Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Εγω κοριτσακια συμμαζζεψα το σπιτι.

Καθαρισα νεροχυτη (επλυνα απειρα τσουκαλια....).

Εβλα πλυντηριο αλλα δεν σιδερωσα.

Επαιξα με τη μικρη.

Εκανα τα κοινωνικα μου τηλεφωνηματα.

ΚΑι τωρα εχω φερει δουλεια στο σπιτι, αλλα δεν εχω καμια διαθεση να την κανω.... προτιμω να χαζεψω...δεν λειτουργει ο εγκεφαλος απο την κουραση.... Ευτυχως η μικρη 9 η ωρα επεεσε ξερη για υπνο...


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπον εως τώρα έχω κάνει τα εξής!

1. περα απο ταισματα και αλλαγματα που ειναι απειρα

2. μαζεψα κατι ρουχα του μικρου που του ηταν μεγαλα για να τα εχει για του χρονου και τα αποθηκευσα

3. εφτιαξα λιγο τη ντουλαπα του μικρου

4. καθαρισα καλα το μπανιο

5. απλωσα 3 πλυντηρια

6. μαζεψα το παιδικο δωματιο που το εχουμε μονο για παιχνιδι, εκανα καλο ξεσκονισμα , καλη σκουπα και οπου μπορουσα σφουγγαρισμα

7. ξεσκόνισα τραπεζαρία και σαλόνι

8. έβαλα ηλεκτρικη τραπεζαρια και σαλόνι

9. συμαζεψα λιγο αυτους τους χωρους

10. εκανα το τζαμι του σαλονιου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

όπως καταλάβατε με ξέκανε σήμερα το μικρό στρουμφάκι... αλλά ευτυχώς τώρα είμαι καλύτερα γιατί το πρωί σερνόμουν!

Ξύπνησα στις 6 και το προηγούμενο βραδυ κοιμήθηκα 2 ήταν απο εκεινα τα δύσκολα βραδυα που σκέφτεσαι όλους εκείνους που σου λείπουν :(

Το πρωί όπως σας έγραψα έκανα καποιες δουλειες αλλά με ρυθμους χελώνας, ήπια πολλους καφέδες αλλα τπτ πήγαμε παιδική χαρά και επιστρεψαμε στις 14:30 φάγαμε και του ζητησα να ξαπλώσουμε επειδή μέχρι ζαλάδα με είχε πιάσει απο την κούραση...ευτυχώς που το αγόρι μου αν και σπανια συμβαίνει κοιμήθηκε απο τις 15:30 μέχρι τις 18!... όπως καταλαβαίνετε ροχάλιζα στην αγκαλιά του!!

και επειδή ήταν τόσο καλός κατα τις 19:00 πήγαμε παιδική χαρά και ΣΜ ;) τώρα αισθάνομαι γεμάτη ενέργεια!

Κορίτσια τι απίθανη βραδυα και όλος ο κόσμος έξω!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου έβγαζε και μένα πως ο διακομηστής είναι απασχολημένος... μου φαίνεται άρχισαν τα "καλά" του parents... :|

τα ίδια και σε εμένα!

Να σου φτιάξω ότι θες αλλά από τα χεράκια μου μία φορά να φας χοιρινό.. θα το λατρέψεις! :tongue:

Γι' αυτό θα φροντίσω να μη φάω απο τα χεράκια σου για να μην το λατρέψω;)

Σας έχω πει οτι απο κρεας τρώω μόνο μοσχάρι, κοτόπουλο και γαλοπούλα? :tongue: και αυτά σε ελάχιστες δόσεις... (κατάλοιπα απο χορτοφαγική διατροφή 12 ετών)

Παρακαλώ, όσες έχετε facebook, κάνε αναφορά σ αυτή τη σελίδα!

ΟΥ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝ ΟΙ ΑΝΩΜΑΛΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad::mad::mad:

https://www.facebook.com/pages/Boy/630642123632123

Προφανώς από τις τόσες αναφορές το κατέβασαν το ανωμαλο-προφιλ! :mad:

μάλλον το κατέβασαν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ο μικρος φαινεται καλύτερα!!!

