Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Fine ο μικρουλης είναι καλύτερα αν και είναι ακόμη βραχνη η φωνη του αυτο με στεναχωρεί γιατί την κορτιζονη μου είπε πως την δίνω μόνο για την περίπτωση που παει να κλείσει η φωνη του και μόνο για τρεις μέρες εγω του έδωσα μέχρι τώρα δυόμιση μέρες και έχει ακόμη βραχνη φωνη.αυτο που δεν γνωρίζω ειναι αν αργεί να πιάσει.κατα τα αλλα καλα δόξα τον Θεό με αγχωνουν τα φάρμακα είναι πολλα αλλα δεν γινόταν και διαφορετικά.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλε εχουμε νοσοκομειο α.Σοφια?

ή εννοεις την οδο?

Εχω μπερδευτει λιγο......:confused::confused::confused:

Καλα θα κανεις και θα περιμενεις να περασει η ιωση του μικρου...

Παντως γνωριζω οτι για την λαρρυγγιτιδα καλο κανει η υγρασια γι αυτο αν θες αγορασε εναν υγραντηρα ή δες αν το κλιματιστικο σου εχει αυτη τη λειτουργια.....Αλλιως ντυστον καλα και εξω....βολτες με αυτη τη βροχη ειναι οτι πρεπει!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Τι να πω περαστικα και κουραγιο σου .......

Ηθελα να ρωτησω αν τα δικα σας μωρακια στεκονται στα τεσσερα τωρα πια και κουνιουνται μπρος πισω....εμενα εχει 2 εβδομαδες που το κανει.....Σαν να ειναι ετοιμη να μπουσολησει και εκτος αυτου με την οπισθεν και σερνοντας τα ποδια παει παντου....Εσι ειναι και τα δικα σας?

Αυτααααααα παω να δω καμια ταινια!!!ΚΑληνυχτα!!!!!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Ιπποκράτειο τώρα καλύτερα????

Ξέρω πως Κάνει καλο η υγρασία γαιυτο έβαλα τα ρούχα και δεν τα απλωσα εψαξα και το κλιματιστικο όπως λες έχει στα χαρτιά αλλα στην πράξη και με το άγχος που είχα δεν το βρήκα.τώρα έχουμε ρεύμα και στεγνωνω πάλι ρούχα στο καλοριφέρ.για έξω που λες βρε ζωή έκτως απο βροχή Έχει και κρύο....!!και εγω σκέφτηκα να τον βγάλω λιγάκι σήμερα αλλα φοβήθηκα καινο ορθός αέρας είναι καλός βεβαια..αύριο αν είναι έστω λίγο καλύτερα ο καιρός ίσως πάμε στην λαϊκή.

Εμένα ο δικός μου δεν Κάνει έτσι όταν τον βάλω μπρουμυτα μου θυμίζει βατραχι είναι και δομής ύλης όμως και φαντάζομαι θα αργήσει.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Το αγ.σοφια είναι το μισό Ιπποκράτειο πληροφοριακά στο λέω και η παιδιατρικη βρίσκεται στο αγ.Σοφίας για να καταλάβεις τεσπα τώρα πλέον όπως θές το λες.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια λίγα πράσινα κακά και σύγκαμα δεν είναι αλλεργία.. και η μεγάλη μου είχε και δεν έγινε τίποτα απολύτως. Και ο μικρός κάνει συχνά πράσινα!

