Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα!!!

τι κανετε????εγω γυρισα απο τις διακοπες κ ειμαι σε αναζητηση νεου γιατρου γιατι στον δικο μου δεν ξαναπαω!!!δεν ξερω αν φταιει αλλα απο καθαρα ψυχολογικους λογους δεν παω!!!αν μπορειτε να μου προτεινετε καποιον θα σας ευγνωμονουσα!!!μου εχουν πει γνωστοι γαι τον παντο κ καποιοι αλλοι για εναν αλλο γνωστο αλλα μου τους εχουν απορριψει αλλοι!!δεν ξερω που να παω!!!οι πιθανοτητες να ξαναπιασω διδυμα ειναι μεγαλες αφου η γιαγια μου εκανε τρεις φορες!!!αρα καλο θα ειναι να παω σε καποιον που εχει φερει εις περας διδυμες κυησεις!!συγνωμη γαι το μεγαλο μηνυμα!!

περιμενω πμ!!!σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!


line_line_typew3_beg_d_typew11_time_1208577600_text_e5e9ece1f3f4e520e1f1f1e1e2f9ede9e1f3ece5edefe9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λαερτα πως εινα τα μωρακια μετα την περιπετεια με το βαρος. ολα καλα?

νακι εσενα ειναι ολα οκ, εκτος απο τους κολικους στο ενα?

με αντλησες παλευεις? κουραγιο ρε κοροτσι.

κατερινιω ολα καλα ειδα εν ταχει! βαστα γερα!!!

τζας θελω να μου πεις οτι εχεις κανει προοδους στο θεμα του υπνου.

πες μου οτι πανε στα κρεβατια τους, σε παρακαλω!

ολγα?! δευρω εξω!

γουιτση πως παει με την φαρμακευτικη αγωγη?

ασχετο. τι πανες φοραγες στα μωρα?


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! Φευγουμε τωρα το πρωι και είπα να μπω για καλημερα. Ευχομαι να πανε ολα καλα με την βαπτιση και να μην κλαψουμε πολυ (για τον γκρινιαρη το έχω σίγουρο!) και να μου φυγει αυτο το αγχος επιτελους.Οντως με βλεπω με σπορτεξακι,σε παρκο είναι η εκκλησια θα ταιριαξει αψογα:D:D. Θα τα πουμε την αλλη εβδομαδα,εγκυουλες μην γεννησετε να με περιμενετε!!!!


YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

zitamar ολα να σας πανε καλα και χωρις πολλα κλαματα.

τζινι τα μωρακια ηταν μια χαρα αλλα απο χθες κανουν νουμερα με το φαϊ.δεν εχουν καθολου ορεξη,τρωνε λιγο απο το μπουκαλι και απο το στηθος...απλα ουτε να με φτυσουν.Οποτε σημερα παιρνω τηλ τη γιατρο να δουμε τι γινεται.

λετε να οφειλονται αυτα στα πονακια και στους κολικους?

κατα τα αλλα εμεις ειμαστε να μας κλαινε οι ρεγγες,ο συζυγος παει δουλεια μετα βοηθαει εδω οποτε δεν κοιμαται,εγω ειμαι ολη μερα εδω οποτε δεν κοιμαμαι,κουτουλαμε ο ενας απο δω κι ο αλλος απο κει.

χθες για να σταματησει ο ενας να κλαιει τραγουδησαμε οτι μπορειτε να φανταστειτε!!απο ρεμπετικα μεχρι μαικλ τζακσον(με το χορευτικο μαζι,εννοειται) και τελικα μαντεψτε:Ναι!!!δεν σταματησε!!!!!!

εγω συνεχιζω τις αντλησεις μου σαν χαρουμενη μητερα,παλευω ακομα να κανω τα καμαρια μου να θηλασουν,αλλα ακομα τιποτα(ειναι χαλβαδες τελικα),μολις προχτες καταφερα να βγαλω τα φρυδια μου(μη με ρωτησεις απο ποτε,δεν θυμαμαι) για το μαλλι δεν εχω κανει ακομα κατι(ειναι αισχος) και θελω να ανεβω στη ζυγαρια ,αν προλαβω.

αυτα τα νεα μας!


