Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Λοιπόν θέλω να πάρω ένα πολύ ελαφρί και πολύ φθηνό καρότσι. έχετε να προτείνετε κάποιο?

σου απαντησα κ στο αλλο thread βεβαια αλλα ας το πω κ εδω :rolleyes::rolleyes:

petite star ziaX (stardust)

kisses!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

fairy thanks το είδα πολύ όμορφο καροτσάκι αλλά για τώρα μου φαίνεται λίγο ακριβό δυστυχώς. biggi κατι τέτοιο σίγουρα θα βόλευε γιατι πιάνει κ ελάχιστο χώρο και έχω θεμα με το χώρο στο Λονδίνο. Βέβαια δεν ξέρω μήπως είναι πολύ χαμηλο και με κουράζει δεν έχει και κουκούλα για τον ήλιο κλπ αλλά δεν γίνετε να τα έχω όλα. Άλλωστε έχω άλλα 2! ενα 3ροδο πολυ βολικό με ρόδες με αέρα και ένα travel system.

από την άλλη σκέφτομαι μήπως δεν το χρειάζομαι και είναι υπερβολή μιας και ο μικρός είναι κοντα 2 αλλά προς το παρών τα χρησιμοποιούμαι πολύ! ιδικά στην αγγλία που δεν έχουμε αυτοκίνητο.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Για δίχρονο δεν ξέρω αν θα έδινα πάνω από 50 λίρες, ειδικά για τρίτο καρότσι! Μπορείς όμως να πάρεις κάποιο μεταχειρισμένο, δεν είναι ανάγκη να είναι καινούριο. Αν θα σε βολέψει εξαρτάται από πολλά πράγματα, το ύψος σου, πόσο μακριά πόδια έχεις, πόσο βαρύ είναι το παιδί, σε τι δρόμους θα το χρησιμοποιείς κ.λπ. Μπορείς να πας σε ένα Mothercare ή σε ένα BabiesRUs και να δοκιμάσεις διάφορα καρότσια, να δεις ποιο σου είναι πιο άνετο.

Κουκούλα για τον ήλιο δεν χρειάζεσαι (πόσες μέρες πια να έχει δυνατό ήλιο όταν θα βγάλεις το παιδί έξω, με ένα καπελάκι βολεύεσαι, άλλωστε λίγος ήλιος θα του είναι απαραίτητος στην Αγγλία λόγω βιταμίνης D ειδικά αν είναι και μελαχρινό το παιδάκι σου). Αλλά χρειάζεσαι κάποιο κάλυμμα για τη βροχή και τον αέρα. Μπορεί αυτά να υπάρχουν σαν έξτρα.

Αν έχεις λίγο χώρο, βολεύουν πολύ τα καρότσια που κλείνουν σαν ομπρέλλα.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για δίχρονο δεν ξέρω αν θα έδινα πάνω από 50 λίρες, ειδικά για τρίτο καρότσι! Μπορείς όμως να πάρεις κάποιο μεταχειρισμένο, δεν είναι ανάγκη να είναι καινούριο. Αν θα σε βολέψει εξαρτάται από πολλά πράγματα, το ύψος σου, πόσο μακριά πόδια έχεις, πόσο βαρύ είναι το παιδί κ.λπ. Μπορείς να πας σε ένα Mothercare ή σε ένα BabiesRUs και να δοκιμάσεις διάφορα καρότσια, να δεις ποιο σου είναι πιο άνετο.

Κουκούλα για τον ήλιο δεν χρειάζεσαι (πόσες μέρες ποια να έχει δυνατό ήλιο όταν θα βγάλεις το παιδί έξω, με ένα καπελάκι βολεύεσαι, άλλωστε λίγος ήλιος θα του είναι απαραίτητος στην Αγγλία λόγω βιταμίνης D ειδικά αν είναι και μελαχρινό το παιδάκι σου). Αλλά χρειάζεσαι κάποιο κάλυμα για τη βροχή και τον αέρα. Μπορεί αυτά να υπάρχουν σαν έξτρα.