Τώρα για την εισαγωγή στις στερεες, εμείς ξεκινήσαμε ένα ένα φρουτάκι σιγά σιγά λίγο πριν κλείσει τους 6 μήνες. Για 1-2 μήνες θα προσθέσω μόνο 2 γεύματα και μετά το τρίτο θα είναι γιαουρτάκι αν τα καταφέρω να αποφύγω την κρέμα. Εμείς συνεχίζουμε να θηλάζουμε ανεμπόδιστα γιατί πολύ απλά είναι και το πιο σωστό όταν θηλάζουν τα παιδιά. Έτσι έκανα και με την Κάτια και από μόνη της χόρταινε από τον 7ο μήνα περίπου με όλα τα γεύματα οπότε σύντομα θήλαζα δύο γεύματα και ένα γεύμα γαλακτοκομικό (γιαουρτάκι) επιπλέον μέχρι το έτος οπότε δεν έδωσα καθόλου παλιογάλα σκόνη. Αλλά δεν ξύπναγε το βράδυ. Τώρα δεν ξέρω πώς θα πάει, είδωμεν! Μην αγχώνεστε καθόλου με τις στέρεες και προπαντώς μην τα πιέζετε καθόλου τα παιδιά να φάνε.. είναι πολύ σημαντικό και για αργότερα αυτό! zoi_m η γνώμη μου είναι οτι το πιο εύκολο είναι να συνεχίσεις να θηλάζεις. Τώρα τον έφαγες το γάιδαρο, είναι πολύ πιο εύκολο για το μωρό, για το πεπτικό του, και για πιο ομαλή προσαρμογή, αλλά και για σένα γιατί ξαφνικά δεν θα έχεις το "όπλο" του θηλασμού. Ένα μωρό που χαλαρώνει στο στήθος όποτε θέλει(ς) το "χειρίζεσαι" διαφορετικά. Χώρια τα υπόλοιπα οφέλη του θηλασμού...

Όσο για την ανάπτυξη ο δικός μου είναι πολύ βαρύς και από κινητική ανάπτυξη όπως η κόρη. Ακόμα καλά καλά δεν γυρνάει, πού να μπουσουλήσει :)

Οι σταγόνες σολντεσανίλ είναι πολύ αποτελεσματικές από δική μας εμπειρία αν παίρνεις αυτές. δεν υπάρχει περίπτωση θα περάσει και η βραχνάδα!


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!!!!

Είναι πολυ καλύτερα ο μικρουλης τρωει παίζει αλλα έχει ακόμη βήχα....που θα παει.

Sunsun τις σολντεσανιλ έχω και εγω αλλα αποτέλεσμα δεν είδα....τώρα έχω σταματήσει να του διν γιατί είναι μόνο γιατρεις μέρες εγω του έδωσα δυόμιση μέρες αλλα τπτ έχει ακόμη βραχναδα.μετα τη αντιβιωση θα πάμε να μας δει η παιδιατρος.εγω φοβάμαι μήπως και ο βήχας είναι αλεργικος γιατί έχει πάρει πενετ μέρες αντιβιωση σχεδόν και έχει ακόμη.

Σήμερα άνοιξε και ο καιρός!!!!!άντε να φύγουν και ιωσεις και όλα να πάμε για κανά μπανακι παραλιακό βαρέθηκα.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!

Τοσα χρονια στη Θεσσαλονικη εγω δεν το ηξερα οτι λεγεται Α.Σοφιας......:tongue::tongue:

Αν και νομιζω οτι πρεπει καποια στιγμη να το ξαναακουσα αλλα θα σε γελασω....

Ο βηχας ειναι το τελευταιο πραγμα που φευγει απο μια αρρωστια και κραται πολυ!!!!Οποτε μπορει να μην ειναι τιποτα νινη -κυριακη....

Εμεις εδω ολα καλα...

Η μικρη συνεχιζει να κανει βλεννες και εγω περιμενω να δω ποτε θα φυγουν....

sunsun να κανει μια φορα πρασινα κακα οκ αλλα οταν κανει συνεχεια μαζι με συγκαμα και δεν εχει αρρωστησει και ειδικα οταν η μαμα εχει φαει κατιο αλλεργιογονο τοτε σιγουρα ειναι αλλεργια......

Περαστικα σου νινη-κυριακη...Αληθεια με την αιμοραγια σου τι εγινε ?

Καλα ολα μαζι σου συβαινουν εσενα?Αντε να φυγουν να ηρεμισετε.....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μείνει ένας απλός βήχας αλλα πνίγεται ακόμη γιαυτο ανησυχώ.

Κατα τα αλλα αρχίζει και έχει όρεξη κάθε μερα και καλύτερα και μπόλικη γκρίνια αν νιώσει μόνος στο δωμάτιο....τι μανία και αυτη να με βλέπει....καθαριζα την μπαλκονοπορτα και όταν καθαριζα κάτω εκλαιγε όταν καθαριζα πάνω και είχε οπτική εικόνα σταματούσε εκανα και πειράματα να δω αν είναι εστί και όταν βεβαιωθηκα τον πήρα μια ζουλιχτη αγκαλια

Με την αιμοραγια όλα καλα πρέπει να μην έχω καθόλου αίμα και να πάω να με δει θα με δώσει αντισυληπτικα και δεν έχω πάρει ποτε και ούτε τα ήθελα αλλα τι να κάνω που είναι ανάγκη!!!πραγματικά όμως μου πέφτουν όλα μαζεμένα αλλα αυτο που λέω μακαρι να είναι Περαστικά και ας έρθουν και όλα μαζι!!!

