Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Κορίτσια, τελικά σας προσπερασα....απίστευτο....είμαι στην κλινική...γεννησα τετάρτη βράδυ γιατί όπως σας είπα έσπασαν τα νερα...την έπαθα όπως την 1η φορά, αλλά με την διαφορά ότι τώρα ήταν πολύ νωρίς...φανταστείτε ότι στο μήνα μου θα έμπαινα την επόμενη ημερα...τελικά όλα πήγαν καλά...μόνο που βγήκε μικρούλης. Βάρος: 2840κ και ύψος: 46εκ. Κατά τ αλλά είναι ίδιος ο πρώτος μου γιος, στο πιο μικρό. Κορίτσια ευχομαι και σ εσάς, μ ένα πόνο...φιλιά.


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια, τελικά σας προσπερασα....απίστευτο....είμαι στην κλινική...γεννησα τετάρτη βράδυ γιατί όπως σας είπα έσπασαν τα νερα...την έπαθα όπως την 1η φορά, αλλά με την διαφορά ότι τώρα ήταν πολύ νωρίς...φανταστείτε ότι στο μήνα μου θα έμπαινα την επόμενη ημερα...τελικά όλα πήγαν καλά...μόνο που βγήκε μικρούλης. Βάρος: 2840κ και ύψος: 46εκ. Κατά τ αλλά είναι ίδιος ο πρώτος μου γιος, στο πιο μικρό. Κορίτσια ευχομαι και σ εσάς, μ ένα πόνο...φιλιά.

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ!!!!ΒΙΑΣΤΙΚΟΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΒΑΡΟΣ ΣΟΥΠΕΡ!!!!!!!!!!!!

Καλά λέγαμε ότι μάλλον θα γεννάς εε???πολύ νωρίς βγήκε ο μικρούλης σου αλλά, φτου - φτου να μη το ματιάσω, ολόκληρο αντράκι!!!

Γερός και δυνατός να είναι και τυχερός σε όλη του τη ζωή!!!

είδες που βγήκε κούκλος και αυτός?

Καλή ανάρρωση κοριτσάρα μου και καλή προσαρμογή!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λιάκι και Σοφάκι, εύχομαι και σ' εσάς με το καλό...το προηγούμενο μύνημα το έστειλα από το κινητό και δεν μπορούσα να σας γράψω πολλά...τώρα μου έφερε το λάπ τοπ ο άντρας μου εδώ για να έχω παρέα, γιατί μένω μόνη μου αρκετές ώρες....Τελικά δεν ξέρω πως τα κατάφερα πάλι να μου σπάσουν τα νερά...και να φύγουμε τρέχοντας για την κλινική...όπως μου έιπαν οι φίλοι μου...."άστο Κατερίνα, δεν είσαι για ραντεβού εσύ με τους γιατρούς...τους την βγαίνεις με κόκκινο...η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά..."

Η αλήθεια είναι ότι ακόμη και ο γιατρός μου έμεινε κόκκαλο...γιατί το πρωί είχα πάει εκεί και είχα κάνει το καρδιοτοκογράφημα, και ήταν όλα καλά...τίποτα μου λέει δεν έδειχνε ότι θα μπορούσε την ίδια μέρα να συμβεί κάτι τέτοιο....

Τέλος πάντων όλα πήγαν καλά...το μόνο τώρα, από χθες έχει παρουσιάσει λίγο ίκτερο...και τώρα τον έχουν στην φωτοθεραπεία τον καημενούλη μου, το μικρούλη μου....οπότε από τις 9 το βράδυ και για όλη την νύχτα σήμερα, δεν μπορώ να τον πάρω στο δωμάτιο μου...πάω εγώ εκεί και τον βλέπω...τώρα στις 12 θα μπω να τον ταισω...το μικρουλίνι μου!!!

Έλενα 26, ελπίζω ότι ο μικρούλης σου πια είναι εντελώς καλά....Να σου ζήσει και από εδώ και πέρα, να είναι πάντα γερός και δυνατός...!!!