Αν έχεις λίγο χώρο, βολεύουν πολύ τα καρότσια που κλείνουν σαν ομπρέλλα.

kapos etsi to skeftomoun kai ego mexri 50£. Kai metaxeirismeno tha eperna alla den xero kanenan na poulaei. isos psaxo ligo sto parents.

pantos o mikros den einai varis (peri ta 11 kila) apla ego eimai polu psili (183) kai duskolevomai me ta perissotera. oso gia ti vroxi sigoura tha paro to eidiko naylon


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το φέρεις από την Ελλάδα ή μπορείς να το πάρεις και στην Αγγλία; Αν μπορείς να το πάρεις εδώ, κοίταξε σε charity shops και στο http://www.mumsnet.com/ (είναι κάπως σαν το parents). Πήγαινε εκεί που λέει Local και βρες την περιοχή σου, μετά Nearly New και θα βρεις σίγουρα αγγελίες πώλησης για καροτσάκια.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κοιτάξεις στο λινκ που σου έδωσε η Ελένη ποιες δουλειές σε ενδιαφέρουν και να δεις τι ακριβώς ζητάνε από άποψη πτυχίων και προϋπηρεσίας. Ψάξε συγκεκριμένα για την περιοχή σου, αφού ξέρεις πού θα μείνετε. Για να διδάξεις σε σχολείο χρειάζεσαι PGCE και για να διδάξεις σε φροντιστήριο TESOL/TEFL. Νομίζω στα είχαμε ξαναγράψει. Οι περισσότεροι ξένοι που ξέρω δουλεύουν ως supply teachers.

Όταν λες supply teachers εννοείς βοηθοί? Ναι, όντως μου τα έχετε ξαναγράψει, αλλά αυτό το είχα διαγράψει εντελώς από το μυαλό μου.... Θα μπω στο λινκ που μου έδωσε η Ελένη και θα ψάξω και αν έχω καμιά απορία θα επανέλθω... Ευχαριστώ πολύ προς το παρόν!

Link to comment
Share on other sites

kapos etsi to skeftomoun kai ego mexri 50£.

στο mothercare εχει μεγαλη ποικιλια :)

εγω μεταχειρισμενο δεν θα το επαιρνα...οσο κ να το πλυνεις ε καποιος αγνωστος το ειχε χρησιμιποιησει :-/ χεχε

Link to comment
Share on other sites

kapos etsi to skeftomoun kai ego mexri 50£. Kai metaxeirismeno tha eperna alla den xero kanenan na poulaei. isos psaxo ligo sto parents.

pantos o mikros den einai varis (peri ta 11 kila) apla ego eimai polu psili (183) kai duskolevomai me ta perissotera. oso gia ti vroxi sigoura tha paro to eidiko naylon

δες κ εδω

http://www.preciouslittleone.com/products/24/strollers/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μόλις ήρθε το newsletter του Argos και είχε αυτό το Mamas & Papas μισή τιμή.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Peakaboo, και εγώ ομίζω, χωρίς να είμαι απόλυτη πως δεν επιτρέπεται να έχεις λάδι στη χειραποσκευή ούτε και στη βαλίτσα σου. Το λόγο δε το ξέρω. Εμας το λάδι μας το στέλνουν ταχυδρομικώς σε κούτες τα πεθερικά μου. Τώρα αν και αυτο δεν επιτρέπεται, δε το ξέρω. Μερικές φορές η κούτα έρχεται κάπως χτυπημένη, αλλά το λάδι είναι σε μεταλικά δοχεία οπότε δεν έχει παθει τίποτα. Αμα μπορείς στείλε κάποιο γνωστό σου να ρωτήσει στο ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

Peakaboo, και εγώ ομίζω, χωρίς να είμαι απόλυτη πως δεν επιτρέπεται να έχεις λάδι στη χειραποσκευή ούτε και στη βαλίτσα σου. Το λόγο δε το ξέρω.

Γιατί είναι εύφλεκτο.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι εύφλεκτο.

Γιατι αμα το κουβαλας χειραποσκευη δεν ειναι ευφλεκτο? Αφου για αυτο το λογο κανονικα δεν επιτρεπονται υγρα οπως οινοπνευμα στις χειραποσκευες. Πιστευω οτι ηταν ενα "δωρακι" αυτο για τα Ντιουτι Φρι, γιατι ετσι υποχρεωνεσαι να ψωνισεις απο κει.

αλλωστε η Ολυμπιακη επιτρεπει να παρεις λαδι αν ειναι μεσα σε ειδικη ξυλινη κατασκευη, θυμαμαι ειχαμε παρει τηλεφωνο την εταιρεια και ειχαμε ρωτησει...

Ολα πια για το κερδος και το χρημα εχουν γινει...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αμα το κουβαλας χειραποσκευη δεν ειναι ευφλεκτο?

Μα ούτε και σαν χειραποσκευή επιτρέπεται.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...