Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

γεια σου ΣΟΝΙΑ δηλαδη μπορουμε να κανουμε χαρτια για αναπηρια με τον καρκινο του θυροειδη????

Στη περιπτωση μου σταματησα τελειως να δουλευω και ως εμμεσα ασφαλισμενη στο συζυγο,δικαιουμουν επιδομα Προνοιας.Περασα υγειονομικη επιτροπη και βγηκα 67% για 2 χρονια.Τον Ιανουαριο θα ξαναπερασω.Ταυτοχρονα εχεις φοροελαφρυνση κτλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στη περιπτωση μου σταματησα τελειως να δουλευω και ως εμμεσα ασφαλισμενη στο συζυγο,δικαιουμουν επιδομα Προνοιας.Περασα υγειονομικη επιτροπη και βγηκα 67% για 2 χρονια.Τον Ιανουαριο θα ξαναπερασω.Ταυτοχρονα εχεις φοροελαφρυνση κτλ.

ουπς!!!!εχει ζουμι η υποθεση....λοιπον εγω δεν εργαζωμαι ειμαι ασφαλισμενη στον αντρα μου να παω δηλαδη να περασω επιτροπη?ή επρεπε να εργαζομουν?μ'εβαλες σε τρυπακι τωρα!!!!χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

να μην ανχονωμαι λοιπον!ειναι καλυτερα κοβοντας το χαπι!!!!ευχαριστω σονια.5 μιλ. θα παρω κι εγω.αυτη η δοση ειναι η διαγνωστικη!η αλλη που την πηραμε στην απομονωση ηταν θεραπευτικη!

Γιωργια δεν ξερω αν ειναι καλυτερα η χειροτερα,αλλα αυτη ειναι η τακτικη του Θεαγενειου οπου παμε εγω και η Kate 75.H αληθεια ειναι οτι ειναι μια δυσκολη κατασταση οταν εισαι σε υπο-θ!

Link to comment
Share on other sites

ουπς!!!!εχει ζουμι η υποθεση....λοιπον εγω δεν εργαζωμαι ειμαι ασφαλισμενη στον αντρα μου να παω δηλαδη να περασω επιτροπη?ή επρεπε να εργαζομουν?μ'εβαλες σε τρυπακι τωρα!!!!χαχαχαχα

Αν δεν εργαζεσαι, φυσικα και μπορεις να ακολουθησεις αυτη την διαδικασια.Σε πρωτη φαση παρε τηλεφωνο την Προνοια και θα σου πουν τι χαρτια χρειαζονται.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εργαζεσαι, φυσικα και μπορεις να ακολουθησεις αυτη την διαδικασια.Σε πρωτη φαση παρε τηλεφωνο την Προνοια και θα σου πουν τι χαρτια χρειαζονται.

Ευχαριστω!αν και αυτο ερχετε σε 2η μοιρα απο το θεμα υγειας,θα το κοιταξω ομως!στο φιναλε τι μας προσφερουν σε αυτη τη χωρα?για να κανω το ιωδιο φιλησα κατουρημενες ποδιες και ''ταχα'' μου ηταν ακυρωση που δεν προλαβαν να ειδοποιησουν ασθενη απο την λιστα!!!!ασε μην τα θυμαμαι!ειναι μην πεσεις στην αναγκη τους........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιωργια μου εχεις απολυτο δικιο!Πρωτα απο ολα φυσικα θα κοιταξεις το θεμα της υγειας σου και οταν ηρεμησεις,παρε τηλεφωνο οπως σου ειπα να ξεκινησεις την διαδικασια.Παντως το πρωτο βημα ειναι να κανεις αιτηση στην Υγειονομικη Επιτροπη, για να βγεις με ποσοστο αναπηριας 67% και ανω(ολοι οι καρκινοπαθεις βγαινουν,αλλοι για 2 και αλλοι για 3 χρονια ).Εδω ακουμε καθε μερα για μαιμουδες αναπηρους και εμεις που γινομαστε καθε λιγο και λιγακι χαλια δεν θα παρουμε αυτα που δικαιουμαστε?Εγω αναγκαστηκα, να αφησω την δουλεια μου που ειχε να κανει με μικρα παιδακια(εκανα ιδιαιτερα μαθηματα).Πως θα ερχομουνα σε επαφη μαζι τους με την ραδιενεργεια που ειχα?Ασε που ημουν και χαλια σωματικα και ψυχολογικα!Στη δουλεια μου επρεπε να παραδωσω συγκεκριμενη υλη μαθηματων σε ενα οκταμηνο,οπου δεν γνωριζα αν θα τα καταφερνα με τα προβληματα μου!Δεν θα μπορουσα να τα αφησω ξεκρεμαστα πριν δωσουν εξετασεις για πτυχια!Οποτε συμβιβαστηκα προσωρινα με το επιδομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Χαιρομαι πολυ που μεσα απο τα φορουμς, (υπαρχουν καλα και κακα φορουμς), καποιοι που θελουν να διευρυνουν τις γνωσεις τους, βρισκουν ομοιοπαθεις και μοιραζονται τις γνωσεις τους και τις εμπειριες τους.