Ελένη (πεταλουδίτσα) πως τα περνάς με την μικρή μπουμπού σου? Τελικά σε προσπέρασα ακόμα κι εσένα....στην βγήκα με κόκκινο...χαχαχα...Εμείς γεννήσαμε Τετάρτη βράδυ 2 Μαίου 22:50μμ Εύχομαι να σου ζήσει, να είναι γερή και δυνατή!!! Μπες να μας πεις κανένα νέο σου όταν μπορέσεις!!!! Πως τα πήγες με την καισαρική? Θηλάζεις? Έκανες rooming in? Εγώ τον θηλάζω, αλλά του δίνω και από το μπουκάλι, γιατί είναι πολύ μικρούλης...παρόλο που δεν μου δείχνει για πολύ φαγανός...συνέχεια κοιμάται...τώρα δεν ξέρω αν εδώ έχει κάνει την νύχτα μέρα, που το συνιθήζουν πολύ τα μωράκια....

Αυτά για την ώρα...θα προσπαθήσω να σας ανεβάσω την φωτογραφία του...

Φιλάκια πολλά σ΄εσάς, κι άλλα τόσα στα ζουζούνια σας!!!!!!!!

post-27615-14825440825432_thumb.jpg

post-27615-14825440826274_thumb.jpg

post-27615-14825440826673_thumb.jpg


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Kατερίνα μου είναι ένα αγγελουδάκι!!!πραγματικο κουκλι!!!Δεν ξέρω τι να πω, παρά να έχει μια υπέροχη ζωή, με τύχη και αγάπη!!!

πάντως πραγματικά μας την έκανες με ελαφρά:tongue::tongue::tongue: μπράβο και πάλι μπράβο που εξελίχθηκαν τόσο καλά τα πράγματα!

Τ'ωρα έχω την εντύπωση πως και το Σοφάκι μας θα έχει μπει να γεννήσει μάλλον από χθες, ελπίζω να είναι όλα καλά!!!

και νομίζω πως έμεινα τελευταία???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

χθες το βράδυ που πήγα στην τουαλέτα είδα ελάχιστο αιματάκι, σαν μια λεπτή κλωστούλα και λέω λές να ήρθε και η σειρά μου??αλλά τελικά δεν συνεχίστηκε οπότε μου έφυγαν οι ιδεες!!!

έχω και το αυτί μου που πονάει τόσο πολύ που πλέον δεν νιώθω κανέναν άλλο πόνο και δεν μπορώ να καταλάβω αν έχω συσπάσεις ή όχι:evil::evil::evil:


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λία μου, ακόμα πονάει το αυτί σου? Η augmentin δεν σου έκανε τίποτα?

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες σου....εύχομαι κι εγώ σε σένα τα καλύτερα....να έρθει με το καλό ο μπόμπιρας, να βγεις κι εσύ από την αγωνία....Οι συσπάσεις κι εγώ δεν ήξερα τι είναι ακριβώς, αλλά τελικά όταν έρχονται, μην στενοχωριέσαι θα τις καταλάβεις απευθείας....είναι ποναλάκια χαμηλά, στην αρχή είναι λίγο σαν μια ενόχληση ανα τακτά λεπτά...και μετά γίνονται διαπεραστικοί πόνοι, ανα συγκεκριμένα λεπτά...που όσο έρχεται η ώρα του τοκετού αυξάνονται...πάντως και η κλωστούλα το αιματάκι, πιστεύω ότι ίσως έιναι ενα προειδοποιητικό σημαδάκι...ότι "μανούλα έρχομαι κι εγώ σιγά σιγά...εδώ είμαι!!!"

Άντε και στην Σοφούλα, αν έχει μπει για να γεννήσει της έυχομαι ότι καλύτερο, μ' ενα πόνο κι ενα γερό γερό μωρό!!!!

