Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ Σοφία το έχω πει στις κόρες μου, αν έχουμε λεφτά όταν μεγαλώσετε θα σας πάω να δείτε τον Άγιο Βασίλη....

Για μένα υπάρχει και είναι μέσα στην καρδιά μας....αν πιστεύεις σε αυτόν τότε υπάρχει, αν δεν πιστεύεις δεν υπάρχει....αυτό λέω και στις κόρες μου....υπάρχει λοιπόν και ζει στην Λαπωνία :)

Σοφία κλείνω εισητήρια όκ???

3 και για εμένα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!!!!!!!!!!

μολις στολισαμε και μεις!!!!!!! χιχιχι! περιμένω αυριο να δω αντιδράσεις του μικρου!

παρακολουθω το θεμα σας με μεγάλη χαρά

και ειπα να πώ και γώ μια ιδέα που χω μαθει απο τη μαμα μου

αν θέλετε να στολισετε την κουρτινα σας ανέξοδα

πάρτε απλά στολιδια που σας αρέσουν ή ακόμη και μπαλιτσες που περισσεύουν απο το δέντρο και καρφιτσες,

περαστε τις καρφιτσες γυρω γυρω απο το σχοινί των στολιδιών και έτοιμες να τις καρφιτσώσετε στις κουρτίνες σας στη σειρά και θέση που επιθυμείτε!!!!!!

το κάνω κάθε χρόνο και μαρέσει πολύ!!!;)

φιλάκιααααααααααα


kmMQp2.png

c4yvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στολισαμε κ μεις...Με χαρα σας παρουσιαζω το δεντρακι μας και του χρονου κοριτσια να μαστε γερες με τις οικογενειες μας!:D:D

dscn0759l.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscn0761u.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscn0761u.jpg

Uploaded with ImageShack.us


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites

πω στολίσατε ε...θέλω κι γω :( Αλλά τα Χριστουγεννιάτικά είναι χωμμένα μάλλον μέσα μέσα στο πατάρι με τη μετακόμιση πρίν τη γέννα.

Επίσης δένδρο δεν έχω, απλά το σπίτι στόλιζα, φέτος θέλω ένα μικρό δενδράκι να το βάλω στο τραπέζι του σαλονιού πάνω να μην φοβάμαι ότι θα το φέρει κάτω το παιδί.

Αχ από την άλλη βαριέμαι τόσο να τα κάνω...


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να στολισεις βρε ντιμμακι και εγω δεν ειχα ορεξη μολις στολισα ναι ναι στις 2 μιση ωρα!! Χαχαχχαχα!!! Περιμενω πως και πως αυριο να δω με τι απορια θα το κοιταει ο μικρος... Δωσε ενα ρουφηχτ φιλι στον αντρακλα σου...


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites

Να στολισεις βρε ντιμμακι και εγω δεν ειχα ορεξη μολις στολισα ναι ναι στις 2 μιση ωρα!! Χαχαχχαχα!!! Περιμενω πως και πως αυριο να δω με τι απορια θα το κοιταει ο μικρος... Δωσε ενα ρουφηχτ φιλι στον αντρακλα σου...
α δε πας καλά βραδυατικο χαχαχαχχα

μα για το παιδί και μόνο θα στολίσω, να τα χαζεύει, θέλω πολύ να αραδειάσω τα στολίδια να λαμποκοπάνε και να βάλω και φωτάκια.

πέρσυ τα ξέρεις, ήταν μαύρη η ψυχή μου τα Χριστούγεννα, το παιδί μες την κοιλιά οπότε δεν είχα στολίσει καθόλου. Προπερσυ είχα στολίσει τα πάντα εκτός από δένδρο. Εν ολίγοις πρέπει να πάρω δένδρο, τέλειο το δικό σας!!:D


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

τί τέλειες φώτο!!! Τζο και τουχρόνου κορίτσι μου να στα φέρνει κάτω ο μπέμπης! Να είστε καλά να στολίζετε!

Επισης αγαπη μου!!! Να ματσε γερες ολες με τα αγγελουδια μα ςκαι την οικογενεια μας γερη και μονιασμενη!;);)

Ξρκουνησου και στολιζε θα κατεβω και θα σε βαλω με το ζορι χαχαχ!!! Παω να την πεσω ειμαι χωμα....Μπες κανενα φβ αυριο αιιι! Μακια !!

Καλο βραδυ σε ολες κοριτσια!


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites

αντε φιλακια, θα μπαινω απο δουλεια πολυ απο αυριο...καλο ξημερωμα να εχουμε και ολες θα στολισουμε το καιτιτς μας. Η μανα μου στολιζει τελεια, θα παει το παιδι εκει και δε θα θελει να φυγει :D αχ ωρες ωρες μου λειπει το πατρικο μου αρκετά...ειδικά τις γιορτές όλο μυρωδιές και χρώματα.

Τώρα πρέπει να τα κάνω όλα εγώ, καλά να πάθω χαχαχαχα:tongue:

Και του χρόνου με υγεία σε όλες!


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!!!!!!!!!!

μολις στολισαμε και μεις!!!!!!! χιχιχι! περιμένω αυριο να δω αντιδράσεις του μικρου!