Μου θυμιζετε το : Το καλυτερο βιβλιο της ζωης ειναι "η πιατσα" και "ο γερος"!!!!

Βεβαια, διευκρινιζω πως εμεις εδω παρεχουμε απλετη συμπαρασταση και οι γνωσεις μας περιοριζονται στο εμπειρικο επιπεδο του καθενος μας καθως και σε προσωπικες αναζητησεις των μελων της ομαδας μας στο διαδικτυο. Σε καμια περιπτωση δεν υποκαθιστουμε γιατρους και φαρμακα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Σόνια μου 9% είναι το υπόλειμμα δεν έκανα λάθος και γι αυτό έχω σοκαριστεί, όπως φυσικά και όποιος το άκουσε.Το ιώδιο θα το κάνω σε ιδιωτικό και το υπολ. το βρήκαν απο το uptake του ιωδίου που πήρα για να κάνω το σπινθηρογράφημα.Δηλαδή πήρα χτές το ιώδιο και σήμερα μου μέτρησαν πόσο απορροφήθηκε απο τον οργανισμό μου.έκανα 15 μερες με τ3 και από 01/02 χωρίς τίποτα στην αρχή ήμουνα χάλια και έχω και γω πρήξιμο απο την κατακράτηση όπως και ημικρανίες αλλά απο χτές νοιώθω εντελώς καλά σαν να μην συμβαίνει τίποτα.Δεν ξέρω πως μπορεί να εξηγηθεί αυτό:confused:.Για το thyrogen δεν μου μίλησε καθόλου ο γιατρός μου.

Σονια πριν παρεις το ιωδιο(θεραπευτικο) δεν εκανες ΚΑΘΗΛΩΣΗ και UPTAKE? εγω ειχα σε 2 μετρησεις 4ωρες 2,3%-24ωρες 4,6% γι αυτο πηρα την αναλογη δοση ιωδιου στον θαλαμο 70μιλ. 10 μερες μετα εκανα σπινθηρογραφημα χωρις να παρω εξτρα ιωδιο και εδειξε το ιωδιο να εχει καθηλωθει στην περιοχη του θυροειδη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ! ! θα μιλησω στο "στυλ" του φορουμ γιατι μ αρεσει πολυ και δεν τα "βαφω ποτέ μαυρα" - σας διαβαζω απο τελος Ιανουαριου και ειστε ολα τα λεφτα για καποια/ον που εχει θεμα με θυροειδη.