Κορίτσια πως λέτε τα μωρακια σας εγω ΄΄σοκολατακί΄΄ η ΄΄μουσμουλακί΄΄ το δεύτερο δεν ξέρω πως μου βγήκε....!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

sunsun ως ποτε θηλασες τπ 1ο παιδι σου;αν μειωθουν οι θηλασμοι στους 2-3 δεν υπαρχει προβλημα να κοπει το γαλα;επισης εγω θηλαζω γευμα κ στηθος.στους 2-3 θηλασμους ετσι θα συνεχισω?μια φορα απο το καθε στηθος το 24ωρο δεν ειναι ποοοολυ λιγο για να διατηρηθει η γαλουχια;;;

Link to comment
Share on other sites

sunsun ως ποτε θηλασες τπ 1ο παιδι σου;αν μειωθουν οι θηλασμοι στους 2-3 δεν υπαρχει προβλημα να κοπει το γαλα;επισης εγω θηλαζω γευμα κ στηθος.στους 2-3 θηλασμους ετσι θα συνεχισω?μια φορα απο το καθε στηθος το 24ωρο δεν ειναι ποοοολυ λιγο για να διατηρηθει η γαλουχια;;;

Fine αν θες να συνεχισεις να θηλαζεις για πολυ καιρο προσεχε, γτ θα σου μειωθει παααααααααρα πολυ το γαλα με μονο 2 θηλασμου τη μερα. Εγω επειδη μου μειωθηκε κ το παιδι πηρε 200 γραμ σε 1μισι μηνα, ξεκινησα αντλησεις κ το παιδι ολη μερα στο στηθος κ τη ζυγισα κ σε 4 μερες εβαλε 150. Τωρα ξεκινησαμε κρεμες. της δινω τις holle κ βαζω δικο μου γαλα . κανω μια αντληση το πρωι 100 μλ κ αλλα τοσα το απογευμα η βραδυ. Προς το παρον δινω 100 γραμ κρεμα το πρωι κ 100 το απογευμα κ μετα που θ α μπουν λαχανικΑ θα δινω κρεμα πρωι απογευμα κ μεσημερι φαγακι κ οταν μπουν κ τα φρουτα , θα δινω ολη την κρεμα το απογευμα. Την κρεμα παρολο που δεν εχιε ζαχαρη κ αρωμα βανιλια την κατεβαζει μαρουλι κ πιστευει οτι το γαλα μου βοηθησε σε αυτο, της ειναι γνωριμη γευση. Εγωβ με τις αντλησεις εχω γινει τουμπανο ομως εχω παρα πολυ γαλα πλεον κ η μικρη τα 100 της κρεμας τα τρωει ανετα κ μετα της δινω κ γαλα αλλα δεν πινει πολυ. ΣΕ συμβουλευω να θηλαζεις πρωι βραδυ , να αντλεις κ 200 μλ για την κρεμα του κ να δινεις κ λιγο βυζακι μετα απο καθε φαγητο να ξεδιψασει κ μετα νερο αν πιει , εγω ετσι το κανω κ ελπιζω να ημ σκασει το παιδι, γιατι πρωτη φορα βλεπω το στομαχι της ετσι πρησμενο. Α κ ξεκινησαμε ρυζαλευρο μια βδομΔΑ πριν κλεισουμε τον εκτο για να παρουμε κανα γραμμαριο γτ το παιδι πεινουσε. Εσεις ποτε ξεκινησατε. Ειναι πολυ αστεια οταν τρωει οταν της παιρνεις το κουταλι φωναζει ε ε ε ε ε με μπασα φωνη. το πρωι ετρωγα φρουτοκρεμα εγω για πρωινο κ με εβλεπε ππου ετρωγα κ δε της εδινα κ φωναζε ε ε ε ε ε. ΠΟσο νερο πρεπι να πινουν τα μωρα;;; δε ρωτησα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια τι κάνετε?