παρακολουθω το θεμα σας με μεγάλη χαρά

και ειπα να πώ και γώ μια ιδέα που χω μαθει απο τη μαμα μου

αν θέλετε να στολισετε την κουρτινα σας ανέξοδα

πάρτε απλά στολιδια που σας αρέσουν ή ακόμη και μπαλιτσες που περισσεύουν απο το δέντρο και καρφιτσες,

περαστε τις καρφιτσες γυρω γυρω απο το σχοινί των στολιδιών και έτοιμες να τις καρφιτσώσετε στις κουρτίνες σας στη σειρά και θέση που επιθυμείτε!!!!!!

το κάνω κάθε χρόνο και μαρέσει πολύ!!!;)

φιλάκιααααααααααα

Καλώς ήρθες!!

Υπέροχη ιδέα. Εγώ την έκανα μέχρι κα πέρσι στο δωμάτιο του μικρού μου, που του έβαζα ένα μεγάλο JOY με έναν Αγιο Βασίλη πάνω του. Το στερέωνα με καρφίτσες στο κέντρο της κουρτίνας του και ήταν το πρώτο πράγμα που έβλεπες μόλις έμπαινες στο δωμάτιο του! :P

Σε φιλώ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Στολισαμε κ μεις...Με χαρα σας παρουσιαζω το δεντρακι μας και του χρονου κοριτσια να μαστε γερες με τις οικογενειες μας!:D:D

dscn0759l.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscn0761u.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscn0761u.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Εξαιρετικό γούστο, εξαιρετικό δέντρο!

Από τα ωραιότερα που έχω δει φέτος! Ευγε κορίτσι μου! Εύγε! :D:D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

α δε πας καλά βραδυατικο χαχαχαχχα

μα για το παιδί και μόνο θα στολίσω, να τα χαζεύει, θέλω πολύ να αραδειάσω τα στολίδια να λαμποκοπάνε και να βάλω και φωτάκια.

πέρσυ τα ξέρεις, ήταν μαύρη η ψυχή μου τα Χριστούγεννα, το παιδί μες την κοιλιά οπότε δεν είχα στολίσει καθόλου. Προπερσυ είχα στολίσει τα πάντα εκτός από δένδρο. Εν ολίγοις πρέπει να πάρω δένδρο, τέλειο το δικό σας!!:D

Να πάρεις κορίτσι μου. Πάρε κάτι ανάλογο στα κέφια σου και στόλισε το με την αγάπη και το γούστο σου. Είμαι σίγουρη πως θα το λατρέψεις τώρα που έχεις και το μικράκι σου!

Σου εύχομαι υπέροχες γιορτές! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Για εκείνες που επιλέγουν κάτι διαφορετικό

ml1204_hol08_ribb_tree_xl.jpg

Τοσο κομψο...

Vaso και για τα άλλα κορίτσια που ψάχνουν γράμμα να εκτυπωσουν προς τον χοντρούλη με τα κόκκινα! ;)

sm-letter-to-santa-little-kid-2.jpg

santa_letter_1_without_text_icon.jpg

dear-santa-letter-stationery.jpg

lettertosanta2.jpg

Ειρηνακι μου ευχαριστουμε πολυ για τις καρτουλες...θα γραψουμε και μεις απο φετος κιολας!!!!!!!

κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!!!!!!!!!!

μολις στολισαμε και μεις!!!!!!! χιχιχι! περιμένω αυριο να δω αντιδράσεις του μικρου!

παρακολουθω το θεμα σας με μεγάλη χαρά

και ειπα να πώ και γώ μια ιδέα που χω μαθει απο τη μαμα μου

αν θέλετε να στολισετε την κουρτινα σας ανέξοδα

πάρτε απλά στολιδια που σας αρέσουν ή ακόμη και μπαλιτσες που περισσεύουν απο το δέντρο και καρφιτσες,

περαστε τις καρφιτσες γυρω γυρω απο το σχοινί των στολιδιών και έτοιμες να τις καρφιτσώσετε στις κουρτίνες σας στη σειρά και θέση που επιθυμείτε!!!!!!

το κάνω κάθε χρόνο και μαρέσει πολύ!!!;)

φιλάκιααααααααααα

Ντριμακι καλως σε βρισκω σ αυτο το θεματακ!!!!!!!!!!!!! Υπεροχη η ιδεα της μαμας..θα το ακνω και γω...χιχιχι. Καλες γιορτες κοριτσακι. Φιλια στον Πριγκιππα!!!!!!!!

Στολισαμε κ μεις...Με χαρα σας παρουσιαζω το δεντρακι μας και του χρονου κοριτσια να μαστε γερες με τις οικογενειες μας!:D:D

dscn0759l.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscn0761u.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscn0761u.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Οκ δεν εχω λογια...το βραβειο του καλυτερου δεντρου...ζαχαρωτα εχει πανω?????

Τί όμορφο και εύκολο. Ένα βάζο, φωτάκια από αυτά που δουλεύουν με μπαταρία, κουκουνάρια και ξερά κλαδιά...

225039312600137163_7XXlKbE8_c.jpg

Υπεροχο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημερα ακι καλο μηνα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φτανουν τα Χριστουγεννα κοριτσακια....


as1cJRN0g410000MzAwNDlkfDAwNzMwNWR8T3VyIGxpdHRsZSBmYWlyeSBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...