απανταω στις συνηθεστερες ερωτησεις σας :

1) πως σας βρηκα - ψαχνωντας στο google κατι για θυροειδη

2) τι εχω / ειχα - μετα απο 6 μηνες που ελεγα να παω στο γιατρο γιατι κατι δεν ενοιωθα να πηγαινει καλα τα καταφερα τελος Ιανουαριου /2010. στον παθολογο : γιατρε κατι δεν παει καλα , εκει που επινα ενα μπουκαλι σουμα ( το τσιπουρακι μας στη Ροδο ) τωρα πινω ενα ποτηρι και κουραζομαι . ειμαι συνεχεια κουρασμενος . με εξεταζει γραφει τα σχετικα σε εξετασεις ( υπερηχο παντου κλπ ) . Μην μπω σε αναλυσεις τωρα , Θυλωδες μετα απο παρακεντιση 3 μερες μετα τις εξετασεις . Κανονιζεται επεμβαση σε γιατρο που μου προτεινε ο ενδοκρινολογος ( και εψαξα βεβαια οτι ειναι καλος ) και προτιμηθηκε ο πιο γρηγορος απο τους 3 επικρατεστερους. ο ενδοκρινολογος ειχε δωσει εμφαση σε λεμφαδενες που βρηκε διογκωμενους , ο χειρουργος ειπε οτι δεν ειναι πολυ κοντα στον αδενα οποτε και δεν αφαιρεθηκαν. για την ιστρορια γραφω 1,3 εκ με προτυπο θυλωδες και θυλακιωδες ............. - διηθηση της καψας.............κλπ κλπ κλπ στοπ.

ιστολογικη λεει εκτος των αλλων ΚΑΙ "λεμφαδενας διαμετρου 0,2 εκ στην περιοχη του ισθμου με διηθηση απο το θυλωδες καρκινωμα " τι ειναι αυτο ? οεο ! . 10/02 εγινε η επεμβαση τωρα ως υποθ/κος περιμενω 29/03 την καθηλωση και 04/04 τη θεραπεια με ιωδιο. η βοηθεια σας ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ για το τι συμβαινει σ ολο αυτο το θεμα που λεγεται απομονωση-θεραπεια κλπ ως προς το τι μπορω να κανω και τι οχι ? κυριως τις 2-3 ημερες στο νοσοκομειο - ενοειται τις γνωσεις σας απο εμπειριες εχω αναγκη -

να πω οτι οτι η πιο δυναμικη εισοδος ηταν της Γεωργιας που τα ειπε με τ ονομα τους ! ! και ναι εχουμε και νευρα και ΠΟΛΛΑ αλλα με τον ερημο τον αδενα ! ! ! ! ! αλατακιιιιιιι μου !

Μπραβο σας για την απιστευτη παρεα και περιμενω τη βοηθεια σας ! ! ! !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη πολλυ καλη παρεα σας ! συγχαρητηρια για το "στυλ" που κρατατε σ αυτο το φορουμ ! ! ! ! ! και ακολουθω το ρυθμο σας !

να πω την αληθεια.....εκανα εγγραφη πριν λιγο ...εγραφα ολοκληρο μηνυμα ...και "εφαγα" πορτα γιατι δεν ειχα συνδεθει και χαθηκε ( υποθυροειδικος ειμαι δικαιολογειται ) ....οποτε λεω την περιληψη ! !

10/02 αφαιρεση -επεμβαση

ιστολογικη : θυλωδες 1,3 εκ προτυπο αναπτυξης θυλωδες και θυλακιωδες μπλαμπλαμπλαμπλα ............διηθηση της καψας μπλαμπλα μπλα μπλα...... - λεμφαδενας 0,2 εκ στην περιοχη του ισθμου με διηθηση απο το θυλωδες καρκινωμα !!! ιστολογικη οβερ .

ο χειρουργος ειχε πει οτι δεν ηταν κοντα οι διογκωμενοι - υποπτοι- λεμφαδενες γ αυτο και δεν μπηκε χερι .

29/03 θα κανω καθηλωση 24ωρου 04/04 θεραπεια με ιωδιο . Την πολυτιμη βοηθεια σας για αυτο το διαστημα θελω ως προς το τι μπορω να κανω και τι οχι τις 2-3 μερες νοσηλειας και το τι να προσεξω ! ! !