Εγώ αύριο θα βγω, από την κλινική απ΄ότι μου λένε...

Βέβαια τις πρώτες μέρες δεν ξέρω πόσο συχνά θα μπορούμε να τα λέμε, (μέχρι να βρούμε το νέο μας ρυθμό...)

αλλά κορίτσια ειλικρινά θα σας σκέφτομαι όλες!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλάαααααααααααααααααααα!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατερινάκι γέννησες?

Δεν το πιστεύω!!

Γρήγορος ο μπέμπης μας!!

Να σας ζήσει κοπέλα μου το αγοράκι σας!!

Καλά είναι κουκλάκι δεν το συζητώ!

Συγκινήθηκα με τις φωτό!!

Με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια σπίτι ακόμα!

Με άφησε η μπουμπού και ψήφισα τελικά!

Πήγα το πρωί γιατρό, 3 διαστολή έχω, μαλακό τράχηλο, έτοιμη με βρίσκει λέει και με περιμένει πάλι το απόγευμα να με ξαναδεί.

Δε λέει κι αυτό το παιδί να βγει!

Κάτι μου είπε και για ορό, να μου βάλει λίγο για να ξεκινήσει η διαδικασία, δεν ξέρω όμως αν θα το κάνουμε αυτό σήμερα ή αύριο το πρωί, θα δούμε μετά που θα πάμε!

Ωχ, ωχ θα με σκάσει αυτή η κόρη μου από τώρα!!

Πεισματάρα θα μου βγει σίγουρα!

Λιάκι το αιματάκι θα ήταν από την εξέταση μάλλον, αφού είδε και τον τράχηλο, κι εγώ είχα σήμερα μετά που με κοίταξε.

Περαστικά και με το αυτάκι που σε ταλαιπωρεί ακόμα!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου!!!!!!!!! Αγαπούλες μου!!!!!!!!

Γυρίσαμε σπίτάκι μας!!!! :P:p:p

Ό,τι να ό,τι και να πω ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!

Πριν μπω στις λεπομέρειες θα σας πω ότι δεν υπάρχει μεγαλύτερη και βαθύτερη ευτυχία από αυτό που ζω!!! Σας το λεω και κλαιωωωωωω!! Την κοιτάω και απλά δεν το πστεύω.....Κορίτσια.....μόλις την έβγαλε ο γιατρός πτιν ακόμη κλάψει και τη σήκωσε ψηλά για να τη δώ (καθώς είχα μπροστά μου ένα πανί για να μη βλέπω την εγχείρηση) έπαθα το μεγαλύτερο σοκ της ζωης μου!! ΦΩναξαν ολοι "ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!" και βλέπω το εξής: Την κρατούσε από τις μασχάλες, την είχα φάτσα και είχε γουρλωμένα ματάκια φανερά σοκαρισμένη!!!! Εγώ δε μόλις την είδα....δεν μπορούσα να αρθρώσω λέξη! Τα έχασα εντελώς και προσπαθούσα να καταλάβω οτι αυτό το μικρό μωράκι μπροστά μου μόλις βγηκε απο την κοιλιτσα μου και ηταν ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!! Τι να σας πω... η τρέλα η ίδια.... Λιάκι ετοιμάσου! Αυτό που θα ζήσεις δεν μπορείς να το φανταστείς ουτε στο ελάχιστο!!! Τώρα την έχω διπλα μου στην καλαθουνα και κοιμαται... :D