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! Φευγουμε τωρα το πρωι και είπα να μπω για καλημερα. Ευχομαι να πανε ολα καλα με την βαπτιση και να μην κλαψουμε πολυ (για τον γκρινιαρη το έχω σίγουρο!) και να μου φυγει αυτο το αγχος επιτελους.Οντως με βλεπω με σπορτεξακι,σε παρκο είναι η εκκλησια θα ταιριαξει αψογα:D:D. Θα τα πουμε την αλλη εβδομαδα,εγκυουλες μην γεννησετε να με περιμενετε!!!!

καλημερα και από εμάς!!! Ξυπνήσαμε κεφάτοι!!!!

zitamar θα είναι όλα τέλεια και εσύ μια θεά!!

Naki και Laerta υππομονή, είναι η φάση που περνάτε πολύ δύσκολη.


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οριστε γραφω τοση ωρα και ξεχασα τι ωρα ξεκινησα την αντληση!!


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Είμαι πάρα πολύ εκνευρισμένη γιατί έγραφα- έγραφα και ξαφνικά τα έχασα ολα :mad:! Πάμε πάλι λοιπον!

Ωραία!Κι εσύ με την Ντακ τι θα κάνετε?Φωνητικά?:D

Εμεις θα προωθούμε το συγκρότημά σας πίνοντας καφέ; Λίγο το έχεις; Θα γίνετε γνωστοί ανα την υφηλιο και θα φροντίσουμε εμείς γι' αυτό!

Τα μακαρόνια καλά εχτές; Ο δικός μου δεν τα προτιμάει και στενοχωριέμαι....

Παιδιά, δεν γράφω για να μην ξενερώνω κόσμο γιατί η μαμά παραιτήθηκε σήμερα και κωλώνω να έρθει η νύχτα... το ινφακόλικ τους έκοψε την όρεξη, έτσι μου φάνηκε, το έκοψα κι εγώ κι επέστρεψαν στα φυσιολογικά τους. Το μόνο που με σώζει εκτός από μασάζ στην κοιλίτσα με λαδάκι βελέντα είναι η ηλεκτρική θερμοφόρα που ξετρύπωσε η μάνα μου και τους βάζω στην κοιλίτσα και ειδικά το βράδυ τους ηρεμεί πολύ... Λέω να αρχίσω να μου βάζω και μια στον εγκέφαλο σιγά σιγά...

Η θερμοφόρα φαίνεται καλή ιδέα. Και για να πούμε και κάτι παρηγορητικό, τα Ολγάκια σταμάτησαν να ξυπνούν στις 40 ημέρες. Hang on dear Laerta, hang on....

ναι! επιστρεφει την ερχομενη εβδομαδα. οποτε θα χουμε κ καμια βδομαδα πριν ξεκινησω δουλεια για να την θυμηθουνε τα μικρα κ ξαναβρουμε το ρυθμο μας.

προχθες παντως που μιλησαμε στο skype κ ειδε τον καβουρινο ειδικα που εχει κανει μαγουλινια, μου εβαλε 10 αριστα!:rolleyes:

τη μερα που μας αποχαιρετουσε για καλοκαιρι μου ειπε "να τα ταιζεις καλα, κ να μη τα ξεχασετε σε κανενα καφε...:tongue:!"

πωπω...παει το καλοκαιρι λοιπον, χαμπαρι δε πηρα φετος!!

Πάει αυτο το καλοκαίρι, αλλά έρχεται το επόμενο που θα είναι πολύ καλύτερο. Φάντασου πόσα μπάνια θα κάνουμε του χρόνου!

αλλοηα το γιου του!

εντελει δεν θα τα στειλεις? κ εγω ρε παιδια εχω φοβο με τον παιδικο! ειναι κ ο γιατρος μας νεγκατιβ... οποτε σπιτι κ τα τρια κ τα μυαλα στα καγκελα!

α! μαλιστα θα ερθω κ εγω! στο πιανο ή στην διευθυνση χορωδιας?!:shock:

Και εμάς ο δικός μας νέγκατιβ. Αλλά και εμείς το καλοκαίρι το παρακάναμε με τις διάρροιες. Μα τι τους πειράζει επιτέλους;;;;;;;

Και μου άρεσε τόσο ο σταθμός που είχα βρει... ελπίζω μόνο να μην παραξηγηθεί σήμερα η υπεύθυνη και μου πει ότι δεν σας θέλω ούτε του χρόνου....

Οσο για τα τραγούδια.... Κοίταξε το γκρουπάκι μας θα είναι κρητικού άσματος, αλλά πάντα υπάρχει μία θέση για τη τζίνι για να αυτοσχεδιάσει :P

κοριτσια καλησπερα!!!