Ξεκινήσαμε εδω και μια εβδομάδα χορτοσουπα και τα πράσινα κακα μας είναι παρελθόν.....!!!!του αρέσει πολυ απλά τρωει πολυ λαιμαργα δεν προλαβαίνω να του δίνω την επόμενη κουτάλια κουναει το κεφάλι και ψάχνει!!!!έχει πολυ πλάκα!!

Μάλλον δεν θα τον πάω σε γαστρεντερολογο δεν βλέπω να χρειάζεται πλέον.είμαι πολυ πολυ χαρούμενη!!!τα φρούτα τα τσακιζει πλέον ήταν μέχρι να συνηθίσει τις γεύσεις.

Αύριο έχουμε εμβόλιο.

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι πως ενω τρωει χορτοσουπα πειναει στο τρίωρο πάλι του δίνω και μπόλικο νερό μπάς και του κόψω λίγο την όρεξη αλλα τπτ.κρέμα δεν του δίνω κάθε μέρα την αποφεύγω.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Που χαθηκατε βρε μανουλες!!!!????άνοιξε ο καιρός και είστε όλη μέρα έξω????

Κάναμε εμβόλιο και δεν κλαψαμεεεεε!!!!και με καμάρι τον είπα τον μπεμπη πως τώρα είναι άντρας!!!!ο Μπουλουκος είναι με δίαιτα!!!!!!!9800 και 71 ύψος γίγαντας!!!!απο δοντακι τπτ!!!!και τα αρκουδισματα είναι ακόμη μακριά.....βατραχακι είναι ακόμη αν τον βάλω μπρουμυτα!

Ζωή τα φώτα σου!!τα παιδια που έχουν άλεργια στο γάλα πιθανόν να έχουν και στο μοσχάρι έτσι δεν είναι?μου είπε να του δώσω και δεν ρώτησα και εγω.....τώρα έφυγαν όλα τα συμπτώματα της άλεργιας αλλα με γάλα Fl και κρέμα Ha Που δεν του δίνω γιατί είναι γεματουλης.

Γράψτε κανένα νέο σας μην κλείσει το καφεδάκι μας!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια μετά από πολυ καιρό.Μετακομίσαμε, δεν ειχα ιντερνετ για αρκετο καιρο και τωρα η αλήθεια ειναι οποτε εχω χρονο βγαίνουμε βολτίτσες.Πλέον τρωμε και φαγακι το μεσημερι.Και απο προχθες που πηγα στο γιατρο μας επέτρεψε να δοκιμασουμε οτι λαχανικο θέλουμε,φυσικα προτιμαμε τα εποχιακά καθως επισης και ζυμαρικα.απο κρεατακι επιτρεπεται κοτοπουλο, αρνακι και κατσικακι γιατι εμφανισαμε μια αλλεργια στο γαλα τον τελευταιο μηνα.απογευματινή κρεμα δινω βιολογικη της hipp χωρις γάλα.

Κανουμε και τις προετοιμασιες για γαμο και βαφτιση...χαμος...

Νινη-κυριακη θυριακι ο μικρός...ο δικος μου είναι 8200 και 72 εκ.

Κι εμεις απο δοντακια τιποτα φαφουτη τον φωνάζω

στο παρκο τα βαζετε τα μικρα σας κορίτσια?καθονται καλα?

εμεις δεν καθομαστε σταθερα και η παιδίατρος ειπε οτι πρεπει να τον εκπαιδεύσω γιατι σ'αυτη την ηλικία επρεπε να κάθεται.:-(:?:προβληματιστικα λιγο η αληθεια ειναι