Για να πάρω όμως τα πράγματα από την αρχή, μπήκαμε στο ΡΕΑ στις 8 όπως το είχαμε σχεδιασμένο, καναμε την εισαγωγη κανονικα και πριν καν αυτο τελειωσει ηρθε ενας νεαρος νοσηλευτης, με παρελαβε και με οδηγησε στο -1 όροφο για την προετοιμασία...Εγώ ένιωθα αρκετά καλά και το βραδυ είχα κοιμηθεί επίσης καλά ευτυχώς! Με πηγε στις κοπελες και με προετοιμασαν με καρδιογραφημα, καρδιοτοκογραφημα, κλεισμα, τοποθετηση πεταλουδας, αιμοληψία. Έπειτα με έβαλε σε καροτσάκι και με πήγε καθιστή στην αίθουσα οδυνων για να με βάλει παλι στον καρδιοτοκογράφο και μου εβαλε ορό ενυδάτωσης κανενα μισαωρο μεχρι να ερθει και ο γιατρός μου. Είχε ερθει και ο αντρας μου εκει για να μου κανει παρεα. Τέλος με πήγε με κρεβάτι στο χειρουργείο όπου και μου έκαναν την επισκληρίδιο, μου εβαλαν οξυγόνο, καποια αλλα φαρμακα και ηρθε στη φαση εκεινη και ο γιατρος μου! Η επισκληρίδιος δεν πονεσε ιδιαιτερα, αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν καταλαβα και τιποτα..Καταρχήν κρατησε μερικα λεπτα και ενιωθα σα να με διαπερναει ρευμα σε καποια φαση. Όταν τελέιωσε αυτό με ξαπλωσαν και κανανε τα τελευταια. Ηρθε ο γιατρός μου, είπε ξεκινάμε Ελενλιτσα και εκεί ήταν που μου κοπηκαν τα ποδια! Εντομεταξύ η αιθουσα του χειρουργείου ήταν αρκετά κρύα μόλις μπήκα κααι μου είπαν οτι ετσι πρεπει να είναι και σκεφτομουνα πώς θα την παλέψω...θα παγώσω! Ειδικά στο δεξί χέρι ερχοταν κρυος αερας εντονα! Α, δε σας είπα οτο τα χερια μου τα είχαν τεντωμενα σα σταυρωμενη! Αυτο λιγο με φρικαρε! :?:shock: Μετά όμως απο την επισκηριδιο δεν καταλαβαινα καθολου το κρυο! Εχει αυτη την ιδιοτητα. Νιωθεις πραγματα, αλλα δεν καταβαίνεις αν είναι ζεστο ή κρυο αυτο που σε ακουμπάει! Έτσι λοιπόν, μόλις ειπε ο γιατρος αρχιζουμε και αρχισε να απλωνει με μια μπατανοβουρτσα μπεταντιν στην κοιλια και ψηλα στα ποδια, τα ειδα όλα! Αρχισα πραγματικα να αγχωνομαι, αλλα μη μπορωντας να κανω κατι και θελοντας να αποφυγω ολικη ναρκωση εκανα τουμπεκι! Όταν λοιπόν με έκοψε δεν καταλαβα απολυτως τιποτα και αρχισα να καταβαινω τι γινεται και σε ποιο σταδιο βρισκομαστε όταν ειχε ηδη βρει μωρο και αρχισαν 2 ατομα να το τραβανε προς τα εξω λιγο λιγο... Ηταν τοσο δυσαρεστο αυναισθημα που θα το θυμαμαι καιρο. Μπορει να μην πονουσα, αλλα δυσφορουσα απο το πολυ τραβηγμα!!! Τοσο τραβηγμα που ενιωθα οτι μου βγαζουν ότι υπαρχει μεσα στην κοιλια απο κατω απο το στηθος μεχρι τερμα κατω στην τομη! :shock: Και τραβουσαν και τραβουσαν και αγκωμαχουσε ο γιατρος να τη βγαλει απο την μικρη τομη που ειχε κανει και ελεγε τωρα βρε βγαινει σε λιγο και ελεγαν οι νοσοκομες οτι ειναι μεγαλουτσικη καθως εβλεπαν το μωρο μου να βγαινει λιγο λιγο. Ενα ενα χερι κλπ! :) Αμεσως μετα ενιωσα ενα ξαλαφρωμα και ακολουθησε αυτο σας περιεγραψα στην αρχη που την κρατουσε και ηταν η καημενη γουρλωμενη και σοκαρισμενη! :shock: Εκλαψε τοτε, την εβαλαν διπλα και την ετοιμασαν για να την παρουσιασουν στον μπαμπα της και στους παππουδες! Την ακουγα καπου διπλα μου να κλαιει και ειχα τρελαθει στη σκεψη οτι ειναι το μωρο μου! Εγω παρεμεινα οπως ημουν για μιση ωρα ακομη σιγουρα, με ραβανε αρκετη ωρα , μετα με πηγαν στην αιθουσα ανανηψης για 1 ωρα και τελος με οδηγησαν σε ενα τρικλινο δωματιο του 4ου οροφου το οποιο δυστυχως με εμενα γεμισε.... Χαμος κοσμος, μωρα και φασαρία! Ηρθαν αμεσως και οι δικοι μου και περιμεναμε και το μωρακι το οπίο ηρθε 2 ώρες μετα.