Εγω αρχισα να βήχω...χο.χο

Το μεσημερι σημαζεψα αρκετά...μαγειρεψα φακες και έβρασα και παντζαρια!!!

Σιδερωσα σκουπισα και και έφτιαξα λαμπαδίτσες που τις ειχα αφησει στην μέση!

Ο μικρος τωρα παιζει...και ειπα να σας διαβάσω λιγο σας φιλω και ελπιζω το πουλάκι μου να ειναι καλυτερα αργοτερα...

Περαστηκα Σοφια μου. Ελπιζω να ειναι τα τελευταια για φετος, αντε να ερθει καλοκαιρι...


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!

Κορίτσια τι απίθανη βραδυα και όλος ο κόσμος έξω!

Αυτο λεγαμε με τον αντρα μου. Ειναι λες και εχει ερθει το καλοκαιρι ηδη! Νομιζω το εχει πολυ αναγκη ο κοσμος με τοσα που προβληματα που εχει...Αν δεν ζουσαμε σ αυτη τη χωρα μ αυτον τον ηλιο και ηταν τετοια η κατασταση θα ειχαμε ολοι λαλησει.....


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ειναι η καλύτερη εποχή! Δεν έχει ζέστη και ο ηλιος δεν καίει... μπορείς να βγεις εξω άνετα και καταμεσήμερο αλλά και αργά το βραδυ γιατι δεν έχει κρυο ;)

Το μικρό μέλος της οικογένειας κοιμάται και εμείς αφού βγηκαμε για λίγο μπαλκόνι για κουβέντα τώρα για λίγο σαλόνι και μετα ύπνο....ζζζζζζζζζζζζ

Καλό βράδυ σε όλη την παρέα :)

Link to comment
Share on other sites

Στείλε και για την μάνα βρε άσπλαχνη κόρη!!!!!!!!!!! :tongue:

αμε αμε πες μου πως το θες και το εχεις σκολατενιο,πορτοκαλι,λεμονι,καροτου,μηλου,αβοκαντου,μπανανας,διαιτητικο τ θες εχω για ολα τα γουστα:D:D:D


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες για τις ευχές σας για τη μικρή μου!!! :P:p

Είμαι πτώμα αλλά άξιζε!

Παραδόξως το σπίτι μου είναι σε καλούτσικη κατάσταση, μια που έμεινε η μία νονά της μετά που έφυγαν όλοι κι έπαιζαν στο δωμάτιό της όσο εμείς βάλαμε μέχρι και σκούπα ;).

Αύριο θα βάλω σε μία τάξη στο μυαλό μου όσα πρέπει να γίνουν, τώρα... ζζζζζ, που λέει κι η 4_U :cool:.

Ειρήνη, το ψυγείο σου είναι, όντως, αξιοζήλευτο! Ψυγείο-φαγητό, σημειώσατε 1. Ούτε εγώ τρώω χοιρινό :rolleyes:

ΥΓ Θέλω κι εγώ γενικήηηηη αλλά πότε :confused:

Σας φιλώ!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια όμορφα ,τι κανετε?Καλημέρα!

Μαργιο ,και εγω αυτο του κορρε του βαζω ,για προληψη βεβαια αλλα κραταει η μυρωδιά του ,επίσης μια φορα την εβδομάδα τον λούζω με το σαμπουαν της ιδιας σειρας.Εσυ καλά εκανες και εβαλες τωρα πιο δραστικό,ελπίζω συντομα να ξεμπερδέψατε.

Βρε κορίτσια λέτε για όμορφο καιρό αλλα εδω από εχθες το μεσημερι ηταν χαλια,τοση ομιχλη και σκονη,αθλια!Τη νυχτα που σηκωθηκα ,ειλικρινα δεν φαινοταν τα απέναντι σπίτια.Και δυστυχως δεν εχει βρεξει εδω και 1 μηνα και πάλι θα εχουμε προβλήματα.

Γενικη θα ξεκινησω και εγω μετα τα μισα του Απριλη,2 εβδομαδες θα μου φτασουν ,νομιζω ,θελω να ειναι φρεσκα για το Πασχα.