α κ να πω και τη γνωμη μου ...ολα ειναι θεμα αντιληψης ..... ΝΑΙ Γεωργια εκανες την πιο δυνατη εισοδο και τα ειπες ακριβως με τ ονομα τους ! ΝΑΙ ειναι μεγαλο προβλημα ο θυροειδης και ασε οσους ειναι εκτος παιχνιδιου να λεν οτι θελουν . (τωρα μιλαω και γω ο "νεος" αλλα....15 μερες πηρα μονο τ3 και ενοιωσα αλλος ανθρωπος ! ! ! τοτε καταλαβα ! ! ! ! !

οτι ειστε πολυ καλη παρεα το ειπα? συγχαρητηρια ειπα? να μην το βαζει κανεις κατω το ειπα? αν δεν τα ειπα ....τα λεω τωρα ! !

να εισται ολοι/ες καλα ! ! ! ! ! Σταυρος απο Ροδο !

Επεξεργάστηκαν by stayros
υποβληθηκε 2 φορες
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα στη πολλυ καλη παρεα σας ! συγχαρητηρια για το "στυλ" που κρατατε σ αυτο το φορουμ ! ! ! ! ! και ακολουθω το ρυθμο σας !

να πω την αληθεια.....εκανα εγγραφη πριν λιγο ...εγραφα ολοκληρο μηνυμα ...και "εφαγα" πορτα γιατι δεν ειχα συνδεθει και χαθηκε ( υποθυροειδικος ειμαι δικαιολογειται ) ....οποτε λεω την περιληψη ! !

10/02 αφαιρεση -επεμβαση

ιστολογικη : θυλωδες 1,3 εκ προτυπο αναπτυξης θυλωδες και θυλακιωδες μπλαμπλαμπλαμπλα ............διηθηση της καψας μπλαμπλα μπλα μπλα...... - λεμφαδενας 0,2 εκ στην περιοχη του ισθμου με διηθηση απο το θυλωδες καρκινωμα !!! ιστολογικη οβερ .

ο χειρουργος ειχε πει οτι δεν ηταν κοντα οι διογκωμενοι - υποπτοι- λεμφαδενες γ αυτο και δεν μπηκε χερι .

29/03 θα κανω καθηλωση 24ωρου 04/04 θεραπεια με ιωδιο . Την πολυτιμη βοηθεια σας για αυτο το διαστημα θελω ως προς το τι μπορω να κανω και τι οχι τις 2-3 μερες νοσηλειας και το τι να προσεξω ! ! !

α κ να πω και τη γνωμη μου ...ολα ειναι θεμα αντιληψης ..... ΝΑΙ Γεωργια εκανες την πιο δυνατη εισοδο και τα ειπες ακριβως με τ ονομα τους ! ΝΑΙ ειναι μεγαλο προβλημα ο θυροειδης και ασε οσους ειναι εκτος παιχνιδιου να λεν οτι θελουν . (τωρα μιλαω και γω ο "νεος" αλλα....15 μερες πηρα μονο τ3 και ενοιωσα αλλος ανθρωπος ! ! ! τοτε καταλαβα ! ! ! ! !

οτι ειστε πολυ καλη παρεα το ειπα? συγχαρητηρια ειπα? να μην το βαζει κανεις κατω το ειπα? αν δεν τα ειπα ....τα λεω τωρα ! !

να εισται ολοι/ες καλα ! ! ! ! ! Σταυρος απο Ροδο !