Η αναρωση μου ηταν τελεια, δεν ζοριστηκα καθολου και σηκωθηκα την ιδια ωρα το βραδακι! :P Δειλα δειλα, αλλα καλα! Ειχα μαζι μου το μωρο, ειχα βοηθεια ποτε απο τη μαμα, ποτε απο την πεθερα και ποτε απο τον αντρα μου. Εμεινα μεσα 3 βραδια.

Η μπεμπουλα μας ειναι πολυ γλυκια και περνει συνεχως αστειες και γλυκες φατσουλες! Μας ερχεται να τη φαμε!!!! Ειναι υγιης, γεννηθηκε 3350 και 50 εκ. Ξεκινησα θηλασμο αποκλειστικο και συνεχισω ακαθεκτη! :rolleyes: Ειναι λιγο κλαψιαρουλα γιατι απο οτι εχω καταλαβει ειναι φοβιτσιαρουλα και ταραζεται πολυ ευκολα! Συνηθως ηρεμει στην αγκαλια μου και παντα με το στηθος. Θηλαζει καλα, επιασε γρηγορα θηλή και όταν θηλάζει με τα ματακια ανοιχτα ειναι τοσο γλυκα, μου φαινεται απροστατευτη και ευαλωτη που κλαιω όταν την κοιταζω... Θελω να κανω τα παντα προκειμενου να ειναι καλα ηρεμη και χαρουμενη.

Χθες πριν βγουμε εκανα λιγο ικτερο και τη βαλαμε στη φωτοθεραπεια χθες ολο το βραδυ οχι επειδη επιβαλλοταν αλλα επειδη θα φευγαμε σημερα και θελαμε να ειμαστε καλλυμενοι. Το θεμα ομως ειναι οτι η φωτοθεραπεια σε συνδυασμο με τον ικτερο τα ζαβλακωνει και κοιμουνται ασταματητα και κανουν αργες κινησεις. Τρομαζουμε σημερα να την ξυπνησουμε για να φαει λιγακι! Και πρεπει να τρωει και να ενεργειται για περασει ο ικτερος! Ειπαν οτι θα συνελθει γρηγορα και περιμενω να το δω.... :rolleyes: Εκλεισα και ραντεβου με την παιδιατρό μας για την Τριτη το μεσημερι. Θα ερθει σπιτι μας.

Αυτα από μενα για την ωρα και σας στελνω φωτο συντομααα!!!

Κατερινακι!!! χαχαχα Γεννησες πριν απο εμενα! Δεν το πιστευω!! Πολυ βιασυνη ο μικρος!!! :tongue: Να τον χαιρεσαι!!! Να είναι γερος!!!!:P Γλύκας είναι!!

Λιακι και Σοφακι περιμενουμε νεα σας!!!!!

Ελενα και παλι να σου ζησει κοριτσι μου! Εκανες καλο κουραγιο! Περασμενα ειναι και ολα τελεια πλεον!!!!