τι κανετε????εγω γυρισα απο τις διακοπες κ ειμαι σε αναζητηση νεου γιατρου γιατι στον δικο μου δεν ξαναπαω!!!δεν ξερω αν φταιει αλλα απο καθαρα ψυχολογικους λογους δεν παω!!!αν μπορειτε να μου προτεινετε καποιον θα σας ευγνωμονουσα!!!μου εχουν πει γνωστοι γαι τον παντο κ καποιοι αλλοι για εναν αλλο γνωστο αλλα μου τους εχουν απορριψει αλλοι!!δεν ξερω που να παω!!!οι πιθανοτητες να ξαναπιασω διδυμα ειναι μεγαλες αφου η γιαγια μου εκανε τρεις φορες!!!αρα καλο θα ειναι να παω σε καποιον που εχει φερει εις περας διδυμες κυησεις!!συγνωμη γαι το μεγαλο μηνυμα!!

περιμενω πμ!!!σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Χαιρόμαστε που σε ξαναβλέπουμε. Τώρα για το θέμα του γιατρού, πραγματικά εξαρτάται από πολλά θέματα. Θέλεις σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο; Να έχει ιατρείο που να είναι σε κάποια συγκεκριμένη περιοχη; Να συνεργάζεται με συγκεκριμένο μαιευτήριο; Φαντάζομαι σίγουρα να έχει καλή εμπειρία σε δίδυμα. Πες μας μερικες λεπτομέρειες να σε βοηθήσουμε. Εδώ έχουμε η καθεμιά άλλο γιατρό, οπότε θα πάρεις και πολλές απόψεις.

καλημερα!! Φευγουμε τωρα το πρωι και είπα να μπω για καλημερα. Ευχομαι να πανε ολα καλα με την βαπτιση και να μην κλαψουμε πολυ (για τον γκρινιαρη το έχω σίγουρο!) και να μου φυγει αυτο το αγχος επιτελους.Οντως με βλεπω με σπορτεξακι,σε παρκο είναι η εκκλησια θα ταιριαξει αψογα:D:D. Θα τα πουμε την αλλη εβδομαδα,εγκυουλες μην γεννησετε να με περιμενετε!!!!

Ωωωωω... καλή σας βάφτιση. μην ανησυχείς για τα παπουτσάκια, κάτι θα βρεθεί. Τα παπούτσια του γάμου δεν τα έχεις κρατήσει; (εγώ αυτά φόρεσα στη βάφτιση)


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

λετε να οφειλονται αυτα στα πονακια και στους κολικους?!

Πιθανότατα. Μπορεί όμως να οφείλονται και στη δυσκοιλιότητα (τα μωρά όσο τρώνε τα κάνουν... δυσκολεύονται και σταματούν να τρώνε). ή στο ΓΟΠ αν έχουν

κατα τα αλλα εμεις ειμαστε να μας κλαινε οι ρεγγες,ο συζυγος παει δουλεια μετα βοηθαει εδω οποτε δεν κοιμαται,εγω ειμαι ολη μερα εδω οποτε δεν κοιμαμαι,κουτουλαμε ο ενας απο δω κι ο αλλος απο κει.

χθες για να σταματησει ο ενας να κλαιει τραγουδησαμε οτι μπορειτε να φανταστειτε!!απο ρεμπετικα μεχρι μαικλ τζακσον(με το χορευτικο μαζι,εννοειται) και τελικα μαντεψτε:Ναι!!!δεν σταματησε!!!!!!

εγω συνεχιζω τις αντλησεις μου σαν χαρουμενη μητερα,παλευω ακομα να κανω τα καμαρια μου να θηλασουν,αλλα ακομα τιποτα(ειναι χαλβαδες τελικα),μολις προχτες καταφερα να βγαλω τα φρυδια μου(μη με ρωτησεις απο ποτε,δεν θυμαμαι) για το μαλλι δεν εχω κανει ακομα κατι(ειναι αισχος) και θελω να ανεβω στη ζυγαρια ,αν προλαβω.

αυτα τα νεα μας!

Ναι, σε αυτή την ηλικία τα τραγούδια δεν τους πολυτραβάνε την προσοχή. Το καλύτερο άσμα της ηλικίας είναι η σκούπα-σεσουάρ-αποροφητήρας.

Αφού πρόλαβες και έβγαλες φρύδια μια χαρά έίσαι. Θα σε παραπέμψω και εσένα σε αυτό που είπα πριν. Τα Ολγάκια έκοψαν το βραδυνό στις 40 ημέρες.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΟΠ???????

