το μικρουλακι μου ειναι πολυ ησυχο παιδάκι!!! Εχω ακομα τρελλες καουρες!! Που να φτάσω στον ογδοο!!!!!!!

Νιωθω λιγο ασχημα αυτες τις ημερες γιατι λογω εκπτωσεων ψωνίσαμε στην Μαρινα μου τα ρουχα που θα βάλει του χρονου!! Στο μικρουλακι μου ομως τι να παρω που δεν ξερω τι ειναι;

Τινάκι να χαίρεσαι το αγγελουδι σου!!!!!!! 20 Φεβρουαριου γεννηθηκε η κορη μου!!!!! Θεωρούσα πως αυτη ηταν και θα ηταν η ομορφότερη μερα της ζωής μου!!! Αλλα τελικά κάθε μερα μαζι της ειναι υπέροχη!!!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου mariamg!

Ειδες συμπτωσεις? Λες να γεννησω 21 Ιουλιου που εχω και γενεθλια?? Παντως οπως και να χει ο Ιουλιος θα ειναι γιορτινος μηνας για την οικογενεια!! Καουρες απο τωρα? Κουραγιο! Και με τη μεση! Εγω ειμαι καλυτερα απο τη μεση.Αλλα γενικως περπαταω και συμπεριφερομαι λες και εχω κοιλια 8 μηνων!! Κατι ανακατωσουρες εχω που και που, που συνοδευονται με πονοκεφαλο και ζαλαδα καμια φορα...

Ειχες κανει και στο πρωτο καισαρικη? Εγω φυσιολογικα γεννησα, οποτε παω για φυσιολογικα εκτος απροοπτου.Σε ποιο μαιευτηριο? Εγω Ιασω.

Λεω κι εγω να αγορασω ρουχαλακια για του χρονου τωρα με τις εκπτωσεις!Φετος καλα τη βγαλαμε με τα δωρα. Τα καλοκαιρινα μας τα εφεραν το Μαιο που γεννησα και τα χειμωνιατικα το Σεπτεμβριο στη βαφτιση!

Του χρονου στην οικογενεια θα εχουμε 2 νεα μωρακια, εκτος απο μενα ειναι και η αδερφη μου εγκυος, γενναει Αυγουστο πρωτα ο Θεος!!!

Της αρεσε η ψαροσουπα? Εμεις θα αργησουμε πολυ να φαμε ψαρι γιατι ειχε παρουσιασει τροφικη αλλεργια και δοκιμαζουμε με αργους ρυθμους νεες τροφες και ειδικα τις αλλεργιογονες...

Φιλια!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...