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

Fine αν θες να συνεχισεις να θηλαζεις για πολυ καιρο προσεχε, γτ θα σου μειωθει παααααααααρα πολυ το γαλα με μονο 2 θηλασμου τη μερα. Εγω επειδη μου μειωθηκε κ το παιδι πηρε 200 γραμ σε 1μισι μηνα, ξεκινησα αντλησεις κ το παιδι ολη μερα στο στηθος κ τη ζυγισα κ σε 4 μερες εβαλε 150. Τωρα ξεκινησαμε κρεμες. της δινω τις holle κ βαζω δικο μου γαλα . κανω μια αντληση το πρωι 100 μλ κ αλλα τοσα το απογευμα η βραδυ. Προς το παρον δινω 100 γραμ κρεμα το πρωι κ 100 το απογευμα κ μετα που θ α μπουν λαχανικΑ θα δινω κρεμα πρωι απογευμα κ μεσημερι φαγακι κ οταν μπουν κ τα φρουτα , θα δινω ολη την κρεμα το απογευμα. Την κρεμα παρολο που δεν εχιε ζαχαρη κ αρωμα βανιλια την κατεβαζει μαρουλι κ πιστευει οτι το γαλα μου βοηθησε σε αυτο, της ειναι γνωριμη γευση. Εγωβ με τις αντλησεις εχω γινει τουμπανο ομως εχω παρα πολυ γαλα πλεον κ η μικρη τα 100 της κρεμας τα τρωει ανετα κ μετα της δινω κ γαλα αλλα δεν πινει πολυ. ΣΕ συμβουλευω να θηλαζεις πρωι βραδυ , να αντλεις κ 200 μλ για την κρεμα του κ να δινεις κ λιγο βυζακι μετα απο καθε φαγητο να ξεδιψασει κ μετα νερο αν πιει , εγω ετσι το κανω κ ελπιζω να ημ σκασει το παιδι, γιατι πρωτη φορα βλεπω το στομαχι της ετσι πρησμενο. Α κ ξεκινησαμε ρυζαλευρο μια βδομΔΑ πριν κλεισουμε τον εκτο για να παρουμε κανα γραμμαριο γτ το παιδι πεινουσε. Εσεις ποτε ξεκινησατε. Ειναι πολυ αστεια οταν τρωει οταν της παιρνεις το κουταλι φωναζει ε ε ε ε ε με μπασα φωνη. το πρωι ετρωγα φρουτοκρεμα εγω για πρωινο κ με εβλεπε ππου ετρωγα κ δε της εδινα κ φωναζε ε ε ε ε ε. ΠΟσο νερο πρεπι να πινουν τα μωρα;;; δε ρωτησα.

nefelaki σε ευχαριστω πααααρα πολύ για τις οδηγίες σου.εγω τα εχω παίξει..το θηλαστρο(δανεικο) δεν κανει τπτ.πως τα καταφερνεις...εβγαζες απο την αρχη η θελει κοπο???ποση ωρ;α κανεις να βγαλεις τα 100μλ???εμενα στα 30 κολλαει ...βγαζει μαλλον οσο εχει το στηθος αλλα ως εκει...εχω το swing..Μηπως το χρησιμοποιο λαθος...η κρεμα της holle σου νερουλιαζει;τι κρεμα ειναι τι γευση;εγω εχω της hipp.νερουλιαζε μια δυο φορες που το δοκιμασα.σωσε με με το θεμα θηλαστρο...και με το θεμα ενα στηθος σε καθε γευμα τωρα πια;;;τρωμε δεκατιανο φρουτα και μεσημεριανο 2 χορτοσουπα-2 κρεατοσουπα-2 κοτοσουπα...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩΩΩΩ;;;

Link to comment
Share on other sites

Ελσακι πες μου λιγάκι δοκίμασε πρωτα μοσχάρι η σας το απέκλεισε γιατί έχει άλεργια ?

Εμένα πίνει Fl γάλα και μου είπε να του δώσω μοσχάρι δεν ξέρω τι να κάνω....

Και εμένα μου είπε πως πρέπει να κάθεται σταθερά αλλα και εμένα δεν κάθεται ακόμη πολυ σταθερά παρόλαυτα πάρκο δεν έχω στο καρεκλακι φαγητού τον βάζω....το έχει λατρεψει βλέπει τα πάντα και χαίρεται δεν θέλει να παίξει μόνο να έχει κέφια η Κυριακή να χορεύει και να τραγουδαει και ο Μπεμπης Κάνει την δεύτερη φωνη....!!!!τον βάζω και ζουζουνια και περνάει αρκετή ώρα εκει το ριλαξ θα το μαζεψω παρόλο που το έκανα καθησματακι δεν ενθουσιάζεται.την βιολοκικη κρέμα απο που την αγοράζεις?είναι Ha η απλά δεν έχει γάλα?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...