τι ειναι παλι αυτο??να ανησυχησω????τρομακτικο ακουγεται.

δεν μπορω να σου πω οτι δεν τρωνε και καθολου αλλα οχι οπως τις προηγουμενες μερες.

Τον απορροφητηρα τον χρησιμοποιουμε συχνα,με θεαματικα αποτελεσματα!!

τελικα η ζυγαρια μου δειχνει οτι και την προηγουμενη βδομαδα:56,2.

εμενα μου φαινομαι πιο χοντρη απο ποτε αλλα μου ειπαν οτι κανω κατακρατηση υγρων λογω θηλασμου.Να ισχυει αραγε?

α!!!!!!!και σημερα εχουμε επετειο!!κλεινουμε 3 χρονια γαμου:D

βεβαια κανενας δεν το θυμηθηκε στο πρωινο ταισμα.

η καλυτερη επετειος με τα μωρακια αγκαλια!!!

ΥΓ.σημερα για δοκιμη ο αντρας μου δε με ξυπνησε για να ταισουμε στις 2,και τελικα αρχισαν λιγο να γκρινιαζουν στις 04.30 αλλα δεν πεινουσαν και πολυ αν κρινω απο το αποτελεσμα.Μπου εκανε εντυπωση γιατι τους ειχαμε ταισει στις 23.00 και αντεξαν τοσο.

Αλλα μαλλον βλακεια καναμε γιατι χασανε ενα γευμα και μετα δεν εφαγαν καλα.


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!

τι κανετε????εγω γυρισα απο τις διακοπες κ ειμαι σε αναζητηση νεου γιατρου γιατι στον δικο μου δεν ξαναπαω!!!δεν ξερω αν φταιει αλλα απο καθαρα ψυχολογικους λογους δεν παω!!!αν μπορειτε να μου προτεινετε καποιον θα σας ευγνωμονουσα!!!μου εχουν πει γνωστοι γαι τον παντο κ καποιοι αλλοι για εναν αλλο γνωστο αλλα μου τους εχουν απορριψει αλλοι!!δεν ξερω που να παω!!!οι πιθανοτητες να ξαναπιασω διδυμα ειναι μεγαλες αφου η γιαγια μου εκανε τρεις φορες!!!αρα καλο θα ειναι να παω σε καποιον που εχει φερει εις περας διδυμες κυησεις!!συγνωμη γαι το μεγαλο μηνυμα!!

περιμενω πμ!!!σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!

αν απαντησεις στις ερωτησεις της τουινς σιγουρα θα μπορεσουμε να σε βοηθησουμε καλυτερα.Θα βρεθει καποιος που να σε καλυπτει.


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΓΟΠ???????

τι ειναι παλι αυτο??να ανησυχησω????τρομακτικο ακουγεται.

δεν μπορω να σου πω οτι δεν τρωνε και καθολου αλλα οχι οπως τις προηγουμενες μερες.

Τον απορροφητηρα τον χρησιμοποιουμε συχνα,με θεαματικα αποτελεσματα!!

τελικα η ζυγαρια μου δειχνει οτι και την προηγουμενη βδομαδα:56,2.

εμενα μου φαινομαι πιο χοντρη απο ποτε αλλα μου ειπαν οτι κανω κατακρατηση υγρων λογω θηλασμου.Να ισχυει αραγε?

α!!!!!!!και σημερα εχουμε επετειο!!κλεινουμε 3 χρονια γαμου:D

βεβαια κανενας δεν το θυμηθηκε στο πρωινο ταισμα.

η καλυτερη επετειος με τα μωρακια αγκαλια!!!

ΥΓ.σημερα για δοκιμη ο αντρας μου δε με ξυπνησε για να ταισουμε στις 2,και τελικα αρχισαν λιγο να γκρινιαζουν στις 04.30 αλλα δεν πεινουσαν και πολυ αν κρινω απο το αποτελεσμα.Μπου εκανε εντυπωση γιατι τους ειχαμε ταισει στις 23.00 και αντεξαν τοσο.

Αλλα μαλλον βλακεια καναμε γιατι χασανε ενα γευμα και μετα δεν εφαγαν καλα.

Οχι, όχι το ΓΟΠ δεν ειναι ανησυχητικό, είναι βασικα οι ρουκέτες και οι ξυνίλες. Τρώνε και τους ανεβαίνει το φαγητό πάνω.