Φιλακια πολλα!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!καλως ορίσατε στο σπίτι σας με την κορούλα σας αγκαλιά!!!!!!!!!Τι όμορφη περιγραφή είναι αυτή!!!Με συγκίνησες πάρα πολύ!!!Εύχομαι να ζήσετε υπέροχες ευτυχισμένες στιγμές με την καινούρια σας οικογένεια, Μόνο χαμόγελα και χαρές να έχετε!

Μπράβο βρε κοριτσάκι μου που πήγαν όλα καλά, και πολύ χάρηκα που τα κατάφερες και με το θηλασμό, αχ, τι όμορφες εικόνες μου έρχονται στο μυαλό!!!!Να μας βάλεις και φωτογραφία της μπουμπούς σου , είμαι σίγουρη πως είναι μια κούκλα!!!

Σε φιλώ γλυκιά μανούλα!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ, δεν μπορώ να τις δω:?:-?:?

αν μπορέσεις ξαναβάλτες Ελενίτσα;)

πως τα πάτε με την μικρή?

κάθε πότε την ταίζεις?

με τα μπανάκια της τις αλλαγές πάνας και όλα τα σχετικά είσαι οκ?τα συνήθισες?

αλήθεια, σε βοήθησαν οι μαίες στο ΡΕΑ με αυτά τα θέματα???


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, δεν μπορώ να τις δω:?:-?:?

αν μπορέσεις ξαναβάλτες Ελενίτσα;)

πως τα πάτε με την μικρή?

κάθε πότε την ταίζεις?

με τα μπανάκια της τις αλλαγές πάνας και όλα τα σχετικά είσαι οκ?τα συνήθισες?

αλήθεια, σε βοήθησαν οι μαίες στο ΡΕΑ με αυτά τα θέματα???

Καλά τα πάμε, Λία μου.... Έχουμε απλά ακόμη το νου μας στον ίκτερο γιατί δεν έχει φύγει ακόμη εντελώς και θέλω να δω τι θα μας πει αύριο η παιδίατρος. Κατά τα άλλα οι μαίες και οι νοσοκόμες στο ΡΕΑ είναι πολύ καλές τουλάχιστον στον 4 όροφο που ήμουν εγώ. Εχεις κουμπάκι και πατάς για οτιδήποτε θελεις ή χρειαζεσαι και αυτές έρχονται. Σε βοηθάνε πολύ! Την ταίζω όποτε ξυπνήσει και το ζητήσει η ίδια, όμως επειδή από χθες ψιλοπέτρωσε το στήθος μου και πονάνε πάρα πολύ οι θηλές, αλλά μιλάμε για ΠΟΝΟ οποτε τη βάλω να ρουφήξει, το βγάζω με το θήλαστρο κάθε τρίωρο και τις το δίνω με μπουκάλι. Λεω να το κάνω αυτό για 2-3 μέρες μεχρι να δω βελτίωση και στον πόνο και στο πέτρωμα και τη βάζω μετά ξανά απευθείας στο στήθος. Θα ρωτήσω και την παιδίατρο αυριο και ίσως πάρω και το γιατρό μου ένα τηλ. Όσο μπορώ θα της δίνω δικό μου γάλα, είτε απευθείας, είτε με θήλαστρο...Ότι μπορουμε κάνουμε....

Το μπάνιο και το άλλαγμα μας τα έδειξαν. Εχουν κάποια δυσκολία όσο είναι μικρούλα γιατί φοβάσαι να την πιάσεις και να την πιέσεις για να μπουν τα ρουχα π.χ. αλλά δεν έχουν αναγκη! Το μπανιο με δυσκολια και αυτό γιατι φοβαμαι μη μου πεσει! :shock: Ολοσωμο το κανει ο αντρας μου κι εγω βοηθάω. Αχ, πιπίλα από πότε επιτρέπεται;;;; Ειναι σωτήρια! Η δικία μας τη θέλει για να κοιμηθει και το δείχνει από τώρα....