Σταυρο καλως ηλθες στην παρεα μας!Σου ευχομαι ολοψυχα να ειναι ολα περαστικα!Δεν ξερω αν γνωριζεις ηδη απο το φορουμ την ιστορια μου,αλλα και εγω καπως ετσι ξεκινησα.Δεν ημουν καλα,εκανα εξετασεις και τα υπολοιπα γνωστα....!Σιγουρα και εσυ,οπως ολοι μας θα σοκαριστηκες με το ακουσμα του καρκινου,αλλα πιστεψε με θα το ξεπερασεις σιγα-σιγα!Σε ποιο νοσοκομειο θα κανεις θεραπεια?Τι ακριβως θελεις να μαθεις,ρωτησε με ενα-ενα,να σου τα απαντησω.Με χαρα θα σε βοηθησω σε οτι θελεις!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ! ! θα μιλησω στο "στυλ" του φορουμ γιατι μ αρεσει πολυ και δεν τα "βαφω ποτέ μαυρα" - σας διαβαζω απο τελος Ιανουαριου και ειστε ολα τα λεφτα για καποια/ον που εχει θεμα με θυροειδη.

απανταω στις συνηθεστερες ερωτησεις σας :

1) πως σας βρηκα - ψαχνωντας στο google κατι για θυροειδη

2) τι εχω / ειχα - μετα απο 6 μηνες που ελεγα να παω στο γιατρο γιατι κατι δεν ενοιωθα να πηγαινει καλα τα καταφερα τελος Ιανουαριου /2010. στον παθολογο : γιατρε κατι δεν παει καλα , εκει που επινα ενα μπουκαλι σουμα ( το τσιπουρακι μας στη Ροδο ) τωρα πινω ενα ποτηρι και κουραζομαι . ειμαι συνεχεια κουρασμενος . με εξεταζει γραφει τα σχετικα σε εξετασεις ( υπερηχο παντου κλπ ) . Μην μπω σε αναλυσεις τωρα , Θυλωδες μετα απο παρακεντιση 3 μερες μετα τις εξετασεις . Κανονιζεται επεμβαση σε γιατρο που μου προτεινε ο ενδοκρινολογος ( και εψαξα βεβαια οτι ειναι καλος ) και προτιμηθηκε ο πιο γρηγορος απο τους 3 επικρατεστερους. ο ενδοκρινολογος ειχε δωσει εμφαση σε λεμφαδενες που βρηκε διογκωμενους , ο χειρουργος ειπε οτι δεν ειναι πολυ κοντα στον αδενα οποτε και δεν αφαιρεθηκαν. για την ιστρορια γραφω 1,3 εκ με προτυπο θυλωδες και θυλακιωδες ............. - διηθηση της καψας.............κλπ κλπ κλπ στοπ.

ιστολογικη λεει εκτος των αλλων ΚΑΙ "λεμφαδενας διαμετρου 0,2 εκ στην περιοχη του ισθμου με διηθηση απο το θυλωδες καρκινωμα " τι ειναι αυτο ? οεο ! . 10/02 εγινε η επεμβαση τωρα ως υποθ/κος περιμενω 29/03 την καθηλωση και 04/04 τη θεραπεια με ιωδιο. η βοηθεια σας ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ για το τι συμβαινει σ ολο αυτο το θεμα που λεγεται απομονωση-θεραπεια κλπ ως προς το τι μπορω να κανω και τι οχι ? κυριως τις 2-3 ημερες στο νοσοκομειο - ενοειται τις γνωσεις σας απο εμπειριες εχω αναγκη -

να πω οτι οτι η πιο δυναμικη εισοδος ηταν της Γεωργιας που τα ειπε με τ ονομα τους ! ! και ναι εχουμε και νευρα και ΠΟΛΛΑ αλλα με τον ερημο τον αδενα ! ! ! ! ! αλατακιιιιιιι μου !

Μπραβο σας για την απιστευτη παρεα και περιμενω τη βοηθεια σας ! ! ! !!