Ναι, φυσικά ΄κάνει κατακράτηση ο θηλασμός. Αλλά αν προσέχεις τι τρώς, θα μειωθεί.

Να ζήσετε και για την επέτειο σας και να είστε πάντα ευτυχισμένοι. Πες του δικού σου ότι το δώρο δεν θα το γλυτώσει.:P

Τώρα για το βραδυνό τάισμα... αν τα πάτε με αυστηρό πρόγραμμα θα δυσκολευτείτε να το κόψετε. Εμάς το έκοψαν επειδή τα ταίζαμε νυσταγμένοι.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!!

Naki να ζήσετε!!! Χαρούμενη επέτειο!!! Εμείς φέτος (μέσα Αυγούστου), με τα μωρά, ξεχάσαμε τελείως ότι είχαμε επέτειο και το θυμήθηκα μετά από καμιά βδομάδα :) Τα μυαλά στα κάγκελα.... :)

ΓΟΠ, νομίζω ελαφριάς μορφής έχει και ο Bill μου. Μέχρι και τώρα βγάζει γουλιές. Δεν είναι τίποτα!

Tzini, θα σου πω μόνο ότι γυρίζουμε πάλι στο co-sleeping και νομίζω ότι πρέπει να συμμορφωθώ και να συνεχίσω τις προσπάθειες. Απλά αν είμαι κουρασμένη δεν έχω το κουράγιο βάλε-βγάλε από την κούνια και ξενύχτι...

Και ένα άρθρο για τον ύπνο: http://www.babyspace.gr/Article/how-sleep-baby/153-405.html


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοριτσούδες, αγόρια, μπεμπίνια όμορφα!

Είχα τόσα να πω και τα ξέχασα!

Μισό να πάρω ένα τηλέφωνο τη μάδα.

Α! Twins! Πόσο θέλω να τους στείλω παιδικό. Σαν τρελή. Είναι τόσο ευεργετικό για την κοινωνικότητα των παιδιών. Πιστεύω πολύ στη συμβολή του. Αλλά ποιός από τους δυο μας θα κάθεται στο σπίτι 3 στις 5 μέρες (αυτή λένε οι περισσότεροι ότι είναι η συχνότητα αδιαθεσιών την πρώτη σεζόν στον παιδικό), που θα έχουν μύξα ή διάρροια ή βήχα;;;;;;;;;;;;;;;;; Κι έτσι αναγκαστικά πάλι η Νέλλη κοντά μας!

Nufi, d' accordo!!!!!!!!!!!

ΠΡΟΒΛΗΜΑ - SOS :

Ο μεγάλος πηδάει από παντού. Χθες άρχισε να πηδάει και από την κούνια του. Τρεις φορές τον πρόλαβε η Νέλλη καβάλα στο κάγκελο, σαν τον Άι Γιώργη, έτοιμο να πηδήξει έξω και τον έπιασε και άλλες δύο εγώ μέσα σε μισή ώρα, από τη στιγμή που επέστρεψα. Ήταν η ώρα του μεσημεριανού ύπνου. Τους βάζω στις 4. Καθόμουν εκεί, για να μην πηδήξει, και θεώρησαν ότι μάλλον δεν χρειάζεται να κοιμηθούν, οπότε το ρίξαμε στο παιχνίδι και μετά (στις 5) στη μίρλα, διότι νύσταζαν πια. Τελικά, το πήρα απόφαση. Ήθελα να πάω και τουαλέτα... Έκλεισα την πόρτα (γιατί το θέμα είναι ότι μπορεί να πέσει και να μην πάθει τίποτα και μετά να βγει στο χωλ και να πέσει από τη σκάλα...) και είπα "ό,τι γίνει". Τελικά δεν έγινε τίποτα, αλλά θα γίνει!!!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαι πάλι. Ούτε καφέ δεν έχω προλάβει να φτιάξω σήμερα. Τώρα κοιμούνται για λιγουλάκι.

Agorakia κατέβασε το κάγκελο, βάλε από κάτω και καμιά κουβέρτα/ πάπλωμα τουλάχιστον να είναι μαλακή η πτώση και από χαμηλά.

Συμφωνώ μαζί σας για το σταθμό αλλά την τρελλάρα μου 1 χρονού είναι, μήπως είναι νωρίς ακόμα για τόσες ασθένειες? Θέλω άλλον ένα χρόνο άδεια!! μπορώ να τον έχω?

Τι άλλα ήθελα να πώ????


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...