Εσύ τελικά σε τι δωμάτιο θα μείνεις; rooming in θα κάνεις; Στοrooming in δεν την αλλάζεις εσύ, ούτε την πλένεις.


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά έχω πάθει πλάκα!!!!!!

Είναι πολύ κουκλάκι η μπεμπούλα σου!!!

χειλάκια ζουμερά, μαγουλάκια φουσκωτά, ροζουλί - ροζουλί, και φατσούλα όμορφη!!!

Να σου ζήσει και πάλι Ελενίτσα μου, είναι πραγματικά όλα τα λεφτά αυτη η φατσούλα!Τι ευτυχία θέε μου!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα πάμε, Λία μου.... Έχουμε απλά ακόμη το νου μας στον ίκτερο γιατί δεν έχει φύγει ακόμη εντελώς και θέλω να δω τι θα μας πει αύριο η παιδίατρος. Κατά τα άλλα οι μαίες και οι νοσοκόμες στο ΡΕΑ είναι πολύ καλές τουλάχιστον στον 4 όροφο που ήμουν εγώ. Εχεις κουμπάκι και πατάς για οτιδήποτε θελεις ή χρειαζεσαι και αυτές έρχονται. Σε βοηθάνε πολύ! Την ταίζω όποτε ξυπνήσει και το ζητήσει η ίδια, όμως επειδή από χθες ψιλοπέτρωσε το στήθος μου και πονάνε πάρα πολύ οι θηλές, αλλά μιλάμε για ΠΟΝΟ οποτε τη βάλω να ρουφήξει, το βγάζω με το θήλαστρο κάθε τρίωρο και τις το δίνω με μπουκάλι. Λεω να το κάνω αυτό για 2-3 μέρες μεχρι να δω βελτίωση και στον πόνο και στο πέτρωμα και τη βάζω μετά ξανά απευθείας στο στήθος. Θα ρωτήσω και την παιδίατρο αυριο και ίσως πάρω και το γιατρό μου ένα τηλ. Όσο μπορώ θα της δίνω δικό μου γάλα, είτε απευθείας, είτε με θήλαστρο...Ότι μπορουμε κάνουμε....

Το μπάνιο και το άλλαγμα μας τα έδειξαν. Εχουν κάποια δυσκολία όσο είναι μικρούλα γιατί φοβάσαι να την πιάσεις και να την πιέσεις για να μπουν τα ρουχα π.χ. αλλά δεν έχουν αναγκη! Το μπανιο με δυσκολια και αυτό γιατι φοβαμαι μη μου πεσει! :shock: Ολοσωμο το κανει ο αντρας μου κι εγω βοηθάω. Αχ, πιπίλα από πότε επιτρέπεται;;;; Ειναι σωτήρια! Η δικία μας τη θέλει για να κοιμηθει και το δείχνει από τώρα....

Εσύ τελικά σε τι δωμάτιο θα μείνεις; rooming in θα κάνεις; Στοrooming in δεν την αλλάζεις εσύ, ούτε την πλένεις.

Εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει για δωμάτιο, γιατί δεν είμαστε στον ΕΟΠΥ και πληρώνουμε κανονικά, και επειδή και στο τρίκλινο αν μείνω θα μείνω και 4η ημέρα, τα υπολογίσαμε και μας βγαίνει 1700 το 3κλινο και 1900 το οικ. δίκλινο..είπαμε να αποφασίσουμε την τελευταία ημέρα...:rolleyes::rolleyes:

Αχ, πέτρωσε το στήθος σου?δοκίμασες ζεστές κομπρέσες και μασαζάκι?ελπίζω να περάσει και να συνεχίσεις κανονικά, η μαία μας είπε ότι οι περισσότερες γυναίκες στην αρχή αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα, αν το ξεπεράσεις μετά όλα γίνονται ευκολότερα..θήλαστρο νοίκιασες από το ΡΕΑ?


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...