γεια σου ΣΤΑΥΡΟ εισαι ο 2ος αντρας της παρεας!!!που θα παρεις το ιωδιο?εγω που το πηρα στο ΜΕΤΑΞΑ ηταν πολυ καλα!!!δωματιο με θεα την θαλασσα,τηλεοραση,ψυγειο,τηλεφωνο,μπανιο,a/c!!!με μενα οι νοσοκομες πρεπει να ειχαν σηχαθει το τηλεφωνο αφου ειμουνα ή με το κινητο ή με το σταθερο στο αυτι!ειχα παρει ενα κεντημα,εκανα 3 φορες την μερα μπανιο(τζαμπα ηταν),εκανα beute.αυτα!!!!τωρα εσυ τι να κανεις απο αυτα???ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!;):-)

Link to comment
Share on other sites

Σονια πριν παρεις το ιωδιο(θεραπευτικο) δεν εκανες ΚΑΘΗΛΩΣΗ και UPTAKE? εγω ειχα σε 2 μετρησεις 4ωρες 2,3%-24ωρες 4,6% γι αυτο πηρα την αναλογη δοση ιωδιου στον θαλαμο 70μιλ. 10 μερες μετα εκανα σπινθηρογραφημα χωρις να παρω εξτρα ιωδιο και εδειξε το ιωδιο να εχει καθηλωθει στην περιοχη του θυροειδη.

Μετα την εγχειρηση εκανα σπινθηρογραφημα(μετα απο διακοπη θυροξινης και διαιτα)και φανηκε καθηλωση στη περιοχη του θυρεοειδους με υπολοιπο 1,6% κολοβωμα .Τοτε αποφασιστηκε να παρω 100 μιλικιουρι Ι 131.Εξι μερες μετα την θεραπεια εκανα ολοσωμο και φανηκε καθηλωση στη περιοχη του θυρεοειδη.Τωρα 1 χρονο μετα την θεραπεια εκανα ολοσωμο και δεικτες και βγηκαν καλες οι εξετασεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιωργια και εγω "σουιτα" ειχα στη Θεσσαλονικη,στο Θεαγενειο!!Για τον Σταυρο να πω οτι το κρεβατι ειχε γυρω-γυρω ενα χοντρο τοιχο για θωρακιση απο την ακτινοβολια,το δωματιο πολυ μεγαλο,το μπανιο διαστημικο,ειχε τηλεοραση,το κινητο και το τηλεκοντρολ μου το τυλιξαν με σελοφαν και οσο για τα ρουχα που φοραγα εκει τα πεταξα (ειχα παρει παλια)και το πατωμα ειχε πλαστικο απο ακρη σε ακρη(το αλλαζουν για καθε ασθενη).Επισης σε παρακολουθουν με καμερα γιατι δε μπαινει κανεις μεσα.Επισης θα χρειαστεις πολλα νερα,καραμελες λεμονιου και τσιχλες οπωσδηποτε!

Link to comment
Share on other sites

Γιωργια και εγω "σουιτα" ειχα στη Θεσσαλονικη,στο Θεαγενειο!!Για τον Σταυρο να πω οτι το κρεβατι ειχε γυρω-γυρω ενα χοντρο τοιχο για θωρακιση απο την ακτινοβολια,το δωματιο πολυ μεγαλο,το μπανιο διαστημικο,ειχε τηλεοραση,το κινητο και το τηλεκοντρολ μου το τυλιξαν με σελοφαν και οσο για τα ρουχα που φοραγα εκει τα πεταξα (ειχα παρει παλια)και το πατωμα ειχε πλαστικο απο ακρη σε ακρη(το αλλαζουν για καθε ασθενη).Επισης σε παρακολουθουν με καμερα γιατι δε μπαινει κανεις μεσα.Επισης θα χρειαστεις πολλα νερα,καραμελες λεμονιου και τσιχλες οπωσδηποτε!

εχεις δικιο ξεχασα τις τσιχλες!!!!ασε τα νυχτικα και τις πυτζαμες...ειχα επιστρατευση ολο το σοι!!!βρακια(γιατι μονο ετσι τα ελεγες)ειχα παρει απο την λαικη!!!!οσο για ναυλον και σελοφαν και τετοια δεν ειχαμε τιποτα απο αυτα.ενα απλο δωματιο που δεν ανοιγε κανεις να μπει παρα μονο το χερι σου για να παρεις τον δισκο με το φαι!!!χαχαχα!τωρα που το σκεφτομαι :rolleyes: πλακα ειχε!!!!:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...