Εχθες σιδερωσα αρκετα ρουχα αλλα εχω επίσης αρκετα ακόμη.

Σημερα σηκωθηκαμε,

εστρωσα κρεβάτια,

εβαλα στο πλυντηριο τα βραδυνά μας και επλυνα το νεροχυτη,

πήγα το πιτσιρικι σχολειο,

εκανα ενα πέρασμα στο μπάνιο,

τιναξα τα ριχταρια και τα ξαναεστρωσα ,

εκανα ενα πέρασμα στο τραπεζακι του σαλονιου,

εβαλα σκουπά και τωρα βεβαια πίνω το καφεδάκι μου.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ειναι η καλύτερη εποχή! Δεν έχει ζέστη και ο ηλιος δεν καίει... μπορείς να βγεις εξω άνετα και καταμεσήμερο αλλά και αργά το βραδυ γιατι δεν έχει κρυο ;)

Κι εγω λατρευω την ανοιξη αλλα στη Θεσσαλονικη δεν ηρθε ακομα,μας εχει μουλιασει στη βροχη :evil:και μ'αυτη τη μουντη ατμοσφαιρα δεν εχω ορεξη για τιποτα ουτε για δουλειες ουτε για βολτες.Ελπιζω μεχρι το ΣΚ να φτιαξει γιατι θελουμε να παμε χωριο.


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα!!!

Δεν ξέρω τι θα κάνει αυτός ο καιρός, αλλά πρέπει άμεσα να διορθωθεί διότι δεν αντέχεται πλέον η κατάσταση....Αγγλία έχουμε καταντήσει με τόσες βροχές!

Πάνω που πάω να ανέβω ψυχολογικά με ξαναρίχνει ο καιρός!

Φαγητό έχουμε απο εχτές, φακές....τώρα φεύγω για κάνω κάτι δουλίτσες και επανέρχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ενώ είχε πει βροχές για σήμερα και μόνο, εμείς ακόμα εδώ {ευτυχως} σταγόνα... μια μουντίλα, μια ήλιος... περίεργος καιρός και αντίστοιχα και τα κέφια μου.

1) Ξυπνήσαμε, ετοίμασα το παιδάκι και το πήγα σχολείο

2) Σούπερ για λίγα πραγματάκια

3) Έστρωσα κρεβάτια

4) Απλωσα το νυχτερινό πλυντήριο με τα χρωματιστά

5) Τακτοποίσα τις αγορές από το σούπερ στα ντουλάπια τους

6) Επλυνα κάποια λίγα πιατικά

7) Εκοψα τα νυχάκια των χεριών μου και τα λίμαρα όμορφα και κοντά

8 ) Εφτιαξα πρωινό και φάγαμε με τον άντρα μου

Σήμερα δεν έχω τρελά κέφια για δουλειές, ούτε τι θα μαγειρέψω ξέρω.... βλέπουμε...:rolleyes:

Σας φιλώ γλυκά και σας καλημερίζω!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλεναδες!!τοσε μερες εκανε ηλιο και σημερα ειναι τοσο μουντη..

4Uσυμφωνω μμαζι σου η ανοιξη ειναι η καλυτερη εποχη ουτε πολλη ζεστη αλλα θυτε και κρυο..

Χρυσα νωρις ξεκινησες τις δουλιτσες και εχεις κανει κιολας τοσες..

Εγω ξυπνησα με δυσκολια και αφου ετοιμασα την κορη μου και εφυγε

ανοιξα το σπιτι

εστρωσα κρεβατια

εκανα ενα περασμα στο μπανιο

απλωσα ενα πλυντηριο

εβαλα στο πλυντηριο λιγα πιατακια και καθαρισα παγκους

τιναξα τα ριχταρια και τα ξαναεστρωσα

εφτιαξα το καφεδακι μου και αργοτερα τα υπολοιπα

Γενικη θα κανω οταν ξεστρωσω προς το τελος του μηνα ανα ειναι ζεστος ο καιρος..εξαλλου για το Πασχα θα παμε στο χωριο


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...