Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Ναι και εγώ δεν το έχω συνηθήσει, αλλά τι να κάνουμε.

Κορίτσια σήμερα που έκανα την γενική αίματος, από τα αποτελέσματα ο γιατρόσ κατάλαβε το φύλλο, ισχύει αυτό?

Και κάτι άλλο, ο αιματοκρίτης μου είναι 32.6, θεωρειται πολύ χαμηλός?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ δεν το έχω συνηθήσει, αλλά τι να κάνουμε.

Κορίτσια σήμερα που έκανα την γενική αίματος, από τα αποτελέσματα ο γιατρόσ κατάλαβε το φύλλο, ισχύει αυτό?

Και κάτι άλλο, ο αιματοκρίτης μου είναι 32.6, θεωρειται πολύ χαμηλός?

Νεφελακι θα παω σε λιγο να ψαξω τις δικες μου μια που ειμαστε και στις ιδιες ημερες και θα σου πω το δικο μου νουμερο.Τι σου ειπε για το φυλο??? Γιατι δεν μας κλωτσανε τα σκασμενα μας???

Link to comment
Share on other sites

Πήγε ο άντρας μου να τις πάρει και του λέει αγοράκι έτσι! και ο άντρας μου του είπε ότι δεν το μάθαμε ακόμη. Τώρα τι είδε και το είπε, ποιος ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια τι εγινε ?? Γιατι μας κοψανε τωρα πανω στα καλυτερα?? Θα μεζευτουμε εδω ολες παλι ή να παω καπου αλλου???

Που να πας καλέ? Κάτσε εδώ, πως θα μαζευτούμε αλλιώς. Δεν γίνεται να διαλυθούμε τώρα. Προσπάθεί και η Vanilitsa να έρθει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μεσα καλε θα παω στο γραφειο να τα βρω απλα τωρα ειμαι λιγο ξαπλα και θα παω μολις σηκωθω!!Αγορακι σας ειπε ε??? Αντε θα εχω πολλους υποψηφιους για την δικια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τελικά αν είναι αγοράκι, δεν το είπε και με σιγουριά.

Βρε Φίφι μου και εμένα άρχισε να με ανυσηχεί αυτό με το άκουσμα. Άλλα μωράκια τα έχουνε καταλάβει πολύ πιο νορίς.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους σας βρισκωωωωωω...φιλεναδουλες μου τα επαιξα!!!!Μου λειψατε....ΝΑΙ ΝΑΙ εγω ειμαι η vanilitsa σας απλα αλλαξα λιγο λουκ:lol::lol:!!!!Νεφελακι μου σε βρηκα χιχιχιχιχ!!!ειπα και γω ....ουφφφ!!!

τι εννοεις τι φυλλο σου ειπε?απο εξετασεις αιματος σου ειπε τι θα κανεις???


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

επιτελους σας βρισκωωωωωω...φιλεναδουλες μου τα επαιξα!!!!Μου λειψατε....ΝΑΙ ΝΑΙ εγω ειμαι η vanilitsa σας απλα αλλαξα λιγο λουκ:lol::lol:!!!!Νεφελακι μου σε βρηκα χιχιχιχιχ!!!ειπα και γω ....ουφφφ!!!

τι εννοεις τι φυλλο σου ειπε?απο εξετασεις αιματος σου ειπε τι θα κανεις???

Ναι, λέει στον άντρα μου αγοράκι ε? Τέλος πάντων εμείς το έχουμε για κοριτσάκι.

Πρόλαβα και διάβασα τα νέα σου και χάρηκα πολύ. Αντε με το καλό να μπεις στον 5ο τώρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...